PTT 1. LİG 5. HAFTA | Samsunspor'umuz - Adana Demirspor

Başlatan samsunum, 14 Eylül 2013, 22:37:48

« önceki - sonraki »

lato

Maçın genelinde harika oynamadık ama baskılı oynadık. Hakem de sağolsun iki net pozisyonu ofsayt ayağına yedi :kafa:

cembaba

Ben mi yanlış düşünüyorum bilmiyorum ama Haluk kötüyse, Umar'ı bir kere de forvette denesek çok mu zor? Çekelim abi sağ kanata Canberk'i. Umar zaten forvet çok oynamış bir isim. Haluk kötüyken, Umar'ı forvette denemek çok zor olmamalı.

samsunsporlu1994

Maça iyi başladık. İlk 15-20 dakika net pozisyonlar bulduk. Adana Demirspor'un ilk 25 dakika pozisyonu yoktu. Penaltı kararı dogru bir karardı. Soner penaltıyı iyi kurtardı. Yedigimiz 2 golde de savunma hataları vardı. Şaban'ın sol bek için yeterli oldugunu düşünmüyorum. Serkan Çalık ve Haluk'un performansları ilk 11 için yeterli degil. Cemil ve Fatihte form düşüklügü var. Keşke stopere tecrübeli iyi bir stoper takviyesi yapabilseydik. Murat Akyüz belli bir kapasitesi olan,tek hamleli olmasına ragmen çok iyi oynuyor. Bu maçtada çok iyi gördük ki son paslarda ve savunmada sorunlar var. Oyunun 2. bölgesinde çok top kaybı yapıyoruz. Ekighonun eksikligi hissedildi. Umar etkisizdi. Son 2 haftada 4 puan kaybettik. Önemli puan kayıpları bunlar. İnşallah Boluspor deplasmanında kazanarak çıkışa geçeriz.

Dartagnan

Alıntı yapılan: CemBaba - 19 Eylül 2013, 23:58:38
Ben mi yanlış düşünüyorum bilmiyorum ama Haluk kötüyse, Umar'ı bir kere de forvette denesek çok mu zor? Çekelim abi sağ kanata Canberk'i. Umar zaten forvet çok oynamış bir isim. Haluk kötüyken, Umar'ı forvette denemek çok zor olmamalı.

Bence umar forvete ıyı top tasıyor. Ortadan bıleklerıne hakım sekılde yaratıcılık kullanıyor. Forvette olsa bu sanstan mahrum kalabiliriz.

sadece55

Umar O fizikle Forvet oynayabileceğini sanmıyorum.Ekigho ve Adilovic gelince Umarın etkisi hissedilecektir.

samuray

gitti 2 puan daha rakiphler kyazanıyor biz ise puan kayıplarınadevam ediyoruz bu maçı almalıydık neyse futbolcuların tabiriyle önümüze bakacaz ya hiç bir takım bu kadar gol pozisyonu vermez adamlar doğru dürüst iki kez geldiler ikisinde gol oldu soner penaltıyı kutarmasa mağluptuk şu cemili artık bi kızağa çek be hoca ercan ondan fazlalsını oynar biraz güven ya gençlere bi şans ver artık

ngonge

Maça sakatlıklar ile psikolojik olarak zaten geride başladığımızı düşünüyorum.

Gene bir şekidle yenilmedik, dirençli bir takımız ancak savunma cidden sıkıntılı. Cemil geçen seneki Cemil değil.

Umar'ın etkisizliği, forvet eksikliği nedeniyle 1 puan kötü değildir diyorum, takım havasını zamanla yakalayacaktır, bunları kötü zamanlar olarak hatırlayacağız.

berusa55

20 Eylül 2013, 00:39:08 #158 Son düzenlenme: 20 Eylül 2013, 01:34:30 berusa55
Bir şekilde gol hatta goller atıyoruz ama saçmasapan defans hatalarıya geriye düştüğümüzde bu sefer kazanmaya değil; maçı, bir puanı kurtarmaya çalışıyoruz son düdüğe kadar.

Bu ligde geriye düştüğünde maçı çevirmek çok zor. Öne geçmeli ve maçı koparmaya bakmalıyız ama defansımız ciddi manada sos veriyor. Komik goller yemeye son vermeli, daha dikkatli olmalıyız.

Sol Açık

Defans zaafı vurgusu çok doğru. Maçın ilk yarısı boyunca 2 pozisyona girdi rakip, 1 gol 1 penaltı. Pozisyona yakın bir durum bile olmadı. İkinci yarıda daha fazla geldi A.Demir ama yine de çok fazla pozisyon yoktu.

Az pozisyon vermemiz, bizim takım olarak iyi mücadele etmemizden ve takım savunmamızın başarısı. Buna karşın bireysel hatalar tüm bu "takım savunması"nın çöp olmasına neden oluyor. Stoperlerimizin konsantrasyonlarını arttırması gerek.

Özellikle Cemil bu sezona kötü başladı. İlk gol dışında, ikinci yarıda kaleyi cepheden gören yerde 2 tane gereksiz serbest atışa da neden oldu. Cemil'e ihtiyacımız var, kendisini toparlaması gerek.

cgr

Gerçekten Cemil-Fatih ikilisine sezon başından beri güvenemiyorum...  En başından beri bir defans oyuncusuna ihtiyacımız var demiştim kendi düşünceme göre...

Cemil, sonuna kadar savaşıyor fakat her an patlamaya hazır bomba gibi... Tamamen ilk müdahaleci. İlk müdahaleyi yapamazsa ya gol oluyor, ya da kart yiyor.

Fatih'in bana göre tek artısı, topu iyi kullanabilmesi. En azından topla çıkışlarda Cemil'e göre daha iyi...

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: samsuni - 19 Eylül 2013, 10:43:05
Arif Şahin'in onplana cikmasini bekliyorum. Adsyi iyi savunursak her türlü gol buluruz. Eldin ve ekinin yokluklari dezavantaj,  bilhassa da ekigho. Ama kazanacagimiza inanıyorum. 

Sonuncusu hariç hepsi tuttu. Zaten ilkler tutmasa sonuncu tutacaktı...

Aslankaya

şampiyonluk istiyorsak kazanmalıyız içerde.çok kolay goller yiyoruz.sakatların olması çok etkiledi bizi.forvetsiz çıkıyoruz maçlara.bolu'yu deplasmanda mutlaka yenmeliyiz,canım çok sıkıldı şu beraberliğe.

Samet Torun

Serkan Çalık beni günah sahibi yaptınya günahı boynuna. :kafa: