Bank Asya 1.Lig 1.Hafta | Samsunspor'umuz - Erciyesspor: 2-1

Başlatan kaan, 28 Temmuz 2008, 13:29:55

« önceki - sonraki »

harbisamsunsporlu5517

maçın özetını heryerde aradım bulamadım cnn turkde sıteyı yenılemiş vıdeo bölumu boştu izleyen varmı özetı aranızda

HaSaNCaN

Amsterdamli

4 senelik bir hasret dun son buldu. 19 Mayisda mac izlemeyi cok ozlemisim. Maca guzel bir grup ile beraber gittik. Atmosfer bana gore superdi her nekadar televizyondan oyle gorunmedi diye duyduysamda. Galip gelmemiz bize cok buyuk bir armagandi hem takimimizin gidisati acisindan hemde tribunde sevinebilmemiz bakimindan. Gol sevinclerini doyasiya yasadik.   

Takimimiz ilk 15 dakika oyuna hakim ve hucum gorundu. Ama sonra oyundan dustu. Penaltiyida zaten o dakikalarda bulmustuk. Turgutun 30 dakika sonra nefesinin kesilmesi ve sahada zorla yurumeside dikkat cekiciydi. Erciyes kalemize kontralarla ilk yari bir kac kez cok tehlikeli geldi ama biraz sans birazda savunmamizin zamaninda ortaya kesilen toplara ayak koyabilmesi golleri engelledi. Hakan Kocarslan gereksiz bir sari kart gorerek kendini zora soktu. Genc oyuncularimizin bu konuda dikkati cekilmesi gerekiyor.

Can sol kanatta cok iceriye dogru oynadi bana gore ve kanatlara atilan toplar baya bir tehlikeli oldu. Veysel bana gore fena oynamadi, guzel paslasmalar yaparak takimi kendi kanadindan hucuma cikarmaya calisti. Zafer icin herzamanki yorumumu yapacagim, oyun kurucu gorevini asla kaldiramiyor. Ayaklari topa hakim olabilir ama oyunu malesef okuyamiyor ve uzerine hic sorumluluk almiyor. Yani orta sahada bir maestro degil halbuki Zafer gibi bir topcunun bu sekilde oynamasi gerekir. Bu gorevi orta sahaya sarkarak zaman zaman Serkan Aykut ustlendi. Neredeyse butun toplari ayaginda tutmadan direk bos adama atti. Zaferinde bu sekilde oynamasini beklerim ben. Sercan sol acik Turgut sag acik gibi oynadilar. Takimimiz 4-3-3 gibi yayiliyordu bazen sahaya ancak bu sistemin hakkini verecek oyun malesef hic oynanmadi. Hocanin dusunceleri guzel olabilir ama futbolcularimiz sahada taktigin hakkinida veremedi.

Oyunu bana gore Sercan ve Serkan Aykutun verdikleri akilli ara paslari ile kazandik. Ayni demek istedigim 2 pozisyon bize galibiyeti getirdi yoksa sahada bana gore iyi futbol yoktu ve oyuna oyle bariz bir sekilde hakim degildik. Erciyesde yakaladiklari kontra ataklari gole ceviremeyince 2-1lik bir galibiyet cikti ortaya.

Burhan ve Sefanin topu aldiklarinda ters tarafa donduklerini cok gordum. Bos alana donerek onleri acmayi pek beceremediler. Turgut sag acikta ayaklarina pek hakim gorunmedi ve topla ne yapacagini bilemedi. Cok heyecanli bir durusu vardi. Sercan topa hakim ve iyi seyler yapabiliyor ancak bunu 90 dakika boyunca yapamiyor. Ara sira gereksiz hareketleride oldu ama denedigi hareketlerden biri gol ile sonuclandi. Burhanin attigi iki goldede bitiriciligi iyidi, ayrica kafa ile guzel toplar indirdi. Kenanda iyi oynadi bana gore. Eraya gelince, mac boyu onemli bir kurtarisi olmadi ve son dakikada azdaha bizi uzerek staddan yollayacakti. Bafra macindada yan toplarda hatalari oldu, artik bunu heyecandan mi yapiyor yoksa beceriksizlikten mi bilemiyorum. Boyle devam ederse sonumuz iyi olmaz. Antrenmanlarda izledigim Cengiz Eray icin bir alternatif olabilir diye dusunuyorum cunku fizik yapisi ve kalitesi ile iyi bir kaleci olabilecek gibi geldi bana.

