Samsun Basket Kulübü

Başlatan berusa55, 13 Haziran 2009, 14:40:02

« önceki - sonraki »

Ollivanders

Tek kelimeyle REZİLLİKTİ. Memleketinin değerine sahip çıkmayanlar mide bulandırıyorsunuz.

LisandroLopez

Gerçekten utanç verici bi tablo vardı.İçlerinde bizzat tanıdığım Samsunluların da olduğu ultraslan grubu ''İstanbul'' diye tezahüratta bulundu..
Hatta hadsizliği iyice abartarak 'Samsun sustu bizi dinliyor' diye de bağırdılar.Gerçekten büyük üzüntü duydum.
Onlara karşılık verecek bi topluluk bile yoktu.Bi taraftar grubumuz olsa zaten salona giremezlerdi o şekilde.

cem

yemin ederim bugün utandım,utancımdan yerin dibine gi,rdim bu sahipsizlik üzdü..

minci

Bu takımın lige çıkarken ve ligdeki ilk yılında tüm Türkiyenin gıpta ile baktığı taraftarı vardı. Onlarla maç izlemek bir harikaydı. Yönetim neden o insanları küstürdü bir türlü anlamıyorum. O taraftar olsaydı GS bugün maçı zor alırdı. Bu takım da bizim takımımız. Onlara da bir şekilde sahip çıkmamız gerekiyor bence. O zaman bu soysuzlar bırakın tezahürat yapmayı maça bile gelemezlerdi. Çok sinirliyim.

muzaffer4

şirinler 55 gençlik kulubünü destekliyor nedeni ise cantuğ hoca..
cantuğ hoca namık kemal lisesinde beden öğretmeni iken şirinlerin amigosu (çiço) onun öğrencisiymiş o nedenden dolayı şirinler samsun basketbol kulübünü desteklemeye gidiyorlardı
cantuğ hoca s.b.k dan ayrılınca ve s.b.k lı yöneticilerin bazı davranışları yüzünden şirinler basketboldan elini çekmişti..
55 gençlik spor kulubü bu sene çok iyi bir hamle yaparak şirinlerin zor gününde formaya sponsor olarak forzaşirinler yazdırdı ve şirinleri salona çekmeyi başardı bu sene bilmem lige çıkarlarmı ama 4 sene öncesi s.b.k şu an tekerrür ediyor...

minci

Peki SBK Samsunumuzun takımı değilmi? Başka bir kentimi temsil ediyor? Takım kimin mülkiyetinde? Şehrimiznmi yoksa bir şahsınmı? Eğer şahsınsa tamam ben de gitmeyeceğim. Ama isminin başındaki Samsun kelimesi bu takımın Samsun şehrini temsil ettiğini belirtiyor ve bu yüzden ben herşeye rağmen desteklemeye devam edeceğim.

muzaffer4

minci

Bu yıl gerçekten iyi transferlerle iyi bir takım kuruldu. Bize düşen ŞİRİNLER de dahil takımımızı desteklemektir. Cantuğ hocanın da birtakım özel problemler yüzünden bu şekilde davranmasına ben şahsen bir anlam veremiyorum. Aslında SBK onun ilk evladıdır. İnsan evladına bunca zaman bu kadar uzak durabilirmi? Fener maçındaki galibiyetten sonra salondaki o havayı asla unutamam. O gün çok duygulanmıştım. O günden sonra hep o günleri tekrar yaşamak umduyla bugünlere kadar geldim ama ne yazıkki o gün hiç gelmiyecekmiş gibi geliyor bana.

cem

insan izledikçe duygulanıyor,ey gidi günler tekrar olması dileğiyle..

since1965

Böyle konulara taraf olmak istemiyorum.En başta söyleyeyim polemik yaratmak degil amacım.Tek mesaj yazacagım bu konuda.Siz Samsun Basketbol Kulubunu sadece sbk olarak biliyorsunuz ama ben sizleri biraz eskiye götürmek istiyorum.Dsi spor da bayan basketbol takımı varken gidiyorduk liseden arkadaşlarımız ile.Daha sonra gazi belediyespor oldu.Ardından namık kemal lisesi ve en son Samsun Basketbol Kulubu oldu.Biz Şirinler olarak az ya da çok bütün bu saydıgımız sürçte tribünde idik.Az ya da çok.İkinci ligde iken biz salona gittgimizde sbk ya destek verdigimizde salonda karakol polisi bile yoktu.Yani sbk yı sadece fenerbahce maçındaki videodan ibaret olarak görmeyin.Şunu söylemek istiyorum basketbola bu kadar destek vermemizin nedeni Cantug hocadır.Babası Samsunsporun efsane futbolcusudur.Aynı zamanda Şirinlerin kurucu kadrosundadır.Kardeşi hakeza Burak keskindemir bugun bile bizim ile aynı tribündedir.Sbk birinci lige çıktıgı zaman gerek teknik gerekse yönetim kadrosunda bu sitede yer alan Samsunsporlulugundan ve Samsunlulugundan şüphe etmedigimiz insanlar vardı.Ve bir tribüncü olarak en zor yerdir salon sporlarına destek vermek.En ufak bir hata nelere mal oluyor.Edilen bir küfür binlerce kişi tarafından anından duyuluyor.Çok zor bir yer.İnanın siz sadece orada verilen destegi görüyorsunuz.Cantug hocayı kaç kere uyardılar ve yeri geldi tehdit ettiler.Bizi salona almak istemediler şehiri yönetenler.Çünkü hem milletvekillerine hemde belediye başkanlarına Samsunspora sahip çıkmadıkları için orada biz Samsunspor taraftarından çok büyük tepkiler aldılar.Kimseye yagcılık yapmadık o salonda.Ve o zaman ki sbk yönetimide bu konuda bize hak verdiler.Cantug hoca kaç kere kendisi kefil oldu bizlere olay olursa gelin beni alın dedi.Bunu bir devlet memuru ögretmen diyemez.Maçlardan önce sokaklara afiş astık günlerce pankartlar astık.Ve eger o süreç içersinde sbk sponsor alamadıysa bizim yüzümüzden alamadı.Çünkü ligde 12 takımdan sadece Sbk nın ana sponsoru yoktu.Sponsor olmamalarının nedenide bizim verdigimiz tepkilerdi.Ve biz bütün bu olanlara ragmen cantug hocadan sonra ki ilk maça gittik.Yusuf ziya yılmaz maçtaydı.ve ona bagırdık Samsunspora destek çıkmıyor diye.Şimdi ki mevcut başkan arkamızdan demedigi kalmadı.Ben onu maça getirdim bana doguparkdan tesis veri verecekti siz engel oldunuz dedi.Yani yusuf ziya yılmazın size destek vermemesi beni alakadar etmez.siz benim işimi bozdunuz dedi.Bütün bunlardan sonra emniyetin üzerimize gelmesi.başkanın arabasına yapılan saldırıyı bize mal etmesi karakollara gidip ifade vermemiz.Ben taraftarsızda yaparım onlar kim ki.olsalar ne olur olmasalar ne olur gibi açıklamları.falan filan uzayıp gider.

