İsa Turan´la ÇOK ÖZEL

Başlatan ali ihsan, 05 Eylül 2009, 14:19:41

« önceki - sonraki »

ali ihsan

AlıntıSamsunspor Kulübü Sportif Direktörü İsa Turan, takımın son durumu, yapılan transferler ve gelecekle ilgili hedefler hakkında Haber gazetesine çok özel açıklamalarda bulundu.Kongre sürecinin bizi olumsuz yönde etkileyeceğini düşünmüyorum. Biz o etkilenme sürecini atlattık. Ama bu arada kongre eğer ki mevcut yönetim devam kakarı alır ve daha güçlü bir şekilde gelirse bizleri sevindirir ve artı motivasyon kazandırır.

*** Transferler neden son güne kaldı? Tahta daha önce açılmıyor muydu?

Transferleri bu kadar bekletmeyi bizde istemezdik. Fakat tahta son günden önce açılmadı. Çünkü anlaşılması gereken 1 kişi yoktu. İkna edilmesi gereken 12 tane oyuncu vardı. Hepsi sorunlu, kulübün mahkemelik olduğu oyunculardı. Samsunspor'un menfaatleri doğrultusunda tüm oyuncularla karşılıklı anlaşma yapmak zorundaydık. Dolayısı ile bu biraz zaman aldı ve son güne kara geldi. Bu süreçte Kerem ve bazı oyuncular bize sorun çıkardı. Kendilerine ödeme yapmamızı istediler. Elinde para olmayınca, imkan olmayınca halletmekte zor oldu. Araya birilerini soktuk, anlaşma zemini bulduk ve şükür ki son günde olsu bunu hallettik.

*** Takıma 13 tane oyuncu kazandırıldı. Bazıları genç ve forma şansı bulamayabilirler. Bu futbolcularla artık Samsunspor'un hedefi nedir?

Gelecekten sonuçlarla ilgili bahsetmek istemiyorum. Ben ilk olarak kurumsallaşırım, yapılaşırım, takımımla, ekibimle ilgili tam kadromu oluştururum. Devamında da sonuç gelir. Dolayısı ile şu anki yapılanmada nerede ihtiyaç varsa oraya takviye yapıldı. Bu oyuncuları genç olarak değerlendirmiyorum. Hepsinden faydalanılacak. Onun için buradalar.

*** Yeni gelen oyuncularla eskiler arasında bir uyum sorunu yaşanır mı?

Futbolun dili birdir. Buradaki uyum ve uyumsuzluk oyuncuların bunun üzerine gitmesiyle alakalı bir şeydir. Futbolcuya dayalı bir sistem kalmadı artık. Bizim üzerinde durduğumuz şey futbolculara Samsunspor'un ve bu formanın büyük olduğunu anlatmak. Futbolcuların uymak zorunda olduğu kurallar vardır. Futbolcu gelecek disiplinli bir şekilde çalışacak, sahaya çıktığında en fazla ne verebiliyorsa o şekilde oynayacak. Şu anki arkadaşlık ortamını bizler abileri, hocaları, yöneticileri olarak biraz daha çabuklaştırırsak takımımızın artısı olacak. Bu sistemin 1-2 hafta içerisinde oturacağına inanıyorum.

*** Karşıyaka deplasmanında beklenmedik kötülükte bir oyun sergilendi. Yeni gelen oyuncuların katılımı, cezalıların takıma dönmesi etkenleri düşünülürse, iki haftadır kaybeden Mersin İdmanyurduspor önünde nasıl bir sonuç bekliyorsunuz?

Ben Karşıyaka maçından sonra yaptığım açıklamada kötü oynadığımızı ve eksiklerin bahane olmayacağını söylemiştim. Samsunspor'un formasını giyen her futbolcu bu takıma hizmet etmek zorunda. Şu andaki 32 oyuncumuz da görev almaları durumunda en iyisini yapmak zorunda. Artık alternatifli bir kadromuz var. Bu durum rekabeti de getirdi. Futbolcu oynadıkça para kazanır. Para kazanmak istiyorsa başarılı olmak zorundadır.

