Bank Asya 1.Lig 18. Hafta / K.Karabükspor - Samsunspor'umuz: 2-1

Başlatan mehmet yılmaz, 08 Ocak 2010, 13:54:25

« önceki - sonraki »

cany

Akyol

18 Ocak 2010, 00:14:03 #391 Son düzenlenme: 18 Ocak 2010, 00:18:04 Akyol55
Sondan başlayalım... Yenildik kabül, oyunumuz neydi anlayamadık ona da varım! Amaa bu denli hataların yapılıpta maç kaybedilmesine yokum! Defans-Kaleci arasında uyum yok, orta sahamız kendi ekseni etrafında dönmek sonucunda baş dönmeleri yaşayıp sürekli yerlerde süründü.. Forvet desek pozisyona giremediler extra iş girişimlerine başvurmadılar...

Sezonun ilk yarısı biterken son 3 maçında oynadığı futbolla bizlere keyif veren SAMSUNSPOR'umuz, bizleri yine deplasmana 3 puan umuduyla sürükledi. Herşey güzel başladı ta ki bizler otelde futbolcuların ruh hallerini görene kadar. Futbolcu ismi vermeyeyim ancak yüzlerinden düşen bin parçaydı. Stada geldik yaklaşık 100-150 arası taraftarı Kırmızı-Beyaz KARA sevdasının yanındaydı. Karşılaşmanın başlamasıyla birlikte karabük'lüler oyunu orta sahaya sıkıştırıp defansımızın arkasına atacakları uzun topları Emenike ile buluşturmaya yönelik taktiklerini başarıyla uyguladı. Bu sırada bizim defansımızın yaptığı bariz kademe hataları artarak devam ediyordu. Nitekim golde Emenike'ye atılan uzun bir top sağda Kenan'a atılan bir çalım içeriye çıkartılan topta ayağı kayan ve ters kademeye giremeyen Adem'in hatası sonucu yedik! Bu gol lider karabük'ü daha da ateşledi kaldı ki golden 3-4 dk önce üst üste 3 topları direkten döndü ki golün telgrafı yazılmıştı aslında... İlk yarı golün ardından rölanti şekilde sonlandı.

İkinci yarıda değişiklikler yapılmaya başladığı sırada, toplu halde çıktığımız bir hücum esnasında kaybettiğimiz top sonrası yediğimiz kontra atak golle sonuçlanınca, sabah yediğimiz safranbolu lokumları bizde keçi boynuzu etkisi yarattı. Bu dakikadan sonra karabükspor taraftarının 70'lerden kalma ilginç mi ilginç tezahüratları başladı! Bilenler bilir "şiki şiki baba haydi haydi yallah" gibi anlamlı!?! "Nane Nane" gibi manalı ?!? tezahüratlarla takımlarını desteklediler. Maçın geri kalan kısmı yine rakip baskısı altında geçti. 86'da attığımız gol umut ışığı olsada, süre yetmedi ve sahadan boynu bükük ayrıldık...

Şimdi eleştirel noktalara gelmek gerekirse; Bizim takımımız kontra atağa dayalı oyun oynamalı kadromuz buna müsait. Ayakta tutulan toplar kaptırıldığında zaten zayıf olan defansımız iyice elek durumuna geçiyor. Maç 2-0 iken Hakan'ları karıştırıp Akman olanı alacağına Koçaslan olanı alan T.D Kalpar'a da sevgilerimi sunuyorum...

Not:Grup İstanbul 55'in bestesi 55 numaraydı tebrikler arkadaşlar. Bu deplasmanda kazanan yine SAMSUNSPOR TARAFTARI

edmontdante

Günü başından itibaren değerlendirmek lazım.Taraftarlar tarafından otelde ziyaret edilen  takımın otelden çıkışında  ilk çıkanlardan Kaptan Kenan,Can Özgür ve Okan'ın yüzündeki ifade taraftar  arasında tedirginliğe yol açtı.Herkes birbirine baktı açıkçası futbolcuları o ruh halinde görünce.Özellikle Kaptan Kenan'ın durumu çok aşikardı.Yapılan ilk yorum yedek bırakıldığı yada başka bir problem olduğu yönündeydi ama daha sonra  yine iyimser düşünürek  bu durumu  yüksek konsantrasyona bağladık.Takımın iyi bilendiğini maça iyi konsantre olduğunu düşündük belki de kendimizi rahatlatmak için.

