Olağanüstü Kongre Kararı Alındı

Başlatan berusa55, 03 Haziran 2012, 18:45:59

« önceki - sonraki »

55.hakan

Saat 10'daki toplantıdan bilgileri güncel olarak buraya aktaracak biri olsa da haberleri alsak.

furkan5534

Tokatlıoğlu Samsunspor Başkan Adayı!

Tokatlıoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Tokatlıoğlu, olağanüstü kongrede Samsunspor Kulübü başkanlığı için aday olduğunu açıkladı. Yaptırdığı Atakum Rezidans sitesinde basın toplantısı düzenleyen Tokatlıoğlu, çoluk çocuğunun rızkını vermeyeceğini dile getirerek,
"Verenler rezil oldu. Ben ilklerin adamıyım. Aklımı, mantığımı, projelerimi vereceğim." dedi.

Samsunspor Kulübü Başkanı iş adamı Kazım Yılmaz'ın yarın yapılacak olağanüstü kongrede tekrar aday olmayacağının açıklamasının ardından kulübün kayyuma kalabileceği ihtimali belirirken, kırmızı - beyazlı camiayı sevindiren açıklama Tokatlıoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Tokatlıoğlu'dan geldi. Tokatlıoğlu, yaptığı basın toplantısında kulüp başkanlığına aday olduğunu söyledi. Samsunpor'u mahcup etmeyeceklerini ifade eden iş adamı Tokatlıoğlu, kulübün boynunun bükük olmayacağını kaydetti.

Samsunspor'un mali tablonun bu güne kadar başkanlık koltuğuna oturan zengin iş adamlarıyla dengelenmeye çalışıldığını ifade eden Tokatlıoğlu, "Samsunspor, birçok kulüp gibi ekonomik sorunlar hat safhadadır. Gelir gider arasındaki denge, büyüyerek borç sarmalı oluşmuştur. Bu borç yükü, ya kulüp başkanı, yönetimi, iş adamları ve bürokratlar ile aşılmaya çalışılmıştır. Bunlar geçici çözümler olmuştur. Her yeni gelen yönetim, icralar, hacizlerle uğraşmak zorunda kalmıştır. Sorunların paralı iş adamlarının başkanlıklarıyla çözülemeyeceği aşikardır." değerlendirmesinde bulundu.

Önce akıl ve proje geliştirerek kulübe kaynak aktarıcı işler yapmayı planladığı dile getiren Veysel Tokatlıoğlu, şöyle konuştu: "Samsunspor'u mahcup etmeyeceğiz. Bu bizim takımımız ve boynu bükük olmayacak. Dilenmek yok. Samsun çok zengin bir şehir. Samsun'un havaalanı, limanı, 35 tane yatırımcısı var. Destek alamamak gibi bir şey olamaz. Köstekleyenleri de ilan edeceğim. Kimse bu şehre, çocuğunun geleceğine ihanet edemez. Kazım Bey'e, 'Zengin çocuğusun ver' dediler. Bu da bitti. Vermekle olmaz kardeşim. Benim annem cebimi dikti, babam öldü. Benim param yok. Çocuk çocuğumun rızkını da veremem. Verenler rezil oldu. Bende babamdan kalmadı. Benim aklım, projelerim var. Ben proje ve ilklerin adamıyım. Ben aklımı, mantığımı, projelerimi vereceğim. Başbakan'dan randevu alacağım, projelerimi anlatacağım."

Transfer döneminin ve sezon hazırlıklarının başlamasına rağmen Samsunspor'un henüz futbolcu transfer etmediğine, teknik direktör sorunun çözmediğine ve hazırlık kamplarına başlamadığının hatırlatılması üzerine Tokatlıoğlu, "Bunlar işin renk tonları. İşin içine girince çözeceksin. Çözeceğiz." cevabını verdi.

"HALKA SAMSUNLULUK DERSİ VERDİRECEĞİM"

Kulüp yönetimi ve kent bilinci konusunda kendisine güvendiğini söyleyen Tokatlıoğlu, halkı da bilinçlendireceklerini dile getirdi. Tokatlıoğlu, "Gerekirse iletişim uzmanlarına televizyonlarda Samsunluluk dersi verdireceğim. Başka illerden gelmiş olabilirsin. Ama burada yaşıyor, buranın ekmeğini yiyorsun. Buraya da biraz çocuğun için gönül ver. Bu şehrin güçlenmesi, güzelleşmesi çocuğunun güçlenmesi ve güzelleşmesi anlamına gelir. Bu bilinci vermeli, herkesi kucaklamalıyız. Köstek neden olur insan? Ne yapmış Samsun onlara? Ama memleket gruplaşması olmuş. Samsun güzel bir mozaiktir. Çeşitlilik var. Bu artı değil, eksiye dönmüştür. Bu güzel bir miras değil. Ev ev eğitimler vermeliyiz. Buranın ekmeğini yiyorsan nankörlük edemezsin; Günahtır." diyerek sözlerini tamamladı.

burakbas

Şımarık Kozmetik in sahibi de adaymış galiba...

