Ara transferde (2007/08) kimler alınmalı ?

Başlatan ali ihsan, 12 Kasım 2007, 00:35:51

« önceki - sonraki »

mctlçy

samet şımarık,yeteğini kullanmayan kendini süperstar zanneden bir topçuydu satılması iyi olmuş.mehemt için söylencek birşey yok kesinlikle doğru.kemal içinde %90 forvet alınacağı için g.birlğine ve kendisine verilen paradan kurtulma amacıyla gönderilmiştir die düşünüorm

Sol Açık

İyi de dostum 19 yaşındaki oyuncu şımarıksa yetiştirirsin. Yetenekli oyuncular yaşlıyken şımarıksa şutlanır, çünkü geleceği değil geçmişleri vardır. Genç oyuncular yetiştirilir. Bu tür oyuncuları yetiştirmek için bizim takımın bir sürü hocası yok mu? Samsunspor futbolcu yetiştirerek yol alabilecek bir klüp ve futbolcular yetiştirilirken yapacağın tek şey oyuncuyu bulup idman yaptırmak değil ki.

Yani eksikleri vardır, herkesin var. Ama çabalamaktansa "satıp kurtulmak" ve bu satışı "para kazandık" diye açıklamak saçma. Yani Samet'ti satarak Samsun şu anda ne kadar kazanabilir ki.

Ayrıca üzgünüm, ama 19 yaşında adamı Samsun'un süperlige satması, "kurtulduk" denemeyecek bir durum. Satılan klüpse G.Antep. Bu tür oyuncu alımlarını yapan klüp geçmişte Samsun'du, ve bu durum bizim takımımızın "küçüldüğünü" hissettiriyor ve üzüyor...

Bu arada mctlçy, yanlış anlama, yukarıda yazdıklarım direk sana karşı değil, duruma kızıyorum...

mctlçy

şu anda bu kadar maddi krizdeyken genç futbolcu-yaşlı futbolcu ayrımnda olamayız :wink: yıllık 20milyarda versek yararlı değilse göndermek zorundayız.çünkü o 20milyara bile ihtiyacımız var!! ki samet sezon başında gitmek için neler yaptı...az da olsa kendisine verilen şansları hiç kullanamadı

Sadece Samsunspor

bence satılması çok doğru o da caner gibiydi oyanmıyordu şans verilen yerlerde ayrıca bence para için satılmasıda doğru kulüpte para sıkıntısı varken satmak en doğrusuydu  :wink:

Sadece Samsunspor

hee bu arada son 3-4 yıldan sonra ilk defa transferden para kazandık son 3-4 yıl içinde gidenlerin hepsi tek taraflı fesh edip gitmişti

AllydeenleaR

samet özellikle kendisine ihtiyaç duyulan şu 2 senede takıma hiçbirşey vermedi zaten ilk devre de az oynadı demekki hocamız bir ümit görmedi para bizim için bu kadar değerliyken sametin gönderilmemesi hiç oynamamış bir adam için saçma olurdu heralde.

AllydeenleaR

bir de aklıma gelmişken evren turhan konusu noldu? bayadan beri buraya girememiştim.bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim...

edmontdante

Samet'i pek tutmuyordum.Hele o Sakarya maçında bir adımdan  boş topu ıska geçince hep bitmişti benim gözümde.

Ama alan takımın gaziantep olması enteresan geldi bana biraz.Milli olmasından ötürü gaziantep almıştır diye düşünüyorum.

Samet gibilerin Samsun!dan ayrılmaları bence menfaatlerine.Çünkü çok yetenekli olmayan  gençlere bizim camia pek anlayış göstermiyor.Belki dışarıda daha başarılı olabilirler.

Anlayıştan bahsettim belki ben de bu anlayışı gösteremeyenlerdenim zaman zaman .Ama benim bu durumum o oyuncuda gelecek görmememle bağlantılı.Ben Samet'te bu geleceği kendi adıma gçrmemiştim ve bu nedenle satılmasına üzülmedim.Kemal AKBABA ile ilgili görüşlerimde  aynı yönde

ozkan17

cok ıyı olmus sametın gondermesi..kendını sandı buyuk bı yıldız sanıyodu..en azından ona odenecek oparayı yenı transfere oderız..kac seneden berı bu takım ahıc bısey vermedı guzel oldu gıtmesı

mehmet yılmaz

Kaleci Harun için Hakkı'nın referans olduğunu düşünüyorum. Ne de olsa uzun süre Sivasspor'da oynadı Hakkı. Muhtemelen biliyordur onu az buçuk. Ancak aynı Hakkı'nın geçen yıl da İbrahim Aydemir adlı bir yeteneksize referans olduğnu hatırlayınca inşallah bu kez aynısı olmaz diye dua ediyorum.