Sonuc olarak sunu demek isterimki ben sahada oyle goklere cikarilacak bir takim goremedim. Her hafta bunun uzerine birsey katarak devam edersek belki birseyler olabilir ama bu performans bizi ilerki haftalarda kesinlikle tasimaz. Ligin kalitesinide su an kestiremedigim icin birsey demek zor ama Erciyesden daha disli takimlari bizi kesinlikle zorlar ve deplasmanda bu taraftar destegi olmayacagi icin Erciyes kalitesindeki rakiplerede karsi isimiz zor olablilir.

Gonul isterki her hafta boyle kazanalim ve sevinelim ama bence hemen havalanmamamiz lagzim ve yere saglam basarak ilerlememiz gerekir.

CurvaSudSamsunspor

bu konuyu 55.sayfada bırakıp daha yorum yazmayalım arkadaşlar

scouter55

Öncelikle 7 sezon sonra da olsa bir ligin ilk maçına galibiyetle başladıkları için tüm kadroyu ve tekni heyeti kutluyor ve tebrik ediyorum. Tüm Samsunsporlulara hayırlı olsun.
Tabiki bu daha işin çok başı. Öncelikle takımın oturması ve birbirini tanıması için en az 5-6 haftaya daha ihtiyaç olduğu kesindir.
Öncelikle ilk artı nedir derseniz, takımın 1-0 dan sonra aman sonucu koruyalım da ne olursa olsun havasına girmeyip sürekli 2. golü düşünmeleri ve o golüde bulmalarıydı. MENTAL sağlam. Zira tek golün hiç bir zaman maç garantisi sayılamayacağını iyi öğrenmişler ve bunuda son 10 dakikada yedikleri gole rağmen iyice anlamışlar görünen o.  
Eeee öyleyse desteğe ve İZLEMEYE DEVAMMMM........

maviay55

ve özlem sona erdi..siz tv başındayken staddayken bizde burda topicte tezahüratlarla burdan destek olmaya çalıştık.. kralın penaltı kaçırdıqını duyduqumda çok sinirlenmiştim ta ki nilsah arkadaşımız takımımızın ii top oynadıqını söleyene kadar..sonra heyecandan pc bşında da duramadım d-sporun olmamasından ayrı bi stresteydim pc başından kalktım ntvspordan altyazı şeklinde skor takibine başladım..galibiyetle başlamak qüzel Hayırlı olsun ii rahat bi uyku çektik saolsunlar hep böle dewam inş bütün yorumları okudum fotolar içinde tşkler

BU AŞK BİTMEZ! BİZ SAMSUNSPORLUYUZ

MeL_55

dün bende macdaydım :) cok süper atmosfer vardı. samsun deplasmanda yenlımez ! bunu söyleyen hocamız sımdı ne demek ıstedıgnı cok ıyı anladım... ! samsunspor bu sene cok baska olacak ınsallah:)  hocamıza da sımdı güvenmeye basladım..

PASTIRMAYI CIG CIG YEDIK  ;D

veis

samsunspor deplasmanda yenilmez diyen hocamız biraz yüksek gitmiş çünkü galibiyet güzeldi ama kalecimiz ve defans blogumuz evlere şenlik.çünkü bu maç rakip sahada olsaydı inanın böyle olmaz çok da pembe tablo hayellerine dalmayalım ama kazanmakda tabiki çok güzeldi.

berusa55

Veis haklı. Biraz beklemek lazım. Takım deplasmanlarda nasıl bir tablo çizecek bunu görmek lazım. İlk 5-6 hafta sonunda ancak bazı sağlıklı genellemelere ulaşabiliriz. İnsallah güzel olur ilerleyen haftalar.

berusa55

Alıntı
SAMSUNSPOR'DA LİGE GALİBİYETLE BAŞLAMANIN SEVİNCİ YAŞANIYOR

Bank Asya 1.Ligi'nde mücadele veren Samsunspor, Kayseri Erciyesspor galibiyetiyle moral buldu.

