Kazım Yılmaz ve Yeni Yönetimden Bilgilendirme Toplantısı

Başlatan salihcakir, 17 Mayıs 2011, 18:32:32

« önceki - sonraki »

AntZ

Teknik detay yok mu abi, mesela daha önceden bu takıma yakışacak teknik ekibimizi belirledik, Kalpar kalkar dal sarkar dallama Kalpar en Kral Mustafa Kar gibi mesela?  :o

Gökberk55

GurbetciFanatik

Samsunspor kongreye gidiyor! - Sporx
Kazım Yılmaz başkanlığa aday.. - Ajansspor

Spor Toto Süper Lig'inin yeni takımlarından Samsunspor'da olanaüstü kongre heyecanı başladı.

Spor Toto Süper Lig'inin yeni takımlarından Samsunspor'da 28 Mayıs'ta yapılacak olan olağanüstü kongre öncesinde i adamı Kazım Yılmaz, başkanlığa aday olduğunu açıkladı.
Yılmaz, Canik Kültür Merkezi'nde yönetim kurulunda yer alması planlanan Metro Holding Başkan Danışmanı Necmi Hatipoğlu, eski Samsun Milletvekili Tarık Cengiz ve eski Samsunspor Yönetim Kurulu üyesi Süleyman Salur ile basın toplantısı düzenledi.

Samsunspor Kulübü Başkanlığına talip olduğunu belirten Yılmaz, ''Samsunspor'un beş yıl aradan sonra bir üst lige çıkması büyük başarıdır. Yönetiminden futbolcusuna, teknik kadrosundan çalışanına kadar herkese teşekkür ederiz. Bizim amacımız göreve geldiğimizde Samsunspor'un şirketleştirmek, adımlarımızı ve hedeflerimizi bu doğrultuda atıyoruz'' dedi.

Metro Holding Başkan Danışmanı Necmi Hatipoğlu ise Samsunspor'un öngördükleri beş yıllık hedefini anlattı.

''Biz bir hedefe emin adamlarla yürümek için yola çıktık'' diyen Hatipoğlu, şunları kaydetti:

''Çünkü biz bu takıma sevdalıyız. Bizim belki spor bilgimiz tartışılabilir. Ancak, gidin bir kahvehaneye herkesin futbol bilgisi farklıdır ve herkes farklı şeyler söyler. Ama herkesin söylediği aslında doğrudur. Bizim söylediklerimiz doğrudur diye söylemiyorum. Ama önümüzdeki beş yıl içinde Samsunspor'u Türkiye'nin en büyük beş takımından bir tanesi, Türkiye'nin en büyük ekonomisine sahip bir kulüp haline getirmeyi amaçlıyoruz. Bunun için yola çıktık.''

Eski Samsun Milletvekili Tarık Cengiz de Samsunspor'un şirketleşmesi yönünde atılacak adımları anlatarak, ''Samsunspor, Adanaspor A.Ş. gibi değil Trabzonspor, Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe gibi halka açılacak bir şirket haline gelecek. Samsunspor Futbol Yatırımları A.Ş. kuracağız'' diye konuştu.

Kaynak: Sporx - Ajansspor

Forvetim

5 yıl içinde şampiyonluk hedeflendiği anlaşılıyor, kanımca kulübün 50.kuruluş yıldönümü (2015) şampiyonuz inşallah, o zamana kadar da her yönüyle güçlü bir takım oluşturulacak. konuşmalardan bu sonuc çıkıyor.

AntZ

Alıntı yapılan: GurbetciFanatik - 17 Mayıs 2011, 21:25:13
Bizim belki spor bilgimiz tartışılabilir. Ancak, gidin bir kahvehaneye herkesin futbol bilgisi farklıdır ve herkes farklı şeyler söyler. Ama herkesin söylediği aslında doğrudur. Bizim söylediklerimiz doğrudur diye söylemiyorum.

O kısmı dinlemesem bu yazılanları okuyunca Vatan55 aslında Necmi Hatipoğlu mu diye düşünmeye başlayacağım  :)

cembaba

Galip Öztürk'ün yaş tahtaya basmayacağını düşünüyorum. Eğer gerçekten bu işin altına ellerini sokacaklarsa, süper bir durum bu. Şimdiden çalışmalara başlamaları lazım. Yarın futbolcularımızın durumu ne olacak?  Daha store'u bile bitirmediler. Şirketleşme süreci nasıl olacak? Çok soru var cevapsız...

babasamsunlu

Alıntı yapılan: CemBaba - 17 Mayıs 2011, 21:18:50
Bu tip bir yönetim derken abi? Nasıl yani. Kesin olarak başkanlığa Kazım Yılmaz aday, yöneticilerde futbolcular ile mi görüşüp takımda tutmaya mı çalışacaklar.

