neredesiniz beyler!!!

Başlatan guvener55, 09 Ağustos 2009, 00:16:53

« önceki - sonraki »

guvener55

bu akşam sivas ile o takımın maçı vardı.bende zevkli bi mücadele olacağını düşündüğüm için evimde digitürk olmasına rağmen çarşıda olduğum için kahvede maçı izlemeye karar verdim.maçı izlediğim yerde herkes o takımı tutuyordu. maç boyunca bağırdılar çağırdılar her neyse.o takım maçı aldı ve bende lise caddesindeki arabamı alıp atakumda ki evime gitmek için çiftlikten yürüyorum.birden bi ses yükseldi arkamdan.bize her yer ......(orasını yazmak bile istemiyorum) diye.. arkamı dönüp baktım yaklaşık 50 kişilik o takımın taraftarı barıyolar.çiftlik caddesinde ki bizim taraftarımızın lokomatifi sayılabilecek bi yer ama etrafta benden başka samsunsporlu yok sanırım herkes durmuş hayranlıkla onları izliyor.bazı arabalar kornalarla eşlik ediyor.ben ise çaresizliğimden ve sinirden samdonun önünde oturdm kendi kendime sölenip küfredip göz yaşı döküyorum.orada bi tane daha samsunsporlu birisini bulsam -ki bulacağımdan o kadar ümitliydim ama - şerefsizim salça olacaktım ama tek başıma ne yapabilirdim ki... en ilginci ben kendi kendime sanki şampiyon oldular diye sölenirken adamın biri insanlar sevinsin bunda ne var ki demez mi.zaten olanlar karşısında çöken sinir sistemin bu lafı kaldıramadı. o laftan sora ayağa kalkıp adamın üzerine yürüyecekken  oradaki bi abi olayı anladı beni tutarak uzaklaştırdı.
bunları yazarken ellerimin titreme derecesini tahmin edebileceğiniz sanmıyorum ama taraftarımızın kalesi die nitelendirebileceğimiz çiftlik caddesinde cereyan edenler,eğitimi için samsun dışında bulunma mecburiyetinde olan ben ve benim gibi insanların gözünün arkada kalmasına sebep olacaktır. :-[ :-[ :-[

beşnumara

@güvener55
ne desk boş kardeşim ama maç geç başladı ve geç bitti heralde o saatte de kimseyi bulamazsın ki oralarda. hem zaten biliyosun samsunda gündüz çiftliğin ortasında yapsalar bile sadece izler oldu samsunum. dedim ya uyu samsunum uyu. seni anlıyoruz desem yalan olacak.sadece o anı yaşayan bilir çünkü. ben anlatmaktan bıktım bizim halkımız taraftarımız artık hiç bir işe yaramıyor. acaba izlemekten de sıkılmadılar mı ::)

AntZ

09 Ağustos 2009, 00:28:04 #2 Son düzenlenme: 09 Ağustos 2009, 00:32:22 Ant55
Samsunpor'un durumu da, senin yaşadığın olay da, bizim kahrolmamız da Samsun'un ayıbı,
Ne Samsunspor'un, ne senin, ne benim.
Mavi akımın nasıl sadece adı "Samsun-Ceyhan" kaldıysa, bu şehrin de sadece adı Samsun kalacak bu gidişle...
Balık baştan kokar, seni idare edenler malum şehirliyse bu şehir malum şehirden yönetiliyor demektir.
Bizi yönetmelerine karşı değilsek, yönettikleri şehirde fink atmalarına da bu kadar kızmamak lazım.

14.basamak

Demek ki ortalığı boş bulmuşlar anırmışlar eŞŞek gibi gece gece..
Beş tane Sadece Samsunsporlu'ya rastlasalardı, Trabzon'a kadar kaçarlardı emin olun ve rahat olun..

jean

olanlar gercekten uzucu takim kume dusunce kentimizde kume dustu ne yazikki sahipsizlikten herseyimizi kaybediyoruz

FaTiH_HaN

09 Ağustos 2009, 03:44:11 #5 Son düzenlenme: 09 Ağustos 2009, 03:46:45 fatih_han55
malesef Samsunsporumuz 4 senedir ortalarda yok yeni nesil Samsunsporlu degil cunku Samsunspor diye bi takimi gormediler malum 4 senedir bankasya ben 7 yasindaki kardesimi Samsunsporlu yapabilmek icin eski maclari izletiyorum ne yapabilirimki siirt macini mi gostereyim kisa zamanda olu topragini uzerimizden atmazsak trabzonda slogan atar fenerde besiktasta Samsunsporla birlikte Samsunda erir gider. Allah yardimcimiz olsun.  :'( >:(

