Samsunspor Olağan Genel Kurulu - 10 Nisan 2009 Cuma Saat: 17.00 - ÇAGEM İlkadım

Başlatan Recep, 14 Şubat 2009, 19:22:27

« önceki - sonraki »

AntZ

ramcQ_55

Alıntı yapılan: Ant55 - 12 Nisan 2009, 00:20:58
O değil kardeş

hacettepe  trabzon macına gitmişdir ne işi var samsunsporun kongresinde ala ala  :-X :-X

AntZ

yönetici

Kongre ile ilgili iki farklı yorum

Alıntı

Kongre tablosu umut veriyor

Samsunspor Kulübü Başkanı Hakkı Tomaç ve eski başkanlardan Fuat Köktaş ile Mazhar Başoğlu, Haber gazetesinin sorularını yanıtladılar. Başkanların ortak görüşü, kongreden çıkan sonucun gelecek adına umut verici olduğuydu.

OLUŞAN TABLO UMUT VERİCİ
Önceki gün İlkadım Belediyesi Çok Amaçlı Gençlik Merkezi´nde (ÇAGEM) yapılan Samsunspor Olağanüstü Genel Kurulu´nda ortaya çıkan tablo ve sonuç, gelecek adına herkesi umutlandırdı. Kongreyi değerlendiren Samsunspor Kulübü Başkanı Hakkı Tomaç, "Bütün belediye başkanlarının uzun bir aradan sonra hep birlikte kongreye gelmesi bir takım şeylerin değiştiğinin göstergesidir. Bu da oluşan güven ortamını sergiliyor. Biz bundan son derece memnun olduk. Böyle bir tablonun ortaya çıkması Samsunsporun geleceği açısından umut verici" diye konuştu.

HER FIRSATTA SÖYLEMİŞTİK
Kongreden sonra Haber gazetesinin sorularını yanıtlayan Samsunspor eski Başkanı Fuat Köktaş, özel işleri nedeni ile Elazığ'da bulunduğunu ve bu sebepten dolayı genel kurula gelemediğini söyledi. Genel kurulda yaşananları ve gelişmeleri basından takip ettiğini dile getiren Başkan Köktaş, yöneticilik yaptığı dönemde her fırsatta şehri idare edenlerin bu takıma sahip çıkması gerektiğini söylediğini hatırlatarak, "Şehrin dinamiklerinin bu takıma sahip çıkması gerektiğini, ligdeki diğer takımların büyük bir bölümünün bu dinamiklerden istifade ettiğini, kulüp adına fayda sağladıklarını dile getirmiştik. Bugün gördüğümüz tablo ortaya koymuştur ki, yerel yöneticiler bu işe sahip çıkmadığı sürece Samsunspor'un ayağa kalkması ve Süper Lig günlerine geri dönmesi mümkün olmayacaktır. Son genel kurulda bu yönde adım atılmış olmasını görmek Samsunspor adına bir kazanımdır" dedi.

YÖNETİME BAŞARI DİLİYORUM
Son genel kurulda görevi devralan yönetimi tebrik eden Fuat Köktaş, "İnşallah sezon sonuna kadar futbolcu kardeşlerimizin alacakları ödenir ve bu takım dağılmadan 2009-2010 sezonuna rahat bir şekilde başlar. Yeni sezon, sorumluluklar yerine getirildiğinde Samsunspor için çok başarılı bir yıl olacaktır. Mevcut yönetim Samsunspor'u bir yerlere taşımaya gayret göstermektedir. Kendilerine çalışmalarında başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

KALICI GELİR SAĞLANMALI
Eski başkanlardan Mazhar Başoğlu ise uzun bir aradan sonra şehrin önde gelenlerinin hepsini aynı çatı altında görebilmenin Samsunspor adına çok önemli olduğunu söyledi. Mazhar Başoğlu, "Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın umut verici konuşmaları ve tüm sıkıntılarına rağmen geçmişi unutup önümüze bakalım demesi şahsen benim umudumu arttırdı. Samsunspor'a kalıcı gelir kaynakları sağlanması gerekiyor. Çünkü belirli kişilerin verdiği paralarla bir sonuç alınamayacağını çok iyi gördük" dedi.

