Samsunspor.biz Genel Sohbet Odası

Başlatan berusa55, 09 Ağustos 2008, 14:50:52

« önceki - sonraki »

ngonge

Alıntı yapılan: eprianu - 09 Mart 2020, 13:05:52@maço hocama katılıyorum. Dört büyütülmüşlerin hali ortada. Önümüzdeki yıllarda Anadolu'dan yeni şampiyonlar çıkabilir. Başarı için pahalı bir takım kurmaya da gerek yok. Mesela Sivasspor, kısıtlı imkanlarla kurduğu kadrosu ile zirveyi zorluyor.

15 yıl boyunca, bir futbol takımının başına gelebilecek neredeyse her acıyı yaşadık. Allah, bundan sonra yüzümüzü güldürecek İnşallah.

Sizlere katılıyorum. Önemli olan takım ruhunu ve birlikteliğini yakalamak. Çıbanları yollayıp, kaliteli dokunuşlar yapabilmek. Mesela geçen yıl baya rastgele adam toplamıştık. Bu sene doğru ve yerinde hamleler yaptık. Tek korkum Ertuğrul Sağlam kendi takımını kurmak isterse seneye sil baştan takım kurmayı düşünmez umarım. Bu kadrodan 5-6 oyuncu gelecek yıl 11'de olmalı.

ask55

Alıntı yapılan: ngonge - 09 Mart 2020, 14:31:44Sizlere katılıyorum. Önemli olan takım ruhunu ve birlikteliğini yakalamak. Çıbanları yollayıp, kaliteli dokunuşlar yapabilmek. Mesela geçen yıl baya rastgele adam toplamıştık. Bu sene doğru ve yerinde hamleler yaptık. Tek korkum Ertuğrul Sağlam kendi takımını kurmak isterse seneye sil baştan takım kurmayı düşünmez umarım. Bu kadrodan 5-6 oyuncu gelecek yıl 11'de olmalı.

Ek olarak bence Furkan Köse, Ercan Yazıcı, Enes İslam gibi içimizden çıkardığımız topcuları da takımda tutmalıyız.
Evet belki yeterli performans gösteremeyecekler ama Samsunlu, Samsunsporlu , altyapıdan çıkan, camiayı bilen, taraftarla takım arasında bir köprü olabilecek adamların takımda kalması önemli diye düşünüyorum.

maço

Alıntı yapılan: ask55 - 09 Mart 2020, 15:36:49Ek olarak bence Furkan Köse, Ercan Yazıcı, Enes İslam gibi içimizden çıkardığımız topcuları da takımda tutmalıyız.
Evet belki yeterli performans gösteremeyecekler ama Samsunlu, Samsunsporlu , altyapıdan çıkan, camiayı bilen, taraftarla takım arasında bir köprü olabilecek adamların takımda kalması önemli diye düşünüyorum.

Ki alt yapıdaki çocuklara da mesaj vermek önemli.

Özellikle u14,15,16 gruplarında çok iyi jenerasyon olduğu konuşuluyor.

Eskiden ne güzel youtube tan canlı izliyorduk. Kaçırsak da sonrasında izleyebiliyorduk.
Neden kaldırdılar acaba?

55_OrHaN_55

10 Mart 2020, 11:54:39 #48348 Son düzenlenme: 10 Mart 2020, 12:12:07 55_OrHaN_55
Trivela Spor'da yorumcular Samsunspor'u ciddi şekilde analiz etmişler, objektif ve mantıklı yorumları var. Örneğin Samsunspor'un transfer sezonunda yabancı transferi konusunda fırıldak menajerlerin oyununa gelmemesi gerektiğini, yönetimin çok bilinçli davranması gerektiğini belirtiyorlar. Gerçekten de çok önemli. Süper lige çıktığımız sene yapılan transferlerden sonra daha lig başlamamışken düşeceğimizi anlamıştım. Öyle saçma sapan işler yapıldı, öyle lakayt davranıldı ki bütün emekler boşa gitti, heba oldu. Yine PTT 1. ligdeyken de benzer hatalar yapılıp Hollanda'dan Jeroen Lumu, Kevin Brands, Tom Muyters, Yunanistan'dan Sifakis gibi yangından mal kaçırırcasına transferler yapılıp hem paramıza, hem beklentilerimize yazık edildi. İnşallah bundan sonra aynı hatalar tekrarlanmaz. Yeterinde üzüldük, artık sevinmek istiyoruz.

5trawberry

Ben içerden çıkan topçuları takımda tutalım fikrine katılmıyorum. 2011'den beri bu takımda bir yol alamamış Furkan'ı takımda neden tutayım. Ayağına gelen fırsatı defalarca tepmiş, küme düşmemizin müsebbiblerinden Enes'i neden takımda tutayım. Burası yedirme içirme yeri değil, şirketleşen yapıda bu tiplere yer yok. İsmail Başkan'ın aldığı 50 bin lira olay oldu. Bunlar İsmail Başkan kadar kahır çekmeyecek bir de o rakamların üstünde para kazanacak.

Camia kavramının eskide kaldığını düşünüyorum. Yabancı futbolcunun kademeli olarak serbest bırakılması sembol oyuncu çıkma potansiyelini eritti. Diğer takımlar kaliteli yabancılarla mücadele ederken senin alttan çıkardım dediğin futbolcularla mücadele etme şansın çok düşük. Bakın süper lig seviyesindeki takımlara yerlilerin çoğu çöp. Süper Ligdeki yerlileri elekten geçirin 11 çıkmaz. En basitinden kimsenin yüzüne bakmayacağı Stancu'nun yaptığını yapabilen bir yerli forvet yok ligde. Tff sitesinden gol krallığı listesine bakın ilk 20'de 3 Türk var. Nedenlerini futbolu bilen herkes sıralar.

