Kongre Süreci

Başlatan ahmetsefa55, 30 Ocak 2013, 16:30:19

« önceki - sonraki »

ahmetsefa55

kongre sürecinde karşılıklı açıklamalar olacaktır.bu başlık altında konusabılırız dıye dusundum.

AlıntıMenteşoğlu Samsunspor Başkan Adaylığını Açıkladı

Samsunspor'un efsane başkanı Hasbi Menteşoğlu'nun oğlu Tarık Menteşoğlu, Samsunspor'un 2 Şubat'taki kongresinde Başkan adayı olduğunu açıkladı.

Bugün saat 14.00'de Vidinli Otel'de gerçekleştirdiği basın toplantısıyla yönetim listesinden başkanlığa geldikten sonra yapacağı faaliyetler hakkında açıklamalarda bulunan Menteşoğlu, kongrede çift liste çıkmasının Samsunsporluluk ruhuna ihanet olacağını belirtti.

Samsunspor'u tekrar eski günlerdeki gibi parlak dönemlerine nasıl döndürebilmenin arayışı nedeniyle toplandıklarını belirten Tarık Menteşoğlu "Samsunspor'un bugün ki tablosunun, hiç iç açıcı olmadığı herkesçe bilinmektedir. Göztepe'den Göztepe'ye bu iş olmaz. Bilindiği gibi Samsunspor 2012-2013 sezonunda oynamış olduğu 19 maçın 13'ünü beraberlik, 4'ünü yenilgi, 2'sini ise galibiyet ile noktalamıştır. Ligimizde 9 Göztepe daha olsa ancak ligde kalabiliriz. Ama her takım Göztepe değildir."  dedi.

EMİN KAR VE YÖNETİMİ İYİ NİYETLİ

Sayın Emin Kar ve yönetimi kişilik olarak çok iyi olabilir ama bir kulübün iyi olması için sadece yöneticilerin iyi niyetli olmaları yeterli olmuyor diyen Menteşoğlu "Sevgili Başkan Emin Kar basına vermiş olduğu demeçlerde başkan adayı çıkması durumunda tekrar aday olmayacağı vurgusunu sürekli tekrarladığı için, bugün burada sizler aracılığı ile adaylığımı açıklıyorum. Arkadaşlarımla birlikte Samsunspor'u daha iyi noktaya getireceğimiz inancındayız. Mevcut başkan da aday çıkması halinde çekileceğini beyan etmesi nedeniyle bugün birlikteyiz. Samsunspor'un bugün en büyük sorunu Samsunluluk ruhunu kaybetmiş olmasıdır. Gelenler de, kulüp için değil kendi çıkar guruplarının menfaatleri için kulübe talip olmuş ve yönetmişlerdir. Samsunspor'un durumu öyle bir hale getirilmiştir ki, kimse güvenip de Samsunspor'a destek olmamaktadır. En son yapılan yardım kampanyası 10 bin TL'yi dahi bulamamıştır. Bu Samsun şehri için bir rezalettir." diye konuştu.

HESAP SORACAĞIZ

Bugün Samsunspor'un halini 'Dibi Delik Bir Kazana' benzeten Menteşoğlu "Kimse güvenip de delik olduğundan emin olduğu kazana su taşımamaktadır. Biz öncelikle kazanın dibindeki deliği kapatarak, kulübe giren kaynağın birilerinin cebine değil Samsunspor'un kendi kasasında kalmasını sağlayacağız. Samsunspor'un bugünkü durumu ortadadır. Biz Başkan olmamız durumunda, öncelikle takıma geçmişteki Samsunluluk ruhunu canlandırarak, taraftarına özlediği futbolu sunmayı hedefliyoruz. Daha sonra ise Samsunspor'u bu hale getirenlerden hesap sormayı hedefliyoruz." şeklinde konuştu.

ERTUĞRUL SAĞLAM İLE GÖRÜŞTÜK

Ertuğrul Sağlam ile görüştüklerini belirten Menteşoğlu bir takım çalışmaları olduğunu belirtirken "Ben Ertuğrul Sağlam'ı Samsunspor teknik direktörü olarak getirip Besim Hoca ile beraber çalışmalarını sürdürmelerini düşünüyoruz. " diye ifade etti.

KONGRE ÜYELİĞİNİ HALLEDERİZ

Kulübe kongre üyesi olmadığı hakkında gelen soruları da cevaplayan Menteşoğlu "Bugüne kadar bütün başkan adayları üye değildi. Seçim gününde halledildi. O gün orada hallederiz. Bana o gün onu diretirlerse Samsunlu değillerdir o diretenler. Ben babamın zamanında üyeydim." dedi.

RAKİP ÇIKMASI HALİNDE GERİ ÇEKİLİRİM

Kongrede çift liste çıkması halinde bizim hedeflediğimiz Samsunsporluluk ruhuna kendimizce vurulan darbe anlamına gelir diyen Menteşoğlu "Samsunspor'un birlik ve beraberlik içerisinde olması için tek liste taraftarıyız. Biz şeffaf bir Samsunspor'u şehre kazandırmak için bu göreve talibiz, karşımıza liste çıkması durumunda biz yokuz." diye konuştu.

Cüneyt Yaşar-Haberexen.com

http://www.haberexen.com/mentesoglu-samsunspor-baskan-adayligini-acikladi-223248h.htm

Jnr.Serkan

Adama sormazlar mı bunca sene neredeydin diye ?

