Bank Asya 1.Lig 32.Hafta Samsunspor'umuz-Konyaspor: 0-0

Başlatan sersa, 18 Nisan 2010, 17:48:32

« önceki - sonraki »

samsunmania

La Engin seni üzen futbolcu müsvettelerinin şarap çanağına ben be. Futbolcuya inat Samsunspor kardeşim. Formanın asaleti yeter. Üzme kendini. Aynı geçen seneki adana maçı.Sadece gol yok. Bu inişin de bir çıkışı vardır daa...

samsunmania

Alıntı yapılan: 35ama55 - 25 Nisan 2010, 22:54:35
@ samsunmania abi  :)

merak ettiğim şeylerden birisi de Tv'den maçın nasıl gözüktüğü veya tribünlerin, seslerin vs .. biraz anlatabilir misin?

35 ama 55 kardeşim ;D

devasa matraton tribünü yüzünden stadın çoğu boş gibi duruyordu en başta.Sonra yarı yarıya doldu gibi göründü. Ses iyi geliyordu. Sitemiz üyelerinin açtığı bayrakları da bayağı gösterdi.

edmontdante

Kahrolmamak elde değil.Öyle adamlar top oynuyor ki takımda deliriyorum.Tamamen zeka özürlü  çoğu.
-Biri yetenekli mükemmel çalımlar atıyor.Alışkanlık olmuş üst üste çalım atmak.Ama birisi söylemeli herkesi geçip gol atamaz.OKTAY
-Diğeri süratli.Alıp götürüyor.Ama bu yetmiyor.Başka şeylerde lazım.Mesela top hakimiyeti,iyi pas vs-ABDULAZİZ
-Bir başkası yıldız.Çok süratli.15 gol atmış.Ama kafa basmıyor.Zaten bassa 15 değil en az 25 ti şu anda-TURGUT
-Birisi çabuk kısa alanda.Ama nerede ne gerekiyorsa tersini yapıyor-SAVAŞ
-En iyisi dediğimiz ceza sahasında yakalıyor direk dibine bıraksa gol olacak boşa çalım atıp öldürüyor-MURAT

Peki nasıl olacak bu iş.Takım yıldız dolu.Turgut-Oktay-Murat.Yetmez mi bir takıma 3 yıldız.Üstüne üstelik bir de Ahmet ŞAHİN var garanti olarak.Ama takım kümede zor kalıyor.Bu işte bir terslik yok mu?

Biz Timofte'li Ertuğrul'lu Osman'lı Bünyamin'li  takımda bile eksiklik hissettiğimiz dönemleri görmüşüz.Mesela İsa biraz ağır keşke az daha hızlı bir sol bekimiz olsa derdik.Ama o İsa'nın yaptığı ortaların,bindirmelerin şimdi 1/5 ini göremiyoruz.Sağdan yapılıp sol taç çizgisine doğru giden ortalara attığı şutlardan bir tanesini 5 senedir gören var mı?

Ben artık anlamıyorum ve gerçekten dayanamıyorum.Zoruma gidiyor açıkçası.Sıradan vasat bir oyuncu olan Turgut'a yıldız diye sarılmak ki artık buna ben de dahilim zoruma gidiyor.Kaleye gitmeden maç tamamlamak zoruma gidiyor.Eskiden atamasakta en az 5 tane pozisyona girerdik ki şimdiki gibi karambol pozisyonları olmazdı bunlar.Adam gibi bir gole sevinemez olduk.Allahtan bir kaç önemli deplasmanda galip geldik de bir kaç sefer gerçekten mutlu olup sevinebildik.

