Bank Asya 1.Lig 9.Hafta Samsunsporumuz 0-1 Ç.Rizespor

Başlatan harbisamsunsporlu5517, 19 Ekim 2008, 16:54:05

« önceki - sonraki »

çarþamba55

rizeyi yenersek metin diyadini yollarlar, perki biz yenilirsek hayrettin gidermi? zor. o halde yenelim, metin işsiz kalsın. alemin kralı samsunspor, biz samsunsporluyuz daaa.

fat55

Hayrettin Gümüşdağ 1965 Ankara doğumlu olup, eğitimini ülkemizin gözde üniversitelerinden ODTÜ İstatistik Bölümünde ön-lisans, yine aynı Üniversitenin Beden Eğitimi ve Spor Bölümünde lisans, ''Türkiye 1.2.ve 3. Ligi Profesyonel Futbol Takımlarının Fizyolojik Ölçümlerinin Karşılaştırılması ve Değerlendirilmesi'' konulu tezi ile Yüksek Lisans  ve ''Profesyonel Futbolda Fauller ve Saldırganlık Teorileri Bakımından Değerlendirilmesi'' konulu tezi ile de Doktara eğitimini başarıyla tamamlayarak futbolda Antrenman Bilimleri ve Egzersiz Fizyolojisi üzerine ''Dr.'' Ünvanı almış Teknik Direktörümüzdür. <ğ:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

Dr.Hayrettin Gümüşdağ'ın futbol üzerine Ulusal ve Uluslar arası pek çok yayını bulunmaktadır. Akademik kariyeri ile birlikte 15 yılı aşkın amatör ve profesyonel futbolcu olarak pek çok 2.lig ve 3.lig spor kulübünde görev yapmış, Üniversite Milli Takımıyla İtalyada Avrupa Şampiyonluğuna ulaşmıştır. Devlet Planlama Teşkilatı Spor Sektöründe de 6 yıl görev yapan ve 3 dil bilen Dr.Gümüşdağ ayrıca TFF bünyesinde yapılan antrenör kurs ve seminerlerinde eğitimci olarak hizmet etmiştir.

Aktif futbol yaşamından sonra Gençlerbirliği Spor Kulübü profesyonel futbol takımında antrenör olarak 2 yıl süreyle ilk profesyonel  antrenör kariyerine başlamış, sırasıyla Boluspor, Denizlispor, Petrolofisi, yeniden Gençlerbirliği, Şekerspor ve Göztepe de antrenörlük kariyerini başarıyla sürdürdükten sonra Göztepe Spor Kulübü kendisini 2000 yılında İngiltereye Teknik Direktörlük kursuna gönderdi. 2001 yılında da Türkiye Futbol Federasyonundan Teknik Direktörlük diploması alan Dr.Gümüşdağ ilk teknik direktörlük kariyerine 1.Lig de Göztepe Spor Kulübünde başladı. Teknik Direktörlük kariyerine 3 yıla yakın süre ile Yimpaş Yozgatspor, Türk Telekomspor, Çanakkale Dardanelspor ve Karşıyaka Spor Kulübünde devam ettirdi. Dr.Gümüşdağ genç yaşına rağmen 7 yıl Super Ligde Jarabinsky, Heylens,Perizovic,.. gibi 5 yabancı teknik direktöre yardımcılık ve ardından Lig A takımlarında 6 yıl süreyle tek sorumlu olarak çalışarak ulaşılması zor olan  futbol birikimine sahip olmuştur.

Dr.Gümüşdağ Türkiyede ilk ''Dr.'' Ünvanlı akademik kariyerli teknik direktör olarak futbolda bilimsel çalışmalarıyla ve genç oyunculara önem vererek futbol oterilerinin ve medyanın ilgisini çekmeyi başarmıştır. Dr.Gümüşdağ sistematik çalışmalarıyla başarıya giden yolda gerekli olan kriterleri çok iyi tespit ederek, antrenör, futbolcu, yönetici, taraftar ve medya ilişkilerini en üst düzeyde sağlamayı kendisine prensip edinmiştir. Yine Dr. Hayrettin Gümüşdağ'ın en önemli özelliklerinden biriside çağdaş futbolun gereği olarak, futbolcularını fizyolojik, psikolojik ve zihinsel yönden en iyi şekilde hazırlaması ve onlardan maksimum performansı almasıdır. Özelliklede genç futbolcuları çok iyi motive ederek çok çalışmalarını sağlayarak başarılı olmalarına katkısı oldu. İlhan Mansız, Ümit Özat, Yusuf Şimşek, Ümit Karan, Emre Güngör, Ali Eren, Geremi, Tamer Tuna, Zafer Biryol, Murat Hacıoğlu, Gökhan Ünal, Emre Toraman, Sedat Ağçay, İlhan Özbay, Burhan Çoşkun, Volkan Çekiç, Selçuk İnan, ...gibi birlikte çalıştığı pek çok başarılı futbolcuları bulunmaktadır.

