BANKASYA 1.LİG 15.Hafta Güngören Belediyespor SAMSUNSPOR'UMUZ: 1-0

Başlatan berkay55, 29 Kasım 2010, 01:42:46

« önceki - sonraki »

**KaR6**

çektim ben 3 5 bişeler, az keyfim düzelsin atarım..

forza_devil

Alıntı yapılan: **KaR6** - 05 Aralık 2010, 20:21:25
çektim ben 3 5 bişeler, az keyfim düzelsin atarım..

bizde resimlere bakıp keyiflenelim diye soledik zaten

edmontdante

05 Aralık 2010, 21:04:47 #662 Son düzenlenme: 05 Aralık 2010, 22:02:40 edmontdante
Bu kez maçı izlemeden yazıyorum.Sadece ilk yarı sonunda tek bir telefon görüşmesi yaptım.Ona dayanarak yorumlayacağım ve zorlanacağımı hiç sanmıyorum.Çünkü çok sayıda deplasman gördüm kendi gözlerimle ilk yarı sonunda  yaptığım o  telefon görüşmesinde söylenenlerle aynı doğrultuda.

Öncelikle açıkca söyleyeyim ben maçı kazanacağımızı düşünüyordum.Güngören'in durumu ve şehirde oluşan havadan ötürü.Beni bu düşünceye takıma ilişkin hiç bir husus sevketmedi.Ne oyuncular ne hoca ne başka bir şey.

Takımın  futbol oynamadığını hepimiz biliyoruz.Bir sisteminin olmadığını her şeyin o güne bağlı olduğunu.Ayrıca futbolcu kadrosunun yetersizliğini de.Bana göre bu takımda 4 tane isim var.Ahmet ŞAHİN-Kemal-Hakan BAYRAKTAR ve yeteneklerinin varlığını çok iyi bildiğimiz için Cenk.Bu 4 isim dışındaki 7 kişi için ne diyebiliriz müspet anlamda.Hangisi için  birden fazla özellik sayabiliriz.Tek bir özelliği ile futbolcu olan isimlerden kuruluyuz ne yazık ki.Birisi sadece koşuyor,diğeri sadece güçlü,diğeri sadece hızlı.Mesela hem hızlı hem de gol vuruşu olan yada hem güçlü hem de topu iyi kullanabilen bir tane oyuncumuz var mı?Hal böyle olunca ve hoca da bu takıma bir şey katmayınca  sonuç böyle oluyor tabi ki.

Gelelim bu güne.1 puanın bile önemi var bu ligde.Evet bu çok doğru.Peki ama ya bugün 1 puan alsaydık ne olacaktı.Cevabı çok basit.Çünkü defalarca  karşılaştık bu manzara ile.1 puanın iyi olduğu,aslında Güngören'in bulunduğu yeri haketmeyen bir takım olduğu,gol vuruşlarında etkisiz kaldığımız söylenecekti.Yani kısaca yine uyutulacaktık.Bu sebeple alınamayan 1 puan için hiç üzülmüyorum.Artık bir şeylerin açıkça konuşulma zamanı gelmiştir.

Şimdi denilecek ki "Takım iyi giderken böyle demiyordunuz".Ben ve benim gibi düşünenler sezonun başından bu yana hep aynı şeyleri söylüyorlar.Ancak tabi ki bir doğru var bu noktada.Sonuçlar lehe gelişti mi  savunmanın eli güçlü oluyor ortaya konulan futbol kötü de olsa,ortada hatalar olsa da.Futbolun gerçekleri bunlar.Takımın taraftarın ve şehrin gazıyla bir şeyler yaptığı ortada.Ligin durumu,futbol dışında ki gerçekler vs sebeplerle  ligde kopmalar oluşmaması bir  çok yanlışın üstünü örttü.Ordu maçıyla beraber 4 maç bizim için dönüm noktasıydı ama  şimdiden 5 puan kaybettik.İkinci yarı fikstürümüzün zorluğu da göz önüne alındığında işlerin daha zor olacağı görünüyor.

Benim Hüseyin KALPAR ve takımın bu kadrosuyla ilk 2 için inancım yok.Ligde hiç bir şey belli değilken,açık ara süper lig yapacak denilen Denizlispor para problemi sebebiyle  3 maçta 8 puan kaybedebiliyorken yönetimin alacağı doğru kararlarla  her şey olabilecekken biz ilk 2 için inanç taşımıyoruz.Çünkü gelişmeleri az çok tahmin edebiliyoruz.