-

samsunmania

Zaten seneye bir değişim lazım. Hepimizi üzen 5 yıldır şöyle ağız tadıyla bir maç seyredememek olmuştur. Böyle gitmez be Engin'im. Bir gün olacak mutlaka.

edmontdante

Ya kaldırım  taşlarını kırmızıbeyaza boyuyoruz diye mutlu oluyoruz.Bir heves 20 kişi çalışıp 10.000 tane kartonu hiç şikayet etmeden tek tek rulo yapıyoruz bununla mutlu oluyoruz ama sahadakileri görünce insan değer miydi bunlar için diyor kendine.Ama bunlar yüzünden bu takıma küsemeyiz diyoruz kendi kendimize.Nasıl olacak bu işler.Bizim gibi düşünenler ne zaman gelip bizi hiçe sayanlara bunların hesabını soracak.

europe_55

Bu yil da ligde kalmayi büyük ölcüde garantiledik...

Yanliz, her sene önümüzdeki sezon hedefimiz sampiyonluk, hele bu sezonu atlatalim deyip , sonra transfer döneminin kapanmasina 1 hafta kala yapilan transferler ile ligde kalmak gercekten bu takimin ismine yakismiyor...

Seneye hakettigimiz Süper Lig´e dönelim....

YETER ARTIK!!!

**KaR6**

kendimizi kandırmanın anlamı yok.. seneye bu zamanlar da, seneye şampiyonluga oynicakmışız diye konusacagız.. mevcut yönetim sistemleri görevde kaldıgı sürece bu durumumuza şükretmeye devam edeceğiz..

yapılacak şey çok ama bir avuç insanla olacak işler değil maalesef..

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: **KaR6** - 25 Nisan 2010, 23:11:40
kendimizi kandırmanın anlamı yok.. seneye bu zamanlar da, seneye şampiyonluga oynicakmışız diye konusacagız.. mevcut yönetim sistemleri görevde kaldıgı sürece bu durumumuza şükretmeye devam edeceğiz..

yapılacak şey çok ama bir avuç insanla olacak işler değil maalesef..

Bkz. Ferdi Tayfur - Geçen Yıl Bu Zamanlar :(

YaşarDoğu

Var mı Senden Öte

Alıntı yapılan: Ben Ofosu - 25 Nisan 2010, 21:24:25
Lafa gelince en büyük,en cefakar Samsunsporlu olanlar renktaşlarının sesine bu kadar mı tahammülsüzler

yazıklar olsun böyle taraftarlığa böyle desteğe..
asıl yanlışı Samsunspora yaptıklarının farkındalar mı acaba davulla ses kesmeye çalışarak..

brigand

macı tvden izledik. spiker bitsin diye dua ediyor, futbol diye birşey yok , kim neye nerde niçin tezahürat ediyor belli değil! üzücü !!

babasamsunlu

Aklıma hiç gelmezdi "iyikide maça gitmemişim" diyeceğim..Ama Engin abiyi Mehmet hocamı Mert kardeşimi ve diğer bütün yazılanları okuyunca dedim valla ne yalan söyleyeyim..
Herkesin tepkisinin ana noktası belli değinmeye gerek yok zaten..Sanırım Kalpar serileri seviyor..Şimdi de beraberlikleri kendine yeğler oldu..Benim zoruma giden beraberlik değilde 1 puanı bize çok görecek kadar Samsunsporumuzu hakir gören teknik heyet müsvetteleridir..İçinde Samsunsporumuza gol atınca tiribünlere el kol hareketi çeken bir travzonlunun da bulunduğu bir teknik ekip sanırım bize mesajlar vermek istiyor..Sizden bi şey olmaz gibisinden..
Bizden çok şey olur ekmeğimize muhtaç olan teknik ekip bozuntuları..Bir gün biz ayağa kalkarız da siz nerelere düşersiniz onu bilemem.