para var adamlarda orası kesin akrdeşim..
şampiyonluk parolası ile çıkıyorlar ortaya..
boş konuşmadılar bence..
eğer iyi niyetli isler çok iş başarırlar..
öyle topçular gelebilirki bu topçuların yüzüne bile bakmayabiliriz..
o derece yani :)

cembaba

Peki burada en önemli soru devreye giriyor: Orhan kalacak mı?  :-X :-X  ;D ;D

Şaka bir yanada inşallah dediğin gibi olur ağabey.

ali ihsan

AlıntıYılmaz, "Samsunspor' için para dert olmaz"
17 Mayıs 2011 / 21:15
Samsunspor'da olağanüstü kongresi öncesinde başkanlığa adaylığını açıklayan işadamı Kazım Yılmaz, projelerini anlattı.
Samsunpor'un Süper Lig'e çıkmasının ardından şirketleşme sürecinin de gündeme alınmasıyla, 4 Haziran'da olağanüstü kongre kararı alındı. Metro Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk'ün şirketleşme sürecine ve Samsunspor'a destek vermesiyle başlayan süreçte, işadamı Kazım Yılmaz adaylığını açıkladı.

Canik Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen basın toplantısında Kazım Yılmaz ve Samsunspor'un yönetim kurulunu oluşturacak Tarık Cengiz, Süleyman Salur, Necmi Hatipoğlu ile birlikte basın toplantısı gerçekleştirildi.

Kazım Yılmaz, kendisinin ve ekibinin ortak sevdası olan Samsunspor'un yönetimine talip olduklarını belirterek, "Elbette gönlümüzde Süper Lig'e yeniden yükselme başarısıyla birlikte kupayı da kaldırmayı istedik, ancak nasip değilmiş. Samsunspor'un geleceğini yakından ilgilendiren şirketleşme sağlayacak ve ligde başarılı, kalıcı bir şekilde kalmayı hedefleyen projelerle göreve talibiz. Sevdamız Samsunspor sevdasıdır" dedi.

Yılmaz'ın ardından Necmi Hatipoğlu neden kongre sürecinin yaşandığını açıklayarak mevcut başkan Erkut Tutu ile Galip Öztürk'ün görüştüğünü ve Tutu'nun kendi arzusu doğrultusunda bu oluşumun dışında durduğunu ifade etti. Tarık Cengiz ise Samsunspor A.Ş'nin nasıl işleyeceği hakkında bilgi vererek borsada hisseleri işlem gören Fener Bahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor'un ardından beşinci kulüp olma amacı taşıdıklarını ifade etti. Süleyman Salur'da sportif faaliyetler hakkında bilgi vererek öncelikle mevcut tüm futbolcular ile görüşüldükten sonra onların rahatlatılacağını ve teknik heyet konusunda da çalışmalar yapacaklarını ifade etti. Önce Kalpar ile fikir alışverişinde bulunacaklarını söyleyen Salur, yeni bir teknik direktör ile yola devam edileceği düşüncelerine neden olan; 'Yerli ve yabancı bir çok teknik adamla görüşülecek. Bir çok isim var.' cümlesini kullandı.

Gazetecilerin sorularının yanıtlandığı bölümde ise mevcut yönetimin neden ligin bitimine iki hafta kala kongre kararı aldığı ve son iki maçın bnu nedenle kaybedilmiş olabileceğine yönelik sorular üzerine CHP Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan söz alarak " Bu durum mevcut yönetimin tecrübesini gösterir. Çünkü ligin bitiminden önce kongre kararı alınması ile olası bir yeni yönetim için transfer yapma ve teknik kadroyu oluşturmak için yeterli zaman kalır." dedi.

Kazım Yılmaz ise yine bir başka soru üzerine ' Samsunspor için para diye bir sorun bir dert olmaz. Biz buradayız.' ifadesini kullanınca salonda coşku hat safhaya çıktı. Salonun hınca hınç dolu olmasına karşın kongre üyelerinin azlığı ise dikkat çekti.

http://www.haberexen.com/news_detail.php?id=30749

jean

AntZ

Ben Turgut Tüfenk gibi şehirdeki iş adamlarının desteğinide arkalarına aldıklarını duydum, ciddi bir başarı söz konusuysa şehrin ve iş adamlarının desteğide daha fazla olacaktır... Verdiği paranın doğru kullanılmayacağını düşündüğü için destek vermeyen çok iş adamı vardı...

Bu sene sağlam bir çekirdek kadro kurduğumuzu, stadımızın inşaatının başladığını, gelecek seneye şampiyonluk parolasıyla başladığımızı ve sezonun 2. yarısını yeni stadımımızda oynadığımızı düşünüyorumda... Yok yok düşünemiyorum, bu kadarı benim hayal sınırlarımı aşar...  .:.:.

mehmet yılmaz

Tuttuğum notları ve izlenimlerimi paylaşayım sizlerle...

Salon oldukça dolu idi.

Başkan Adayı Kazım Yılmaz, rahmetli Menteşoğlu gibi :) Kötü bir hatip, zaten kağıttan okudu çoğu şeyi.

