Football Manager 2011

Başlatan Lusage, 22 Haziran 2010, 18:32:03

« önceki - sonraki »

Mustee13

Ahmet Şahin : acceleraiton, stamina, composure, flair, eccentricity özellikleri çok düşük olmuş. Bunların 12-13 ciavrında olması lazım. Oyunda Ömer Çatkıç düzeyinde olması gerekir.

Turgay Gölbaşı : DRC özelliğinin kaldırıp asıl görevinin DM/MC yapılması gerekir. Emre Toraman düzeyinde olması gerekir.

Bir de sezon başında yönetim beklentisini "mid-table" yerine "play-off" olarak ayarlanırsa iyi olur.  :D

Şimdilik bu kadar.  :-[ 

Lusage

Acceleration Hizlanma Tum hizina ne kadar cabuk ulasabildigi.

Stamina Dayaniklilik Yorulmadan ne kadar uzun sure oynayabildigi.

Composure Soguk Kanlilik Baskili durumlarda oyuncunun nasil reaksiyon gosterdigi - bir oyuncu macin son dakikalarinda kaleci ile karsi karsiya kalinca gol atma becerisi varsa soguk kanli, defans oyuncusu baski olmadigi halde pas vermek yerine ileriye dogru topu yollarsa soguk kanli degildir.

Flair Ozel Yetenek Beklenmedik hareketleri yapma ihtimali.

Eccentricity Eksantriklik Kalecinin, kaleciden beklenmeyecek hareket yapma ihtimali (topla ceza sahasinin disina kadar cikma, rakibe calim atmaya kalkma, topu elle cikartmak yerine takla atip alaklari ile cikartma vs.)

Kaleciler için Acceleration, Stamina ve Flair çok çok önemli özellikler değildir. Ahmet'te ufak bir artış yapmayı düşünüyorum. Ama en fazla 103 olan CA sı 105 olabilir. Çünkü hem yaş hem mevcut kalecilerin en iyisinin CA sı 105 olduğundan üstüne çıkamam. Zaten CA bakımından ligin 3. kalecisi. Ayrıca karşılaştırma yaparken Ömer ile değilde Ferhat, Atacan veya Tolgahan gibi bu ligin kalecileriyle karşılaştırılmalı.  ::)

Turgay'ın DRC özellikleri düşüp asıl mevki DMC 20 MC ise 19 yapılacak.

Mid-Table durumu kulüp reputationu ile ilgili. O da 4250. 250 puanlık bir artış olabilir.

Mustee13

06 Kasım 2010, 01:54:21 #107 Son düzenlenme: 06 Kasım 2010, 01:59:02 Mustee13
Bu özellikleri ben de biliyorum ama oyunda bu etkilerini olduğunu bilmiyordum. İngilizce-Türkçe teknik çevirilerde karışıklıklar oluyor. Siz daha iyi bilirsiniz tabi ki. Bilgilendirme için sağol.

Ömer Çatkıç'ın özelliklerini görünce oyunda Ahmet Şahin'in de en az onun kadar olması gerekir diye düşünüyorum. Ahmet mi Ömer mi dersen kesinlikle Ahmet derim. Oyunda ya Ömer fazla abartılmış ya da Ahmet'in özellikleri düşük.

Bence Ahmet'in Current Ability' si 120-130 arası olmalı. PA sı da 130-140 olmalı. Kaleciler de yaşın 38 e kadar yolu var diye biliyorum oyunda.  :-\

Her maç gol yiyor. Performansı çok düşük.Bir ayar çekilmesi lazım.Fazla bir şey de değil Ömer Çatkıç yani.  :D

Bu ligte Reputation en yüksek bizim olması lazım. Bilmiyorum çok mu duygusalım.  ::)

Lusage

Önemli değil.

Ömer Çatkıç isterse kova olsun sen 2. ligdeysen ona yetişmen neredeyse imkansız.  .:.:. Şu anda ligin en iyi 3. kalecisi Ahmet Şahin. Yapacağım ufak artış ile 1. veya 2. olacak :) Boşver sen Ömer'i  ;)

Repi en yüksek takımlar 4750 yani arada dağlar kadar fark yok :) 250 bizim için yeter bence   :-[

Mustee13

İyi bakalım. Teşekkür ederim tekrar. Bunlar v11.2.0 da mı gelecek?

Lusage

Alıntı yapılan: Mustee13 - 06 Kasım 2010, 02:12:45
İyi bakalım. Teşekkür ederim tekrar. Bunlar v11.2.0 da mı gelecek?

Evet 11.2 de gelecek. 13'ün de dosyayı teslim edeceğim. Patchin çıkması yaklaşık 1 ayı bulur.

millwall

abiler 2011 için hangi sistem gereksinimlerine ihtiyaç var acaba ?

sercan5592

Alıntı yapılan: millwall - 20 Kasım 2010, 02:09:53
abiler 2011 için hangi sistem gereksinimlerine ihtiyaç var acaba ?

Proces sor: Intel Pentiu m IV 2 GHz

RAM: 512 MB (XP) / 1 GB (Vista / 7)

Video card: Nvidia FX 5900 Ultra / ATI Radeon 9800

VRAM: 128 MB

HDD: 3 GB

maviay55

türkçe yama çıktı mı acaba?

Lusage

Alıntı yapılan: maviay55 - 08 Aralık 2010, 04:35:27
türkçe yama çıktı mı acaba?

http://www.fmgraphics.net in Türkçe çalışması var yanlış hatırlamıyorsam çeviri şuanda %24 civarında. %100 olduğunda çıkacak. Ama sitede daha önceki çevirilerden uyarlanmış bir dosya mevcut ancak kullanmadığım için ne kadar sağlıklı olduğunu bilmiyorum.

maviay55

Alıntı yapılan: Lusage - 08 Aralık 2010, 04:45:32
http://www.fmgraphics.net in Türkçe çalışması var yanlış hatırlamıyorsam çeviri şuanda %24 civarında. %100 olduğunda çıkacak. Ama sitede daha önceki çevirilerden uyarlanmış bir dosya mevcut ancak kullanmadığım için ne kadar sağlıklı olduğunu bilmiyorum.
saol hocam..senin yapmıs oldugun calısma ne durumda?o ne zaman cıkacak

Lusage

Alıntı yapılan: maviay55 - 09 Aralık 2010, 02:46:45
saol hocam..senin yapmıs oldugun calısma ne durumda?o ne zaman cıkacak

Önemli değil.

Bende bilmiyorum ama Yılbaşından önce çıkar sanırım.

özkan

Ulan başkan olsam,yemin ederim abartmıyorum basarım parayı bütün oyuncuları alırım fm'den !!!

Şöyle arjantin,kolombiya,gana,burkina faso'lardan haşin delikanlıları bulur bulur ucuza getirmezsem Melih Gökçek olayım..Ondan sonra satarsın sen bu gençlikleri istanbul köpeklerine..  :-*

Mustee13

Alıntı yapılan: Lusage - 06 Kasım 2010, 02:34:34
Evet 11.2 de gelecek. 13'ün de dosyayı teslim edeceğim. Patchin çıkması yaklaşık 1 ayı bulur.

Football Manager 11 v11.2.0 ve v11.2.1 patchleri çıkmıştır.

maviay55

Alıntı yapılan: Mustee13 - 27 Aralık 2010, 20:42:40
Football Manager 11 v11.2.0 ve v11.2.1 patchleri çıkmıştır.
nerden bulabiliriz?