SİYASİLER YILMAZ'A DESTEK OLMALI
Bu konunun Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nun başkanlığında yapılan toplantıda gündeme gelmesinin sevindirici olduğunu ifade eden Başoğlu, "Asıl önemli olan siyasi kanadın da Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın bu görüşlerine kulak vermesidir. Çünkü Başkan Yılmaz katkı vermek adına girişimlerde bulunduğunda arkasında o siyasi desteği bulamazsa yine aynı sıkıntıları yaşarım düşüncesi ile fazla verimli olamayabilir. Sonuç olarak Samsun'daki siyasetçilerimizin tüm belediye başkanlarımıza bu konuda destek olması gerektiğini düşünüyorum" diye konuştu.

habergazetesi

Alıntı
Timsahın gözyaşları

Samimiyet, olduğu gibi görünmek veya göründüğü gibi olmayı gerektirir. Aksine davranan insanların, kısa vadede tanınmasalar bile uzun vadede herkes tarafından tanınacaklarını unutmamaları gerekir. Zira, ağzın konuştuğunu kalp tasdik etmiyor ise vücut dili, olayın doğruluğu veya yanlışlığı yönünde kendisini belli eder.
Yüce Kitabımızın Yasin Süresi'nde de bu konu izah edilmekte ve insanların dünyada yaptıklarını kıyamet günü kendileri söylemese bile elleri, gözleri, ayakları, dolayısı ile bütün uzuvlarının doğruyu söyleyeceğini beyan ediyor. Bu nedenledir ki, insan bir şeyi konuşur iken kalbi ile dili aynı şeyleri düşünmüyor ise, vücut dili bunu ele veriyor.
Bizim Kral hazretleri, uzun zamandır gitmediği Samsunspor kongresine katılıp, duygulu bir konuşma yaparak 'çok acılar çektiğini' söylemiş. Gönül isterdi ki, ben değil de benim çocuklarım o konuşmada olsalardı, kalkıp konuşup, bu adamın samimi mi yoksa rol mü yaptığını bu topluma anlatsalardı. Ben ve Kenan Bey tutuklanıp cezaevine girince gerek savcılık, gerekse Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler sürekli olarak bizlerden evrak, belge v.s istediklerinde, belediyede görev yapan arkadaşların bir kısmı özellikle evrak vermiyor, işi savsaklıyordu. Benim avukatlığımı yürüten aynı zamanda Kral Hazretlerinin hemşerisi olan Av. Sevinç Hanıma, sırf benim avukatım olduğundan evrak verilmiyor, yapılan özel toplantılara alınmıyor, ailem dahi bazı toplantılardan dışlanmaya çalışılıyordu. Ne zaman ki, yurt dışında olan oğlum gelip, olaya müdahale etti, olayın seyri değişti. Dilediği evrakları alıp, gerek savcılığa, gerekse jandarmaya götürüp vermeye başladı. Olayın seyrinin değiştiğini gören Kral Hazretleri, çocuğu yanına çağırıp "Bak oğlum gerek Kenan Bey, gerekse baban hiçbir suçları olmadığı halde, onlar istememelerine rağmen, sırf ben istediğim için Samsunspor'a yardım topladılar, ortada bir suç varsa benimdir" deyip, ağlamaya başlayınca çocuk inanıp "Önemli değil Başkanım, biz bir aileyiz, elbette ki bu tür olaylar olacak, siz üzülmeyin, biz elimizden ne geliyorsa yaparız, siz metin olun" deyip, onu teselli etmiş. Onun çocuğa teselli vermesi gerekirken, tam aksine çocuğun onun ağlamasına inanıp, teselli etmesi adamın ne kadar iyi bir rol adamı olduğunu, insanları nasıl ikna ettiğini göstermesi bakımından önemli bir olaydır.
Biz Cezaevinden çıktıktan sonra bana "Adnan Bey, senin ailen çok asil bir aile davranışlarından ötürü sana teşekkür ediyorum" diyerek gönlümü almaya çalıştı. Zira diğer arkadaşların aileleri benim ailem kadar sabırlı davranamayıp, bir kısmı yanına giderek hakarete varan konuşmalar yapmış, benim ailemden ise en ufak bir saygısızlık yapmadı.(Buna rağmen, bize reva gördüğü uygulamaları herkes gördü)