Transferler yapılıyor.Jonathon alınıyor,Turgut'a karşılık 2 oyuncu geliyor,Zenke-Agbetu takıma katılıyor vs vs.Peki bu işleri kim neye dayanarak ne görerek yapıyor.Bugün maçı izleyenler Jonathon için öyle şeyler söylüyorlar ki inanmak mümkün değil.Peki bu adamı kim aldı?.Peki ne görerek ald?"Hocanın bir bildiği varmış demek ki " diyorlar.Bunu hoca hiç izlemedi mi?Hiç denemedi mi?Yoksa denedi ve olumsuz rapor  verdi de  yönetim mi almak için diretti?Yönetim direttiyse kim diretti? Ne gördü de diretti? Doğrusu ne bu işin.Bu adama para verilmedi mi?Verildiyse bu paraya yazık olmadı mı?Bunun sorumlusu kim?Süper lige 2 oyuncu göndermişsin,bırak yerlerini doldurup takıma güç katmayı aldıklarının en ufak katkısı olmamış takıma.

Kenan  yıllardır SAMSUNSPOR'da.Süper ligden bizi düşürenlerden biri değil mi?Kendi kalesine attığı gollerle,ıska geçip yedirdiği gollerle.Peki ilk düştüğümüz sene yağmurlu kasımpaşa maçında orta sahada yediği çalımla 5 boy fark yiyen o değil mi?Kaç sene oldu?O zaman yaşlıydı 5 sene üzerinden geçti daha da fazla yaşlanmadı mı?Geçen sene Karabük'te  15.dakikada beni alın diye numara yapan o değil mi?Buraya kadar tamam.Bir kaç şey daha diyeceğim hakkında ama birazdan.Peki bu adamı takımda niye tutuyorlar.Kenan'ın hatası yok ki bu işte.Sezon başı teşekkür edip göndereceksin.Hiç  mi görmüyorsunuz bittiğini hatta yıllardır zaten bitik olduğunu.Şimdi de hocalık kursuna gidiyormuş bir on sene daha görürüz onu takımın başında demedi demeyin.Hoca kendisinden memnunmuş.Çok çalışıyormuş.Evet çok çalışan insan hak eder gerçekten aldığı parayı.Ama peki ya çok çalışsa da olmayacağını biliyorsa,bu açıkca görünüyorsa yine de hak eder mi?Bir değirmen   düşünün tam kapasite çalıştığında  günde 20 ton öğütsün ve günlük 10 lira alsın müşterisinden ama zamanla eskisin ve aynı çalışmayla kapasite 5  tona düşsün ama yine günlük 10 lira alsın . Burada bir yanlış yok mu?Millet daha oraya buğday götürür mü?Ama konu SAMSUNSPOR olunca .....

Yazdıkca sinirleniyorum.Rize maçına bakıyorum tribünlerde 3.000 kişi.Attıkları gole bakıyorum inancım daha da kırılıyor şans milletten  yana diyorum.Trabzonspor 16.000 kişiye oynamış geçen hafta.Süper lig lideri.Biz ilk 4 ü ilk defa görmüşüz yıllardır 18.000 kişiye oynamışız.Milletin rüyasında göremeyeceği şovları gerçekleştirmişiz.İnsanda biraz vicdan olur.Nerede görürsünüz böyle bir taraftar.Ama taraftar dış kapının mandalıdır hep Samsun'da.Gazetelerde teşekkür söylemleri çıkar sadece zaman zaman.Ama sadece  kelimedir teşekkür.Başka hiç bir şekilde göremez taraftar teşekkürün gerçek gereklerini.Bu taraftara teşekkür edecekseniz önce Ordu'yu ,sonra yenmeyeni dövdükleri Güngören'i yeneceksiniz.

