Bank Asya 1.Lig 14.Hafta | Samsunspor'umuz 2 - 1 Kasımpaşa

Başlatan MeL_55, 23 Kasım 2008, 17:14:01

« önceki - sonraki »

Sol Açık

30 Kasım 2008, 17:14:20 #330 Son düzenlenme: 30 Kasım 2008, 17:16:17 Sol Açýk
Ordu 4-0 Giresun
Ç.Rize 4-0 K.Erciyes
Güngören 1-0 Diyarbakır
Karabük 3-1 Sakarya
Malatya 1-2 Adana
Altay 2-2 G.Antep Bld.
Bolu 0-0 Kartal

İlk kez biz kazandıktan sonra tüm maçları rahat rahat takip ettim, nasılsa biz aldık diğerleri nasıl puanlar kaybedecek diye...  ;D
Ama keske hepsi berabere bitseydi...

Yine de sonuçlar gösteriyor ki, bu haftaki galibiyet ilaç gibi geldi. Hatta son 3 maçta alınan 6 puan. Çünkü normal şartlarda bu 3 maçta 0 çeksek denebilecek çok da fazla birşey olmazdı ama Samsunspor düşme potasının içine tepetaklak yuvarlanmış olurdu.

Önümüzdeki bence 4 maç Samsunspor'un ligdeki rotasını belirleyecek. 3 deplasman (G.Antep Bld, Adana, Erciyes) ve 1 iç saha (Sakarya)... Bu maçlardan puan alamazsak, düşmemeye oynarız. 6 puan alırsak play-off şansımız gerçekçi olarak belirir. 6'nın üzerine çıkarsak -ki bu mümkün, malum biz Samsunsporuz- süper lig hesapları yapılmaya başlanır ve kalan 16 maçın 9'unun da içerde olduğu düşünülürse tribünler de hareketlenir...

Son 3 maçta aldığımız 6 puanı taçlandıracak olan önümüzdeki 4 maçta alacağımız 6 veya üzerinde puanlar olacak...

Dediğim gibi, biz Samsunsporuz ve 4'te 4 yapsak da, 4'te 0 yapsak da eminim kimse şaşmaz. Dolayısıyla takımımızın havasını, atmosferini kimsenin bozmaması dileğiyle. Belki de Türk futbol tarihindeki bir efsanenin geri dönüşünü sağlayacak maçlar bunlar... Taraftarın üzerine düşeni yapacağına hiç şüphem yok...

CeLiL_55

bu hafta neşemiz yerinde artık Kasımpaşa gibi bir takımı yendik harika bi 3 puan aldık inş takım böyle oynamaya devam eder..

kuzey55

2. yarı ligin zirvesinde takımlarla( manisa,karta,ksk,diyarbakır,altay) içerde oynacağız.ayurıca 9 iç saha maçımız var.fikstür avantajımız olduğu bariz.umarım bunu değerlendirip ligin son haftalarına rahat gireriz...kalan 3 maçımızdan en az 6 puan bekliyorum.

Baskent_Samsunspor

Amsterdamli

Alıntı yapılan: Baskent_Samsunspor - 30 Kasım 2008, 18:03:57
ilk yarı 29 puanla kapatırız

Su an puanimiz 17 geriye 3 mac yani en fazla 9 puan kaldi. Ilk yariyi maksimum 26 puan ile kapatabilirizki bunu beklemekte hic dogru olmaz.

jean

GençKozluklu

Kaç haftadır diyorum. Bu takım 20 puan üzerşinde bitirirse çok başarılı olmuştur diyebiliriz. Daha iyi kadromuzun olduğu dönemde daha 2 sene önce 20 puanla bitirmiştik.

Herşye rağmen çok iyi durumdaız. Hele kaybedilen Karabük, Malatya, Giresun maçındaki puanlar olmasa şu an 25 puan da olmamamız için hiçbir neden yoktu.

Rize, Diyar, Manisa, Kartal maçlarını saymıyorum. O maçlarda da puanlar almamız içten bile değildi.

