Antrenör | Kenan Yelek

Başlatan mehmet yılmaz, 10 Ağustos 2009, 22:25:49

« önceki - sonraki »

Gökberk55

Kenan oyuna girince gol yemeyiz dedim yemedik adam bana güven veriyor

Musti

ön ortaha mevkiinde çok iyi işler yaptı. verilen görevi iyi değerlendirdi.  >l<

Gorkem

çok atak yiyoduk kenan girdi oyuna rahatladık

Stoper

merabaaaaaaa yeni ön liberomuz meraaaabaaa : ))

baktım bizim Kenan orta sahada top dagıtıyor,alıyor veriyor. Daha neler görecegiz bakalım. Kalpar hayırlı işlerr !! : ))

Ollivanders

çocuklarına futbolculuk hayatını anlatırken ön liberoyu da sıkıştırırsın artık :)

maviay55

son 10 dk da oyuna girme isteği o heyecanı görülmeye değerdi..

helal olsun  >l< >l< >l<

ahmetsefa55

valla maça gireceğini görünce aklıma direk maç primi geldi.dedım kalpar kenana kıyak gectı. :) benım bıldıgım macta gorev alanlara verılıyo prım yanlıs mı bılıyorum ? çok mu art niiyetliyim ya  :D

Kaya

Takımın en mutlu ismidir sanırım...Düştüğümüzden beri kadromuzda ve takımla birlikte düştü takımla birlikte çıkacak inşallah.... >l< >l<

Tufan

Kenan dayıda son maçlarını oynuyor zamanı geldide geçiyor Rize maçında şampiyonluk kupasıyla formasından ayrılır umarım.

Atakumlu

Alıntı yapılan: ahmetsefa55 - 04 Nisan 2011, 00:51:22
valla maça gireceğini görünce aklıma direk maç primi geldi.dedım kalpar kenana kıyak gectı. :) benım bıldıgım macta gorev alanlara verılıyo prım yanlıs mı bılıyorum ? çok mu art niiyetliyim ya  :D

bence durum daha farklı kemalin sarı kartı vardı ve huso onun icin kemali oyundan aldı kenan'ı soktu oyuna...

Burak

Hem o hemde Kemal'i alkışlatmak istedi. maçta öyle bir kanaate vardık .

Sonuna Kadar 55

ayakları çok sağlam bence.

maviay55

Alıntı11 yıldır Samsunspor forması giyiyor. Serkan Aykut, Celil Sağır, İlhan Mansız, Tümer Metin'li kadroda oynadı, bir sezonun kaderini değiştiren 5 kırmızı kartlı Beşiktaş maçında da sahada yer aldı. Samsunspor'un defans oyuncusu Kenan Yelek, artık Samsunspor'un bir simgesi..

Bank Asya 1. Lig lideri Samsunspor'un tecrübeli savunma oyuncusu Kenan Yelek, 11 yıldır formasını giydiği kırmızı-beyazlı kulüple artık özdeşleşirken, neden başka bir takıma gitmeyi düşünmediğinden, yaşadığı unutulmaz maçlara; olaylı Beşiktaş maçından, Erman Toroğlu ile ilgili anektoda kadar birçok şeyi Bank Asya 1. Lig Dergisi'ne anlattı.

İşte Kenan Yelek'in o ilginç röportajı..

Her şeyi yaşadım
''11 sezondur Samsunspor'da forma giyiyorum ve bunun altı yılını Süper Lig'de geçirdim. Burada zirveyi de gördüm, dibi de yaşadım. Türk futboluna damga vuran efsane futbolcularla aynı takımda oynadım. Serkan Aykut, Celil Sağır, İlhan Mansız, Tümer Metinli kadrolarda top koşturdum. Çok güzel günler geçirdim. Avrupa Kupaları'na kadar yükselip, burada mücadele etmenin onuruna ulaştım. Üç Büyükler'e kafa tuttuk, onları içeride, dışarıda yendik. Ama maalesef her çıkışın bir inişi olduğu gibi küme düşmeyi de gördüm. Başkansız, yönetimsiz, sahipsiz kaldığımız dönemleri de gördüm. Ama bu şehri bırakıp, gidemedim. Çünkü ben burayla özdeşleştim.