Ancak maç başladığında  gerçekten iyimser olduğumuzu kısa süre geçmeden anladık.Defansın üzerine atılan  her pas   özellikle Kenan'ın bulunduğu alanda ve Kenan'ın yaptığı hatalar neticesinde  tehlike yarattı.Zaten 15.dakika dolduğunda Emenike önünde oldukca zorlanacağı çok açık şekilde göründü.Zaten bu süre sonunda Kenan'ın arka adalesi çekmeye başladı.Bu işin bugün Kenan'la olmayacağını bence Kenan dahil herkes anladı.Defans ve önünde yaşanan panik ve neticesinde gelen hatalarla 30.dakika dolduğunda  rakibin direkten dönen 3 vuruşu vardı.Gol geliyorum demişti ve yine Kenan'ı ekarte eden Emenike'nin ortası sonrasında  Adem'in  ayağının kaymasıyla ilk gol geldi.

Ancak maç böyle devam ederken rakip defansın da bizden pek farkı olmadığını gördük.Orta sahadan Kanada ve araya atılan hemen hemen her pas   tehlike yaratabilecek noktalarda  oyuncularımızla buluştu.Ancak özellikle ceza sahasının sol  çaprazında  Turgut'la başlattığımız tehlikeye dönüşebilecek ataklar Turgut'un gamsız hareketleri   sebebiyle başlamadan bitti.Ceza sahasının içine doğru çalımı atan  ama sağ  ayak içiyle uzak direğe plaseyi düşünemeyen bir oyuncunun yıldız olduğundan bahsetmek biraz yanlış galiba.Oyunda kaldığı süre içinde ne yaptı birisi söylesin bana.Bu çocuğun beynine emir 2 saniye sonra gidiyor ve bu sebeple hep 2 sn geç hamle yapıyor.Süratliymiş,alıp gidermiş.Artık bu laflara karnımız tok.

Bu dakikada yapılması gereken kesinlikle  Kenan'ı  oyundan alıp Oktay'ı oyuna dahil etmek ve Kenan'dan boşalan alana ise Turgay'ı kaydırmaktı.Bunun yapılması gerektiği daha 15.dakikada belli olmuştu.Belki biraz ağır olacak ama Kenan'ın Emenike karşısındaki bugünkü halini gördükten sonra artık şapkasını önüne koyarak bir değerlendirme yapma  zamanının geldiğini düşünüyorum.

Takımda her zaman ki gibi elinden geleni fazlasıyla yapmaya çalışan Murat YILDIRIM.Ayrıca  yine samimiyetine inandığım Adem.Hata yapmış yada kötü performans sergilemiş olabilir ama onun iyiniyetle elinden geleni ortaya koymaya çalıştığını görmek zor olmuyor.Sol bek Orhan için  söyleyecek bir şey yok,ne savunmada ne de hücumda var.

Takıma yeni katılan Ersin,Savaş ve Abdulaziz'in iyi kumaş olduklarını düşünüyorum.Ersin gayet dengeli bir oyun çıkarırken,Savaş etkili değildi.Ancak çabuk ve cesur olduğu belli.Abdulaziz'in  hareketliliği ve çabukluğuyla takıma katkı sağayacağını düşünüyorum ama tabiki bunlar sadece ön izlenimler.Doğrusunu zaman gösterecek.