Günümüz futbolu milyarlarca insanı peşinden sürükleyen en popüler spor dalı olup, bir endüstri dalı olmuş, hatta Dünyanın en büyük sektörü olmuştur. Milyarlarca Dolarların döndüğü bu sektörde artık spor kulüblerininde büyük Holdinler yada Şirketler gibi profesyonel anlamda  çok iyi yönetilmesi zorunlu hale gelmiştir. Bu  nedenlerden dolayıdır ki alanında kendisini ispatlamış, çalışmaları bilimsel temellere dayanan deneyimli ve profesyonel insanlara şiddetle ihtiyaç duyulmaktadır. Dr.Gümüşdağ bu bağlamda Türk futbolu için kendisini her anlamda yetiştirmiş önemli bir değerdir.

Bir teknik direktörün başarısının ilk şartı maliyeti düşük ve kendi oyun felsefesine göre oyuncular bulmasıdır. Alaylı-mektepli savaşının gizli platformlarda çarpıştığı futbol piyasasında Dr.Gümüşdağ'ın en büyük artısı toprak sahaların tozunu futbolculuk döneminde yutan bir akademisyen olması. Profesyonel futbol müsabakalarındaki faullerin saldırganlık kuramları bakımından değerlendirilmesi konulu psiko-sosyal çalışması ile ''Dr.'' Ünvanı alan Hayrettin Gümüşdağ'ın doğasında agresiflik var. Antrenmanları her oyuncusu adına yaşayan, maçlarda oyuncularından fazla pozisyon takip eden öncelemesi mükemmel bir teknik adam. Çalıştığı takımlarda en az sakatlık veren antrenörlerden biri. Dr.Hayrettin Gümüşdağ kendisini futbola adamış mesai kavramını unutan bir teknik adam. Tesislerde üç vardiya çalışan güvenlik görevlilerinin tamamı aynı gün içinde hocayı görüyor. Bire bir terapi ve özelliklede genç sporcularına öz güven kazanması için yakın ilgi gösteren  Dr.Gümüşdağ sahada isimlere bakmıyor. İstatistikci teknik adam sadece yapılan doğrulara bakıyor ve çok doğruyu yapan formayı alıyor. Takım yaparken geçmişte yaşamıyor. Günün en iyisini arıyor. Dr.Gümüşdağ sahada sevgi ile disiplin arasında o kadar iyi denge kurmuş ki futbolcuları bunun adına '''saygı'' diyor.

sergenn  Members Profile
Send Private Message
Find Members Posts
Add to Buddy List
Üye

Online Status: Offline
Posts: 81     Quote  Reply  Posted: 03 Eylül 2006 at 04:43
Hayrettin Gümüşdağ diye birini duymadım.

metince  Members Profile
Send Private Message
Find Members Posts
Add to Buddy List
Yeni Üye

Online Status: Offline
Slmlar arkadaslar!

Yurtdisinda yasiyorum.
Sayin Hayrettin Gümüsdagla gecen kis Antalyada tanisma firsati buldum.
Hem futbol bilgisi ve birikimiyle hemde efendiligiyle beni cok sasirtmisti.
Ne yazikki laik oldugu yerlerde olmayan gercek bir futbol adami!
Kiymetini bilelim!

saygilar,
Metin

Arkadaşlar hocamızla ilgili bir yazıyı buldum.lütfen okuyun.bu hocaya sahip çıkalım.sonunda kazanan samsun futbolu olacak.göreceksiniz.ben de isterim serkan aykut u oynatmasını ama adamın yaşı 33 kaç yıl daha oynıcak.en fazla 1 yıl.1 yıl için geleceğimiz olan bu futbolcuları kaybetmeyelim.hocamıza sahip çıkalım.takıma sahip çıkalım.hoca gitti diyelim kim gelecek peki.daha iyisini söyleyin.yılmaz vural mı daha iyi erdoğan arıca mı daha iyi raşir çetiner mi daha iyi.adam gençlere güveniyor.tam bize göre bir hoca.daha ne istiyorsunuz.biraz sabırlı olalım.takımı sonuna kadar destekliyelim.