Samsunsporumuzun ekmeğini yiypte kim ihanet ediyorsa Allah onun çoluğundan çocuğundan çıkarsın..Karısı kaşar,kızı 13 numaralı oda da çalışıyor olsun..Devlet tarafından vesikalanmış olsun..En sonun da çıldırıp kafasına sıkacak halde olsun..Daha ne diyeyim bu kadar severken bizi kanser edenler en büyük derde tutulsun...

kaptan 55

takım olarak sıradanlaştığımızın son kanıtıydı konya maçı

mehmet yılmaz

AlıntıHakkı Yeşilyurt - samsunspor.biz

Mumla aranan futbol

Artık tozlu raflarda kalmış, sarkık liberolu oyun anlayışını uzunca bir aradan sonra Ziya Doğan'lı Konyaspor ile tekrar görmüş olduk.
    Sanırız Turgut ve Savaş gibi defans arkasına etkili koşu yapabilen oyunculara karşı tedbir amaçlı bir girişimdi bu.
    Dünya futbolu terketmiş olsa da, Doğan'ın bu anlayışa sarılmış olması Konyaspor camiasının bir sorunu biliyoruz, ama yadırganmayacak gibi de değil.
    Doğan'ın atladığı, sistemin "fi" tarihinde kalmasına neden olan malum durumdu.
    Yani, saha parselasyonu açısından oluşan zafiyet.
    Kanatları etkin kullanabilmekten geçiyor bu zafiyetten faydalanabilmenin formülü.
    Gel gör ki, Turgut ve Abdulaziz'in bekleneni vermekten uzak görüntüleri, rakip zaafının avantaja dönüşmesinin önündeki en önemli nedendi. Karşılaşma boyunca yaşanan pozisyon fukaralığının da... 
    Hadi ondan vazgeçtik; Turgut ve Oktay'ın takım oyuncusu olmaktan çok, oyunu kişiselleştirme gayretine ne demeli.
    Can sıkıcıydı.
    Her şeyi kendileri yapma gayretindeydi bu oyuncular.
    Fazla bencilce!
    Ama sonuçta hiçbir şeyi yapamadıklarını gördük.
    Yapanlar yok muydu?
    Hatasız oynayan Ahmet Şahin ve Kenan vardı mesela. Onlara ayak uydurmaya çalışan Murat da.
    Ligin altındaki takımların puan kayıpları yaşadığı bir haftada, alınan 1 puan için kimse "kötü" diyemez. Hem de vasatı bile aşamayan bir oyun oynanmışken.
    70'den sonra yaşanan kısa süreli kıpırdayış taraftarın itelemesiyleydi. Yoksa, Samsunsporlu oyuncuların herhangi bir meramından değil.
    Saman alevinden öteye geçmeyen bir heyecan; hepsi o... 
    İkinci yarının hemen başlarında Turgut'un uzun menzilli müthiş şutunu Haluk'un aynı güzelikte kurtardığını gördük.
    Sadece bu.
    Hatırda kalan ve fark yaratan enstantane olarak.
    Tayfun Türkmen ve Ferdi Başoda gibi iki usta forveti bile kenarda oturtabilecek lüksü bulunan Konyaspor'un nerede ise kaleye şut bile kullanmadan bir 90 dakika geçirmesinin izahı oynadıkları sistemle alakalı.
    Doğan da biliyordur bunu.
    En azından görmüştür bir kez daha.
    Sarkık liberoların emekliye ayrıldığını.

havzalı55

Bu takımda murat' la turgutun artık seneye yeri yok adamlar kendilerini artık süper ligde görmek istiyorlar önümüzdeki sene bizde dursalarda daha bi cacık olmaz onlardan. seneye her ikiside ayrılır gider ;) orta sahadaki kaptanımız bay turgayında bir an önce giderilmesi lazım bu kadar basit futbol oynanmaz göbekte oynayan adam taımın beyinidir Oktay da olmasa acaba ileri topu kim götürücekti ? Turgay denen kişi 90 dk boyunca bi uzun top atabilmiş mi acaba ? bikere oyun kurabilmişmi ? ademinde biraz ayağının ayarını ayarlaması lazım. orta yapmalarda felan. seneye sağlam 2 tane orta saha ve güzel bir golcüyle şampiyonluğa gidicek bir takımız ;)