Bank Asya 1.Lig 14.Hafta | Samsunspor'umuz 2 - 1 Kasımpaşa

Başlatan MeL_55, 23 Kasım 2008, 17:14:01

« önceki - sonraki »

esedullah

bu sezon ilk defa maça gidemedim dershane vardı  :'(

mehmet yılmaz

Sevinçten ağlamak

Maça başlamadan evvel Samsunspor taraftarı kimliğiyle bir basın açıklaması yapıldı dışarıda. Aralarında doktor, avukat, mali müşavir, gazeteci, iş adamı gibi üst düzey meslek sahibi Samsunspor taraftarları ile tribün gruplarından olan arkadaşlarımızın ortak olarak kaleme aldıkları bildiride Büyükşehir Belediye Başkanı Y.Ziya Yılmaz'a Samsunspor'a sahip çıkması çağrısında bulunuldu. Uzun metnin şu kısmını sizlerle paylaşmak isterim;

"Malumunuz, Osmanlılarda belediye reisi yerine "Şehremaneti" kavramı kullanılırdı. Yani şehrin emanet edildiği kişi...

Sayın başkan, lütfen size emanet edilen bu şehrin en önemli parçalarından birisi ( bizce birincisi ) olan Samsunspor'muza yardımcı olun. O size bir emanettir; lütfen emanetin hakkını verin!" 

En son Süper Ligde iken Kayserispor maçında penaltımız verilmediğinde ağladığımı hatırlıyorum. Uzatma dakikalarında Volkan'ın golü geldiğinde maraton tribünündeki bizim tayfa ile birbirimize sarıldığımızı ve ağlamaya başladığımı söylemeliyim.

Sevinç gözyaşları idi bunlar; kimilerine göre alt tarafı bir galibiyet olarak nitelenebilse dahi bizler için alt tarafı bir galibiyet değildi. Çünkü bu genç takım için uzatmalar oynanırken yine aynı senaryo söz konusu idi; rakibinden aşağı oynamamak ama kötü bir gol yeyip onu çıkaramamak... Bu kez o karambolde topa son dokunan Volkan, sadece Kasımpaşa'ya değil makus talihimize de attı o golü.

Çok mu iyi oynadık peki? Hayır... Ama rakipten daha çok hak ettiğimiz kesindi maçı. Oyun 0-0 iken Sercan o net pozisyonu gole çevirebilse idi çok daha farklı olabilirdi. Ama yine de bu galibiyetin en önemli iki yüzünden birisi, 0-1 geriden maçı çevirmek, ikincisi ise son saniye golüyle kazanmaktı.

İlk yarısı itibarıyla sezonun en yavan maçı idi şüphesiz. Bundan Kasımpaşa'nın ligdeki konumunun çok uzağında bir futbol yapısında olması kadar bizim oyunu geride kabul etmemizin de etkisi vardı. Maçı kazanmamıza rağmen Ercüment Hoca'nın oyuncu tercihlerinde eleştirilebilecek yönler var. Murat Yıldırım bu takımın banko 3-4 adamından birisi olmalı. Sefa maalesef beklenenin çok uzağında kaldı ama 90 dakika boyunca da oyunda kaldı. Bir bakıma yanlış tercihlere rağmen doğru yerde durabildik bu maçta. Ancak yine görünen bir şey var ki o da Türk futbolcusunun en önemli özelliklerinden birisi olan "hocasına göre oynama" alışkanlığı; Ercüment Coşkundere futbolcusuyla iletişim anlamında eskiye oranla çok daha iyi durumda.

Oyun 0-1 olunca başlık olarak "Ha Rizespor ha Kasımpaşa" ifadesini düşünmüştüm, ısrarla mesaj atıp skoru soranlara ise taslak metni olarak "1-1 bitti maalesef" yazmıştım. Ancak o son an geldi ve her şey değişti; bu kez biz güldük...

İnsan Kasımpaşa gibi oynayıp yine de ligde iddialı olan takımları görünce daha bir üzülüyor. Çünkü bu takım 3-4 tane nokta takviye ile ligin tepesine oynayabilir...
Lakin şehri yönetenlerin ilgisizliği, takımı yönetenlerin çaresizliği ile birleşince bizim de hüzün seviyemiz yükseliyor.

