Samsunspor.biz Genel Sohbet Odası

Başlatan berusa55, 09 Ağustos 2008, 14:50:52

« önceki - sonraki »

ata55

Gurbetteki Samsunsporluların yayın çilesi - Samsunspor Haberleri
Samsunspor'un Pendikspor'u 2-0 mağlup ettiği müsabakayı seyretmek il dışındakiler için adeta bir çileye dönüştü.

https://www.samsunsonhaber.com/haber/5098605/gurbetteki-samsunsporlularin-yayin-cilesi
SAMSUNSPOR SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN...

55.hakan

Fifa'nın alt liglerdeki bu yatma olayına el atması lazım. Basketboldaki gibi top oyun dışıykan süre duracak başka çaresi yok.
Oooleyyyy Başkentli Samsunsporlular

5trawberry

Batı Alt tribününde kombine satışı yapılan yerlerde isim yapıştırıldığından dolayı fazla polemik yaşanmıyor ama özellikle koltuk seçip tek maçlık bilet alan kişilerin yerleri tabiri caizse gasp ediliyor. Ve her maç tartışma ve sözlü fiili kavgaya kadar ulaşıyor. Kulüp batı alta personel istihdam etti  yine polemikler yaşandı.

Yani demem odur ki tribün kültürü yerleşmemiş kişiler önce ben geldim zihniyetini savunacaksa ve bu noktada 6222 muhabbetine istinaden koltuk numarasıyla kişi tespiti otomatikman rafa kalktıysa biletler örneğin ; Doğu Alt 130-131 10.sıra 5.koltuk diye değil de direk Doğu Alt diye satışa çıksın alan memnun satan memnun olsun. Her maç yerime oturdun muhabbeti olur mu yahu..

maço

Alıntı yapılan: 5trawberry - 10 Eylül 2019, 01:12:07Batı Alt tribününde kombine satışı yapılan yerlerde isim yapıştırıldığından dolayı fazla polemik yaşanmıyor ama özellikle koltuk seçip tek maçlık bilet alan kişilerin yerleri tabiri caizse gasp ediliyor. Ve her maç tartışma ve sözlü fiili kavgaya kadar ulaşıyor. Kulüp batı alta personel istihdam etti  yine polemikler yaşandı.

Yani demem odur ki tribün kültürü yerleşmemiş kişiler önce ben geldim zihniyetini savunacaksa ve bu noktada 6222 muhabbetine istinaden koltuk numarasıyla kişi tespiti otomatikman rafa kalktıysa biletler örneğin ; Doğu Alt 130-131 10.sıra 5.koltuk diye değil de direk Doğu Alt diye satışa çıksın alan memnun satan memnun olsun. Her maç yerime oturdun muhabbeti olur mu yahu..

Hocam geçiş döneminde bu tartışmaların olması normal.
Eğer düzenli iyi bir kombine satışı istiyorsak kale arkaları harici her yerde alınan kombinenin yerinin belli olması gerekiyor bence.
Yönetimin ve basının bu konuda açıklayıcı olması lazım.
Sistemi oturtabilirsek kombine sayısı da o doğrultuda artacaktır.

twitter

tribün kültürü derken bizdeki tribün kültürü zaten neresi boşsa oraya otur :D

maça 10 dakika kala kimse kalkmak istemiyor haliyle yerinden. bunu değiştirmek istiyorlarsa 10 dakikada bir anons falan yapılmalı statta
bizde ortam böyle

eprianu

Sosyal medya ÜniSam ile Forza Samsun arasındaki gerilim ile çalkalanıyor. İki gruba ait üyeler arasında küfürleşmeler ve tehditlere denk geldim. İşin sonunu pek iyi görmüyorum.

Yaşanan olaylar Süper Lig'e yükseldiğimiz sezon hiçbir anlam veremediğim Söğütlübahçe ile Şirinler arasındaki gerilimi hatırlattı bana. Mert Irmağı'ndaki köprü başında bıçaklama olayları yaşanmıştı.

