BankAsya Birinci Lig / 10. Hafta - Samsunsporumuz - Diyarbakırspor: 3-1

Başlatan mehmet yılmaz, 24 Ekim 2010, 17:40:39

« önceki - sonraki »

salihcakir

Birliktelik Kazanmaktan Daha Önemli!

Bu maçta birlikteliği kazanmak, maçı kazanmaktan çok daha önemli gözümde. Hüseyin Kalpar'dan kesik yiyen oyuncuların yeniden takımda yer bulmaları, ilk yarıda atılan her golden sonra bütün kulubenin ayaklanarak sevinci paylaşmaları aldığımız galibiyetten çok daha kıymetliydi.

Skor avantajını çok erken yakalamamız motivasyonumuzu maçın geneline yaymamıza engel oldu. Takım olarak durduğumuz dönemde kalecimiz Ahmet Şahin dahil herkes oyundan düşmüştü. Gol ve orta alana yaptığımız takviye bizi biraz kendimize getirdi de maçı çok da sıkıntıya girmeden tamamlayabildik.

Maçın başına geri dönersek; her ne kadar 4-4-2 gibi bir formasyonda sahaya çıkmış gözüksekte orta dörtlünün sağında ve solunda yer alan Abdülaziz'in ve Agbetu'nun sadece hücum yönlü oyuncular olması nedeniyle çok zaman 4-2-4 gibi bir oyun düzeni ortaya çıktı. Bu durum,  çok kapanmadan hücumu düşünerek oynayan Diyarbakırspor'un, orta sahasında Ufuk ve Halil gibi teknik becerileri yüksek oyuncuları ile kalemize gelmelerini kolaylaştırdı. Hoca bu kadar yumuşak bir orta saha ile oynama hatasına devam ederse, Karşıyaka gibi ligin diri takımları karşısında faturayı ağır biçimde ödeyebiliriz.

Savaş önde çok basarak, Hakan'da orta alanda takımı çok iyi yönlendirerek, Kemal'de savunma çok iyi mücadele ederek bugünün en faydalı isimleri oldular.

Yine zikrediyorum, bu takım için ideal formasyon 4-3-1-2'dir. Bu diziliş üzerine kurulmuş bir takım çok daha diri kalıp rakibe oyunumuzu daha rahat kabul ettirir.

lucapicola

Mersin' den Sertaç Şahin ve Nurullah Kaya kırmızı kart görmüş.Acaba  bizim maçta mı yoksa haftasonu oynanacak maçta mı cezalılar?

berusa55

berusa55

Kaya

Diyar maçı mersin maçı öncesi tehlikeye fırsat vermeden atlanması gereken bir engel gibiydi başardık..Bir çok pozisyonda çarşambayı düşünen futbolcularımız topa ayaklarını dahi sokmadılar,bi yere kadar doğrudur..

Agbetu geldiğinden beri en iyi oyununu oynadı,zenke bildiğimiz zenke ama kesinlikle açık oynamalı,savaş 3.gole kadar iyiydi ondan sonra saçmalamaya başladı,orta alanda hakan müthiş işler yaptı,Kemal sürekli üstüne koyarak oynuyor ALLAH nazarlardan sakınsın...

Oyuna sonradan giren oyunculara gelince biz farklı maç izledik sanırım..3-0 olmuş bir maçın ikinci yarısı, orta alan işi iyice salmış açık oyuncuları  aziz ve agbetu maçı izlemeye başlamış bu durumda anıl,murat ve cenk'ten üst düzey oyun nasıl bekliyoruz anlamak güç ki kötü de oynadıklarını düşünmüyorum..Anıl bu takımda topu en iyi kullanan oyuncudur başka bir isim söyleyemeyiz,Murat eski murat değil kondüsyon açısından olduğunu düşünmüyorum bu seneye bir türlü adapte olamadı,sanırım aklı hala yapamadığı transferinde...Cenk'e gelince daha öncede dediğimiz gibi 5 maç kadroda olmayan maç eksiği olan bir isim ona rağmen hava topu aldı,pozisyonlara girdi biri zenke biri bariz savaş olmak üzere iki net pozisyonda topla buluşturulmadı..İlerleyen haftalarda oynatılırsa! daha da iyi olacaktır.

Şimdi gel çarşamba gelll....

lucarelli

Çok önemli bir galibiyet oldu. İnşallah mersin maçını da kazanırız. Mersin Maçı artık daha da önem kazandı.

Yanlız Cenk'in bir an önce kendine gelmesi lazım. Takım için çok önemli bir isim, şampiyonluk yolunda ona çok ihtiyacımız olacak.

berusa55

emre

Anıl'ı bence daha erken almalıydı.Kendini göstermesi için pek fırsatı olmadı.Yine de diğer değişikliklere göre hareketliydi.Ben sahsen Anıl'dan bayagıdır oynamayan bir futbolcu için çok fazla bir performans beklemedim ama Cenk'ten bekledim.Aman aman bir Anıl yoktu sahada ama zaten girdiği zamanki oyuna göre de pek fazla birşey beklenemezdi..

Murat Yıldırım'a n'olmuş anlamak mümkün değil.Murat-Cenk-Anıl gruplaşması söyleniyordu sanki onu hissettim.Bir tavır içinde gibiydi. 

