LİG A 26.Hafta SAMSUNSPOR 1-2 Akçaabat Sebatspor

Başlatan KaleArkası, 17 Mart 2007, 16:10:13

« önceki - sonraki »

edmontdante

Alıntı yapılan: "samsuni"
Samsunspor'un bir adını bıraktılar geriye. o isim gönlümüzde kalacak ebediyen ve biz taze bir ümidin peşine takılacağız seneye.

Malesef kardeşim.ben de maçtan çıktıktan sonra babama "Biz SAMSUNSPOR'u hala eskisi gibi sanıyoruz o nedenle fazla şey bekliyoruz " dedim.Dediğin gibi bu takımın sadece adı SAMSUNSPOR .Yoksa bu Erol'ların,Gökhan'ların,Çiçek'lerin hatta hatta seyircinin çok tuttuğu Adnan'ın bile ne işi var bu takımda.Zamanında beğenmediğimiz bir çok futbolcu  bunların en iyisinden iyiydi.Hey gidi diyesi geliyor insanın.İstanbul takımlarıyla burada  berabere kaldığında üzülen taraftar bugün son dakikalarda beraberlik için çırpınıyordu

ölümüne 55

bugün işte olduğum için maça gidemedim.maçtanda haber alamadım..eve gelir gelmez neti açtım kaç kaç yenmişiz diye.... :evil:  :evil:  :evil:

başka söze gerek varmı... :(  :(

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: "şirinler_1965"Kapalıya küfür etmemizin nedeni bir gözlüklünün bize karşı el kol gel filan demeleridi.Takımın kötü olması bizden başka kimsenin bagırmaması gücümüze gitti.Yönetime ya da futbolcuya tepki olan bir bestede yokdu sadece takımı ateşlemek için yapılmış hareket.Ama bazen herşey istediginiz gibi gitmiyor.

şirinler kardeşim
gerek bu siteden gerekse de forzasirinler.comdan samsunsporluluğumuzu biliyorsunuz zaten. yazdığım gibi, kapalı gerçekten ruh gibiydi bugün ama yine de topluca sövülmesine kırıldım. şirinlerin daha soğukkanlı olması gerekirdi diye düşündüm. o moral bozukluğunu biz de yaşadık, biliyoruz. daha oyuncunun adını bile bilmeyen ama herşeyi bildiğini sanan çekirdekçilerle biz de atıştık orada... neyse; uzatmanın alemi yok dediğin gibi.

@edmontdante
tespitlerin doğru. geçmişin hayaliyle bugünün realitesini karıştırmaya başladık.
Ah samsunspor ah... sevenini bile düşürdün birbirine. senin adın içimizi titretirken kimlerin eline düştün be sevdiğim?..

bir de şunu eklemem lazımdı maç kritiğine; elazığ maçı, altay maçı, bugünkü maç... skor olarak geriye düşünce son 15 dakikayı adeta oynamaya bile gerek duymadan bırakıveriyoruz oyunu. bu teslimiyetçilik kahrediyor biraz da insanı...

s_uzunkaya

çok şey yazmak istiyorum... yazıyorummm siliyorummm.. en iyisi bişii yazmamak... angutlarr yuhhhhhhhh!!!!