Oktay'ın oyuna girişiyle  top biraz daha bizde kalmaya başladı ve ataklarımız daha organize gelişti.Ancak yine kanat desteği yoktu,buna Burhan'ın da kötü gününde oluşu eklenince ataklar  tehlikeye dönüşmedi.Yine de Oktay ve Abdulaziz'le hücuma hareket geldi diyebiliriz.

Karabük hakettiği 3 puanı aldı.Kaleye gitmeden ,adam akıllı bir tane şut atmadan maçı bitirdik desem yanlış olmaz.SAMSUNSPOR'un böylesine kötü  bir maç çıkarmasından,böyle  çağ dışı bir stadyumda futbol oynamasından,SAMSUNSPOR isminin bugün bu duruma düşürülmesinden acaba futbolcular utandılar mı?Sorunun cevabı çok basit ve cevabı hepimiz biliyoruz.Takımın bu durumuna rağmen Samsun ve İstanbul'dan bunca taraftarın gelmesi ve maç boyu verdikleri destek futbolculara gösterilebilecek en büyük tepkidir ama tabiki anlayana.Şimdi denilebilir ki "Ordu'yu yenerken öyle demiyordun".Evet doğru.Ama  zaten konunun kilitlendiği nokta da bu ya.İstediklerinde yapıyorlar istemediklerinde yapmıyorlar.İşte bunu anlamakta zorlanıyorum ve  cevap bulamıyorum.

Kendime "Acaba biz lider olsak bu stad böyle mi olurdu ya da Karabük bizim durumumuzda olsa Samsun'a taraftarı gelir miydi" diye soruyorum.Bunun da cevabı belli.Lider takımın  5.000 kişilik stadı dolduramadığını görüyorum. O zaman isyanım daha da artıyor."Biz başarıyı,gülmeyi haketmiyor muyuz?"

Ollivanders

."Biz başarıyı,gülmeyi haketmiyor muyuz?"

edmontdante

Alıntı yapılan: Akyol55 - 18 Ocak 2010, 00:14:03
Not:Grup İstanbul 55'in bestesi 55 numaraydı tebrikler arkadaşlar. Bu deplasmanda kazanan yine SAMSUNSPOR TARAFTARI

Haklısın kardeşim mükemmeldi gerçekten.Ama fırsat olmadı tribünde söylemeye.Ancak bunu değerlendirmek lazım.

samsunmania

18 Ocak 2010, 00:54:51 #395 Son düzenlenme: 18 Ocak 2010, 00:56:00 samsunmania55
Kenan miyadını doldurdu artık. Bu takıma acilen ofansif bir ortasaha, bir sol açık ve aldığını yazacak bir forvet lazım. Maddi olarak rahatlayacağı aşikar olan yönetimin acilen bu hafta içi eksikleri tamamlaması lazım. Yoksa yeniden korkulu rüyalar görmeye başlarız.

Arkadaşlarımın dediklerine katılıyorum. Bizler gibi Samsunspor'u ve Samsunluluğu en değer verdiği varlıklar arasına sokan insanların sayısı maalesef çok az. Kozmopolit bir şehir olmanın da acısını çekiyoruz bir yerde. Samsunluluk kimliği maalesef tam oturmamış şehrimizde.
Karabük gibi dağların arasına sıkışmış bizim merkez ilçelerimizden küçük bir şehrin takımının taraftarlarının Samsun kümeye tezahuratlarını yiyip yutan insanlar altgeçit, park yapsalar ne yazar. Bu futbol fanatizmi değil, şehir aşkı. Samsunspor da bu şehrin her şeyi. Bunu anlamasını beklediğimiz insanlar hala 3 maymunu oynuyor.

Velhasıl, Karşıyaka maçı daha da önem kazandı. En değerli şeyimiz taraftarımızın desteği ile KSK yı eli boş göndermemiz lazım. İnşallah futbolcular bu günden bir ders çıkartırlar.  