Valla ben artık anlamıyorum.Değişik hesaplar dönüyor bizim bilmediğimiz.Para sıkıntısı olmayan,futbolcu alacakları takır takır ödenen tek kulüp SAMSUNSPOR.Para ödenmez oynamazsınız,para ödenir yine oynamazsınız bu nasıl iş.Hoca hata yapar,olmayan şeyleri varmış gibi konuşur,görürsünüz görmemiş gibi yaparsınız bu nasıl iş.Topçu alırsınız  takasla 1 maç dahi oynatmadan birini gönderirsiniz diğerini kadroya dahi almazsınız,yabancı transferi yaparsınız bırakın 1 maç dahi oynatmayı aldığınız adamın futbolcu dahi olamayacağı söylenir bu nasıl iş.Kim bunların sorumlusu.Oyuncağınız mı bu takım sizin?Bu takımın,bu taraftarın hakkını kim yiyorsa,kim kendi çıkarlarını bu takımın üstünde tutuyorsa,hak etmediği halde buradan bir şekilde para kazanıyorsa ya da sırf şahsi husumetleriyle takımı karıştırmayı amaç edinmişse  yöneticisi,hocası,futbolcusu,gazetecisi,taraftarı farketmez  hakkımız haram olsun

hala kızı

Yenilmenin de bir usulu vardır yazık pisipisine yenildik...
orada 7000 SAMSUNSPOR taraftarı 100 tane güngörene rezil oldu :(
Oysa bu takım sadece armasıyla güngören bld.yeyi yenme kapasitesi taşıyor!!!
ne kadar büyük bir kulup olduğumuzu idrak edemeyen böcek beyin yapısına sahip yönetim,topçu her ne varsa temizlenmeli bir an evvel..

ali ihsan

YÜRÜYEREK BU İŞ OLMAZ

Bizler gibi Samsun dışında yaşayanlar için Samsunspor'un bulunduğumuz şehre gelmesinin verdiği heyecanı yaşadık bugün.Bu heyecan maç başlayınca bitti ne yazık ki.Çünkü sahada zoraki oynayan bir Samsunspor vardı.Pozisyon bulamadan bitirdiğimiz maç için söylenecek pek bir şey yok maalesef.

Aldığımız mağlubiyetin temel nedeni orta sahayı bir türlü alamayışımızdı bence.Hakan ve Murat yetersiz kaldılar o bölgede.Güngören pas trafiği yapmamıza izin vermedi.Kalabalık ve diri orta sahaları ile oyunu kontrol ettiler.Maçın hiç bir bölümünde rakibe üstünlük kuramadık.
Ayakta kalan isimlerimiz ise Murat Yıldırım,Kemal Tokak ve birazda Orhan Taşdelen'di.Turgay sağ bekte oldukça verimsizdi.Forvet hattımız ise kıpırdamaktan acizdi.Kalpar'ın oyuna müdahaleleri ise yetersizdi.Orta sahayı dirençli hale getirmesi gerekirken sadece seyretti.Ayrıca ne duran top organizasyonu ne de organize bir atak vardı.Sistemsizliği sistem edinmiş bir görünümdeydi Samsunspor.hal böyle olunca yenilen basit bir gol sonrası mağlubiyet kaçınılmaz oluyor.
Zirve hedefi yaparken kaybedilen bu 3 puanı ilerde çok arayacağız.Ligin en kötü takımlarından ve en çok gol yiyen takımına karşı gol pozisyonuna dahi girememek ilerisi için oldukça düşündürücü
Oldukça soğuk havada dahi tribünleri dolduran coşkulu taraftar karşısında sergilenen aciz ve kısır futbol için sorumluların önlem alması şart.
Hedef Süper Lig ise 90 dk. mücadele etmeyi bileceksin.
Yürümekle bu iş olmaz vesselam ....

Sonuna Kadar 55

Ollivanders

2.devredeki fiksturu gorunce playofflara kalamayacagımızı dusunuyorum.

