Başkan Köktaş Karar Aşamasında....

Başlatan ghost55, 27 Aralık 2008, 21:26:37

« önceki - sonraki »

ghost55

Köktaş ile dobra dobra
27 Aralık 2008 / 14:15

Samsunspor Başkanı Fuat Köktaş, Şubat ayındaki kongrede aday olup olmama konusunda henüz kesin bir karar vermediğini söyledi...
"Aday olmayacağız dersek kimse çıkmaz, olacağız, dersek belki paranın ekonomik kaynağını üretmiş, garantiye koymuş olan insanların da önünü kapatmış oluruz. Buna hakkımız yok. Bu halde yapmamız gereken bir süre daha beklemek. Bu en doğrusu olacaktır"

"Her söyledik, takımın bu yıl şampiyonluk hedefi yok. Amacımız takım olmak, istikrarı yakalamak, 20 ve üzerindeki puanla ilk yarıyı bitirmek. İlk yarı olarak hedefimizi yakaladığımızı düşünüyorum. Daha iyi de olabilirdi. Çok iyi oynadığımız ve kaybettiğimiz maçlar da var"

KARAR AŞAMASINDAYIZ
Samsunspor Başkanı Fuat Köktaş, olağan genel kurulda aday olup olmayacağı konusunda henüz kesin bir karar vermediğini söyledi. Adaylığı konusunda şu an için bir şeyler söylemesinin erken olacağını dile getiren Kırmızı-Beyazlı ekibin Başkanı Köktaş, "Aday olmayacağız dersek kimse çıkmaz, olacağız, dersek belki paranın ekonomik kaynağını üretmiş, garantiye koymuş olan insanların da önünü kapatmış oluruz. Buna hakkımız yok" diye konuştu. .

DESTEK OLDULAR
Samsunspor'un en büyük sıkıntısının maddi sıkıntılar olduğuna ifade eden Başkan Köktaş, "Büyük bir borç yüküyle karşı karşıyayız. Bizim zorlandığımız dönemlerde şehirden bir çıkış yolu aramak durumundaydık. Çaldığımız kapılar ilk anlamda bizlere cevap vermedi. Samsun'dan destek bulamadık. Sıkıntılarımızda Samsunlu bazı işadamlarımız bize destek oldular. Onların gücü ve desteğiyle, yönetimin gayretiyle bugünlere kadar gelebildik" dedi.

DEVAM ETMEK ZORUNDA KALDIK
Kırmızı-Beyazlı ekibin Başkanı Köktaş sözlerine şu şekilde sürdürdü; "Bu zaman sırasında futbolcularımızın serbest kalmaması adına yönetim olarak bir hamle yapmamız gerekiyordu. Bu da takımın önünü açmaktı. Bunu da genel kurul kararıyla yapacaktık. Olağanüstü genel kurulda kimse yönetime sahip çıkmayınca, biz mecburen Dernekler Yasası'nın koymuş olduğu kural gereği yönetimimize olağan kurula kadar devam etmek durumunda kaldık.

TRANSFER YOK
Samsunspor oynamak için üste para verecek oyuncuyu dahi alma şansı yok durum bu. Futbolcuların %40 oranında alacaklarını ödedik bu sezonu kurtardık anlamına geliyor. Futbolcularımız içinde ahlaklı olmayan Samsunspor markasına layık olmayan oyuncu varsa sezon sonunda göndeririz geri kalanı ile devam ederiz. Bu radikal kararları kulübümüzü eskisi gibi güvenilir bir aile haline dönüştürmek ve kolej takımı havasına sokmak için almak zorundayız.

HEDEFİMİZ TUTTU
Biz her zaman şunu söyledik, takımın bu yıl şampiyonluk hedefi yok. Amacımız takım olmak, istikrarı yakalamak, 20 ve üzerindeki puanla ilk yarıyı bitirmek. İlk yarı olarak hedefimizi yakaladığımızı düşünüyorum. Daha iyi de olabilirdi. Çok iyi oynadığımız ve kaybettiğimiz maçlar da var. Puanımız biraz daha fazla olabilirdi. Takım olma ruhunu daha üst seviye çıkartarak, kamp çalışmalarını iyi değerlendirerek ve aynı futbolcularla ikinci yarıya devam edeceğiz

BÜYÜK HATALAR
Altyapıda geçmiş yıllarda çok büyük hatalar yapıldı. Eski özveri ile forma aşkı ile mücadele eden futbolcular yok. Hayatını lüks içinde yaşama sevdası ile oynayan futbolcular var. Diğer şehir takımları şehirde siyasi yönetici değiştirme gücüne sahip iken Samsun' da bu güç sağlanamadı. Ama Samsunspor hangi ligde oynarsa oynasın marka bir takımdır bu değişmeyecektir. Bunun değişmemesi içinde yönetim futbolcu şehir koalisyonunu sağlayağız.

SIKINTILAR DİNMİYOR
Samsunspor geçmiş yıllardan gelen sıkıntılar ile boğuşmaya devam ediyor. Eğer kurumsallaşmanızı sağlam temeller üzerine oturtmaz. Yapınızı kişilere göre kurarsanız sıkıntılardan kurtulamazsınız. Samsunspor' da bunu yaşamıştır. Samsunspor kurumsallaşamamış ve ekonomik sıkıntılarda beraberinde gelmiştir. Her gelen sistemi kendine göre uygulamış. Kulübün azami imkanları ile üç sezonluk takım oluşturduk. Geçmiş yıllar sırtımızda hala kambur."