Düşünebiliyor musunuz birlikte çalışmakta olduğunuz en yakın arkadaşlarınız sırf siz istediğiniz için Samsunspor kulübüne yardım toplayıp, bu yüzden hapse girecek ve tamı tamına 95 gün hapis yatacak, siz ise bir kez olsun onları ziyaret etme nezaketinde bulunmayacaksınız. Ne zaman ki iddianame hazırlanıp, kendinizde orada olduğunuzu göreceksiniz soluğu Başbakan'ın huzurunda alacaksınız, o güne kadar size "Başkanım bu olayla ilgili gidin Başbakan'a bilgi verin" diyenlere "Arkadaşlar siz benim dilenci gibi Başbakan'ın huzuruna gidip, arzı hal etmemi ister misiniz" deyip, olayı geçiştireceksiniz. Ancak olayın içerisine girdiğinizi gördüğünüz gün, soluğu Başbakanlıkta alacaksınız. Sizin arkadaşlığa verdiğiniz önem bu mu? Dava adamlığınız (Onun olmadığını zaten biliyorduk) veya yanınızda çalışan yakın çalışma arkadaşlarınıza verdiğiniz önem bu mu?
Buraya kadar yaptıkları bir yana, çıktıktan sonra yaptıkları bir yana; dışarı çıktığımızda Beyefendi, etrafındakilere hava atmak için bizleri Belediyede makamında bekliyormuş! İçeride iken yanımıza çok geldi ya! Çıkınca soluğu yanında almalı imişiz! Üçümüzde direk evlerimize gidince beyefendi teker, teker evlerimize geçmiş olsun ziyaretine geldi.
Bizler içeride çile çekerken dışarıdaki şeytanlar o kadar güzel çalıştı ki anlatamam. Ben ve Kenan Bey'in göreve başlamaması için her türlü çalışma yapılmış. Kral hazretleri de ikna edilmiş, ancak uygulama için süreye ihtiyaç olduğunu söylemiş, zira böyle bir davranışın aleyhte olabileceğini söyleyerek, işi zamana yaymış.
Zaten en ufak bir ücret almadan yaptığım görevi sadece ve sadece teşkilat belediye ilişkileri iyi gitmesi için yapar iken, birde ortaya böyle bir durum çıkınca gittim Kral hazretlerine dedim ki "Başkanım ben göreve başlamayayım" kabul etmedi. Ancak birtakım insanlara gidip uzlaşmamı isteyince baktım ki o insanlar ne şehrin önde gelenleri, ne de partinin önde gelenleri ve olmaz deyince bizim hazret düğmeye bastı, gerisi ise malum.
Seçimden %70 oy alıp, İmparator olmayı hedefler iken, partinin il genelinde almış olduğu %45 lik oyu sadece 3 puan geçince çareyi ilk olarak Samsunspor'la uzlaşmakta bulduğu için kongreye gidip, o VECİZ!.. konuşmayı yapan bizim Kral hazretleri kendisine maalesef yanlış meslek seçmiş. O, Yeşilçam'a gidip Artist olmalı imiş, ama oraya gidemedi ise Alaçam yakındır bari oraya gidip, bu yaptığı rolleri oradakilere anlatsın. Ne dersiniz?
Sizler ne dersiniz bilemem ancak onu yakından tanıyan herkes dediğimde haklı mı, haksız mı olduğumu bilir, ancak korkusundan söyleyemezse yapacak bir şey yok.

Adnan Bahadır - Denge Gazetesi

KotuCocuk55

Bu insanlar neden cezaevine girdi,görevleri neydi,olayın iç yüzü nedir,birileri tarafsız detaylı birşekilde anlatırsa çok sevinirim?

harbisamsunsporlu5517

Alıntı yapılan: KotuCocuk55 - 12 Nisan 2009, 18:03:33
Bu insanlar neden cezaevine girdi,görevleri neydi,olayın iç yüzü nedir,birileri tarafsız detaylı birşekilde anlatırsa çok sevinirim?
bunları anlatmaya ömrü yetmez insanın

okan

Valinin ve milletvekilerinin karşısında kürsüye elini sert biçimde vurmak ben senin... demekten başka bir şey değildir... Sakın ol Yusuf Ziya YILMAZ Çile çekmiş Samsunspordayken biz ne yapalım hergün yenildik ezildik Ordu'da Giresun'da Rize'de Bolu'da... Bizim çektiğimiz çile değilmiydi ?

