Son 4 günde 7 şehit- şehit teğmen Samsunlu

Başlatan 16 SS 1965, 01 Mayıs 2010, 12:07:20

« önceki - sonraki »

babasamsunlu

atakumdaki adıyaman çiğköfteciside çankırılı kanser tedavisi gren bir kadın..geçen gün gittik..polisler orayı koruyacağız diye 500 liralık çiğköftelerini talan etmişler..kadın nasıl ağlıyordu acıdım  valla haline...benim bir tahlilim bin lira diyor..yazık valla..polislerin yaptığı çok büyük ayıp..yazıklar olsun..

16 SS 1965

PKK'dan kafa karıştıran iddia
PKK, Üsteğmen Ahmet Altunoğlu'nun askerler arasında çıkan çatışma sonucu hayatını kaybettiğini ileri sürdü.

PKK, kendisine yakın bir haber ajansına yaptığı açıklamada, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde, 1 Mayıs günü şehit düşen Üsteğmen Ahmet Altunoğlu'nun askerler arasında çıkan çatışma sonucu hayatını kaybettiğini ileri sürdü.

Fırat Haber Ajansı'nın haberine göre, örgüt, Ahmet Altunoğlu'nun ölümüyle sonuçlanan çatışmayla bir ilgilerinin olmadığını iddia etti.

Örgütün iddiasına göre çatışma, operasyondan dönen askerlerin militan sanılarak, karakoldan açılan ateş sonucu yaşandı.

erkutdem55

05 Mayıs 2010, 19:24:49 #107 Son düzenlenme: 05 Mayıs 2010, 19:29:21 erkutdem55
Adıyörem Samsun firması zaten,doğuyla ilgisi yok ki.sahibi samsunlu Atakumda oturan bir adam.Tepki verelim derken saçmalamamak lazım.

erkutdem55

Alıntı yapılan: cgr - 05 Mayıs 2010, 19:31:36
Adıyörem'in ilk şubesi Atatürk Anadolu Lisesi karşısındaki yer. Sahibi yani fimanın isim sahibi Adıyamanlı Ramazan Usta. Atakum'da ofisleri var ve Karayolları'nın oradaki Adıyörem'de onların. Mert'in dediği çiftlikteki , bulvardaki vs. şubeler bayiilik sistemiyle açılmış. Yani çiftlikteki Arhavi'li ama asıl sahibi (isim hakkı ) Adıyamanlı. Nereden biliyorsunuz derseniz bende bi ara Atakuma şube açmayı düşünüyordum.

Ben Samsunlu derken doğum olarak yazmadım,Samsunda faaliyete başlayan,hakkında da iyi bahsedilen Samsunda oturan bir adam,çiğ köftesi de harika ötesi.Benim de dedem Arhavili,ben doğma büyüme Samsunluyum,gelsin millet beni de taşlasın o zaman.Ben de bunları bir arkadaşım bayilik açmak istediğinden biliyorum.Adam ünlü bir marka yapmak istiyormuş Adıyöremi.

babasamsunlu

benim dediğim adı yörem değil yalnız..adıyaman çiğköftecisi..sahibi kadın kanser..çankırılı..iki firma çok farklı kişilere ait..

eLLis

Ya bu doğulu işyerlerine saldırma olaylarına gerçekten çok üzüldüm bunları yapanlar ne biliyor bu insanların pkk lı olduğunu Samsuna yerleşmiş veya buralı burayı benimsemiş içimizden birileri bu kişiler insanların ekmeğiyle oynuyorlar yazık vallahi...

Recep

ya ben bu kadar iyi niyetli olamıyorum arkadaş adamlar gündüz köylü gece pkk hiç doğuda bulundunuz mu yada askerlik yaptınızmı bilmiyorum ama adamlar gece karakola saldırıyor ve gidiyor köyde evinde normal vatandaş gibi yatıyor sende dağlarda terörist ara dur doğu halkı pkk yı evinde köyünde barındırdığı sürece benim için hepsi aynı doğudada olsa aynı Samsunda da olsa aynı batıda da olsa aynı elin adamına para kazandıracağıma kendi hemşerime kazandırırım
bazı olayları oralarda görenler ve yaşayanlar çok iyi bilir
bide bi iftar saati akçaabat köftecisinde maça kolay yetişmek için yediğimiz yemek bu sitede olay olmuştu ama şu anda kürtleri savunur olduk ne tuhaf yani

erkutdem55

Kürtleri savunmak olarak görme bence,her doğuda doğanı da terörist diye taşlayamayız ki,bu negatif ayrımcılık olur,yazdığın şeylerin çoğu doğru da olsa,tepki verilmesi gereken kişiler pkklı ve pkkcı olanlar olmalı bence.

