Samsunspor nasıl şampiyon olabilir?

Başlatan salihcakir, 27 Haziran 2005, 18:18:57

« önceki - sonraki »

salihcakir

samsunsporumuzun şampiyon olup olamayacağı konusunu bu başlık altında masaya yatırmak istedim..
samsunspor 1965 senesinde kurulmuş. 40 yıllık tarihinde hiçte azımsanmayacak başarılara imza atmış. anadoludaki genel gidişatın aksine bir futbol şehri olmayı başarmış samsun. bununla beraber son dönem türk futbol tarihinde güçlü bir şekilde yerini almış. fakat hep bazı şeyler eksik kalmış. finalde ve yarı finalde veda edilen Türkiye kupası; son haftalarda elden kaçan lig şampiyonlukları; ve neticesinde de hep tadına hasret kalınan avrupa kupası maçları.. her ne kadar uefanın ikinci ligi intertoto kupasında mücadele edilsede gerçek avrupa kupalarında mücadele edememenin uhdesi içimizde büyüdükçe büyür. peki ne olursa; ne yapılırsa samsunsporumuz şampiyon olabilir?
bence şampiyonluğun ilk ve olmazsa olması çok iyi bir altyapı sistemi kurmak. alt yapıdan sürekli kaliteli oyuncular yetiştirmek ve bu oyuncuları A-takıma doğru bir şekilde adapte etmek. her ne kadar altyapıdan çok topçu yetiştiriyormusuz gibi görünsede; şöyle geriye baktığımız zaman hiçbir dönem samsun milliyetçiliği ile mücade edebilecek oranda samsunspor altyapısından yetişmiş oyuncu ile mücadele etmedik.
ikinci şart şehri ve tüm samsun ahalisini gerçek manada samsunsporun şampiyon olabileceğine inandırmak; ve onların desteklerini samsunsporun arkasında birleştirebilmek. bu amaçla yapılabilecek çeşitli organizasyonlar olabilir elbette; ama benim ilk aklıma gelen öncelikle samsun kanallarında ve ardından ulusal kanallarda samsunsporun reklam filmlerini yayınlatmak.

ÇarŞamBaLı

bende suna değinmek ıstıyorum kardeesım sımdı herhangı bı okula gıt sor bakalım hangı takımlısın dıye? kesın cevap besıktas,fenerbahce,galatasaray neden samsunspor değilde bu takımlar bence bundan sonra bu takımın sevgısını herkeze asılamak lazım

timofte

Her gerçek Samsunsporlunun yüreğinin bir köşesinde bu beklenti olmalı bence. ama gerçek, özde samsunsporlu sayısı malesef çok fazla değil. hem de gün geçtikçe azalıyor. öncelikle daha fazla sayıda ve inanmış samsunsporlular gerekir bu rüyanın gerçek olabilmesi için. hem taraftar hem yönetim hem de futbolcuların hem de tek tek hepsinin inanması gerekiyor.
Alıntı yapılan: "samsunkopat"bu amaçla yapılabilecek çeşitli organizasyonlar olabilir elbette; ama benim ilk aklıma gelen öncelikle samsun kanallarında ve ardından ulusal kanallarda samsunsporun reklam filmlerini yayınlatmak.

bunu daha önce cem uzan'ın istanbulsporu yapmıştı..
'şampiyon değişebilir' sloganını hatırlıyorum.. ama pek fazla sonuç vermedi. tabi bizim durumumuz istanbulspor'dan farklı. her halimizle Türkiye'nin farklı yerlerinde sevenlerimiz var.

recai

turkiye ligleri saibe ve bizans kollamalarından kurtulmadıkca SAMSUNSPOR sampiyon olamaz...
Anadoluda sampiyon labilecek kapasitede bircok takım var.. Antep Denizli,Gencler.. Samsunspor da bu takımlar icinde en guclu aday.. Parasızlık  olayı ve ligdeki yanlı tutum ortadan kalkmadıkca 4 buyuk denilen torpilli takımlardan baskasının sampiyon olacagına inanmıyorum.. ama bu durumun boyle gitmeyecegine ve bir gun samsunsporumuzun 19 mayısta sampiyonluk turu atacagına inancım sonsuz.. ve o gun stadda olacagım.. :)

ÇarŞamBaLı

İNSALLAH, BU ŞAMPIYONLUĞU BU TAKIM VE bazı tarftarlar hak edıyo bazı tarftarlar dıyorum cunku eğer samsunspora 1 veya2 bın tarftarla mac ızlenıyosa bu bazı tarafrarlar olur bu takım şampiyoınlupğa oynasa herkez ben samsunsporluyum der ama şimdi herkez istanbul takımını tutuyo önemli olan guzel gununde bu basarıyı tatmak değil onemlı olan bu kotu gunlerde samsunsporlu olmaktır    İŞTE O KADAR.....

curva55

Eğer altyapımız eski kuvvetine ulaşırsaki bence ulaşıcak.Çünkü samsuna geldiğimde gördüm küçücük çocuklara nasıl antreman yaptırılıyor. :) Havuzun sistemi değiştirilirse.Samsun halkı takımına sahip çıkarsa şampiyon olabilirz.

samet

bu takım ancak bütün stad bağırarak şampiyon olur.....................ÇARŞAMBALILAR