Bana göre, şu dakikadan sonra gönül rahatlığı ile içine girip bağıracağımız ya da dışarıdan destek vereceğimiz bir grup kalmadı. Yıllarını maraton tribününde geçirenlerin Batı Alt'a kaçmalarının sebebi de bu. Taraftarlarımızın çoğu artık bu gruplardan hoşlanmıyor.

İnşallah bizim gibi bağımsız taraftarlar bir araya gelebilir. Bunu o kadar çok istiyorum ki. Tribünlerde yaşanan bu olaylar için biraz da kendimizde suç aramalıyız. İyiler bir bir kenara çekildikçe ortalık maalesef tribün gruplarına kalıyor. Tribün grubu olalım demiyorum, en azından kombinesini belli bir yerden alan, maçlara birlikte giden, tüccarıyla esnafıyla memuruyla küçük bir zümre olalım diyorum. İnşallah bir gün gerçek olur.

Tüm bu yaşananlar ve tribün grupları insanlarda çok farklı imajlar oluşturmuş. Çok yakın bir akrabama "Gel seni maça götüreyim, biletin benden" diyorum ancak bir senedir stadyumda çok küfür ediliyor diyerek gelmiyor. Geçen sene maratonda çok denk geldik, tribünde az sayıda da olsa hanım taraftarlar oluyordu ama yine de küfürler havada uçuşuyordu. Keşke bu imajı değiştirebilseydik.

Dün Twitter'da bir yorum okudum ve üzülerek katılmak zorunda kaldım. Bu ligde sağlam taraftarı olan takım yok denecek kadar az. Ancak PTT 1. Lig'de birçok takımın taraftarı, tribünlerimizin bu durumundan istifade ederek bize iç sahada deplasman yaşatır.

Yine de yaşanan bu olaylara rağmen ümitsiz değilim. Çünkü tam da amatöre düşüyoruz, dibe vuruyoruz dediğimiz anda İsmail Uyanık ve Yüksel Yıldırım'ın gelmesi ile gidişatımız 180 derece değişti. İnşallah tribün grupları ve tribünler için de aynı değişim yaşanır.

Müslüman, Türk, Samsunsporlu...

Ayberk

Batı alttaki şuurlu taraftarlar birlik olsa, tek yumruk hareket etse bu sefer onlar da bu polemiğin parçası olur. Bu böyle bir kısır döngü. Yoksa Ünisam da Forza Samsun da çıkış fikri bu minvaldeydi yaklaşık. Mürekkep yalamış çocuklar, arkadaşlar hemen hepsi gördüğüm kadarıyla. Ben batı üstteyim uzaktan izliyorum sadece. Eskiden maratondaydık, şimdi hiç o hengameye girmeyi düşünmüyorum. Benim gibi düşünen tonla insan var. İşte tribün böyle böyle bitiyor.
Elalem rengini alır balıktan
Bizimse rengimiz şanlı BAYRAKTAN
Milletin arması harften rakamdan
Bizimkisi emanet ULU ATAM'DAN

55_OrHaN_55

Sahaya atlamalar, adam bıçaklamalar, maç esnasında birbiriyle kavga eden gruplar yüzünden takımımız, taraftarlarımız ve camiamız olumsuz yönde etkileniyor. İsmi şu veya bu olsun fark etmez, bu rezilliklere bir son verelim artık.
Karadeniz'in Başkenti SAMSUN.

emre

Enteresan bir halimiz var. Taraftar, yönetim, takım üçlüsü bir şekilde birbirine denk gelemiyor. Bu üçlünün en az bir ayağı her daim aksıyor.
Bana göre asıl renk aşkı, deplasmana 50 kişiyle de olsa gidenlerin, sesi duyulmasa da bağıranların, inadına şehrimin takımı diyenlerin aşkıdır. Diğerlerininki olsa olsa özentidir. Basitliktir. TİMOFTE

Stoper

Yeni stadyumdaki ilk maçım 1-1 biten Ankaragücü maçıydı. O karşılaşmadan sonra,Samsun'a organize gelen her deplasman tribünü, burada şovunu yapar gider. Gerek grupların birlikte hareket etmemesi gerekse tribünün akustiği buna çok müsait demiştim. Yönetim değişti,hedefler değişti,takım otobüsü bile değişti ama gruplardaki anlayış değişmedi. Değişmez de.