maraton

21 Haziran 2012, 21:41:54 #108 Son düzenlenme: 21 Haziran 2012, 21:45:58 maraton
Alıntı yapılan: de_brk7 - 21 Haziran 2012, 21:16:13
Şımarık Kozmetik in sahibi de adaymış galiba...

tayfun yüce ile ( şımarık bujiteri sahibi ) biraz önce konuştum.. kendisi ile defalarca deplasman yapmış biri olarak samsunsporluluğu ile herkese örnek olacak bir abimizdir.. öncelikle böyle bir adaylık kesinlikle söz konusu değil.."bu süreçte samsunsporun bir başkan adayına ihtiyacı yok başkanının arkasında durmaya ihtiyacı vardır" cümlesini üstüne basa basa dile getirdi.. kendisinin de bundan önce olduğu gibi bundan sonra da elinden ne gelirse kendisine ne görev verilirse samsunspor için yapacağını ve bu süreçte kazım başkanın kalması için her türlü göreve hazır olduğunu vurgulayarak her gerçek samsunsporluyu da bu yönde hareket etmeye çağırdığını söyledi.. günün camiamızın kötü gününden faydalanıp reklam yapma günü değil mevcut başkanın arkasında tek ses tek yürek olma zamanı olduğunu vurgulayan tayfun yüce kendisinden habersiz ve asılsız bu haberleri yapanların iyiniyetle ve teveccüh ile bu kutsal makamı kendisine layık gördüklerini ancak kendisinin bir kez daha samsunsporun bir başkanı olduğunu ve bu süreçte kendi isminin bu yıpratma sürecine dahil edilmemesini istedi.. taraftar olarak,iş adamı olarak,samsunlu olarak sayın başkanın her istediği görevi yaparak onu camiamızı layık olduğu süper lige takımımızı hep birlikte çıkarmak için verilecek kavgaya başkanlık yapmak için cesaretlendirmek amacıyla pazartesi günü yapılacak yürüyüşe samsundaki tüm personelinin katılacağını ve bu yürüyüşte tüm samsunsporlular ile birlikte olmak istediğini bu vesile ile bir kez daha tribünde omuz omuza olduğu tüm renkdaşlarına sevgilerini ilettiğini söyledi

burakbas

Başkanım yanlış anlaşılmasın , facebook da gördüm ; ihtimalli bir şekilde yazdım ...

SONUNA KADAR K A Z I M   Y I L M A Z !

samsunmania

Tokatlıoğlu?
Yine mi 10 ay görev süresini zor dolduracak,sonra vınlayıp gidecek bir başkan??
Bu işin sonu nereye varacak bilmiyorum. Ama bu takım 9 canlı onu biliyorum...
İsmail başkan neredesin..

berusa55

Bu gün saat 14.00' de yapılması planlanan Samsunspor Olağanüstü Genel Kurulu çoğunluk sağlanamadığı için ertelendi.

Daha önce bu gün saat 14.00' de yapılması planlanan Samsunspor Olağanüstü Genel Kurulu çoğunluk sağlanamadığı için 29 Haziran 2012 Cuma günü saat 14.00' de yapılacak.

Çoğunluğun sağlanamaması nedei ile ertelenen Olağanüstü Genel Kurul Toplantısının 29.06.2012 Cuma günü saat 14.00 da Atatürk Kültür Merkezi'nde çoğunluk aranmaksızın aşağıdaki gündem ile yapılmasına karar verildi.

Olağanüstü Genel Kurul Toplantısının gündemi:

1. Yoklama-Açılış- Saygı duruşu- İstiklal Marşı
2. Kongre Divan heyetinin oluşturulması ve tutanaklara imza yetkisinin    verilmesi,
3. Yönetim Kurulu faaliyet raporunun okunması,
4. Kesin Hesap ve 2012-2013 sezonu Tahmini Bütçe raporlarının okunması,
5. Denetleme Kurulu raporlarının okunması,
6. Raporların ayrı ayrı müzakeresi ve ibrasi,
7. 2011-2012 yılı Revize Bütçesinin onayı,
8. Dernek organlarının seçimi,
9. Kapanış

Kaynak

Cheregi

bu gün, şu gün, o gün sanlı soy  :deli:

maviay55

AlıntıBAŞKANLIK YARIŞI KIZIŞIYOR

Cuma günü yapılacak olan Samsunspor'un Olağanüstü Genel Kurulu'nda liste savaşı yaşanabilir. Kongre öncesi Kazım Yılmaz manevi destek görürse aday olabilir, Tokatlıoğlu listesini hazırlıyor, eski tüfekler ise liste çıkarabilir.

KONGRE YARIŞI HIZLANDI

Samsunspor'da merakla beklenen Olaganüstü Genel Kurul'a sayılı günler kaldı. Başkan Kazım Yılmaz,"Aday değilim. Ancak, manevi destek gelirse düşünürüm" açıklamasıyla beklemeye çekilirken, "Bende para yok, ama akıl var" diyerek aday olduğunu açıklayan Veysel Tokatlıoğlu hazırlıklarını sürdürüyor. Bu arada, Kazım Yılmaz'ın adaylıktan kesin çekilmesini bekleyen bir grup genel kurulda başkan ve liste çıkaracak.