özkan

Özür dileyerek birşey sormak istiyorum..Sadece belediye başkanları atıyorum ilkadım belediye baskanı beledıyeden samsunspora dıye para cıkartıp yardım yapabılıyormu abilerimden bir cevap beklıyorum bunu oğrenmek istiyorum

Kodalak

AlıntıTurgut Tüfenk başkan olacak iması!

13 Nisan 2009 / 09:24

Samsun'un yerel gazetelerinden Arena'da Samsunspor'un kurtarıcısı olarak Turgut Tüfenk'in takımın başına geçeceği ima edildi.

Olağanüstü kongrenin ardından Samsunspor'da umutlar yeşerdi. "Samsunspor'un başına Turgut Tüfenk gelsin diyenler Tüfenk'e kurtarıcı gözüyle bakıyor.

Olağanüstü Kongre'de Kulüp Başkanı Hakkı Tomaç ve yönetim kurulunun sezon sonuna kadar göreve devam etmesi kararının yeni yönetim arayışları başladı. Spor otoriteleri Samsunlu işadamı Turgut tüfenk isminde birleşirken, yeni oluşumla ilgili çalışmalar sürüyor.

BEKLENTİSİZ YARDIM ETTİ

Samsunspor'a olan düşkünlüğü tüm kamuoyu tarafından bilinen Tüfenk, takıma 800 milyarın üzerinde karşılıksız para yardımında bulunmuştu. Turgut tüfenk'in yeni oluşum içinde yer alması ve kulübün başına geçmesi için şehrin dinamikleri ve ileri gelenlerinin de devrede olduğu öğrenildi.

PROFESYONEL YÖNETİCİ

Bilindiği gibi işadamı Turgut Tüfenk, Samsunspor'u 2008 yılında kayyuma gitmekten kurtarmış, 6 Trilyon Lira bütçe ve tamamen porofesyonel kadroyla bu görevi alabileceğini taahhüt etmiş, ancak yapılan haksız eleştiriler üzerine adaylıktan çekilmek zorunda kalmıştı. Oysa şimdi Turgut Tüfenk'e Samsunspor'u bu durumdan çıkarabilecek kurtarıcı gözüyle bakılıyor.

Arena Gazetesi

''''İNŞALLAH OLUR'''

Kais

güvenilen ve işini iyi yapan biri.işi zaten yöneticilik.gelirse herkezin destek verebileceği bir isim yani.inşallah öyle olur.

jean

sevinmek istemiyorum umarim birseyler olur olmamasi icin de bir negel yok artik birseyler olsa

pitbul055

turgut beyin istediği şartlar oluşursa bende başkan olurum.cesareti yok bence

AntZ

Alıntı yapılan: özkan17 - 13 Nisan 2009, 10:42:38
Özür dileyerek birşey sormak istiyorum..Sadece belediye başkanları atıyorum ilkadım belediye baskanı beledıyeden samsunspora dıye para cıkartıp yardım yapabılıyormu abilerimden bir cevap beklıyorum bunu oğrenmek istiyorum

Hayır kardeş yapamıyorlar. Ama Belediye ye ait bir şirket üzerinden çeşitli yollarla aktarabiliyorlar. Örneğin Malatya Belediyesi, belediye ye bağlı Esenlik Şirketinden reklam ücreti olarak Malatyaspor a para aktarıyor.

serdaryavuz

ne alakası var adam haklı herkez konuşurken farklı icraat ta farklı temliği kaldırdım diyen adamların bile hala temlikleri var adnan ölmez şu kadar bağış yaptım diyo hiç alakası yok.adam cesaretten değil keriz yerine koyulmak istemiyodur.