Buradaki tespitler yerinde, biz bu sene 3 kişi batı alttan kombine aldık. Bedava bilet olayının en yaygın olduğu dönemde dahi, parayla biletimizi alıp kale arkasına tribün yapmaya giderdik. Kale arkası demişken, neden var olduklarını anlam veremediğim şehzadeler değil, Şirinlerin daha etkin olduğu yıllar kale arkasında olurduk. Şimdi eskisi gibi değil.

Birkaç sene önce, tribün dergide okumuştum. Gördüğünüz en sağlam tribün hangisi başlığına, yaşını başını almış Ankaragüclu bir taraftar, bu başlık 90'lar,2000'lerin başında açılmış olsaydı, ilk üç  sıraya Samsunspor'u da yazardım demiş. Hatta Samsunspor ile baş edebilecek tek tribün Göztepe olurdu, Bursa, Kocaeli yaklaşamazdı diye de eklemiş. Şimdi Bursa, Kocaeli nerede, biz neredeyiz. Kafa tribünlere bakın, hepsi tek çatı altında, tek pankart arkasında.

Güzel işler olmuyor mu, oluyor. Pankart,beste konusunda emek verenler var ama birlikte hareket edilmeyince, kuru uğultudan başka birşey çıkmıyor, maalesef.
Satmadık hiç ne kendimizi , ne de şehrimizi ! " Sadece " Samsunspor..

emre

Bahsi geçen iki gruba da uzağım. Tanımam etmem. Haliyle söyleyeceklerim yanlış olabilir. Uzaktan gördüğüm şeyleri yazacağım.

İyi, güzel şeyler yapmaya gayret gösteren, tribünlerde birşeyleri değiştirmeye çalışan gençler var iki tarafta da. Fakat içlerinde yaşları büyük, olgun üyelere ihtiyaçları var. Arkalarında sağlarından sollarinda değil, içlerinde. Haklı olmakla bir oluşumu yönetmenin, bir olmanın aynı olmadığını bilen tecrübeli birilerine.

Tribünlerde birşeyleri değiştirme niyetleri çok güzel lakin değiştirmek istedikleri kişiler gibi olma yolunda hızla ilerliyorlar.

20'li yaşlarda, hepsi alt yapılarda oynayan, çok koşan ama hepsi kendi hareketini yapıp kendi gol atmaya çalışan, pas vermediği için birbirleriyle kavga eden halısaha takımı gibiler. Bilen bilir bu takım her daim yenilir.
Bana göre asıl renk aşkı, deplasmana 50 kişiyle de olsa gidenlerin, sesi duyulmasa da bağıranların, inadına şehrimin takımı diyenlerin aşkıdır. Diğerlerininki olsa olsa özentidir. Basitliktir. TİMOFTE

bayfa55

Stadyum'da 18.000 kişi olmasına rağmen boş gözüktü. Bunun için önerim şudur: Özellikle kale arkalarının alt tarafları satışa açılmalı buralar dolarsa eğer üstler açılmalı. Altlar boş olduğu için rakip takımları baskı altına alamıyoruz. Özellikle Güney üstteki arkadaşların alta geçmesi farklı bir hava getirecektir. Bu şekilde 25. 000 kişi bile olsak zor havaya gireriz.

orucreis

Alıntı yapılan: bayfa55 - 11 Eylül 2019, 12:01:21Stadyum'da 18.000 kişi olmasına rağmen boş gözüktü. Bunun için önerim şudur: Özellikle kale arkalarının alt tarafları satışa açılmalı buralar dolarsa eğer üstler açılmalı. Altlar boş olduğu için rakip takımları baskı altına alamıyoruz. Özellikle Güney üstteki arkadaşların alta geçmesi farklı bir hava getirecektir. Bu şekilde 25. 000 kişi bile olsak zor havaya gireriz.