Velhasıl kelam ümidimizi kaybetmemeliyiz. Her şey olabilir bu ligte.

Son bir söz; Sefa ve Sercan'a. Kimse bu oyuncularımızın kötü olmasını istemiyor. Sadece kendilerindne bekleneni henüz veremedikleri söyleniyor. İkiside SAMSUN un öz evladı ve başarılı olursa en az onlar kadar seviniriz. Biraz olsun Oktay dan ders almalılar. Adam 40 yıllık SAMSUNLU gibi oynuyor. Böyle olsunlar canımızı yesinler. Cİn olmadan adam çarpmasınşar yeter.i

Sefa nın pası akıl doluydu. Zatne bu yetenek bunlarda var. Bunları 90 dakika boyunca yapmalrını bekliyoruz.

Her şey SAMSUNSPOR için se onlarda kendilerinden bekleneni vermeliler.

Saygılaırmla

HoliganSamSunLu

güzel maç oldu tahminimden daha çok pozisyon bulduk ve  çıok kaçırdık herşeye rağmen son saniyelerde attığımız golle galip gelmek güzeldi...

edmontdante

Alıntı yapılan: Amsterdamli - 30 Kasım 2008, 15:00:12
Sefa ikinci golde orta sahada kazanilan serbest vurusta sag kanattaki Turgaya uzun top atarak bir nevi golun hazirliyicisi oldu.

Üstad sıradan bir pas attı işte.Bunları da yapmayacaklarsa niye oynuyorlar.Kanatta bomboş olan Turgay'a  o pası atmak için futbolcu bile olmaya gerek yok.2 kişiyi bir tarafa çekip  tam ters tarafa ve araya bir top atmadı ya bu adam

salihcakir

geç bir maç yazısı olacak belki ama yine de çok uzun zaman sonra çıplak gözle seyretme imkanı bulabildiğim takımımız hakkında yorum yapmadan geçemeyeceğim.

Ligin kesinlikle kalbur üstü bir takımı karşısında, şampiyonluk kovalayan bir ekip karşısında ve bizim maç öncesi sadece 6 gol yemiş bir Kasımpaşa karşısında alınan galibiyet gerçekten çok değerli. Maçı beraberliğe götüren etkenin Ercüment Hoca, ama galibiyete götüren etkenin ise Oktay'ın ve Volkan'ın öncülüğünde oluşan futbolcuların inancı olduğunu düşünüyorum.

Kasımpaşa karşısında iyi bir taktik çözümleme gerçekleştiren ve rakibin etkisini en aza indiren Ercüment Hoca, son dakikalarda beraberliği yakaladığımız bölümde bu skoru korumak adına hamleler yaptı. Fakat oyuncularımız bu skoru kabullenmemişlerdi. Nasıl Kasımpaşalı oyuncular tacı, serbest vuruşları vs hızlı hızlı kullandıysalar bizim çocuklarda aynı çabukluğu benzer hassasiyeti gösterdiler benzer pozisyonlar için. Ve hak ettikleri galibiyeti aldılar.

Oyuncularımız arasında bence övgüyü ençok hakeden isim Hakan Koçarslandı. Gerçekten çok çalışıyor. Bunun yanısıra teknik anlamda da pek fazla sırıtmadı bence. Gattuso ki o bölge için çok önemli bir isimdir. Milanlıda da ahım şahım bir taknik olmadığı ortada. O bölgedeki adam gidecek oyun bozacak, top kazanacak, kazandığını da en yakınındaki arkadaşına iletecek. Bence bu iş için biçilmiş kaftan bu çocuk. Allah nazardan saklasın.

Yergiyi en çok hakeden iki isim ise kesinlikle Sefa ve Sercan'dır. Takımlarına bu maçta hiç bir şey katmayan, diğer arkadaşlarının çabalarına köstek olan bu iki ismin derhal kendilerine çeki düzen vermeleri gerekiyor zannımca. Sefa mesela bu takımın üstünde gösmeye başlamış kendini çoktan. Sercan da öyle. Ercüment hocanın bu iki cocugun kulaklarını çekmesi yerinde olacaktır.