KotuCocuk55

Alıntı yapılan: Ant55 - 09 Ağustos 2009, 00:28:04
Samsunpor'un durumu da, senin yaşadığın olay da, bizim kahrolmamız da Samsun'un ayıbı,
Ne Samsunspor'un, ne senin, ne benim.
Mavi akımın nasıl sadece adı "Samsun-Ceyhan" kaldıysa, bu şehrin de sadece adı Samsun kalacak bu gidişle...
Balık baştan kokar, seni idare edenler malum şehirliyse bu şehir malum şehirden yönetiliyor demektir.
Bizi yönetmelerine karşı değilsek, yönettikleri şehirde fink atmalarına da bu kadar kızmamak lazım.

5BrK5

09 Ağustos 2009, 11:40:25 #7 Son düzenlenme: 09 Ağustos 2009, 11:46:40 5BrK5
elden bişe gelmeyince insan çıldırıyor valla ne yapalım kardeşim. .  :(

cembaba

Aslında bu bızım asıl anlatmak istediğimiz durum bu. Bızım Samsunsporumuz kötü oldukça, tribün dolmadıkça, yönetim İSTEMEDİĞİMİZ insanlardan olunca, tüm bunlara karşılık elden birşey gelmeyince en çok bu koyuyor insana. Samsunspor' umuz çok süper top oynasa kafaya oynasa bunlardan 1 Allah' ın kulunu göremeyiz sokaklarda. Çünkü onlar, her baktıgı yerde kırmızı beyaz renklerı gorecekler !

FaTiH_HaN

eLLis

Bence bu durum tribün kültürünün yetersizliği birazda ads kaçıncı ligde bugün ama nasıl kemik tayfası var herkez biliyor örnekler daha çok birlik olunmadıkça şehirde ne oluyor ne bitiyor kimsenin haberi yok.

55.hakan

senle birlikte ben de üzüldüm dün gece ben olsaydım sinirden çatlardım herhalde sen üzüntüden ağlamışsın eskiden böyle birşeyin olmasına izin verilmezdi.böyle olmasındaki tek etken başarısızlık değil şehrin de umursamazlığı,büyükşehirlerde hep bu var ankara da da ankaragücü taraftarı kabullenmiş normal karşılıyo eğlenmenin alasını yapıyorlar diğer takımlar biz bu anlamda geçiş dönemindeyiz,ancak isteğim tabi şehir büyüse de kozmopolitleşse de yerelliğimizi korumak böyle şeylere izin vermemek

Akyol

Alıntı yapılan: CemBaba - 09 Ağustos 2009, 11:47:29
Aslında bu bızım asıl anlatmak istediğimiz durum bu. Bızım Samsunsporumuz kötü oldukça, tribün dolmadıkça, yönetim İSTEMEDİĞİMİZ insanlardan olunca, tüm bunlara karşılık elden birşey gelmeyince en çok bu koyuyor insana. Samsunspor' umuz çok süper top oynasa kafaya oynasa bunlardan 1 Allah' ın kulunu göremeyiz sokaklarda. Çünkü onlar, her baktıgı yerde kırmızı beyaz renklerı gorecekler !
aynen kelimesi kelimesine katılıyorum...

şimşek_55

Lıgın baslamasına  2 hafta kaldı daha sımdıden  fokur fokur kaynamaya basladı bızım kulup . Insallah ılk hafta ıcerıde Karabuk takımından puan alabılırız. Yoksa  fıksturumuz cok zor

Sadece Samsunspor

Malesef kulübün başarısız olması bunda çok önemli bir faktör. Son 4 senedir 2.ligde kaldık. Yeni doğan çocukları nasıl Samsunsporlu yapacağız hangi başarısını göstereceğiz ? 87-88 maçlarını mı göstereceğiz. Ben bile kardeşimi hala çift takımlılıktan kurtaramadım. Birazda çocuk aklı var ama onlarda haklı kardeşim, hiç başarı yok, kulüpte ne dönüyor kimsenin haberi yok, yönetici desen yok, elle tutulur 1-2 oyuncu var.

Başarı olmadan bu şehir ayağa kalkamıyor malesef.

Ben en son ligden düştüğümüz Diyarbakır maçına bile gittim 500 kişi var yoktu. 1-0 yenmiştik Celil frikikten atmıştı. Ve o akşam derbi maç mı ne vardı bütün şehir ayaktaydı bizde 500 kişi ligden düşen Samsunsporumuzu destekledik