Lütfen, bu takım bize ait, bizi temsil ediyor; lütfen artık uzlaşın, anlaşın ey ekabir!

cem and naz55

29 Kasım 2008, 17:55:38 #287 Son düzenlenme: 29 Kasım 2008, 17:58:10 cem and naz55
sercan kendine çeki düzen vermeli
murat yıldırım ve volkan çekiç girdikten sonra takım hareketlendi kasımpaşa yarım kere geldi ve gol oldu bizim ise 2 tane yüzde yüz pozisyonumuz vardı hakettik 2.golden sonra öğretmen arkadaşım göz yaşlarını tutamadı..
90+larda gelen golle galip gelmek müthiş bir duygu staddan hepimiz güleryüzle ayrıldık

raslantı

mehmet yılmaz

Kadir ÇELEBİ

Maçı izleme şansım oldu gerek iş yoğunluğu evlilik hazırlıkları birde maçın son dakikasına kadar yaşanan heycan aşırı sitres yarattı hop oturup hop kalktım çok şükür hakettiğimiz bir galibiyet aldık Spor sitelerinin birinde rastladığım bir yorumuda paylaşmak istedim Teşekkürler Karşıyakalı Arkadaşım

MARSILYADANKSKLI diyor ki;29 Kasım 2008, 15:55tEBRIKLER Samsuna...

Alem duysun kral Samsun :) hep sevmistim bu sozu devami da gelsin
kpasa kartal gungoren bunlara yer olmamali super ligde

kumköylü ahmet

tam anlamiyla mukemmel oynadik ilk defa diyebilirim helal olsun be samsun 5 dakika icinde maci aldi
neymis demekki ilk golu atmayacaksin okadar

havzalı55

Samsunsporumuzu kutLuyor ve basarılarının devamını bekLıyoRuz

Amsterdamli

29 Kasım 2008, 21:09:02 #293 Son düzenlenme: 29 Kasım 2008, 21:10:41 Amsterdamli
Bugun yillar sonra ilk kez yine evimde Samsunsporumun bir macini canli segredebilmenin keyfini yasadim. Bu ozlemi nihayet dindirdim derken ilk yari sahada oynanan futbol resmen uykumu getirdi. Mactan hic zevk alamadim ve ilk yari bitsede bari kendimi ikinci yari maca tekrardan verebilsem dedim. Sercanin direge nisanladigi toptan sonra golu hemen yiyince son zamanlarin meshur sozu macin kirilma noktasi geldi aklima. Atamayip yiyince bu maci cikarmanin artik cok zor oldugunu dusundum. Taktigimiz uzerine sonra bir yorum yapacagim ama yedigimiz golden sonra sahadaki futbolcularimizin amatorce bazi hareketlerini gorunce cilgina donmeye basladim. Bir hayal gibi yenik durumdayken maci kazandigimiz gibi kazanabilmeyi dusundum. Nihayetinde o hayalde gerceklesti. Insanin aklindan gecer ama olasiligi cok dusuktur ve bunu yasamak cok buyuk bir keyif ve inanilmaz bir duyguydu.

Sahadaki taktigimiz, oyuncu tercihleri, rakibimizin performansi vs. bunlara bir deginmek istiyorum. Mesela Kasimpasa bu futbol ile nasil 2. olur deniliyor. Kasimpasayi sahada oynatmayan bir Samsunspor vardi. Rakibimiz kotu degildi biz iyidik. Iyi derken ben dahil dogal olarak herkez iyi top yapan, cok kosan, deparlar atan, guzel yardimlasan hucuma organize cikan bir takim dusunur. Biz bugun bunlari yapmak icin sahaya cikmadik belliki. Biz Kasimpasanin oyununu bozup yakalayacagimiz firsatlari degerlendirmek icin sahaya ciktik. O bahsettigim guzel futbol icin sahaya ciksaydik muhtemelen Kasimpasa bizi yenecekti ve elimiz bos ayrilacaktik mactan. Uykum geldimi macta? geldi! ama sunuda dusundum rakibimizde etkili olamiyor ve kadro itibari ile bulundugumuz noktada bu belkide yapabilecegimizin en iyisi ve yeni bir donemin basinda oldugumuzu dusunursek ileride giderek daha iyi olacagimiz kacinilmaz. Bu durumda sabirli olmamiz gerek ve aldigimiz 3 puanin doya doya tadini cikarmamiz gerekir. Alinan galibiyetin degerini bilelim ve bu rakibi ve oynanan oyunu asla kucumsemeyelim. Bu takim deplasmanda kazanmayida basarmaya basladi geriden gelip maci almayida basarmaya basladi.