eLLis

Kendi açımdan kürtlerle hiçbir sorunum yok bir kitapta okumuştum yaşanmış bir olay doğuda pkklı adiler orada yaşayan halka 19 çocuk yapmaları için baskı kuruyormuş bunu söyleyenlerde bu baskı yüzünden İzmire kaçan vatandaşlarımız sürekli baskı altındalar orada..Üniversitede çok sayıda doğulu arkadaşım oldu van,bingöl,adıyaman.. hepside Türk vatandaşı olmaktan dolayı gururlu bu olayları yapanları kınayan insanlar doğuda yaşamak gerekmez bunları gördükten sonra genelleme yapmak o insanlara ihanet olur...

Recep

bende onu diyorum pkk da onlar pkkcıda onlar

YaşarDoğu

Temkinli olman gerekli kardeşim, bunların kötüsü kincidir de  sen sağına soluna kendine mukayet ol.

beşnumara

06 Mayıs 2010, 02:36:39 #116 Son düzenlenme: 06 Mayıs 2010, 02:38:52 beþnumara
sen yine onlara rastgeliyosun kardeşimm ben bizim şehitlerle ilgili konuşayım derken ortamdan bri atladı tanımıyorum da.siz yıllarca hakir gördünüz sizinkiler şehit de bizimkiler değil mi diyen de çıktı maleseff.okul bitsin ilk onu ele alacağım zatenn >:(

malesef bizde sağ sol yok terör var

YaşarDoğu

Vatanına kurşun sıkan adamın ölüsü ne zamandan beri şehit oluyor , itoğluit >:(

SametYılmaz55

Alıntı yapılan: 35ama55 - 06 Mayıs 2010, 02:17:56
Bugün başımıza bir hadise geldi anlatayım.

Okulda fenerli çocuğun biri içmiş içmiş bağırıyor küfür ediyor bizim takıldığımız mekanda. Bizde müdahele ettik tabi çocuğa haklı olarak birsürü insan var orada. Orada arkadaşlaro yapmayın etmeyin dedi, bizim bi arkadaşla onlardan birisi hafif itiştiler. Olay kapandı.

Yarım saat sonra çocuk bir sürü adamı toplayı yanımıza geldi arkadaşımızı almak istedi. Çocuk kürtmüş. Olayı öyle bir çarpıttılar ki olayı Türk-Kürt mevzusuna çekmeye çalıştılar, güvenliklerle dalaştılar, dışarıya bir sürü adam yerleştirdiler, okul içindeki bütün kürtleri topladılar. "Bizi ezdiniz, yıllarca zulmettiniz yeter" falan gibi saçma sapan laflarla ortamı gerdiler. Tabi biz 10-15 kişiyiz hepimiz de Karadenizliyiz, bunlar gibi 4 karıdan 40-50 tane çocuk yapmıyor ailelerimiz. bi anda sürü gibi kalabalıklaştılar. Allahtan bunların sözde İİBF sorumlusu hazırlıktan arkadaşımdı, bunlar gibi serseri değildir. Aradım geldi halletti yoksa başımıza bela alacaktık.

Böyle konularda daha insancıl olmayı yeğlerdim ama bunların hakikaten kanı bozuk. Basit bir mevzuyu nasıl da Kürtler eziliyor yaygarasına çıkardılar. Bunların hakikaten en iyisi ölüsü.!

geçmiş olsun kardeşim.bende bugün sınıfta diyarbakırlı elemanın biriyle derste fena atıştım.Samsun halkı doğu kökenli iş yerlerini taşlıyor çok cahiller falan diye konuştu derste cevabını aldı sonra ders çıkışında otobüse bindik falan indiğimde arkamdan geldi oda 5 dakika içinde oldular 15-20 kişi tam maç saati yaklaşıyodu ordan buradan tanıdık falan derken bizde olduk bi o kadar konuştuk hallettik ama adamın kafasını attırıyor çakallar geçmiş olsun tekrar

Pergani 55

Alıntı yapılan: YaşarDoğu - 06 Mayıs 2010, 02:40:16
Vatanına kurşun sıkan adamın ölüsü ne zamandan beri şehit oluyor , itoğluit >:(
bunlar köpek bile degil kanıbozuk vatan hainleri. bir de şehitlikten bahsediyorlar