Samsunspor, Bank Asya 1. Ligi'nde üçüncü yılında sezona ilk kez galibiyetle başladı. Sezonun ilk maçında taraftarının önünde mutlak galibiyet parolasıyla çıkan Kırmızı Beyazlı Samsunspor, aradığı skoru oynadığı güzel futbolla buldu. Rakip Kayseri Erciyesspor'u eski futbolcusu Burhan'ın golleriyle deviren Kırmızı Beyazlılar, yaşadığı sıkıntıları unutturarak, taraftarlara başarılı günlerin geleceği mesajını verdi.

Kayseri Erciseyspor'un geçen yıl kadrosunda forma giyen Burhan Coşkun, sezonun ilk maçında attığı iki güzel golle eski takımını yıkan isim oldu. Burhan attığı gollerle mutluluk duyarken, Samsunsporlu taraftarlar ise kendisini ayakta alkışladı. Samsunspor'da başarılı bir sezon geçirmek istediğini belirten Burhan, bundan sonraki maçlarda da takımını en iyi şekilde temsil edeceğini söyledi.

Öte yandan, Samsunspor'un Kayseri Erciyesspor maçında yalnız bırakmayan ve tribündeki yerini alan taraftarlar ise, maç boyunca takımlarını büyük bir coşku içinde destekledi. Karşılaşma öncesi ve sonrasında futbolcuları tribüne çağıran taraftarlar, sezona güzel futbol ve üç punla başlamanın mutluluğunu doyasıya yaşadı.

Kırmızı Beyazlılar, haftasonu Kartalspor ile deplasmanda oynayacakları maçta da sahadan galibiyetle ayrılmayı hedefliyor.

Kaynak: http://www.haberler.com/samsunspor-da-lige-galibiyetle-baslamanin-sevinci-haberi/

**KaR6**

çok uzun bi maç yazısı yazmak isterdim, notlarımı da sırf siteye yazmak için(!) almıştım ama şu anda orucun etkisi uzerimde, inşallah başka zaman ;D

maç grubumuz harikaydı, maç öncesi harikaydı maç sonrası daha da ahrikaydı.. bafra maçını izleyenleri (başta beni) utandırdıgı için tesekkur ediyorum takımımıza :) umarım devamı gelir, yuzumuz gulmeye devam eder..

AlıntıErciyes sov yapar sooov celil olsa böyle olmazdı
diyenlere de canı gonulden selam olsun..

MeL_55

resım cektım de ancak almanyaya dönünce koyabılırım... resımler cok güzel panorama cektım :)

kumkoylu ahmet

harbisamsunsporlu5517

hayırlı ugurlu olsun kalecı hasanıda almışız haftaya pazar aksamı grup ıstanbul takımımızı galıbıyetle ugurlar inş ;D

tolga

hasan mevcutlar içerisinde bulunabilecek lig tecrübesi olan bir kaleci çok yarar  sağlayacaktır isabetli .

yanlız galibiyet oldukca güğzel lige başlamak adına çok iyi ama unutmayalımki bir galibiyetle ligin sonu gelmiyor fener ilk maçta mağlup oldu bacelona  real madri keza öyle bu demek değilki başarılı olamayacaklar bursa şu an lider ama lig devam ettikçe herkes yerini bulur onun için yere sağlam basmak lazım bir maçta topçuları göklere çıkarmayalım tebrik ediyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz 

yineliyorum ve yazdıklarımın arkasındayım hocayla ilgisi yok bu işin alınan futbolculara bakın kimi sakat kimi kulübede oynayanlar kim geçen sezon  takımdaki futbolcular bir tek burhan katkısı belliydi bu maç birde veysel onun kide belli oynayan bunlar  birde kaleci sondak.şok oluyorduk ben heyecanına ve tecrübesizliğine bağlıyorum   ilk maçlar her takım için zordur biz zoru başardık bunda erciyesinde futbol adına sahada olmamasıda etkiliydi ama isteyen arzulayan bizdik ve kazandık devamı gelir inş.