YILMAZ KARARINI DEĞİŞTİREBİLİR

Başkan Kazım Yılmaz geçen hafta yaptığı basın toplantısında,"Gerekli desteği görmedim, yoruldum, sağlığım bozuldu, artık aday değilim" açıklaması yapmıştı. Ancak, Başkan Kazım Yılmaz, bir gazetecinin ,"Gerekli desteği görürseniz veya hissederseniz devam edermisiniz" sorusuna ise,"O zaman düşünürüm" diyerek açık kapı bırakmıştı. Geçen zaman içinde gerek taraftardan, gerekse iş dünyasında gelen destek baskıları, başkan'ın kafasını karştırdı. Başkan'ın çevresine,"Kararımı değiştirebilirim. Ama biraz daha düşünmeliyim" dediği öğrenildi.

GÖRÜŞMELERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Samsunspor'da Proje ve Yatırımlar'dan sorumlu yönetim kurulu üyesi Tokatlıoğlu İnşaat'ın sahibi Veysel Tokatlıoğlu, Başkan Kazım Yılmaz'ın aday olmayacağı açıklamasının ardından bir basın toplantısı düzenleyerek, adaylığını açıklamıştı. Açıklamasında  "Bende para yok, ama akıl var" diyerek, tüm dikkatleri üzerine çeken Tokatlıoğlu'nun nasıl bir yönetim oluşturacağı ise merak konusu oldu. Tokatlıoğlu'nun iş dünyası ve spor adamları ile görüşmeler halinde olduğu, önümüzdeki günlerde ise bunları açıklayacağı öğrenildi.

ALTERNATİF BAŞKAN VE LİSTE

Tüm bu gelişmelere karşın kentte alternatif başkan ve yönetim oluşturma çalışmaları ise gizliden gizliye sürüyor. Kazım Yılmaz'ın başkan olmaması durumunda özellikle Samsunspor'un efsaneleşmiş eski futbolculardan, işadamlarından ve taraftarlarından oluşan bir grubun kongrede başkan adayıyla birlikte liste çıkaracağıda gelen haberler arasında. Bu grubun siyasilerden, sivil toplum örgütlerinden ve birçok işadamından maddi-manevi destek aldığı da öğrenildi. Kazım Yılmaz'ın başkan adayı olması durumunda ise grubun kesinlikle liste çıkarmayacağı öğrenildi.

Kaynak:hedefhalk.com

FaTiH_HaN

Son paragraftaki efsane futbolcu mevzusu nedir, ben burdan bir tek Tanju Çolak ismini anlıyorum, böyle bir çalışması var mı?

yilmazselcuk55

26 Haziran 2012, 00:27:12 #115 Son düzenlenme: 26 Haziran 2012, 11:24:53 yilmazselcuk55
Alıntı yapılan: FaTiH_HaN - 25 Haziran 2012, 21:58:48
Son paragraftaki efsane futbolcu mevzusu nedir, ben burdan bir tek Tanju Çolak ismini anlıyorum, böyle bir çalışması var mı?

Tanju Çolak bıraktı

Türkiye ve Avrupa Gol Kralı eski Samsunsporlu futbolcu Tanju Çolak, Siirtspor başkanlığında ayrıldı. Yaklaşık 7 aydır Siirtspor başkanlığını sürdüren Çolak, genel kurulda ilginç bir şekilde görevini bıraktı.

Türkiye ve Avrupa Gol Kralı eski Samsunsporlu futbolcu Tanju Çolak, Siirtspor başkanlığında ayrıldı. Yaklaşık 7 aydır Siirtspor başkanlığını sürdüren Çolak, genel kurulda ilginç bir şekilde görevini bıraktı. Kongrede çoğunluk sağlanamaması üzerine, eski yönetime görevi sürdürme talimatı verilirken, eski yöneticiler de Çolak'ın yerine başkan olarak Kenan Çavuşoğlu'nu seçti.

Siirtide bırakmış haberdeki efsane futbolcu Tanju galiba  :-X :-X :-X

ngonge

Tanju'ya yıllardır antipatim var ama şu durumda o başkan olsa hayır demem.

En azından Samsun'un ekmeğini yemiş, değerini geç de olsa anlamış, futboldan da anlayan birisi. 

Dün ne olduğunu, ne yaptığını bilmediğimiz insanların gelip bir anda başımıza gelmesinden 10 kat daha iyidir.

mimar55

Tanju samsuna baskan olsun ilk defa takimim yuzunden boynuk egik yururum. Sonucta samsunspor demek seref demek namus demek ahlak demek adam gibi adam olmak demek tanjuda hangisi var

yirmiuc

Kazım Yılmaz eğer başkan adayı olmayacaksa bile , kulüp için yapılan harcamalar ve kulübün güncel borç durumuyla ilgili bir bilgilendirme yapmalı.

babasamsunlu

Kongre saat kaçta ve nerede yapılacak bilen varmidur ?