TFF 1.Lig, 5.Hafta l SAMSUNSPOR 7-5 Orduspor

Başlatan Sadece Samsunspor, 16 Eylül 2007, 22:06:54

« önceki - sonraki »

King Of The North

Arkadaşlar yediğimiz goller lavabalilik örneğidir ama az daha kazaya uğruyomuşsuz bizimkiler acımış halı saha maçı gibi oynasmış.Celil'in mükemmel asistleri ve kral serkan'ın golleri görülmeye değerdi.4 kişi geçip attığı 5.gol muhteşemdi doğrusu.İşte kralın dönüşü bu.Taner bu ligde gol krallığında yalnız yürümeyecek dedi yorumcular artık Serkan Aykut ce Caner de geliyor.
Samsunspooooooooor oleeeeeeeeeeeey

hasselbaink

maçta çok net görememiştim ama tvden izleyince emin oldum. hakem penaltıları uydurmuş resmen. ilkinde ercüyü geçen adam, açısını kaybedince atmış kendisini. 2. de bence ceza sahası dışında hareket.

7 gol izlemek güzeldi; serkan'ı ve celil'i izlemek daha da güzeldi.

HoliganSamSunLu

Herşeye rağmen galibiyet ve skor keyif verici samsunspordan devamını istiyoruz iştahımız kabardı ramazan mübarek gün :D

Sadece Samsunspor

d sporda özeti seyrettim serkanın bütün golleri güzel ama en güzeli ceza sahası içinde 3 adamı geçip + kaleciyide geçip topla beraber kaleye girmesi idi.

ayrıca celil harika oynamış kemalin golüde güzeldi

Sadece Samsunspor

Alıntı İldiz: "Galip gelmesini bildik"

Samsunspor Teknik Direktörü Yücel İldiz, "Yediğimizden fazlasını atarak galip gelmesini bildik" dedi.

TFF 1. Lig'in 5. haftasında Samsunspor, kendi sahasında Orduspor'u 7-5 mağlup etti. Karşılaşma sonrası Samsunspor büyük sevinç yaşarken, Ordusporlu bazı futbolcular hakeme tepki gösterdi. Müsabakanın ardından düzenlediği basın toplantısında maçı değerlendiren teknik direktör Yücel İldiz, yakaladıkları çıkışı Orduspor karşılaşmasıyla sürdürdüklerini, galip gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Sahalarında mutlak galibiyet almalarının gerekliliğine inandıklarını ve o inançla maça çıktıklarını anlatan İldiz, bol gollü bir karşılaşma oynadıklarını kaydetti. Orduspor'un da sezona iyi başladığını, güçlü bir takım olduğunu vurgulayan İldiz, "Rakip iyi başladı, iyi mücadele etti. 10 kişi kalmasına rağmen iyi oynadı. Çok gol yememiz kötü. Bunun tedbirlerini alacağız. Ama sonuçta yediğimizden fazlasını atarak galip gelmesini bildik. Hataları yapmamamız gerekliydi. Ölü toplar rakibin silahıydı. Hatalar yaptık ki, bu kadar gol yedik" dedi.

Orduspor maçıyla takımın yükselişe geçeği yönünde dana önce yaptığı açıklamaları değerlendiren İldiz, bunları Orduspor maçıyla değil, takımın toparlanması için gereken sürenin Orduspor maçına denk geldiği için dile getirdiğini sözlerine ekledi.

Orduspor Teknik Direktörü Suat Kaya ise basın toplantısı düzenlemedi.

edmontdante

Maçı izlemeyenler 10 kişi kalan takımdan nasıl olurda 5 gol yiyor bu takım diye düşünmektedirler büyük ihtimalle yada Orduspor'lular "İyi mücadele etmişiz,10 kişiyle 5 gol attık" diyorlardır.Sonuca bakınca bu düşünceler doğal karşılanabilir ancak bu düşünceler maçla pek bağdaşmıyor.Çünkü bu maç 11 e 11 sabaha kadar oynansa Ordu 1 puan dahi alamazdı hele hele 5 gol hiç atamazdı.

Orduspor da bir eziklik var sanki bize karşı.Geçen sene de böyle olmuştu buradaki maçta.Sahada yoklardı.Sonraki haftalarda 2 yarının tozunu atmışlardı oysa ki.

Serkan AYKUT'u seyredebilenler gerçekten bugün şanslı günlerindeymişler demek ki.Hele bir de yarım volesi olacaktı ama defans son anda dokununca voleye kalkamadı.

Celil'in asistleri  mükemmeldi.Hemen hemen her golde Celil vardı.

Bu Emre BALAK'a karşı fazla mı sempatim var bilmiyorum ama bence çok kalite bir adam.Sahada duruşu bile bunu ortaya koyuyor.Emre BALAK gibi dengeli ve sakin bir defanscımız varken Hakkı bu takımda forma yüzü zor bulur bence ama tabiki futbolda her zaman bu işlemiyor bazı başka faktörler devreye girebiliyor.