Dartagnan

celebi

Alıntı yapılan: edmontdante - 18 Ocak 2010, 00:39:44
Günü başından itibaren değerlendirmek lazım.Taraftarlar tarafından otelde ziyaret edilen  takımın otelden çıkışında  ilk çıkanlardan Kaptan Kenan,Can Özgür ve Okan'ın yüzündeki ifade taraftar  arasında tedirginliğe yol açtı.Herkes birbirine baktı açıkçası futbolcuları o ruh halinde görünce.Özellikle Kaptan Kenan'ın durumu çok aşikardı.Yapılan ilk yorum yedek bırakıldığı yada başka bir problem olduğu yönündeydi ama daha sonra  yine iyimser düşünürek  bu durumu  yüksek konsantrasyona bağladık.Takımın iyi bilendiğini maça iyi konsantre olduğunu düşündük belki de kendimizi rahatlatmak için.

Ancak maç başladığında  gerçekten iyimser olduğumuzu kısa süre geçmeden anladık.Defansın üzerine atılan  her pas   özellikle Kenan'ın bulunduğu alanda ve Kenan'ın yaptığı hatalar neticesinde  tehlike yarattı.Zaten 15.dakika dolduğunda Emenike önünde oldukca zorlanacağı çok açık şekilde göründü.Zaten bu süre sonunda Kenan'ın arka adalesi çekmeye başladı.Bu işin bugün Kenan'la olmayacağını bence Kenan dahil herkes anladı.Defans ve önünde yaşanan panik ve neticesinde gelen hatalarla 30.dakika dolduğunda  rakibin direkten dönen 3 vuruşu vardı.Gol geliyorum demişti ve yine Kenan'ı ekarte eden Emenike'nin ortası sonrasında  Adem'in  ayağının kaymasıyla ilk gol geldi.

Ancak maç böyle devam ederken rakip defansın da bizden pek farkı olmadığını gördük.Orta sahadan Kanada ve araya atılan hemen hemen her pas   tehlike yaratabilecek noktalarda  oyuncularımızla buluştu.Ancak özellikle ceza sahasının sol  çaprazında  Turgut'la başlattığımız tehlikeye dönüşebilecek ataklar Turgut'un gamsız hareketleri   sebebiyle başlamadan bitti.Ceza sahasının içine doğru çalımı atan  ama sağ  ayak içiyle uzak direğe plaseyi düşünemeyen bir oyuncunun yıldız olduğundan bahsetmek biraz yanlış galiba.Oyunda kaldığı süre içinde ne yaptı birisi söylesin bana.Bu çocuğun beynine emir 2 saniye sonra gidiyor ve bu sebeple hep 2 sn geç hamle yapıyor.Süratliymiş,alıp gidermiş.Artık bu laflara karnımız tok.

Bu dakikada yapılması gereken kesinlikle  Kenan'ı  oyundan alıp Oktay'ı oyuna dahil etmek ve Kenan'dan boşalan alana ise Turgay'ı kaydırmaktı.Bunun yapılması gerektiği daha 15.dakikada belli olmuştu.Belki biraz ağır olacak ama Kenan'ın Emenike karşısındaki bugünkü halini gördükten sonra artık şapkasını önüne koyarak bir değerlendirme yapma  zamanının geldiğini düşünüyorum.

Takımda her zaman ki gibi elinden geleni fazlasıyla yapmaya çalışan Murat YILDIRIM.Ayrıca  yine samimiyetine inandığım Adem.Hata yapmış yada kötü performans sergilemiş olabilir ama onun iyiniyetle elinden geleni ortaya koymaya çalıştığını görmek zor olmuyor.Sol bek Orhan için  söyleyecek bir şey yok,ne savunmada ne de hücumda var.

Takıma yeni katılan Ersin,Savaş ve Abdulaziz'in iyi kumaş olduklarını düşünüyorum.Ersin gayet dengeli bir oyun çıkarırken,Savaş etkili değildi.Ancak çabuk ve cesur olduğu belli.Abdulaziz'in  hareketliliği ve çabukluğuyla takıma katkı sağayacağını düşünüyorum ama tabiki bunlar sadece ön izlenimler.Doğrusunu zaman gösterecek.

