Bank Asya 1.Lig 11.Hafta Samsunsporumuz-Kdç.Karabükspor

Başlatan samsunmania, 03 Kasım 2008, 00:49:53

« önceki - sonraki »

gozgoz yýlmaz

Ulaa... Karabükle ne kavgalı maçlarımız olmuştu 1991-92-93-94... Hey gidi yıllar. Tribünlerdeki yeni yetmelik yıllarımızdı. İki taraf da sağlam deplasman yapardı. :) Ama bizi hiç yenemezlerdi! Orada 3-0 yendiğimiz maçın peşine manyak taşlamışlardı bizim otobüsler. Hatta takım otobüsümüzü de taşlamışlardı. Timofte yeni gelmişti Türkiye'ye. Cam çatlamış, Timofte ve bir futbolcunun daha alnına cam kırıkları girmişti. Rövanşında da 5-1 takmıştık. Serkan Aykut'un ilk Süper Lig golüdür. Ocak ayı, dibimiz donmuştu o maçta. Karabük seyircisinin gelmediği maçlardan biriydi. Ama biz her maça gidiyorduk.

Kaya

Alıntı yapılan: gozgoz yılmaz - 07 Kasım 2008, 01:23:57
Ulaa... Karabükle ne kavgalı maçlarımız olmuştu 1991-92-93-94... Hey gidi yıllar. Tribünlerdeki yeni yetmelik yıllarımızdı. İki taraf da sağlam deplasman yapardı. :) Ama bizi hiç yenemezlerdi! Orada 3-0 yendiğimiz maçın peşine manyak taşlamışlardı bizim otobüsler. Hatta takım otobüsümüzü de taşlamışlardı. Timofte yeni gelmişti Türkiye'ye. Cam çatlamış, Timofte ve bir futbolcunun daha alnına cam kırıkları girmişti. Rövanşında da 5-1 takmıştık. Serkan Aykut'un ilk Süper Lig golüdür. Ocak ayı, dibimiz donmuştu o maçta. Karabük seyircisinin gelmediği maçlardan biriydi. Ama biz her maça gidiyorduk.

abi ben çok ufaktım hatırlıyorum taşlandığımızı skoru bile hatırlamıyorum o kadar küçüktüm :P nerden nereye kaç sene önce berabermişiz...ayrıca futbolun bilinçsiz zamanlarıydı diye düşünüyorum taş lama her yerde oluyordu 

fanatik.samsunlu

bu macı kazanmamızz lazımm bu macta 12, adama byuuk ıs dusecekk

unili14yaren

slm samsunlu kardeşlerim. maç sizin sahanızda olduğundan yenersiiz insallah.

boludan slmlar  ;)

unili14yaren

Alıntı yapılan: 35ama55 - 07 Kasım 2008, 15:40:01
Aleyküm selam , maç Karabük maçı ya desteğinizi esirgemezsiniz  :) .. sanırım hasım takımlardınız ?

hehe :) ayıp ettin yeter ki sen iste

Nuri Asan

seckin55

07 Kasım 2008, 17:55:42 #96 Son düzenlenme: 07 Kasım 2008, 19:26:40 seckin55
Gökhan Kolomoç ve veysel oynamıcak..Gökhan' ın yerine Hakan' ı stopere çekip sefayı da gobekte oynatacak buyuk ıhtımal.veyselin yerine de yine Turgay' la başlayacaktır..

hasan

turgay    hakan    kenan    can

murat        sefa          oktay

turgut                               sercan

burhan

tolga

FaT1h

seckin55

seckin55

Alıntı yapılan: seckin55 - 07 Kasım 2008, 17:55:42
Gökhan Kolomoç ve veysel oynamıcak..Gökhan' ın yerine Hakan' ı stopere çekip sefayı da gobekte oynatacak buyuk ıhtımal.veyselin yerine de yine Turgay' la başlayacaktır..