Biz sbk yı sadece bir Destek verecegimiz takım olarak görmedik.Samsunluluk ve Samsunsporluluk hareketi olarak gördük.O gün bizi oraya çeken çok neden vardı.en büyük destek cantug hocadan geldi.Bizi bütün mülki erkena nasıl bir insan oldugumuz anlattı.Dernegimize saldırı oldu ilk yanımıza gelen o oldu.Cenazemiz oldu o hep yanımızdaydı.Hastanede hastamız oldu o hep vardı.olay maç var gidip bagıralım degil yani arkadaşlar.

Şunu söyleyecem biz kötü insanlarız gitmiyoruz.Peki bizim zamanımızda salona girilmiyordu biletler bitiyordu günler öncesinde.O insanlar nerede 2 senedir hangi maçta salon doldu.Cantug hocaya burada kızıyorduk eleştiriyoruk gelip kendisi cevap veriyordu dogru ya da yanlış.2 senedir sbk dan kim geldi burada bir soruya cevap verdi.

Kendi aile durumumuzu ve şahşi dostlugumuz ise çok ayrı.Bugun tek başıma gider desteklerim hangi takım olursa.Hele öyle bir aykırılık yaptı ki bu sene insan tarif edemez.Bir grup var Bakan,vali,belediye başkanları,emniyet hepsi bir olmuş Şirinleri biterecegiz diyor.Ve cantug hoca forma reklamını ŞİRİNLER YAPIYOR.Bende onlar gibi küfür ettim,bizede ceza yazın dercesine.Kimse yapamaz bunu bütün saydıklarımı karşısına almaktır cantug hocanın yaptıgı.ve hala forma reklamı aynı.Bu sezon ilk maçta 55 gençlik takım olarak Samsunspor - Gençlerbirligi maçındaydı.

Biz bu şekilde davranan insanlara her zaman destek veririz.Önce Samsuncu olacak daha sonra Samsunsporlu.Yeni bir hedefimiz var.55 Gençligi birinci lige çıkarmak.2 ya da 3 yıl sonra bakıp görecegiz artık.

Bugun sbk nın adını Samsun dan almasından başka.Samsun ve Samsunspor için en ufak bişey yapmışmıdır.Biz kimseye salona gitmeyin demedik.Gidenler gidebilir.Şehzadeler bi maç gittiler daha da gitmediler.Ama herşeyi de Şirinlerden beklemek lazım.

Butun saydıklarımdan sonra neden Sbk yı desteklemiyorsunuz diye soranlara diyecegimiz budur.

Serkan

Taraftarı istemiyoruz; ihtiyacımız yok diyenlerin maçına gitmeye de gerek yok destek çıkmaya da...

Jnr.Serkan

Cantuğ hoca takımı neden geri almıyor acaba.Sonuçta bu takımı 0'dan bu hale getiren o.Kimin kurduğu takımdan kimi uzaklaştırıyorlar.Buradada devreye endüstriyellik giriyor.Cantuğ hoca'nın yeni kurduğu takım keşke Erkek takımı olsaydı,erkek basketbol maçarının çok başka havası var...

Ajan

Sbk'ya destek verilmez anlarım ama bu tribünlere Anti-İstanbul kavramını sokmuşuz.Yeni nesil gerçekten bu kavramın özünü damardan almış iken Samsun'daki herhangi bir spor kulübü santraç takımı olsa dahi bir İstanbul takımı ile maç yapılıyor ve İstanbul taraftarı orada oluyorsa bizimde orada olmamız şart diye düşünüyorum. Umarım içerdeki fb ve bjk maçlarında dünkü rezilliği yaşamayız.

ult55ras

az laf çok iş ! bunun gibi konularda ağız değil kafa konuşur. boşuna demiyoruz [S)orgusuz.[İ]nfaz.[G]rubu.

CurvaSs

13 Kasım 2011, 17:40:38 #1529 Son düzenlenme: 14 Kasım 2011, 14:18:25 CurvaSs
samsun'da olursam febe-bejeke maçına giderim. hee mersin büyükşehir belediye ile yaparsa uğramam ama şehri istanbul yalakalarına bırakmam. açık ve net!