Bank Asya 1.Lig 21. Hafta / Samsunspor'umuz- Ç.Rizespor: 2-0

Başlatan YaşarDoğu, 31 Ocak 2010, 16:51:32

« önceki - sonraki »

KareAs55

ErkÇay55

Öncelikle takımımızı kutluyorum.Gerçekten bugün güzel oynadık mücadeleci bir oyun sergiledik birçok gol pozisyonlarını da kaçırdık.Bunlarıda gol yapsaydık skor çok daha farklı olurdu.72 formasıyla yeni stoper Petri açıkçası güven verdi.Uzun boyunun avantajını birçok pozisyonda kullandı.İlerleyen haftalarda Kenan ile birlikte Samsunspor defansı çok daha iyi olacak gibime geliyor.Kalecimizde Ahmet şahin süperdi yan toplara çıkışları güven verdi.Bu galibiyet serisinin Kocaeli deplasmanıyla üç puana dönüşmesi en büyük dileğim.

Efsane Meskenler

o resim devre arası veya mac oncesı cekılmiş maç esnasında daha kalabalıktı maraton

Jnr.Serkan

Takla atsana takla atsana ümİT kayıhann takla atsana  ;D ;D

**

Bugün takım gerçekten çok iyidi...son haftalardaki çıkışımız aynen devam ediyor lig sonuna kadarda sürer inşallah.bu taraftar süper ligi hakediyor.bugün statta genelde organize olmak adına iyi işler yaptık.hele o meksiko yaptıgımızda maratondaki ahenk başka bir statta olamazdı.tüm stadı tezaruhatlara ortak etmeye gayret ettik ve tüm stat belli kısımlarda koro gibi takıma destek verdi.ayrıca ümit kayıhanın bizim olduğumuz bölüme bakarkenki  suratındaki o mal ifadeyide hayatım boyunca unutmıcam...
yaşattıkların ve yaşatcakların için teşekkürler Samsunspor'um

mehmet yılmaz

Yeniyorsak Sebebi Çok...

Ç. Rizespor'u mağlup etmek için birden fazla sebebimiz vardı. Her şeyden evvel puan durumundaki kritik konumumuzu sağlama almamız ve oynadığımız iyi futbolu sıralamada da ispat etmek gerekiyordu. Bunun dışında ise ilk maçta taraftarımızın orada güvenlikçilerle yaşadığı sıkıntının rövanşı kavga dövüşle değil ama skor ile alınmalı idi. Ve tabii bir de 2006'nın Mayıs'ında Malatya'da küme düştüğümüz maçta tahrike dayalı hareketleri ile oyunu manipüle eden, o dönemin Malatyaspor teknik direktörü Ümit Kayıhan'ın yıllar sonra bir kez daha Samsun'a gelmiş olması durumu vardı! Bizim için unutulmayacak bir acının başrol oyuncusu idi Kayıhan ve taraftarımız yine küfür etmeden, kırmadan, dökmeden geçmişi unutmadığının alametini koydu ortaya. Ama bütün bunların anlamlı olabilmesi için kazanmamız lazımdı -ki futbolcularımız da onu yaptılar.

Bu arada tribünlerin doluluk oranı da dikkatlerden kaçmamıştır sanırım. Halen Süper Ligde bomboş tribünlere oynayan güya şehir takımlarını gördükçe insan bu şehrin mayasında nasıl bir futbol kültürü olduğunu, nasıl bir Samsunsporluluk potansiyeli taşıdığını daha da iyi anlıyor.
Müsabakaya her iki takım da tutuk başladı. Ç. Rize "çok parayla, isimli topçu alınıp da nasıl kötü takım yapılır?" sorusunun somutlaşmış cevabı gibi. Hakikaten kötü oynayan bir takım. Biz ise ilk devre orta sahada top tutup, yönlendirecek oyuncu sıkıntısıyla boğuştuk aslında. Tam da devre 0-0 bitecekken Oktay'ın golü gelince işler değişiverdi.