HAKEMLERDE İNSAN
Samsunspor Başkanı Fuat Köktaş, hakemler konusunda da kısa bir açıklamada bulundu. Kırmızı-Beyazlı ekibin Başkanı Köktaş, "Hakemler de insandır. Verdiği kararlar tartışılabilir. Hatalar olacaktır. Önemli olan niyettir. Hakemlerle ilgili çok büyük problemler yaşayan kulüp değiliz. Başlatılan kampanyayla ise insanlarımızın hem parasını hem de gönlünü alıyoruz. İnsanlarımızı ziyaret ettikçe az da olsa desteğimizi alıyoruz" diye konuştu.

GEÇMİŞİ UNUTMALIYIZ
Kırmızı-Beyazlı ekibin Başkanı Köktaş, "Dünyada ve Türkiye'de bir ekonomik kriz var. Bu nedenle biz herkese fazla bir yük olmaktan değil, yükü dengeli tabana yaymak gayreti içerisindeyiz. Eğer Samsunspor bu şehrin bir markası ise ve bu takımın kapısına kilit vurmak istemiyorsak şehir olarak yapmamız gereken tek bir şey var. O da birlik olmak. Geçmişte yaşananları unutup, ortak payda Samsunspor'a destek olmak zorundayız. Bunu herkes böyle bilmeli" dedi.

http://www.dengegazetesi.com.tr/news_detail.php?id=16822

ahk34

bzi bugün konuşduk hiçde öyle bişe demedi devam edecegiz dedi seçimden sonrada daha baskın bir belediye politikası izliyecegiz dedi yzy kesin aday değil bunuda kendi söyledi

CeLL-O

ghost55

İnş kardeş yzyden hem samsun hemde samsunsporumuz kurtulmuş olur.Burada kendi adayımızı belirleyebilmekte,samsunsporu destekliyecek baçkanı seçtirmekte etkin bir rol oynamakta gerekli

Kais

baskanım bızı bırakma sen tasıcaksın Samsunu eskı gunlerıne ınanıyoruz sana

veis

evet bugün kendisine sordugumuda hep olumlu görüş bildirdi ve gidecek cinsden degildi.

ali ihsan

Bende sordum bakacağız,Samsunspor sahipsiz kalmaz gibi laflar etti.Lakin gözlerinin içi gülüyordu.Bence devam edecek.
Zaten bizi şampiyon yapmadan sakın bırakma diye iyice tembihledim  ;D

jean

bu adama destek gelirse basarili olacagindan eminim dedigi gibi belediye baskanina baski yaparlarsa birseyler olabilir cogu ile nasip olmayacak buyksehir belediyemiz var tek kurus destegi yok boyle bir sacmalik olamaz adana demirpsor bile gecen sene kac trilyon destek almisti

hakan55

güvenıyoruz arkanızdayız başkanım..

HaSaNCaN

reis kardeş arkandayız demenle olmuyo. biraz icraat yap.

sBc-55

mehmet yılmaz

Fuat Köktaş'ın devam edip etmeme kararında bence birinci dereceden etkili olacak olan şey ocak ayı içinde netlik kazanacak olan belediye başkan adaylarıdır. Her partinin özellikle de Ak Partinin adaylarını görmek isteyecektir yönetim.

Şayet Samsunspor için destek alabileceklerine inandıkları kişileri aday olarak görürlerse kuvvetle muhtemel devam edeceklerdir.

Mevcut zihniyetin devamında ise taş çatlasa sezon sonun kadar idare ederler.

Benim düşüncem de Fuat Köktaş'ın devam etmesinden yana, artıları eksilerinden çok daha fazla bence.

Bu arada bu yerel seçim Samsunspor'un son şansıdır. Eğer bu zihniyet devam ederse işimiz çok çok zor. Ama Samsunspor'a kaynak aktaracak, projelere destek vereceki birkaç belediye başkanı gelirse o zaman bırakın ayağa kalkmayı, parayı doğru kullanacak bir yönetimle resmen zıplarız!!!

Clint_Eastwood

Yazık... Samsunsporumuzun geleceği akp'nin adayına göre şekillenecekse vay bizim halimize... Samsunspor üzerinden açıkca siyasi rant sağlamadır bu... Davul da tokmak da akp'de...

Eeeee durmak yok Samsun'u yok etmeye devam!!!

mehmet yılmaz

@clint eastwood

Yanlış anlaşılmasın; bu durumdan memnuniyet duyduğum için değil sadece mevcut fotoğrafı ortaya koymak için yazdım. Yoksa biz Samsunsporlular neyin ne olduğunu ve nasıl olması gerektiğini iyi biliyoruz.

ahk34

Alıntı yapılan: aliihsan55 - 28 Aralık 2008, 02:54:12
Zaten bizi şampiyon yapmadan sakın bırakma diye iyice tembihledim  ;D

Ali ihsan konuşmuş işde daha ne sorun ediyorsunuz :):):)