*** Yeni gelen oyunculardan idman eksiği bulunanlar var. Sizce içerisinden bu hafta forma şansı bulabilecek seviyede hazır olan var mı?

Bu durum hocamızın takdiridir. Fakat benim görüşüm kaleciler Okan ve Serkan, Adem, Orhan, Hakan ve Eray hazır. Ama bunlardan hangisi kadroya girer onu Teknik Direktör Turhan Özyazanlar bilir. Bu onan kendi kanaatidir. Ancak benim düşüncem kim oynarsa takıma katkı sağlayacağı yönündedir.

*** Transferin son güne geldiğinde ortada hala somut bir şey yoktu. Hiç umutsuzluğa kapılıp, "Transfer yapamayacağız" dediniz mi?

Demedik dersek yalan olur. Zaman zaman umutsuzluğa kapıldık. 'Artık olmuyor, bizde bırakalım' dediğimiz zamanlar oldu. Ama hep bir umut ve ışıkla sonuna kadar çalıştık. Çok uzaklarda görünen bu mum ışığı bizi büyük bir aydınlığa kavuşturdu. Transfer tahtası açıldığı için ben Samsunspor'un artık ayağa kalkacağına inanıyorum. Gelecekteki güzel günleri herkesin bu takıma, futbolculara inanarak beklemesini istiyorum.

*** Taraftarların Karabükspor maçında gösterdiği tepki ile ilgili neler söyleyeceksiniz?

Bu takıma kim 1 Lira katkı yaparsa Allah ondan razı olsun. Kim takıma destek verecek güce sahipse bunu yapsın. Çünkü Samsunspor'un buna ihtiyacı var. Karabükspor maçında kırılan koltuklar nedeniyle bu hafta kendi sahamızda oynayamayacağız. Gelir elde edemediğimiz gibi masraflarımızda olacak. Stada gelen taraftar sayısı Samsun'daki kadar gazla olmayacak. Bunlardan hep Samsunspor zarar görecek. Artık belirli bir kültüre erişmeliyiz. Duyarlı taraftarların böyle şeylere müsaade etmemesini istiyorum.

*** Ordu'da oynanacak olan Mersin İdmanyurduspor maçı öncesinde taraftarlarla mesajınız var mı?

Ordu çok uzak bir yer değil. Tamam, günümüzün ekonomik şartları çok iyi değil. Ama fedakarlık edip, özveri gösterip oraya gelen taraftarların olacağını da biliyorum. Bu taraftarlar bizi yalnız bırakmasınlar, futbolcularımızı, teknik heyetimizi desteklesinler. Buna ihtiyacımız var. Onların desteği ile birlikte yeniden dirilişe geçeceğime inanıyorum. Biz yeni gelen oyuncularla birlikte Bank Asya 1. Ligi'nin kaliteli takımları arasına girdik ve çok güzel işler yapacağız.

Kaynak:Haber Gazetesi

celebi

Alıntı yapılan: 35ama55 - 05 Eylül 2009, 15:44:09
Samsunspor'un bu seneki hedefi ile ilgili kesin bir açıklama gelmemiş .

- Gelin ata binmiş ya nasip demiş , hesabı ..

**KaR6**

ben birebir konustugumda da umutlanmıştım İsa Turan'dan, yazıyı okuyunca da.. göreve gelmesi beni de şaşırtmıştı ama konusunca mutlu oldugum bir isim.. ne yapması gerektiğini biliyor ve planları var.. başarılı olur olmaz bişe diyemem ama başarılı olmak için çalışacagından eminim..

Murat Yıldırım röportajından önce 4-4.5 saate yakın muhabbet ettik kendisiyle, aldığım izlenim bu yönde, umarım hedeflerine bir kez daha ulaşır..

Sadece Samsunspor

İsa hocayla hiç muhabbetim yok ama nedense bu adama karşı bir sempatim var

radikal-fma

futbolculuk yıllarında kaybettiğinde sinirden ağladığını görmüştüm hırslı ve inançlı bi kişiliğe sahip azmedecek  bundan eminim