Stoper

Sağlık bakanlığı Türkiye'de ilk vakayı duyurdu.  Tedbirlerimizi alalım.

_SoN_

Böyle kardeşlerimizi gördükçe gurulanıyorum, tanıyan bilen varsa aramızda bizden de selam söylesin. Ne demişti lider, "Başka diyenlere inat, Sadece SAMSUNSPOR"

https://www.facebook.com/watch/?v=568737173993341

AhmetDenizci

Ekşi sözlükte şöyle bir entry'ye rastladım:

Alıntı yapılan: undefinedsamsunspor'un 1993-94 sezonu başında 3 milyon dolares (o dönem parasıyla 33 milyar lira) karşılığında %50 hissesini satın aldığı takım. ayrıca iki takım antrenman kamplarından dostluk maçlarına, futbolcu transferlerinden scouting'e kadar birçok alanda ortaklık anlaşması imzalamış ve uygulamaya da koymuştur. hatta samsunspor aynı sezon başında kulübün unutulmazlarından olan daniel timofte ile birlikte silvian dobre ve hanganu ovidiu'yu bu ikili anlaşmalar sayesinde transfer etmişti. luca constantin, marius cheregi ve bogdan stelea da sonraki sezon samsun yolunu tutan dinamo bükreşliler kervanına katılmıştı. bu transferlerden on yıl sonra ise samsunspor yine bir dinamo bükreşli olan giani stelian kirita'yı transfer etmişti.

samsunspor'un bu rumen sevdasının yegane sebebi haziran 1993'te samsunspor'un teknik adamlığını üstlenen gigi multescu idi. bu yatırım ve kardeş takım olma olayında en çok emek harcayan kişiydi kendisi. hatta 2003'te tekrar samsunspor'un başına geldiğinde kirita'yı transfer eden de kendisidir. yani samsunspor'a gelen tüm rumenler onun döneminde gelmiştir.

kirita'dan sonra samsun'a bırak rumen futbolcuyu rumen turist bile uğradığını sanmıyorum. samsunspor'un dinamo bükreş'teki hisselerinin daha sonraki yıllarda ne olduğu konusunda bir bilgim yok. düz mantıkla bakarsak eğer anlaşmanın imzalandığı 1993'ten kirita'nın transfer edildiği yıl olan 2005'e kadar hisselerin samsunspor'da kaldığı, 2005'ten sonra ise elden çıkarıldığı düşünülebilir.

mehmet yılmaz

Bunu İsmail Başkan'a sormuştum Ahmet.
Açıkçası gazete başlığı falan çok hoş, insanı mutlu ediyor ama durum tam olarak öyle değilmiş.
Resmi bir hisse alma falan olmamış.
O yıllar Samsunlu iş insanı Kamuran Çörtük'ün Romanya'da büyük işler yaptığı ve Türkiye'de de hızla büyüdüğü bir dönemdi. Romanya pazarındaki ilgimiz biraz da onun üzerinden olmuş. Dinamo Bükreş ile bir iş birliği olmuştu. Hatta 1993-94 sezonunun açılış maçını Dinamo ile oynamış ve 3-1 kazanmıştık. Ekşisözlükteki futbolcu-teknik adam transferleri de aynıyla vakidir.
Lakin Dinamo'nun en azından Samsunspor olarak bir kısmını satın almak gibi bir durum olmamıştı.
Kamuran Çörtük kişiselk olarak almış mıdır, bilemiyorum.

AhmetDenizci

Alıntı yapılan: mehmet yılmaz - 17 Mart 2020, 18:08:30Bunu İsmail Başkan'a sormuştum Ahmet.
Açıkçası gazete başlığı falan çok hoş, insanı mutlu ediyor ama durum tam olarak öyle değilmiş.
O yıllar Samsunlu iş insanı Kamuran Çörtük'ün Romanya'da büyük işler yaptığı ve Türkiye'de de hızla büyüdüğü bir dönemdi. Romanya pazarındaki ilgimiz biraz da onun üzerinden olmuş. Dinamo Bükreş ile bir iş birliği olmuştu. Hatta 1993-94 sezonunun açılış maçını Dinamo ile oynamış ve 3-1 kazanmıştık. Ekşisözlükteki futbolcu-teknik adam transferleri de aynıyla vakidir.
Lakin Dinamo'nun en azından Samsunspor olarak bir kısmını satın almak gibi bir durum olmamıştı.

Aydınlattığın için teşekkür ederim abi :)

ea55

Alıntı yapılan: mehmet yılmaz - 17 Mart 2020, 18:08:30Bunu İsmail Başkan'a sormuştum Ahmet.

Varsa hakkımız isteyelim abi :)

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: ea55 - 18 Mart 2020, 08:55:12Varsa hakkımız isteyelim abi :)

Bir araştırmak lazım. Goparırız belki bir şeyler :)

Stoper

jean

Ne guzel tam gaz gidiyorsuk nerden cikti bu virus

isyan

Paylasildi mi bilmiyorum, ki paylasilmistir diye tahmin ediyorum.

90'lardan kalma maclar yayinlayan bir sayfa var. Sayfa da 30'a yakin Samsunspor maci var
Futbol suz zamanda zaman gecirmek isteyenler icin

https://m.youtube.com/channel/UCA1729rKGOX0i7O8E5F-FvA

Sosyal Medya da bir kac mac özeti görmüstüm ki cogu Samsunspor sayfasini takip ederim, ama bazilarini daha izlememistim

https://m.youtube.com/watch?v=g_4J072444o