Volkan ve Murat hatta Hakan Akman ilk onbirde baslayabilir bunu kapasiteleri itibari ile hakeden oyuncular buna katiliyorum. Ancak su varki yukarida bahsettigim taktik icabi bu oyuncular yedekte baslamis olabilirler. Ikinci yari oyuna alinarak ortaya koyduklari futbol ile macin gidisatini degistirebilirler. Maca ilk onbirde baslasalar ayni basari gelecek diye bir sart yok bence. Bence bugun taktik icabi bazi hamleler yapilmistir ve tutmustur. Oysa Omur oyuna girerken bende Hakan Akman niye oyuna girmiyor diye delirdim resmen yalan degil. Takimimiz oturdukca hepimizin ozledigi futbolu ve izlemek istedigi oyunculari sahada goruruz insallah.

Sonuc olarak son uc macinda ligin en guclu 4 ekibinden ucune karsi oynamak ve ikisi deplasmanda olmasina ragmen 6 puan almak inanilmaz bir basaridir. Umarim bu takim kendini gelistirecek saglikli ve basarili bir huvviyete burunecek.

cembaba

Alıntı yapılan: samsuni - 29 Kasım 2008, 18:14:20

resimler için teşekkürler.. zor bi maçtı aldıgımız ıcın mutluyuz. bırde burda bişeye deginmek istiyorum.. o kadar kolay maçlar geçtıkten sonra, t.dırektor degısıklıgını daha erken yapmak daha yerınde olmazmıydı.. su an goruyoruz, ne zafer, ne serkan takıma faydası var halbukı onlar ılk basta bence daha saglıklı verim alabilirdik :( yazık !

berkay55

evtt resımlerı ceken arkadasım ellerıne saglık ılac gıbı bı 3 puan aldık

europe_55

oley oley oley oley SAMPYION SAMSUN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hakan55

Ah sercan Vah sercan...oĞlum Senden hiç bir şey olmazz,olmazzz kocum olmaz..
Tamam Tekniğin olabilir ama kişilik yok efendilik yok adamlık yok arkadaslık yok top tasıma yok ama bir şey cok var ARTİSTLİK....
  Cok iyi becerriyorsun bu işi bir gün ders almak isterim senden.
         Hayatımda ilk defa VİP tribününde maç izledim ve herseyı daha net görme sansım oldu.Deli gibi 90 dk bagırıdıgm zaman hıc bışe goremıyrmusum demekki.
       Hoca senden hiçbir şey olmaz hadı sercanı cıkardın turgut ve burhanı neden cıkarırırsın?Son dakikalar geri geri diye bagırıyo bende arkadan BAS OGLUM BAS dıye yırtılıyorum.
Penaltı oldu herkez volkan atsın diye hocaya söylüyo hocada volkan atsın dedi burhan efendi hayır ben atcam dedi gectı topun ama eger atamasaydın bır kendın kalırdın sövülmedik neyse sonucta attı.
Sahada gercekten yüregiyle oynayan 3 kişi vardı sadece onları kutlamak istiyorum.
Teşekkürler Oktay tesekkurler murat tesekkurler volkan....

CurvaSudSamsunspor

Alıntı yapılan: -Reis- - 29 Kasım 2008, 23:21:08
Ah sercan Vah sercan...oĞlum Senden hiç bir şey olmazz,olmazzz kocum olmaz..
Tamam Tekniğin olabilir ama kişilik yok efendilik yok adamlık yok arkadaslık yok top tasıma yok ama bir şey cok var ARTİSTLİK....
  Cok iyi becerriyorsun bu işi bir gün ders almak isterim senden.
         Hayatımda ilk defa VİP tribününde maç izledim ve herseyı daha net görme sansım oldu.Deli gibi 90 dk bagırıdıgm zaman hıc bışe goremıyrmusum demekki.
       Hoca senden hiçbir şey olmaz hadı sercanı cıkardın turgut ve burhanı neden cıkarırırsın?Son dakikalar geri geri diye bagırıyo bende arkadan BAS OGLUM BAS dıye yırtılıyorum.
Penaltı oldu herkez volkan atsın diye hocaya söylüyo hocada volkan atsın dedi burhan efendi hayır ben atcam dedi gectı topun ama eger atamasaydın bır kendın kalırdın sövülmedik neyse sonucta attı.
Sahada gercekten yüregiyle oynayan 3 kişi vardı sadece onları kutlamak istiyorum.
Teşekkürler Oktay tesekkurler murat tesekkurler volkan....

Reis süper açıklamışsın...

hakan55