Samsunsporlu aktör; Polat Bilgin

Başlatan mehmet yılmaz, 09 Nisan 2008, 21:16:48

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

Kitap projesi için minik bir teklifimiz olmuştu kendisine ve aldığımız cevap tahmin ettiğimiz gibi;

AlıntıKimden:   polat bilgin
Gönderme Tarihi:  Cum 11.04.2008 14:30
Kime:   xxx
Bilgi:   
Konu:   Re: Samsunspor
Ekler:   

Sayın xxx

Göstermiş olduğunuz ilgi için çok teşekkür ederim. Samsun'umuza ve
Samsunspor'umuza yapacağım en küçük katkı bana onur verecektir.

Sevgiler
Polat Bilgin

berusa55

Bu cevap üzerine daha ne denir ki? Bravo tek kelimeyle!

Adnan Mesadonoviç

12 Nisan 2008, 00:16:14 #32 Son düzenlenme: 12 Nisan 2008, 00:26:29 samsuni
SAMSUNSPOR lu olsun çamurdan olsun daa

Sioux

Sözde değil özde Samsunlu bir kardeşimiz. Allah, yolunu açık etsin. Birgün Oscar kazanır inşallah.

Alem Duysun Kral Samsun

mehmet yılmaz

AlıntıMehmet YILMAZ

Samsunsporlu aktör; Polat BİLGİN 

Kendisini tesadüfen keşfettim. Adını ilk defa duydum, resmini ilk defa gördüm. Zaten dizi seyretme alışkanlığı olan birisi değilim. Televizyonu sadece DVD ve futbol maçı seyretmek için kullanıyorum.
Google'da Samsunspor'a ait görselleri aratırken kırk küsurlu sayfalarda denk geldim ona. "Samsunspor'un hiçbir maçını kaçırmadı" yazısı ve genç bir adamın fotoğrafı çıktı karşıma. Bu da kimmiş diye girdim ve Polat Bilgin ismiyle karşılaştım. Açıkçası adını ilk defa duymuştum. ATV'de yayınlanan "Affedilmeyen" dizisinde oynamış ve şimdi de aynı kanaldaki "Karayılan" adlı dizide Margos karakterini canlandırıyormuş. Diziyi seyredenlere sordum; Antep'in yerlisi bir hristiyan olan ama Fransız işgaline karşı Türklerden yana tavır koyan bir karaktermiş onun payına düşen. Dizinin başrollerindeki dört oyuncudan birisiymiş yani. Zaten dizideki performansının yanında kariyerine bakıldığında da usta bir tiyatrocu olduğu aşikârdı.
1976 yılında Samsun'da dünyaya gelmiş Polat Bilgin. Liseye kadar da burada okumuş ve kendi ifadesiyle, Samsunspor'un hiçbir maçını da kaçırmamış. Zaten künyesinde de tuttuğu futbol takımı kısmında "Samsunspor" yazıyor; falanca takımın yanında Samsunspor'u da tutuyor yazmıyor...
Büyükşehir Belediyesi'nin "Samsun Sanatçısını Tanıyor" adlı bir projesi var. Güzel, naif ve gerekli bir proje. Orada Mehmet Aslantuğ, Ahu Türkpençe hatta Levent Kırca gibi isimler vardı, Polat Bilgin var mıydı bilmiyorum. Bir sanatçının hemşehrimiz olması çok güzel bir şey, bu anlamda ben Orhan Gencebay'ı da Cemal Safi'yi de, Yıldıray Çınar'ı da çok önemsiyorum ama bence Samsunlu olmaktan daha önemli bir şey var; Samsunsporlu olmak.
Çünkü insanın memleketini seçme şansı yok ama tuttuğu takımı seçme şansı var. Bu nedenle takım tercihi memleket tercihine göre erdemli ve şuurlu bir hareket elbette.
Ülke çoğunluğunun malum takımları tuttuğu bir ortamda şehrinin takımını tutmak ayrı bir idealistlik gerektiriyor bence. Bu yüzden Polat Bilgin'i hem Samsunspor'u tuttuğu hem de bunu açıkça ve gururla ifade ettiği için çok takdir ettiğimi söylemeliyim.
Benim için iyi bir aktör, tiyatrocu ve yönetmen olması önemli, Samsunlu olması da önemli ama en önemli tarafı Samsunsporlu olması. Böylesi sanatkâr ve Samsunsporlu bir insanı keşfetmek gerçekten güzel bir duygu.
Bu Samsunsporlu kardeşimize yaptığı işin doğruluğunu hatırlatmak ve onu onore etmek lazım diye düşünüyorum.
Başka diye soranların inadına, Samsunspor'u tutmanın gururunu yaşadığın ve bu gururu yaşayan bizleri de mutlu ettiğin için sağ olasın hemşehrim.

http://www.halkgazetesi.com.tr/author_article_detail.php?id=2766

Lazoli

12 Nisan 2008, 22:42:46 #35 Son düzenlenme: 13 Nisan 2008, 02:59:12 samsuni
helal olsun alnindan öperim onu

SaMsUnSpOr 55

nomak55

Belki bir gun baskan olur ne dersiniz?? Cogundan da iyi yapcagına eminim icindeki sevgi muhtac oldugu sey zaten.

SaMsUnSpOr 55

yaw bende geçen gün  karayılanı izlerken görmüştüm uyuyan babamı kaldırdım

celebi

helal olsun polat bilgine işte bize de bu tip samsunsporluluğunu gizlemeyecek evet bende samsunsluyum ve samsunsporu tutuyorum diyecek aktörler yada sanatçılar çıkması gerek.

HoliganSamSunLu

Başkan değilde Belki siteye üye olur heee ne dersiniz güzel olmazmı e-postasını bulabilsekte mail yazsak site tanıtımı :D:D

Pergani 55

helal olsun bende bakmaya çalışacagım o diziye

cem and naz55

helal olsun ben siteye üye oldum oyumuda kullandım herkes üye olsun oy atsın ankete ve polat bilginle ilgili görüşlerini yazsın adam müthiş bir samsunlu ve samsunsporlu onu sitesinde samsunlular olarak yanlız bırakmayalım

aydın uzun

bende üye oldum ve oyumu kullandım.kara yılan dizi seyredin arkadaşlar.

aLeM

Istanbul takımlarını tutmak sıradanlıktır basarıyı tutmakdır bır nevı ama takımının sampıyon olamıyacagını bılerek ona sevdalanmak hıc bı basarı ıstememek sadece armaya ve yasadaıgı  sehre sevdalı olmak apayarı bı duygudur bunu  herkez anlayamaaz anlayanlar bı aradalar her zaman herkeze ınat SAMSUNPOR...