Samsun - Raylı Ulaşım Sistemi [SAMULAŞ]

Başlatan berusa55, 20 Mart 2008, 21:23:51

« önceki - sonraki »

Nuri Asan

Ankara'da ki raylı sistemler Ankaray ve Metro Samraydan daha hızlı gitmesine karşın çok daha sessiz. Ankaray'ı uzun bir süre kullandıktan sonra Samray beynimin içinde sanki uğulduyor

sadece55

2sinin arasında büyük farklar var..Biri Metro sistemi diğer hafif raylı sistem..sistemler tamamen farklı.Maddi olarak ta arada uçurum var

amasra

Raylı sistemde "Mavi Koltuk" dönemi
Samulaş Genel Müdürlüğü, engelli ve yaşlı yolcular ile hamile ve çocuklu yolcuların daha rahat seyahat etmeleri için her bir tramvaya 12' şer tane "Mavi Koltuk" koydu.

Samulaş Genel Müdürlüğü, engelli ve yaşlı yolcular ile hamile ve çocuklu yolcuların daha rahat seyahat etmeleri için her bir tramvaya 12'şer tane "mavi koltuk" koydu.

Kırmızı renkli diğer koltuklardan farklı bir renkte olan bu koltukların "algıda seçicilik oluşturmayı" amaçladığını belirten Samulaş A.Ş. yetkilileri, vatandaşlardan olumlu tepkiler aldıklarını ifade ettiler.

Mavi koltuk uygulamasından yararlanan Sadık Öneş isimli vatandaş, "Uygulamadan çok memnunum. Tramvayın yoğun olduğu saatlerde ayakta seyahat etmek zor oluyor. Oturan yolculardan müsaade istemek konusunda çekincem vardı ama bu uygulama sayesinde bizim için tahsis edilen mavi koltuk dolu olsa bile yolculardan müsaade isteyerek oturabiliyorum. Böyle bir uygulamadan dolayı yetkililere teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Musti

Benim algıda seçiciliğim başka türlü çalışıyor herhalde.

Yer vermeyenlere insanlığını hatırlatmak için renk değiştirmek yeterli mi?
Mesela engelli bir vatandaşımız mavi renkli bir koltuğa oturduğunda fişlenmiş olmayacak mı?

Çok saçma ve amacını yerine getiremeyen bir proje.

isyan

Kirmizi renkli koltuklarin yanina mavi renkli koltuk  :rulet:

emre

Alıntı yapılan: Musti - 29 Mayıs 2012, 19:12:19
Benim algıda seçiciliğim başka türlü çalışıyor herhalde.

Yer vermeyenlere insanlığını hatırlatmak için renk değiştirmek yeterli mi?
Mesela engelli bir vatandaşımız mavi renkli bir koltuğa oturduğunda fişlenmiş olmayacak mı?

Çok saçma ve amacını yerine getiremeyen bir proje.

engelliler o kadar çok şey yaşıyorlar ki günlük hayatta, fişleneceklerse böyle fişlensinler. Ben böyle bir şeyden gocunacaklarını sanmam. Sonuçta belediye yer vermeyenlere insanlık dersi veremez.

Ayberk

yani hepsi kırmızıyken de yer veren veriyordu, şimdi yer vermeyen yine vermiyor. ilk dizayn edilirken laf yerini bulsun diye yapsalardı tamam da, 1 buçuk sene sonra yapınca komik ve anlamsız oldu

emre

Samsun'da bu yer verme vermeme olayları nasıl oluyor bilmiyorum, dediğin gibi aslında bu tür uygulamalar %50 bile verim sağlamıyor belki. Yine de yaşlı birisi bindiğinde bu tür yerlerde daha rahat hak iddia edebilir. Zaten bu sorunu tamamen çözmek mümkün değil, eleştirmek yerine çevremizdekileri uyarmak çözüm bulmak daha mantıklı.

amasra

bakın arkadaşlar ben bu işin içinde birisiyim sistemi dahi herşeyi biliyorum daha cok bılmedıklerınızıde bılıyorum fakat gecende ben bındım yaşlı adam ayakta genc üniversıte öğrenci oturuyo harbı dalacam birine bır gun bide üviversıte öğrencısı bunalrı yapıyor sistem ancak daha oturma aşamasında gun gectıkce dahada başka yenılıkler cıkacak mesala şu o bındgınz kartlar yakında atakum hattında da gececek ve o hatlar shelle kadar gıdecek ufak otobus sıstemı gelıyor

amasra

Alıntı yapılan: isyan - 29 Mayıs 2012, 19:23:06
Kirmizi renkli koltuklarin yanina mavi renkli koltuk  :rulet:

neden beyaz değilde mavi bende anlam veremedim

5trawberry

Şirketimizin kurumsal başlığı değiştirildi. Trenlerimizde kullanuılan "Kırmızı" - "Beyaz" - "Siyah" ve "Gri" renklerinin kullanıldığı yeni kurumsal başlık logomuzda "SAMULAŞ" yazısının altında bulunan "Gri" gölgeleme ve fon rayları temsil etmekte.

Aynı zamanda Şehrimizin Marka değerlerinden olan Samsunspor' un renklerine de atıfta bulunan yeni başlık logomuzun yanı sıra Samulaş' a ait özel bir logo oluşturulması içinde çalışmalarımız devam etmektedir.

Stoper

Sefer saatlerinde yaz uygulamasına geçilmiş. Son sefer 23;45

berusa55

RAYLI SİSTEMDE YAZ PROGRAMINA GEÇİLDİ...

Yaz aylarında değişen yolcu sayısı ve hareketleri dikkate alınarak, sefer programlarında değişikliğe gidilmiştir.

Ramazan Ayı hariç 2012 yaz döneminde uygulanacak sefer programları:

Kaynak

mehmet yılmaz

http://samulas.com.tr/newsdetail.asp?newsid=30

Alıntı
Samulaş Artık Kırmızı-Beyaz-Siyah...

Şirketimizin kurumsal başlığı değiştirildi. Trenlerimizde kullanuılan "Kırmızı" - "Beyaz" - "Siyah" ve "Gri" renklerinin kullanıldığı yeni kurumsal başlık logomuzda "SAMULAŞ" yazısının altında bulunan "Gri" gölgeleme ve fon rayları temsil etmekte.

Aynı zamanda Şehrimizin Marka değerlerinden olan Samsunspor' un renklerine de atıfta bulunan yeni başlık logomuzun yanı sıra Samulaş' a ait özel bir logo oluşturulması içinde çalışmalarımız devam etmektedir.

Samulaş'ın Samsunlu ve Samsunsporlu yeni genel müdürü, Samsun Mübadele Derneği eski başkanı Akın Üner beye teşekkür ediyorum.

Cheregi

Eski logonon mide bulandıran renk kombinasyonundan sonra 2 kere teşekkür edelim.