2010-11, 1. Transfer Dönemi Transfer Haber, Yorum ve Dedikoduları...

Başlatan Ertuğrul Sağlam, 11 Mayıs 2010, 18:21:48

« önceki - sonraki »

samsunmania

Konya 16 futbolcuyu serbest bıraktı. Özellikle Ferdi ve Volkan düşünülebilir.

jean

gecen seneki kadar gec kalmicaz en azindan cokta karamsar tablo yok simdilik hayirlisi olsun daha cok gundem degisir

nomak55

YaşarDoğu

Verdiğin likte hep yanlışlarla dolu, adam 1998 doğumlu, defans oyuncusu, 2008 sonu sözleşme bitiyor demiş. .İstatistik bilgi zaten yok, tablolar bomboş :o

Gorkem

nomak55

Pardon adamı pek tanımıyorum sözleşme bitiş tarihi benimde dikkatimi çekti ama heralde eskidir.Diye düşündüm Bu arada bizde yabancı transferi konusunda bii gelişme varmı acaba bilgisi olan varmı yoksa gene mi yabancıya hasret kalacaz bu bank asyada 3 yabancı transfer edebilecek takımlar.Akhisar bile adam almış fransadan biz ne olacaz bilmiyorum

YaşarDoğu

Yabancı konusunda elimizdeki Pavlik i nasıl şutlarız o düşünülüyor.

Jnr.Serkan

Gurbetçi Fatih listede
08 Haziran 2010 / 10:51
Kırmızı-Beyazlı ekip, Almanya'nın FC-Erzgebirge takımında forma giyen Fatih Yigitusagi'yi transfer etmek için harekete geçti

1984 doğumlu Hannover 96 ve Bundesliga'da da forma giyen forvet Fatih için menajeri Ümit Gürsoy, "Çok kaliteli bir oyuncu. Samsunspor'a faydalı olacağını düşünüyorum" dedi. Samsunspor'un dışında bir çok Süper Lig takımınında transfer gündeminde olan başarılı oyuncuyu Samsunspor'a yönlendirmek için yoğun mücadele sergilediğini ifade eden Menajer Gürsoy, "Teknik Direktör Hüseyin Kalpar ile bu oyuncu hakkında görüşmelerimiz sürüyor. İnşallah her iki taraf içinde hayırlısı olur" dedi.
FATİH'İN KARNESİ
2006-2007 SV Yeşilyurt: 27 Maç 13 Gol, 8 Asist
2007-2008 Türkiyemspor: 27 Maç 33 Gol 9 Asist (GOL Kralı, Regional Liga Şampiyonluğu)
2008-2009 Erzgebirge Aue
2008-2009 Hannover 96: 22 Maç 8 Gol 9 Asist
2009-2010 TEBE : 27 Maç 7 Gol 6 Asist (Bu sezon 7 kez Altın karmaya seçildi)

beşnumara

YaşarDoğu

Fatih Yiğitusagi

1983 lü, Tennis Borussia Berlin takımında oynuyor ve temmuz sonu sözleşmesi bitiyor.

http://www.tebe.de/portrait202_Fatih_Yigitusagi.html

KareAs55

Kumaşı sağlama benziyor inş alırız

Mustee13

Alıntı
Yusuf Ziya ÇAKIR
y.ziyacakir@halkgazetesi.com.tr

NEDEN OLMASIN!