Baskent_Samsunspor

Alıntı yapılan: çarşamba55 - 23 Ekim 2008, 00:55:07
rizeyi yenersek metin diyadini yollarlar, perki biz yenilirsek hayrettin gidermi? zor. o halde yenelim, metin işsiz kalsın. alemin kralı samsunspor, biz samsunsporluyuz daaa.
Günün Sözü

nede olsa çarşambalıyız  :)))  aynen katılıyorum

FaT1h

pazartesi rize kanalına baktım bide bizim kanal 55 e bizim kanal samsunspor konuşuyo hep rizenin kanalı nedense trabzonspor konuşuyo :S

Yalnızca BİZ

Güzel bir bilgi fat55...  Teşekkürler... Ben SAMSUNSPOR'umdan umutluyum...

Kais

evımızde yenemıcemız takım yok ama deplasmanda aynısını soylemek zor bu mcda evımızde ve kesın alırız dıye dusunuytorum

Rizespor

sizin karadeniz takımlarına karşı bir allerjinzmi vardır ne giresunla ne orduyla ne rizeyle nede trabzonla uyuşamıyorsunuz böyle yaparak size olan sempatiyi kaybediyorsunuz yanlış bir yola sabmışsınız.

Yalnızca BİZ

Biz gayet ılımlı, açık ve demokrasi içinde olan taraftarlarız...

seckin55

Alıntı yapılan: Baskent_Samsunspor - 23 Ekim 2008, 09:09:25
Günün Sözü

nede olsa çarşambalıyız  :)))  aynen katılıyorum

Salı aksamı istanbuldan Samsun' a dönerken otobüste önümde oturanlar birbiriyle  tanıştılar.soldaki cam tarafındakine sordu. " Samsunlumusun kardeş" diye..onunda cevabı; hayır Çarşambalıyım dedı.:):)  koptum valla...neden böyle denilio.yada cevabı   "ewet samsun carsambalıyım niye denilmiyo..gülünç bişe :)

Alemci İsmail

Biz kimseyle uyuşmuyalım başarılı olalım,süper lige çıkalım,hep beraber kopalım,Rize yi yeneceğiz yazın bir yere.Gerçi benim gözlemlediğim kadarıyla pazartesi maçları hep berabere bitiyor.

GençKozluklu

Arkadaşlar;

Bu hafta İstanbul'da oynanacak Samsun Basketbol bayanlar basket maçının saati ve tarihi hakkında bilgis olan var mı?

Teşekkür ederim.

kuzey55

cuma(yarın) saat 15:00 da akatlar' da...ayrıca maçı d-spor canlı vericekmiş...

Yalnızca BİZ

Rizespor

23 Ekim 2008, 16:57:18 #73 Son düzenlenme: 24 Ekim 2008, 22:24:34 yönetici
Alıntı yapılan: harbisamsunsporlu5517 - 23 Ekim 2008, 14:05:29
sizler 2004 de samsunsporun bir iddaası olmadığı halde kendi sahanızda bizi 2 - 1 yenmişdiniz göz göre göre küme düşme potasına sokmuşdunuz biz  bunu neden yazmıyorsun.  Ama biz yine düşene bir tekme daha vurmadık el uzattık ayağa kalkmak için sezon başında bizim onursal başkanımız samsunspora 500 bin ytl para bağışladı bunlarıda görmemezlikden geliyorsunuz.

Türk!

İnsana ne gelirse komşusundan anne babasından en yakınından gelır kısacası..
Eden bulur demişler değil mi..
İyiki yendik sizi rizeli..
Maça gelirsek de taraftar aynı kalır seyirci sayısıda etkilenmez hıc klasık 3 bin kisiye oynayan samsunpor,sessız sakin bir tarfatarla rahat bir futbol ile galip gelir Samsunspor