Samet'e gelince; Samet'in Samsunspor'dan aldığı para çok fazla değildi zaten. Yani, önemli bir külfet getirmiyordu. G.Antep'ten alınan bonservisin de çok fazla olduğunu sanmıyorum. Samet'in külfeti yoktu ama maalesef herhangi bir faydası da olmadı. Özel sorunları olan bir çocuktu ve bence Samsun şehrinden ayrılması onun için çok iyi olacaktır. Buradaki çevresiyle irtibatı kesmesi lazımdı; inşallah başarabilir.

Samet'in gidişi sadece şehrimizin bir çocuğunun gitmesinin hüznünü oluşturdu bende. Samsunspor'a faydası olacağına inanmıyordum; keşke olabilseydi ama...

Kemal Akbaba iyi niyetli bir çocuktu. Taraftarla da arasını iyi tutuyordu; idmanlarda da epey neşeli ve uymul bir portre çizmişti. Henüz 19 yaşında olduğunu düşünürsek ileride iyi yerlere gelebilir. Ama bence kiralık olması zaten bir çarpıklıktı. Samsunspor kiralık oyuncu almamalıdır! Yöneticilikte iki önemli kaide var demişti eski bir yöneticimiz; bir asla kiralık oyuncu alma; iki verdiğin sözü mutlaka tut!

Takımda halen fazlalık olan birkaç isim var. Bunlardan birisi Serkan Eyüboğlu. Bizim evladımız ama kapasitesi yeterli değil asla.

Ayrıca Samsunspor genç takımının yıldızı olan Tanju Con'un da kampa götürülmüş olması doğru bir davranış. Henüz 16-17 yaşında bir genç ve elbette çıkıp takımın seyrini değiştirmesini falan beklemiyoruz. Muhtemelen kamptan sonra genç takıma dönecektir ama önümüzdeki yıllar için iyi bir moral-motivasyon olur bu Tanju'ya. Çocuğun ismi karizmatik bir kere; Tanju... Yarım kalmış hayallerimizi hatırlatmıyor mu size de?

Harun'un iyi çıkacağını farzedersek bize halen iyi bir forvet ile biri oyun kurucu ve iyi şut çıkarabilen iki orta saha oyuncusu daha lazım. Gelecek adamlar nokta transfer olmalı.

ali ihsan

Samet çok yetenekli olsa formayı kapardı zaten.O kadar hoca geldi hiç birisinin gözüne giremedi.Gittiği takımda umarım başarılı olur.
Oyun kurucu alınması zorunlu bana göre.Ön libero olarak Sefa,Zafer,Furkan ve Ömür yeterli olabilir ki Zafer şakarıda sağ açık olarak kullanabiliriz.Geçen sene zaman zaman o bölgede iyi maçlar çıkarmıştı.

edmontdante

Geçen sezon zaman zaman  sağ kanat oynayan ve burada ileriye direkt top taşıyan Serdar ÖZKAN 'dı.Zafer ŞAKAR'ın sağ kanat oynadığını hatırlamıyorum

SaMsUnSpOr 55

Samsunspor´da Celil krizi
Malatyaspor ile geçen sezon yaşadığı krizin yeniden alevlenmesi ve Sarı-Kırmızılı ekibin avukatlarının başvurusuyla Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Celil Sağır´ın lisansının bloke edildiği öğrenildi. Yıldız futbolcunun eğer lisans krizi çözülemez ise ligin ikinci yarısında Samsunspor forması giyemeyeceği öğrenildi

CELİL HAKLI GÖRÜLMÜŞTÜ
Samsunsporlu Celil Sağır ile Malatyaspor arasında bir süre önce karşılıklı olarak anlaşma sağlanmasına rağmen kriz yeniden alevlendi. Geçen sezon Malatyaspor forması giyen ancak daha sonra alacakları nedeniyle Sarı-Kırmızılı ekiple mahkemelik olan Celil, davayı kazanmıştı. Ardından ise Celil ile Malatyaspor arasında karşılıklı görüşmelerin ardından uzlaşma sağlanmış ve yıldız oyuncu serbest kalmıştı. Fakat, bir süre önce Malatyaspor´un avukatlarının aynı konudan Celil aleyhine dava açtığı ve federasyona başvurduğu öğrenildi. Başvurunun ardından yaşanan gelişmelerde federasyonun Celil Sağır´ın lisansını bloke ettiği öğrenildi. Kriz çözülmez ise yıldız futbolcunun ligin ikinci yarısında Samsunspor forması giyemeyecği öne sürüldü. Konu hakkında Samsunspor cephesine henüz bir bilgi gelmediği öğrenildi.

Sadece Samsunspor

hiç bişe olmaz lisans alınır malatya yine borçlu çıkar  :wink:

jean

samet su anda varlik gosteremedi insallah ilerde pisman olmayiz saldigimiza