Samsunspor'un bir dönem nasıl anılıyordu? Asansör takım... Çokça küme düşmüşlüğü var. Ama, düştüğü senenin ardından bir şekilde lige çıkıyordu en azından. Ya şimdi? Değil lige çıkmak, ilk 6 bile haram oldu bu camiaya.
    Bu sezon önemli bir şans bence. En büyük nedeni, Süper Lig'den düşen Ankaraspor ve Diyarbakırspor'un takım yapma şanslarının pek görülmeyişi. Denizlispor'un kadrosu da malum. Ligi forse edebileceğini kesinlikle söyleyemeyiz.
    Diğerleri için üç aşağı beş yukarı aynı standartlarda rakipler diyebiliriz. Adanaspor'un oturmuş kadrosu ve tecrübeli teknik adamları Kemal Kılıç nedeniyle biraz daha ön plana çıkması sürpriz sayılmaz.
    Görüntü şu olur: Samsunspor'un lige çıkması için önündeki en önemli engel yine kendisi. Vasatın üzerindeki bir kadro ve ekonomik istikrar yelkenleri şişirir. Geçtiğimiz sezon oynanan Adanaspor ve Bucaspor maçlarında gördüğümüz ambians, havaya girmiş bir takımı nasıl itekleyeceğinin net bir göstergesi.
    Eleştirebileceğim çok sayıda yönü bulunan bu yönetimin, futbolcuya dayalı düzeni yıktığını hep birlikte gördük. Bu hedefe ulaşabilme yönünde en önemli kriter. Pabucun pahalı olduğunu bilen, iş ahlakı yüksek oyunculardan kurulu bir takım ile neden olmasın? Tabii geçtiğimiz sezon yaşanan transfer fiyaskolarının yaşanmaması kaydıyla. Yoksa, bir arpa boyu yol katedebilmenin mümkün olmadığını söylemek için filozof olmaya gerek yok.
   Bunun bilincinde olan Tomaç yönetimi ve Sportif Direktör İsa Turan'ın transfer çalışmalarında ince eleyip sık dokuğunu iyi biliyorum.
   Benzer bir fiyaskonun yaşanmayacağını rahatlıkla söyleyebilirim. Hadi daha iddialı bir cümle kurayım: Kendilerine bu konuda kefilim!
   Şunu da unutmamamız lazım. Hemen herkesin üzerinde fikir birliği yaptığı oyuncuları transfer edebilmek öyle sanıldığı gibi kolay değil. Kulübün ekonomik gerçekleri dünkünden çok farklı değil. Arayışlar daha çok, bonservisleri ellerinde olan oyuncular üzerinde yoğunlaşmış durumda. Gerek izleme komitesinin gerekse de teknik kadronun belirlediği oyuncular için yapılan hamlelerde öncelikle bu durum dikkate alınıyor.
    Son olarak Gaziantepspor forması giyen Hakan Bayraktar'ın kalitesi ortada. Transferi bitme aşamasında. Benim gönlüm de bu yönde. Antalyasporlu Veysel Cihan Bank Asya için çok doğru bir tercih olur. Girişim var ama önerilen ve istenilen para arasında da ciddi bir fark var. Zor görülüyor. B Planında iki oyuncu birden vardı. Hacettepeli Mustafa Kaya, kulübünün teklifi geri çevirmesi nedeniyle olmadı. Ama Altaylı Şehmuz... Olacak gibi... "Mükemmel olur", diyebilirim.     Güngörenli Hakan, kendi liginin en çok gol atan orta saha oyuncusu. Kulübünün bonservis bedelinde indirim yapılması için seferberlik ilan edildi, bekliyoruz. Aynı Şehmuz örneğinde olduğu gibi, mükemmel olur.
    Portföy çok geniş.
    Daha yazacak çok isim var ama buna yerimiz müsaade etmez. Şunu söyleyebilirim; Bu listeden alınacak isimler, Samsunspor'u bu ligde bir adım öne taşır!
    Ama en azından bunun kadar önemli olanı, yabancı oyuncu transferinde nelerin yaşanacağı. "Karabük'ü lige kim çıkardı" sorusuna, herkesin verdiği cevap aynı: Emenieke... Kartallı Yakubi, Adanalı M'bella. Bu ayarda yabancı oyuncu bulabiliyor musun? İşte en önemlisi bu.
    Süper Lig'e çıkmanın karşılığı, en az 30 milyon demek. Prestiji de bir yana. Ortam bunun için o kadar müsait ki; bundan iyisi can sağlığı.
    Kimseyi küçük görmek değil derdim, ama dokunmuyor da değil. Bu sezon Bank Asya'ya yükselen üç takmımdan ikisinin Akhisar Belediyespor ile Tavşanlı Linyitspor olduğunu hatırlatmak isterim. Bu ayıp bize yeter de artar.
    Şehrin gayreti, doğru futbol aklı ile Samsunspor'un hakettiği lige çıkması işten bile değil. Yeter ki hep birlikte inanalım.

**KaR6**

bal damlıyor kalemden ama umarım yazdıklarına kendin de inanıyosundur yusuf amca :)

beşnumara

Yusuf abi görüşülen isimlerin birkaçını açıklamış tabii bu ne kadar doğru bilmiyorum.İsa hocanın güngörendeki hakanı ne kadar çok istedğini biliyorum.Oyunu iki yönlü oynamasını bilen ve gerçekten de gelecek vaadeden oyuncu.Ön libero oynamasına rağmen 12 gol attı bu sene ve 1988 doğumlu bir oyuncu.veysel için bir kez daha düşünsek olmaz mı? üstelik istediğiyle bizim verdiğimiz arasında bu kadar fark varken niye üsteliyorsunuz ki?Bu takıma 3 veya 4 tane tecrübeli oyuncu lazım.Bir tane var zaten Ahmet Şahin diğerleri de her mevkiye birer tane yeter

Jnr.Serkan