Böylece ikinci devre yüklenmeye çalışacak bir Rize ile kontraya dönecek olan bir Samsunspor olacaktı.

İkinci devreye bu minval üzere çok iyi hücumlarla başladık. Savaş, Oktay ve Turgut'la da önemli pozisyonlar bulduk. Savaş'ın harcadığı fırsatlardan birisi gole dönüşse maç oracıkta bitecekti. Ama olmadı ve kısa süreli bir Rize'nin toparlanma emaresi oldu. Ancak o da çok etkili değildi ve günün en iyi oyuncusu Turgut'un attığı golle maç neredeyse lehimize tescillendi.

2-0'dan sonra tribünlerin coşkusu iyice arttı ve o anda insanların mutluluklarını görememek için kör olmak lazımdı. Maç sonuna da yansıyan bu mütebessim hali görünce, bir şehri aynı anda bu kadar sevindirebilecek şeyin o şehrin futbol takımı olduğunu anlayabiliyorsunuz; açılan bir park ya da bir köprü çalışması değil; futbol takımı!
Genç Pavlik kusursuza yakın oynadı; Ersin de keza. Tabii bunda Rize forvetinin uyuklar bir halde olması da etkiliydi ama beraber ilk maçını oynayan ikili adına güzel bir başlangıçtı bu. Ahmet Şahin'in kaledeki varlığı bile bir güven unsuru zaten. Orhan, çizgisini yükseltmeye devam ediyor, üzerindeki ürkekliği atmış görünüyor. Oktay ve Murat için aynı şeyleri yazmaya devam edeceğiz yine; gönülden oynuyorlar, iyi oynuyorlar. Günün en başarılı ismi ise Turgut'tu. Oyunu kopuk kopuk oynadığı için eleştiri alan bir isim Turgut ancak Rize karşısında bulduğu madeni iyi işledi; güzel işler yaptı ve başarılı futbolunu bir de golle tezyin etti. Hüseyin Kalpar'ın eğrisiyle, doğrusuyla takım üstünde çok bariz bir hakimiyeti var. Taraftarlar uzun süre sonra kulübedeki şahsa katılmadığı anlarda bile onu önemsiyor artık!
Hülasa, mutlu olmanın sözlük anlamını yaşadık dün hep beraber, daha güzel günler bizlerin olsun çünkü benim gibi bütün Samsunsporlular özlediler! Acıktılar o eski güzel günlere...

ankarta 55

spikere ben bolca küfrettim ya  kalmadı içimde bişi o mçaı sana anlatıranın ama  yendik rizeyde geçirdik

havzalı55

utku_01

Alıntı yapılan: samsuni - 06 Şubat 2010, 02:53:22
Valla kardeşim KSK maçına giderken de böyle umutsuzdum, aslında çok da tutmaz hislerim ama son dönemlerde oluyordu. Yenilirsek benden bilmeyin, ahanda yazıyorum, 2-0 bizim bu maç ;)
Kalbin temizmiş.Skoruda tutturdun:))

eLLis

Geçen hafta rüyamda pukö çevrimini ve Samsunspor İbb maçını gördüm tribünler aynı bu kadar doluydu ve coşkuluydu pukö çevriminin olduğu dersi geçtim o gün açıklandı bugünde bu gerçek oldu ;D Bu aralar herşey süper Allah daim etsin sevincimizi.

SCAPULA

s_uzunkaya

TAKIMDA HERKEZ ÇOK İYİYDİ AMA ADEM VE TURGUT ÖZELLİKLEDE TURGUT HARİKAYDI.BU TURGUT ÇOK DUYGUSAL BİR ÇOCUK... LÜTFEN ŞU TURGUTA LAF SÖYLEMEYİN SAHİP ÇIKIN VE YILDIZINI PARLATIN...