55.hakan

Sene başında neredeydiniz birader bunlar iyi niyetli değil.Emin Başkan buna izin vermesin kendini sözünden dönmüş gibi de hissetmesin.Samimi bir insan sene başında çıkar ve başkan olurdu.Her şey hazır transferler bitmiş ben çıkıyorum başkan olmaya oh ne güzel memleket.

lucarelli

Sıkıntılı süreçte yer alma, takım düzelince çık piyasaya. Bir de Ertuğrulun adını kullanıyor.

ahmetsefa55

emin kaptan yorulmuştur , kendi iradesiyle istemez ; o zaman anlarım saygı duyarım sağlık durumu ortada zaten.
kimse de buna itiraz etmez.

ama sırf aday var dıye aday olmazsa üzülürüm.
başkan futboldan anlıyor.22 temmuzdan bu yana hatalarını eksiklerini de görmüştür.
zaten ara transferde yapılan transferlerde bunu gösteriyor.

taraftarın gözunde sınırsız kredısı var.futbolcular onu cok sevıyorlar.
eee sorun ne o zaman ?

başkan değişikliğine ihtiyaç duyulacak bir ortamda değiliz diye düşünüyorum.
takım toparlamış durumda.2 galibiyetle havaya gireriz.

bu yönetim Allahın izniyle okyanusu geçti , derede boğulmalarına izin vermeyiz , vermemeliyiz.

dessperadodo

emin başkanın aday çıkarsa ben aday olmam şeklinde bir açıklaması varmı acaba bu çok önemli.çünkü emin başkan böyle bir açıklama yaptıysa asla dönmez sözünden ve bizede geçmiş olsun demek düşer.

sadece55

Emin Başkan Ne derse o. Bu Şehir tekrardan kıpırdanmaya başladıysa bu yönetim sayesinde oldu.Başkana sahip çıkmak Samsunlunun şerefidir.

##kdc##

Başkan Emin Kar'ın 25 Aralık tarihli basın açıklamasından;

"Ben ve arkadaşlarım 22 Temmuz günü iş başına geldiğimizde ne dediysek yine aynı şeyi söylüyoruz. Eğer Samsunspor için daha iyisini yaparız, biz bu işte varız diyen varsa lütfen transfer dönemi olan 5 Ocak 2013'e kadar listelerini projelerini ortaya çıkarsınlar ve aday olsunlar. Samsunspor sahipsiz kalmasın diye çıktığımız bu yolda eğer Samsunspor'a sahip çıkacak gerçek ve ehil birileri varsa ben ve arkadaşlarım zaten Samsunsporluluğumuzun gereğini bir an bile düşünmeden yaparız. Dediğim gibi 5 Ocak'a kadar çıkıp adaylıklarını açıklarlarsa memnun oluruz, yoksa o günden sonra boş yere konuşmalarının bir anlamı kalmaz."

Emin Başkan'ın kulübü zor durumda bırakacağını sanmam. Bizler de gereken desteği verip, diğerlerine tepkimizi göstermeliyiz.

cgr

Kulübe kongre üyesi olmadığı hakkında gelen soruları da cevaplayan Menteşoğlu "Bugüne kadar bütün başkan adayları üye değildi. Seçim gününde halledildi. O gün orada hallederiz. Bana o gün onu diretirlerse Samsunlu değillerdir o diretenler. Ben babamın zamanında üyeydim." dedi.

Dediğim çıktı. Bu ne la ? Dingo'nun ahırı mı da o gün hallederiz diye geçiştiriyorsun...

Ekrem

Takım ve Taraftar havaya girmişken. taraftar yönetici abilerimize ve büyük  kaptana bu kadar sahip çıkıp güvenirken tekere çomak sokmaktan başka birşey değildir bu adamın yaptığı

55.hakan

5 Ocak'tan önce gelecektin.Emin Başkan buna izin vermemesi lazım.

Burak

Ya bi s. git demek istiyorum.Takım kurulmuş futbolcular alınmış transfer yapılmış . Sen kimsin nesin ne iş yaparsın Samsun'da tanıyan var mı Hasbi Ağa'nın oğlu olması dışında bence yok.Nerede yaşıyorsun neden adını ilk defa duyuyoruz?Başkan aday varsa derken ciddi bir adaydan bahsediyor yoksa böyle komik adamlar her zaman olacaktır. Göztepe'den Göztepe'ye olmaz demek futboldan anlamadığının emaresidir. 9 tane Göztepe olması lazımmış bu takım şu haliyle her türlü kalır bu ligde . Bu muhabbeti 12 yaşında çocuklar yapmaz. Bir de sinyal veriyor başkan'a  bak rakip çıkarsa çıkmam demiştin diye iki liste olmasın diye olsun iki liste kendine güveniyorsan madem . Hayret yahu resmen Şark Kurnazlığı başka birşey değil ...

GökhanÇağlar

Mevcut yönetim kesinlikle devam etmeli,herşey rayına oturmuşken yönetimin değişmesi takımı olumsuz etkiler.

ErkÇay55

30 Ocak 2013, 17:08:48 #13 Son düzenlenme: 30 Ocak 2013, 17:23:30 ErkÇay55
Kongre süreçlerinde böyle  başkan adayları her zaman çıkmıştır.Samsunspor büyük bir kulüptür.Ne olduğu belirsiz birisine bu kulüp teslim edilmez.Ayrıca Emin Ağabeyin yaptıkları ortada herşey rayına oturttuktan sonraböyle uyanıkları kulübü teslim etmez.

BigBadMama5552

Böyle birdenbire ortaya çıkması zaten samimi olmadığını ortaya koyuyor bence. Babasının adından da yararlanmaya çalıştığını düşünüyorum.