Maçla ilgili tek üzüntüm Emre BALAK golu attıktan sonra  anonsta her zaman yapıldığı gibi önce futbolcunu soyadı söylenip adını taraftarın haykırmasına fırsat verilmemiş olmasıydı.Anonsu yapan direkt Emre BALAK dedi ve bence böylesine genç adamlar için bunlar daha önemli şeyler.Ama Serkan Aykut atınca  anonscu her zaman yaptığını yaptı.Aykut'u kendi söyledi stad Serkan dedi.Bence Emre BALAK gibiler için bunlar daha önemli sonuçta Serkan AYKUT zaten kral.

Ben Ömür EJDER'i de çok beğeniyorum.Belki  biraz  pasif vs görünebilir ama kesinlikle topu iyi kullanıyor.Attığı her pas hemen hemen iyi paslar ve futbol oynamaya yönelik.Zaten önemli bir özellik bu futbol için.Mesela bu Feridun da yok.

Çok büyük bir gövde gösterisi olabilirdi ama  takımın gevşemesinden dolayı olmadı.

Bu arada hoca Hakkı'yı neden oyuna aldı ve ona ne görev verdi anlayamadım.Çok gereksizdi.Bence bir Kemal AKBABA çok daha fazla iş yapardı.

Şu kötüydü bu kötüydü demeye gerek yok bence çünkü 10 dakikada 2-0 ,30 dakikada 4-0 olmuş bir maç ve rakip 10 kişi kalmış.Bu durumda kim olsa oyundan kopar.Yoksa bugün hata yapan defans bloku ve kalecimizin bu hataları normal şartlarda  yapacağını sanmıyorum.

Serkan AYKUT'un  deli Şenol 'la dalga geçer gibi attığı gol yağlarımızı eritti.Ama UNUTMUŞ OLANLARA HATIRLATAYIM BU SERKAN'IN ŞENOLA YAPTIĞI İLK GÜZELLİK DEĞİL.Şenol Diyarbakır'dayken de Serkan tarafından yine madara edilmişti Süper Lig'deyken.Uzaklaştırmaya çalıştığı topu Serkan Aykut yakalamış bir sağ bir sol bir daha sağ  yapıp Şenolu k.ç üstü oturtmuştu ve topu boş kaleye atmıştı

2 de 2 süper oldu.Haftaya yenilmezsek ki bence yenilmeyiz sonraki hafta  süper olacak.

timofte

Ordu maçını rahat kazanacağımızı bekliyordum. Nitekim bir ara farkın bire inmesi dışında sıkıntı yaşamadık. O da hakemin uydurduğu iki penaltının gole dönüşmesinden kaynaklandı.

Yalnız Ordusporlu oyuncularda ben de edmontdante gibi bir eziklik sezinledim. Kendilerini bizi yenmek zorunda hissettikleri çok belliydi. Belki de bu hırslarının kurbanı oldular. İşte bir zamanlar bizimle antreman maçı yapmak için sıraya giren adamlarla aynı ligde oynarsan olacağı budur. Tüm komplekslerini böyle ortaya koyarlar. İki golü yedikten sonra gördükleri kırmızı kart da, golden sonra bizim tribüne hareket yapmalar da hep bu ezikliğin ifadesiydi.

İyi maç yöneten hakemin ikinci yarıda icat ettiği penaltılar, kaleci Ercüment'in acemice yediği goller yüzünden bir ara strese girdik ve enteresan bir skor ortaya çıktı. Geçen haftanın kahramanı Caner bu kez sahada gezindi. Kenan da güven vermeyen hal ve hareketleriyle yüreğimizi ağzımıza getirdi. İlk onbirde Kenan yerine Hakkı, Caner yerine Kemal Akbaba olsa belki daha iyi olurdu.

Celil ve Serkan ise ilerlemiş yaşlarına rağmen bu ligin çok üzerindeler. Onları izlerken 90'lı yıllar gözümüzün önünde bir kez daha canlandı. Bu havayla devam edersek bu ligde yenemeyeceğimiz takım yok.

Sol Açık

Arkadaşlar, ben de yapılan yorumlara genel olarak katılıyorum. Ama yazmadan edemiyorum.

Birincisi Ordu iyi takım, zaten ilk 4 haftadaki maçlarının sonuçlarından da bu anlaşılabilir. Ama bence maça çok yanlış başladılar. Yani Samsunspor'a karşı savunmayı ileride kurmak büyük hata, bizim takım hızlı kısa paslarla boş alan buldu mu acımıyor ve acımadı (aslında acıdı, ama bu kısmı sonrası)... Zaten ilk golden önce Caner kaleci ile karşı karşıya kaçırdı, bir tane de ilk golden sonra, yani Ordu 10 kişi kalmadan maç 4-0 oluyordu.

Ama bizim takım 3-0 yapıp rakip 10 kişi kalınca resmen Beşiktaş'a vaktiyle yaptığı kıyağı (yada centilmenliği) hatırlatırcasına rakibin üstüne gitmedi. Serkan'ın 2 oyuncu geçip attığı gol dışında...  :lol:

Ordu'nun ilk golü şans, 2.si penaltı değil. Son penaltı da belki faul ama ceza sahası içinde değil. Yediklerimizin 1i dışında hepsi duran top.