Nemci Hatipoğlu, iyi bir Samsunsporludur. Soyadı gibidir, iyi hatiptir ve gazetecidir. Metro'da üst düzey yönetici idi son 4-5 yıldır. Yönetimde yer alacak. Konuşmasına İsmail Uyanık başkandan söz ederek girdi. Onun Samsunspor için bir milat olduğunu ve yıllarca inip,çıkan takıma Süper Lig kimliği verdiğini söyledi. Bence güzel bir girişti.

Son 4-5 yıldır çok kötü günler yaşandı. Ama artık geride kalacak. Bursa'nın yaptığını biz de yapabiliriz. Bizim Bursaspor'dan eksiğimiz yok fazlamız var. Aralık 2010'da Galip Öztürk, babasının hastalığı nedeniyle Samsun'a geldi ve ogün karar verdi, Samsunspor'u önce Süper Lig'e sonra da büyük hedeflere oynatmaya. Geçici çözümlerle, amiyane tabirle para dilenerek bir şey olmaz. Sürdürülebilir başarı için şirketleşmek gerekli. Samsunspor ayaklarının üstünde durabilmeli. Biz önce Erkut Tutu ve yönetimine teklifte bulunduk. Kendisi aralıkta söz vermişti şirketleşme için ama bu sefer kabul etmedi. Bunun üzerine Kazım Yılmaz kardeşimiz, eğer onlar talip değilse ben başkan olmak istiyorum dedi.

Hedefimiz önümüzdeki 5 yıl içinde Samsunspor'u Türkiye'nin en iyi 5 takımı içine sokmak, ekonomik olarak da Türkiye'nin 1 numarası yapmak! Dedi.

Sonrasında söz alan, eski m.vekili ve Metro'nun şu an ki Borsa Danışmanı Tarık Cengiz -ki Türkiye Hentbol Federasyonu eski başkanıydı da. ( Belki bir de hentbol şubesi açarız :) ) şunları dedi.

Süper Lige çıkışta herkesi kutlarım, özellikle de taraftarımızı. İsmail Uyanık döneminde şirketleşmek kararı alınmış. Ben de yönetimdeydim. Hatta Adnan Ölmez döneminde de alınmış bu karar. Bu yüzden belki kongrede böyle bir karara gerek bile kalmayabilir. Galip Öztürk de dahil hiç kimse Samsunspor'un sahibi olamaz. Çünkü hisselerin %51'i her zaman kulübün olacak. Sadece %49'luk kısmı satışa sunulacak. Samsunspor şeffaf, çağdaş bir kulüp olacak. Her 3 ayda bir hesapları açıklanacak. ( Bir sunum yapıldı orada ama bence verimsizdi, kimse pek bir şey anlamadı!)

Süleyman Salur, kurumsalşama altyapıdan başlar. Altyapıda revizyona gideceğiz. TÜFAD Samsun şubesiyle işbirliği yaparak her sene en az 2 Samsunlu antrenörü yurt dışında staj yapması ve dil öğrenmesi için göndereceğiz.

Süper Ligdeki hedefimiz büyük. İlk 2 yıl ilk5'e, sonrasında şampiyonluğa oynayacağız. Bu nedenle bütün oyuncularımızla tek tek görüşeceğiz. Hepsi rahat olsunlar. Hedeflerimize uyanlarla yolumuza devam edeceğiz. Kemal'le ilgili bir görüşme olmadı herhangi bir kulüple. Hoca konusunda da aynı şey geçerli. Hedefimize uygun olacaksa Kalpar'la devam edeceğiz. ( Bu arada ben görüşümü söyleyeyim, %99 Kalpar yolcu!)

Bu arada 4 haziranda kongre var ama bazı oyuncuların 31 mayısta sözleşmeleri bitiyor. Ne yapacaksınız? Sorusuna Kazım Yılmaz,
"Maddi açıdan kimsenin kuşkusu olmasın, gereken yapılır!" dedi. Bu "rahat olun, para bende" türü cevabı üzerine salonda alkış koptu.

Benim göüşüm, ya delet başa ya kuzgun leşe olacak. Yani inşalah diyeyim biz 4-5 sene içinde Süper Ligee şampiyonluğa oynayabiliriz de ya da Allah korusun dibi boylarız. Ortası yok gibi duruyor.

Gökberk55

CeLL-O

Çok heyecanlıyım :) Ya batacaz, yada çıkacaz gibi bir durum sezdim ben. Süper lig şampiyonluğu hayal ediyorum şuan :) Avrupaya deplasman yapmayı, dünyaca ünlü yıldız futbolcular görmeyi, neler neler... Güldürün yüzümüzü ve çok cefa çektik.

AntZ

Alıntı yapılan: Gökberk55 - 17 Mayıs 2011, 21:52:57
İhsan Kalkavan yeni yönetimde mi ?

Bildiğim kadarıyla milletvekili adayı, yönetimde olamaz.