hasan

turgay    hakan    kenan    can

murat        sefa          oktay

turgut                               sercan

burhan

mehmet yılmaz

Karabükspor ile bir dönem kısa süren bir rekabetimiz olmuştu. Ben ilk defa Karabük'ü 1992'de ağustos sonunda Samsun'da 5-1 kazandığımız 2. Lig Klasman grubu maçında izledim. Zayıf bir takım görünümü vardı ama sonra toparlandı o takım ve klasmanı biz açık ara lider bitirirken onlar da Zonguldak'ta 3-2 kazanıp, Zonguldak'ı geçerek 2. olup Play Off grubuna kaldı. Oradaki maç Bünyamin'in son dakiklardaki golüyle 1-1 bitti. Burada ise çok zorlu bir maç oynasdık. İki takım da şampiyonluğa oynuyordu. ( 10 takımlı Play Offta ilk 3 Birinci Lige yükseliyordu. )

Biz Bl. Evleri kale arkasında idik. O zamalnlar 14 yaşımdayım, orta sonda. Sene 93. Karabük seyircisi de gelmişti. Kapalıyla Bl. Evleri kale arkasının birlşetiği yerdelerdi. kakabalık sayılırlardı. Maç başmadan önce karşılıklı atışılırdı o vakitler. Böylece hem zaman geçer hem de ortam olurdu. Karabüklünün birisi çıkarıp bizim tribüne malzemesini göstermişti. Çocuktuk, utanmıştık ama sağolsun bizim tribündeki abiler misliyle karşılık vermişti... Bir ara éAllah Allah Allah allah..." diye taarruza geçtiğimizi de çok net hatırlıyorum.

Onlarda Fikret, Ümit, sonradan bize gelen Uğur Dağdelen gibi oyuncular vardı. Biz de ise Ertuğrul en kıyak zamanında idi. Orhan Kaynak, rahmetli Koeman Müjdat, Kasım, Ercan, Bünyamin...

Oyun 1-1'di ve Karabük tarafı mutluydu. Ama kazandığımız bir kornerde Kasım şehir tarafındaki kaleye çaktı golünü. 2-1 olmuştu. O zamanın en meşhur tezahüratlarından birisini söylüyorduk hep birlikte; "olmadı Karabük olduralım, oraları buraları dolduralım..."

Sonra Karabük bir gol attı, çok seviniyorlardı ama hakem golü iptal etti. O anki manzara şu idi
Karabüklü vurur, gol olur
Karabük tribünleri "Gooollll...." Direkt bize el,kol hareketi yaparlar...
Bu sırada bir düdük çalar, hakem golü iptal etmiştir.
Bu sefer biz hep birlikte "Aaalllllllllll!..."

Ben yaşamadım ama büyüklerden dinledim. Karabükte bıçakların çekildiği, ağaç dallarının sökülüp sopa yapıldığı büyük bir kavga yaşanmış.

En son ise 1998'de burada Oruma ve Cenk'in golleriyle 2-1 yendiğimiz maçı izlemiştim.

Şimdi aradan uzun yıllar geçti. Kavga, dövüş.. Geçti bunlar. Gereği de kalmadı zaten.

Alıntı1979.80  2.Lig
Samsunspor Karabükspor 3-0 0-1

1984.85  2. Lig
Samsunspor Karabükspor  3-0 0-1

1990-91  2.Lig
Samsunspor Karabükspor  0-0 0-1

1992-93 2. Lig
Samsunspor Karabükspor   5-1  0-0
Play Off
Samsunspor Karabükspor  2-1  1-1

1993-94  1. Lig
Samsunspor Karabükspor  5-1  3-0

1997-98  1.Lig
Samsunspor Karabükspor  0-1  1-2

1998-99  1. Lig
Samsunspor Karabükspor  2-1  3-0

Toplam   O 16  A 25   Y 11  G 8  M 5  B 3
Samsun'da O 8  A 20  Y 5  G 6  M 1  B 1
Karabük'te  O  8  A 5  Y 6  G 2  M 4  B 2

**KaR6**

o 93 te ki maçtan cıkarken bizim arabanın ön camını kırmıslardı stadda.. sevmem o yuzden karabuku, beter olsunlar :)

atakumlumuroo

işallah bu macı alırız yoksa bızler icinde samsunspor icinde hic iyi olmazz işallah kazanırız

samsunmania

Alıntı yapılan: **KaR6** - 07 Kasım 2008, 21:05:37
o 93 te ki maçtan cıkarken bizim arabanın ön camını kırmıslardı stadda.. sevmem o yuzden karabuku, beter olsunlar :)

O maçta arkadaşımı kaba etinden bıçaklamışlardı. Ey gidi zaman. Daha lise zamanlaımız  :'( :'(