Bence de maç 3-0 ve rakip 10 kişi olunca takım Ordu'nun üstüne gitmedi, Ordu direnince mecburiyetten 7 gol attılar...  :lol:

Neyse, Ercüment ve Caner gerçekten kötüydü, Caner biraz iyi olsaydı en az 3 gol atardı...

Bence Kemal'in golünü de es geçmeyelim, güzel goldü...

Ama Süper İkili gerçekten süperdi... Celil bir kez daha ne olduğunu gösterdi...

Ama maçla ilgili aslında söylenebilecek tek söz KRAL KRAL KRAL...

Bence bir düzine atacağımız maçta 7 golle yetindik. Takimımız iyi, kimse merak etmesin, sırada Karşıyaka var ve ben yenileceğimizi sanmıyorum, Karşıyaka'yı seyretmedim ama aldığı sonuçlar pek parlak değil...

Oh be, Samsunspor kazanmaya başladı... Herkese sevgiler...  :lol:

bregenz

macın adamı serkan aykut du ...

ercument kalede odun gıbıydı..ne yapacanı bılmıyor anlasılan bızı cok yakacak macda....elbombası gıbı ....

kenan tam bı amele....her an her bır yeden hata yapmaya mahsus..bence yedekde olan ramazan oynamalıç...sınan tam bı fıyasko...gollere bakın ben rakıp antrenör olsam...derım kı..bu ıkı mal topcunun üzerıen gıdın her an gol atabılırız....

nıtekımde goller o bolgeden yedık....

Sempatik Bengülü

öncelikle 3 puan aldık hayırlı olsun.bu maçta düşünülmesi gereken okadar şey varki.ilk yarıyı  (bengülü)abimle evde izledim.inan 4-0 dan sonra kalbim durucaktı.ama ilk yarının bitimine doğru gol yiyince ve sonrada ordu atağa geçince eyvah işler değişti bu maç böyle bitmez dedim abime nitekimde öyle oldu.şifre girdiği için 2.yarıyı izleyemedim forumda kilitli diye açmak bile istemedim ama açılmış sanırım öğrendiğimde skoru ve akşamda maçı izleyince yendiğimizemi sevinelim yoksa 5 gol yememizemi üzülelim düşündüm durdum.
ordu 10 kişi ve oynadıkları futbola bakın bi ara inanın ordu bizi yenicek diye çok korktum.valla içimde tuhaf bir sevinç vardı.herşeye rağmen güzel bir maçtı.

veis

bu maçın ne adamı adamı ne de başka bişeyi vardı dün sen 7 gol at 5 tane ye sonrada süperlig de olmaz bu takım dün kötüydü 4 0 galipken ecel terleri döküceksen nerde kaldı futbol ve rakip 80 dakika 10 kişi bu galibiyet mutlulugu kadar üzüntüsüde olmalı yarın final maçlarında 7 gol atamayız ama 5 tane kesin yeriz o yüzden ders alınması gerekiyor hatta futbolculara ceza bile verilebilir.ama eger bugünü
kurtaralım diyorsanız sevinelim

kerem55

maça işten çıkıp geldim içerid girdiğimde skor 3-0'dı hem sevindim hem şaşırdım
hakem penaltıları uydurdu resmen
ordulu topçularda bir eziklik hisssi vardı serkan ve celili ise anlatmaya bile gerek yok.

atakan

bu maç ölçü olamaz bize.hala takım savunması yapamyoruz bence.kalecisiz oynuyorz tam üç sezondur.kişisel becerilerle bu maçı kazandık.umarım önümüzdeki haftalarda daha ciddi ve daha hırslı oynarız.

celebi

Alıntı yapılan: "atakan"bu maç ölçü olamaz bize.hala takım savunması yapamyoruz bence.kalecisiz oynuyorz tam üç sezondur.kişisel becerilerle bu maçı kazandık.umarım önümüzdeki haftalarda daha ciddi ve daha hırslı oynarız.

bence ercüment iyi ve kalitteli kaleci. dün sadece kötüydü. hemen kalacilere yüklenmemek lazım.aynı zamanda penaltılar penaltı değildi

celebi

Alıntı yapılan: "veis"bu maçın ne adamı adamı ne de başka bişeyi vardı dün sen 7 gol at 5 tane ye sonrada süperlig de olmaz bu takım dün kötüydü 4 0 galipken ecel terleri döküceksen nerde kaldı futbol ve rakip 80 dakika 10 kişi bu galibiyet mutlulugu kadar üzüntüsüde olmalı yarın final maçlarında 7 gol atamayız ama 5 tane kesin yeriz o yüzden ders alınması gerekiyor hatta futbolculara ceza bile verilebilir.ama eger bugünü
kurtaralım diyorsanız sevinelim

bence dünkü maçta yağmurun da etkisini yabana atmamak lazım.bizim stadın tribünleri kadar zemini maalesef kalite değil. aynı zamanda akşam maç görüntülerine baktım penaltılar penaltı demeye bin şahit istiyor yani