Oktay'ın oyuna girişiyle  top biraz daha bizde kalmaya başladı ve ataklarımız daha organize gelişti.Ancak yine kanat desteği yoktu,buna Burhan'ın da kötü gününde oluşu eklenince ataklar  tehlikeye dönüşmedi.Yine de Oktay ve Abdulaziz'le hücuma hareket geldi diyebiliriz.

Karabük hakettiği 3 puanı aldı.Kaleye gitmeden ,adam akıllı bir tane şut atmadan maçı bitirdik desem yanlış olmaz.SAMSUNSPOR'un böylesine kötü  bir maç çıkarmasından,böyle  çağ dışı bir stadyumda futbol oynamasından,SAMSUNSPOR isminin bugün bu duruma düşürülmesinden acaba futbolcular utandılar mı?Sorunun cevabı çok basit ve cevabı hepimiz biliyoruz.Takımın bu durumuna rağmen Samsun ve İstanbul'dan bunca taraftarın gelmesi ve maç boyu verdikleri destek futbolculara gösterilebilecek en büyük tepkidir ama tabiki anlayana.Şimdi denilebilir ki "Ordu'yu yenerken öyle demiyordun".Evet doğru.Ama  zaten konunun kilitlendiği nokta da bu ya.İstediklerinde yapıyorlar istemediklerinde yapmıyorlar.İşte bunu anlamakta zorlanıyorum ve  cevap bulamıyorum.

Kendime "Acaba biz lider olsak bu stad böyle mi olurdu ya da Karabük bizim durumumuzda olsa Samsun'a taraftarı gelir miydi" diye soruyorum.Bunun da cevabı belli.Lider takımın  5.000 kişilik stadı dolduramadığını görüyorum. O zaman isyanım daha da artıyor."Biz başarıyı,gülmeyi haketmiyor muyuz?"

+1965

ali ihsan

Alıntı yapılan: edmontdante - 18 Ocak 2010, 00:39:44
Bu çocuğun beynine emir 2 saniye sonra gidiyor ve bu sebeple hep 2 sn geç hamle yapıyor.Süratliymiş,alıp gidermiş.Artık bu laflara karnımız tok.

İşin özeti budur ...

kaptan 55

celebi

grup istanbul 55 in tezahüratı samsunda diğer gruplar tarafından söylenirse çok daha süper olacağı düşüncesindeyim.

Dartagnan

karabük macında en cok 'samsunspor artık oldu'  tezahuratı yapmaları  ıcımı paramparca ettı.Elın  sonradan gormelerının bıle dılıne dustuk ya bu hale getırenler utansın.bir yandan da dusunuyorum (tabı ıcım el vermiyor ama)  acaba bız mı cok ıyımserız? Gerceklerı kabul etmek mı ıstemıyoruz ? Bunları dusunmek bıle kotu ama dun bu tarz dusuncelerı  bır daha aklıma sokmayı basardılar ...Ama su bir gercek Samsunspor oldu desenız de onun ıcın olume gıdecek  taraftarları var !!!

kayacan

Konya-Konya Şeker
Gaziantep-Gaziantep Belediye
Kocaeli-Körfez Belediye
Denizli-Denizli Belediye
Kayseri-Kayseri Erciyes
Gençlerbirliği-Hacettepe
Örneklerinde olduğu gibi Samsununda bir yedek takımı olması gerekiyor.Sigorta gibi.Biri biterse biri yerini almalı.

King Of The North

Yazık oldu,anladığım kadarıyla top mop oynanmamış,gidip de sağ salim dönen taraftarımızı da kutlamak lazım,lider Karabük 5000 kişi bulamıyosa bizim bu lide lüks geldiğimiz kesin.

FaTiH_HaN

Alıntılider Karabük 5000 kişi bulamıyosa bizim bu lide lüks geldiğimiz kesin.