Tribün grupları kendilerince öz eleştiri yapmadan ve toparlamadan tribün kolay kolay olmaz. Toparlamaktan kastım birbirlerini bastırarak ön plana çıkma çabası. Şahsen hiçbir tribün grubundan haz etmiyorum. Hepsi çok itici geliyor buda işi bilmemelerinden kaynaklı. Kuzey üst maratonla bişey yapıyor güney üst kapalı ile. Birbilerini öldürüyorlar. Milleti gaza getirecek durumları yok çünkü zaten kendileri şuan bitik durumda milletin gözünde. Ki bir çok kişide rahatsız olduğu için hiçbir tezarühata katılmıyor. Normalde doğu üstten izlerdim. SBÇ yukarı çıkmış tamamen bundan sonra doğu altta izlicem.

Şuan yaptıklarının ne takıma ne tribüne hiçbir katkı vermiyor. Boş gürültü sadece.
Herkes İhanet etmişti. Biz bir daha sevmiştik...

5trawberry

Tribündeki yapılaşmalara istinaden şunu ifade etmek isterim:
Bakıyoruz BATI AİLE'de grup yok ama ateşlendiği zaman müthiş bir birliktelik ve ambiyans oluşturabiliyorlar. Hatırı sayılır ses düzeyine bile ulaşılabiliyor. Eski stadyumda Şirinler Maratonu yönlendiriyordu Maraton o zaman özgürdü, hiç bir grubun değildi. Ve unutulmaz anlar yaşanıyordu hatta youtube'de Samsunspor Eşi Benzeri yok isimli video buna örnektir. Sonra ne olduysa Maraton'da gruplar oluşmaya başladı ve Sögütlübahçe tek grup olarak Maraton varlığını hissetirmeye başladı...

Geldiğimiz bu noktada görüyoruz ki. İnsanlar Forza Samsun&Şirinler birlikteliği dışındaki her gruptan kaçmaya başladı. Forza Samsun iki sezon önce Batı Alt da olacağını söylemişti Batı Alt biletleri anında tükenmişti. Ve buna paralel olarak da Söğütlübahçe'nin olduğu yerden bilet almayız söylemleri başlamıştı. Ne oldu sezon boyunca Maraton Üst çoğu maçta kapalı gişeyken Maraton Alt dolmuyordu. Ve İsmail Uyanık gibi bir Samsunspor efsanesinin gözünün önünde kanlı tekmeli yumruklu öldüresice kavgaya girişildi. Sebebinin ne olduğunun hiç önemi yok. İsmail Uyanık kurumsal kimliktir. Futbol raconunu bilen gider yapması gereken yerde gider yapan, racon kesmesi gereken yerde racon kesen, kitaplardan bahsetmek gerekirse kitaplardan bahseden entellektüel kişiliktir. Onun takımının taraftar grubunun her kim olursa olsun bir duruşu bir klaslığı olmalıdır. Biz Samsunspor formasını giydiğimizde takım elbisenin altında gömlek, Atkı taktığımızda gömleğimize bir kravat geçirmişçesine klas sokak ağzıyla janti, aile ağzıyla efendi olmalıyız.

twitter

Grup her zaman fazlaydı bizde. Ne zaman azdı ki?

Samsunspor tribünlerini bitiren şey o stadyum. 2010-2011 gibi bir ortamı bizim yakalama şansımız çok az bu stadyumda.

Çok özledim valla eski stadı. Keşke şu finansal ortam o stad ile olsaydı.

Güldüğümüz denizli tribünü bize tur attı gitti tribün konusunda.
bizde ortam böyle