Ollivanders

Emre kardesim bir futbolcunun aman aman olması icin ne yapması gerekir Anılın yaptıklarından baska. Anılın daha iyisi yani aman aman olanı yurtdısında veya superligde oynuyor. Anılın yaptıkları bizim 3 duz orta saha oyuncusuna gore cok cok cok ekstra seyler. 9 hafta 8 bucuk hafta mac izledik içerde dışarda . Anıl yokken nasıldı varken nasıl ? Anıl bu takımın gelecegini belirleyecek bir oyuncu. Sadece 20 dakikalık performansı bence herseyi gosteriyor. Dikkatinizi cekerse Anıl hakkında olumlu yorum yapanlar macı canlı gozle izleyenlerdir. Bu acıdan olaya bakacak olursak tv ye gozukmeyen bazı seyler ve hissedilen duygular bu yorumu yazmaya itiyor beni.

emre

@Serpico55

Kardeşim ben zaten Anıl kötü oynuyor diye birşey söylemedim.Ona vasat diyenleri de savunmadım.Ben onlardan bağımsız kendi görüşümü söyledim. Ki aslında Anıl hakkında görüşlerimizde aynı.hatta Ben Cenk'ten önce Anıl'ın girmesini bekliyordum.Çok daha fazla seylerde bekliyorum oynatıldığı takdirde ondan..Bu maçtaki görüşlerimi önceki mesajımda yazmıştım.

berusa55

sadece55

Bugün rahat galibiyet alacağımızı zaten bekliyorduk.30 dakikada işi bitirdik güzel oldu..Bugün Hakan Bayraktar takımı çok iyi yönetti oyundan çıkana kadar , hakan beklentilerimizi boşa çıkarmadı inşallah performansı yükselerek devam eder..Defansta Kemal yine hırsıyla güven verdi.Bu senenin bence en büyük piyangosu Kemaldi bu performansını devam ettirirse yıllarca defansımızın vazgeçilmez ismi olur.

Yabancılarımız iyi oynadılar ancak bir de biraz kafalarını oyuna vererek oynasalar çok ofsaytta kalıyorlar gerçekten...Savaş Esen gerçekten formda istediği zaman iyi oynayabiliyor ama bir de şu oyunu daha basit oynamaya çabalasa ne güzel olcak...Adem Alkaşi de bu sene düşüş var , belki de önündeki oyuncudan hiç yardım almadığından dolayı Adem kötü görüküyodur ama biraz daha kalitesini göstermesi gerekiyor diye düşünmekteyim...Orhan Sol da artık yerini oturttu kondisyonunu gerçekten üst seviyeye çıkarttı iyi de ortalar yaptı bugün ben beğendim gerçekten Orhan'ı..Kaptan Turgay için söylenecek söz yok çok profesyonel görevini her zaman yapıyor..Ersin ve Abdülaziz bugün pek ekstra katkı sağlayamadılar açıkçası...

Oyuna sonradan giren isimler ise aslında artık ilk 11'e yerleşmesini istediğimiz isimler...Murat'a bir haller olmuş gerçekten nerede o eski murat...Topla çok oynuyor basit oynamayı hatırlamazsa silinir gider Murat.Bize tek top yapan o eski Murat lazım...Bugün taraftar Anıl'ı görmek istiyordu.Anıl pek süre alamasa da kalitesini gösterdi araya attığı toplarla...Ah bir de o posizyonu gol yapabilseydi ileriki maçlar da formayı kapabilmesi için güzel olacaktı...Artık Anılın ilk 11 de başlaması gerektiğini düşünüyorum takımızın topu daha iyi kullanabilmesi için...Cenk İşler hala ısınamadı takıma bugün de çok istekli değildi ah bir gol atabilse olayı koparabilcek.Hocanın artık ısrar etmesi lazım Cenk üzerinde...

Şimdi önümüzde yarı da kalan bir mersin maçı bulunmakta bu maçtan da galibiyetle ayrılırsak iyice potaya ve şampiyonluk havasına gireceğiz...

Bu büyük taraftar artık güzel şeyler görmeyi o kadar özledi ki bu sene o sene olsun artık...

berusa55

Alıntı yapılan: lucapicola - 31 Ekim 2010, 19:56:16
   Mersin' den Sertaç Şahin ve Nurullah Kaya kırmızı kart görmüş.Acaba  bizim maçta mı yoksa haftasonu oynanacak maçta mı cezalılar?

Hafta içinde bizle oynayacakları maçı etkilemiyor. Oynayabilirler eğer maçın yarıda kaldığı gün 18 kişilik kadorda yer almışlarsa...

Burak

Maç yorum yapılacak bir maç değil rakibin ahı gitmiş vahı kalmış . Bizimkiler laubalileşmeseler ilk yarıda 5-6 olması içten bile değildi. Bu maçta gördüğümüz şeyler moralimizi bozacak cinsten Savaş net bir şekilde Cenk'e atmıyor aynı şekilde Turgay'da atmıyor . Bence birisi kaptanlık birisi yedek kalma korkusu yüzünden atmıyorlar sanırım. Sanırım Cenk'e karşı bir tepki var takımda ya da bazı oyuncularda maçta konuşulduğu gibi. Şimdilik işler yolunda yeniyoruz üzeri kapanıyor bazı şeylerin . Allah korusun yenilmeye başlarsak bunlar çok konuşulacak

erkutdem55

Yiter yav didişmeyin,galibiyetin tadını çıkarın,enerjinizi de çarşambaya saklayın.benim ses kısıldı mesela.Diyarbakır maçını çok rahat geçtik,iyi bir uyku çekilir bu akşam.