Ben buraya aidim
''Birçok arkadaşımın yaptığı gibi ben de ayrılabilirdim ama bunu yapamadım. Kendimi buraya ait hissediyorum. Mesela düştüğümüz sezon çok cazip teklifler almıştım ama bırakıp, gidemedim. Hem bu şehri hem bu takımı çok seviyorum. Kopmak gitmek hiçbir zaman aklımdan geçmedi. Herkes beni yıllardır burada oynadığım için Samsunlu bilir ama aslen Giresun Alucralı'yım. Aslında bu saatten sonra artık yarı Samsunlu da diyebilirsiniz benim için..''

Büyük zaferler kazanmıştık
''Hafızamda bir sürü anı var. İlk aklıma gelen; Ali Sami Yen'de Galatasaray'ı 2-1 yenmiştik ve golün birini de ben atmıştım. Yine İstanbul'da Fenerbahçe'yi 3-0'lık skorla devirmiştik. Tabi bir de İnönü Stadı'nda unutulmaz, o beş kırmızı kartın çıktığı Beşiktaş karşılaşması var. Üzerinde hala konuşuluyor ama biz o maça çok iyi hazırlanmıştık. Hocamız '4 forvetle oynayarak, Beşiktaş'ı yeneceğiz' demişti ve bunu yapmayı başardık. O maç öncesi Beşiktaş da biz de Antalya'da kamp yapıyorduk. Onlar kötü giden, aşırı yağışlı havalar nedeniyle İstanbul'a dönmüşlerdi. Biz ise Antalya'da kalarak, çalışmalara devam ettik ve kazanan taraf olduk''

Sağlam için çok sevindim
''Geçen sezon Bursaspor'un şampiyonluğuna çok sevindim. Türk futbolunda bir devrimin altına imza attılar. O başarının mimarlarından Ertuğrul Sağlam, Samsunspor forması giyerken oda arkadaşımdı. Futbolcuyken birlikte kalıyorduk, sonrasında ise yine Samsun'da benim hocam oldu. Bizim takımı çalıştırırken, hep bir Anadolu takımını şampiyon yapmak istediğinden bahsederdi. Bunun en önemli hayallerinden biri olduğunu söylerdi. Ve bunu Bursaspor'da gerçekleştirince ben de onun adına çok mutluluk duydum''

Bank Asya da Süper Lig gibi
''Bank Asya 1. Lig artık eskisi gibi değil ve neredeyse Süper Lig ayarında.. Örneğin biz devre arasında Fenerbahçe ile bir özel maç oynadık. Hazırlık maçlarının bir ölçü olmadığı söylenir ama sonuçta kadro değeri neredeyse 100 milyon Euro'yu bulan Fenerbahçe bizi yenemedi. Bunların önemli göstergeler olduğunu düşünüyorum. Bu sezon her şey bizim adımıza güzel seyrediyor. Son iki yılda takım olarak yükselme eğilimi içerisindeyiz. Takım üzerindeki olumsuz hava tamamen dağılmaya başladı.

Toroğlu herhalde bayılır
''Artık Süper Lig için 'neden olmasın?' diyoruz. Şehirde de şampiyonluk sesleri yükselmeye başladı. Ancak biz bu ligde kimsenin favori olmadığını biliyor ve bu bilinçle mücadele ediyoruz. Şu an 35 yaşındayım ve futbola erken başlamanın dezavantajını yaşıyorum. 28 yaşındayken, yorumcu Erman Toroğlu beni gördüğünde televizyonda 'Kenan futbolu bırakmadı mı?' demişti. Ama ben hala oynuyorum ve oynamaya devam etmeyi düşünüyorum. Herhalde şimdi beni görse düşer, bayılır..''

Kenan Yelek Kimdir?
-----------------------------
Doğum Yeri: Giresun
Doğum Tarihi: 15 Ağustos 1975
Boyu: 1.86
Kilosu: 81
Mevkii: Defans
Takımı: Samsunspor
Oynadığı Takımlar: Gebzespor, Zeytinburnu, Altay

Kaynak: Bank Asya 1. Lig Dergisi

LisandroLopez

19 Nisan 2011, 18:01:16 #313 Son düzenlenme: 19 Nisan 2011, 18:09:58 LisandroLopez
Yıllardır bu takımın formasını giyen Kenan Yelek bile malum takımlara 3 büyük diyebiliyorsa buradaki gençlere çok da fazla sitem etmemek lazım...

Uğur Yıldız

her şeye rağmen bizi bırakmadın ve bizle kaldın seviyorum senı kenan...umarım şampiyonluk kupasını sen kaldırırsın en çok sen hak ediosun bunu!