cem 55

bugunkü rezil futbolu izlemeyenler inanın çok şanslılar uzun yıllardır bu kadar aciz bu kadar igrenç bi takım izlemedim 90 dakika boyunca bizleri heyecanlandıracak buda kaçarmı diyecegimiz bir pozisyonumuz bile yoktu engin abinin dedigi gibi kadro olarak bazı bölgelerde çok vasatız hepimizin her hafta dillendirdi isimler bugun herzamanki gibi yine iş başındalardı bikere agbetu ve zenke gibi kapasitesi sınırlı vasat yabancılarla bu iş olmaz hele agbetu bugun 2 metre yanına pas atamadı pas vermesi gereken yerde şut orta yapması gereken yerde çalım yaptı bütün topları ezdi hemen biletini alıp sivasa yollanmalı zenke emekli memur gibi sahada gezindi durdu turgay defansın sagına geçti futbolu unutmuş sanki cenk her topu kendine istedi ama hiç olumlu işler yapamadı biraz kemal biraz murat birazda sonradan oyuna giren sezer bişeyler yapmaya çalıştı gerisi boş ve son olarak hüseyin efendi takım dakika 70 1-0 yenik yenik takım atak yapar rakibi sıkıştırır yüklenir ama takım sahada yürüyo kondüsyon sıfır taktik sıfır oyuncu degiştirme oyuna etki etme sıfır yedekleri hazırlama sıfır senin herşeyin sıfır hüseyin efendi senin gibi bi dandik hoca şu takımın başındaya ne ben inanabiliyorum nede sen eminim artık allahın peygamberin varsa yeter hüseyin efendi defol git başımızdan defol

hala kızı

Alıntı yapılan: Sonuna Kadar 55 - 05 Aralık 2010, 21:20:16
yine kaybettik...
Herşeye rağmen z.burnunda toplanan yüzlerce kişinin hep bir ağızdan SAMSUN diye istanbul caddelerini inleten sesi hertürlü güzelliğe bedeldi:)
E-5 karayolunun ust geçidi ise akıllara zarar görüntülere sahne olmuştur!!böyle bir coşku yok.
keza yenerek ayrılsaydık oradan boğaz köprüsünü düşünemiyorum bile

Ollivanders

Anlasıldı. yozgattaki bolu maçının 2.yarısı gibi olmus maç.

s_uzunkaya

arkadaş ı da getirdim maça, oğlu çok istiyormuş canlı bir maç izlemeyi sonra arkadaş babasınıda getirmiş. saolsunlar hepside samsunsporlu oldu bizim için. 11 yaşında çocuk nasıl heyecanlı nasıl neşe dolu. samsun samsun die baarıyor yuhlar çekiyor ve yarım saat sürdü bu nebiçim maç demeye :) ilkkez maçı izleyen 11 yaşındaki çocuk bile anladı maçın kalitesini. bense fanatik samsunsporlu olarak rezil oldum arkadaşa oğluna ve babasına. inanın maçın sonunda kusmamak için zor tuttum kendimi. kusacak bi yer bulsam afadersiniz kusacam ama taraftar tıklım tıklım yer yok kusmaya.... takımda herkez iğrençti zencilerin hepsi gönderilmeli gerçi sahada canatan kemal le birlikte bişeyler yapmaya çalışan tek isimlerdi ama olsun oda gitsin. herkez iğrençti ama ismini söyleyeceğim bir isim var oda cenk... takımdan alınırken şaşkın şakın klübeye bakması ve dışarı söylene söylene gelirken klübeye uğramadan ****** olup sayunma odasına gidmeye çalışması delirtti beni. rezilsin işte ayakta duramıyosun bari utan kafanı ey özür dile otur kıçının üstüne. kime neyin artisliğini yapıyosunnnn dallamaa... cenk gidmeli.etrafındaki oyuncularada stress yüklüyo. menapoza girmiş bu adam. dır dır konuşmaktan başka bi bok yediği yok. takımda herkez berbattı.... rezil olduk rezillllll

twitter

ç.rize lider denizli yine yenildi

biraz dişimizi sıkıp kafamızı kullansaydık şuan liderdik

yinede 7 puan fark bir şey değil gibi düşününce ama işte olmuyor öyle  :(

Ollivanders

Baskent_Samsunspor

red_white

Alıntı yapılan: Serpico55 - 05 Aralık 2010, 21:32:10
Anlasıldı. yozgattaki bolu maçının 2.yarısı gibi olmus maç.

yok imkansız olması... ben böyle rezil bir futbol görmedim.. amatörde yoktur böyle rezillik.. hiç bir futbolcu bugün iyi oynamadı.. hepsi orta özürlü.. güngören çatır çatır yendi.. biz izledik sağolsun kalpar taraftarlar bütünleşti kalparda izledi... arkadaşlar bu adamın sistemi varsa ben Samsunsporluluğu bırakıcam .. sistem taktik a plan b plan hiç biri yok