Bu maç sonrası tekrar görülmüştür ki, bu takım biraz daha yukarıları hedefleyebilir, hedeflemelidir de. Umarım bundan sonrasında güzel günler görürürüz; karanlıklardan sıyrılıp.

tuzlalı

01 Aralık 2008, 02:24:46 #340 Son düzenlenme: 01 Aralık 2008, 02:28:33 tuzlalý
Emeği geçenleri tebrik ederek başlayayım bende. Çok güzel oldu son saniyelerde kazanmak. Pek alışkın değiliz böyle güzelliklere.

Maç günü çalışıyordum. İşi gücü bırakıp maçı izlemek üzere çıktım yola. Ne varki gittiğim yerde maçın seyredilebildiği bir mekan bulamadım. Aramalarım biraz zahmetli devam etti ve nihayetinde maçın 35. dakikasından itibaren oturabildim ekran başına.
İlk yarı sonuna kadar hatırı sayılır bir hareket olmadı. Devre bitince, inşallah ikinci yarıda birşeyler yaparız umuduyla bekledim maçın tekrar başlamasını. Gol yememiş olmamızı da avantaj sayıp umuda katarak.

İkinci yarı başlayacakken lokalin görevlisi geldi ve Sivas-Antep maçı için kanalı değiştirdi. Haydaa!!
Şöyle baktım etrafıma maçı izlemek üzere teşebbüs eden yok. Çağırdım elemanı hemen ve bizim maçı açmasını söyledim. Önce kem küm etti, izleyen kimsenin olmadığını ve özellikle bu maç için orada olduğumu söyleyince, yapabileceği birşey olmadığını ve süper lig maçı dururken başka maç açamayacağını, bunun yönetimin kararı olduğunu söyledi.
Benim için de yapabilecek birşey kalmamıştı. Elemanın ve yönetiminin kulaklarını çınlatarak düştüm yollara yeniden. Sonrasında da maçın sadece kalan 10 dakikasını izleyebildim bir başka mekanda. Asıl fırtına da orada kopuyormuş ayrı keyif tabii.

Bir Samsunsporlu olarak yaşadığım bu sıkıntıdan sonra, sadece lokal yönetiminin değil, kulakları çınlatılması gereken başka yönetimlerde olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum.
Maç öncesi basın açıklaması yapan arkadaşlarımızın vermek istediği mesajın bir başka açıyla da anlaşılması ve sıkıntı boyutunun nerelere ulaştığına bir örnek daha eklemek adına.
Bende seslenmek istiyorum. Sadece futbol takımımızı değil, şehrimizi, taraftarımızı, ve destekleyen herkesi ikincilliğe, ikinci lige düşürdünüz. İnsan olana bu ayıp yeter. Varın hatanızdan dönün ve nerede oturduğunuzun farkına varın ve de hakkını verin.

beşnumara

Alıntı yapılan: tuzlalı - 01 Aralık 2008, 02:24:46

Benim için de yapabilecek birşey kalmamıştı. Elemanın ve yönetiminin kulaklarını çınlatarak düştüm yollara yeniden.
;D ;D

pitbul055

Nezaman sercan çıkdı oktay ortaya geçdi olay bitti

King Of The North

Helal olsun kardeşlerime olay budur,Altay'dan sonra Kasımpaşa gibi 7 haftadır yenilmeyen bir takımı geriye düştükten sonra yenmek müthiş birşey oldu.

Yalnızca BİZ

SAMSUNSPOR'luyuz UMUTLUYUZÖzel kağıtları yakmak nedeniyle maça gelemedim... Samsuni maçtan sonra yaksaydık güzel olurdu ama kısmet olmadı. Samsunkopat arkadaşımızın Güney Afrika'da beğendiği iki futbolcuyu devre arasında görmek istiyoruz. İnşallah antep deplasmanından gelibiyetle döneriz... Bugün bayrak projemi konuşacam ilgili kişilerle Samsuni'ye duyurulur...