ali ihsan

Bu takım ruhunu kaybetmiş.Takımı toparlayacak,yönlendirecek ,arkadaşlarına sözünü dinletecek oyuncumuz ve kaptanımız yok.Haftalardır bu takımın en iyisi,yüreğini sahaya koyarak oynayan adam, bir kaç hafta önce kiralık olarak takıma gelen Ferudun'sa ,senelerdir bu takımda oynayanların utanması lazım.Ercan Koloğlu'ndan sonra bu işi yapabilen bir oyuncumuz olmadı.Dünkü çocuk Gökhan Kaba taraftara artistlik yapabiliyorsa bu iş bitmiştir.SAMSUNSPOR RUHUNU KAYBETMİŞ BEYLER.Sene sonunda yapılacak iş bu ruhsuzlar topluluğunu göndererek ağırlıklı olarak Samsunun çocuklarının yer aldığı genç ve idealist bir takım oluşturmaktır.Ertuğrul,Celil,Cenk,Müjdat,Serkan vb. gibi bir jenerasyon yakalamak için bu şart.Toplama takımla bu iş olmaz artık.Sercan,Sefa,Emre,Samet,Turgut dururken banane Zafer Şakardan veya Sinan özkandan.Bizim çocuklarımız oynasın bari geleceğimizi şekillendirelim.Erol Kapusuz veya Gökhan Kaba bizi deli edeceğine hiç olmazsa kendi çocuklarımızın olumlu bir hareketine sevinelim ve gelecek adına umutlanalım.ARTIK BU ŞEHRİN VE O ŞANLI FORMANIN RUHUNA UYGUN OLMAYAN ADAMLARIN O ÇİMLERE BASMASINI GÖRMEK İSTEMİYORUM.Ali sami yeni susturan METE'yi,Avni akeri susturan CELİL'i,İnönüyü susturan SERKAN'ı,tekmeye kafa uzatan MUZAFFER'i,asla pes etmeyen ERCAN'ı,Feneri her sene dörtleyen o inanmış topçuların RUHUNU TAŞIYANLARIN O ÇİMLERE BASMASINI İSTİYORUM.Sebat karşısında rezil olanları değil.SAHA KENARINDAKİ EMİN'DEN UTANSINLAR.

cem and naz55

şimdi bu rezaletin suçlusu olarak kimi göstereceksiniz şimdi tutarlar maratondaki taraftarlarımız yüzünden maçı kaybettik dersiniz siz dersiniz siz<ler yüzsüz insanlarsınız
arkadaşlar bu kötü gidişinin levent erişle hiç bir ilgisi yoktu sadece erişi bu şehrin önüne attılar
defol git yönetim

Forvetim

seneye yeni kurulacak yönetimle, tamamen ama tamamen samsunlu çocuklardan kurulu bir takımla herşeye sıfırdan başlanmalı, başka kurtuluş yok. herşeyimiz öz be öz samsun olmalı.

ALI55

YAZACAK FAZLA BIRSEYDE YOK TOPLAMA TAKIM ANCAK BU KADAR OLUR ÖZÜNE DÖNEMEZSEN OLACAGI BU KİRALIK ADAMLARDAN NE BEKLERSINKI GERÇİ HEPSIDE 1.5 YILLIK SENEYEDE BUNLAR BIZDE YA ŞU SERKAN ARTIK İĞNEYLEMI OYNAR NEYLE OYNARSA OYNASIN CIKSIN SAMSUNLUYSA SAHADA DOLANSIN YETER GÖKHAN DAN BİN KAT DAHA İYİDİR TEK SUÇUMUZ SAMSUNLU OLMAKMI NEDIR BU YAAA AFERDERSINIZ AMA İSMİMİZ BU LİGE FAZLA GELİYORR AMA GERÇEKTE ŞU Kİ BİZ BU LİG DEYİZ OYNAMADAN DA SÜPER LİGE ÇIKARTMADIKLARINA GÖRE KALAN 8 MAÇI KAZANIP BU TAKIMIN SÜPERLİGE CIKMASI LAZIM RUHSUZLUK YAPMAYIN TAKIMIN HEPSİNE 20 ŞER MİLYAR CEZA VERSINLER ARTIK DA MAKSIC KALEYE YETER ARTIK HANGI TAKIMDA GORULMUS YAA YABANCI KALECIN VAR 2 SENEDIR YEDEK YABANCI FUTBOLCUN VAR YEDEK NE BICIM ISTIR BUNLAR DEGILMIYDI SÜPER LİGDE BIRAKSINLAR DIYE TRANSFER EDILENLER O ZAMAN OYNATACAKSIN YABANCI HAKKIMIZI BILE HELIMIZE KULLANAMIYORUZ NE BICIM YONETICILIK BUYAAA YAZIKLAR OLSUN ULAN BIKTIM BU TAKIMDAN YAA DÜŞÜN KÜME AMATÖR LİGE YADA VURUN KİLİDİ İFLASINIZI ACIKLAYIN GİDİN LİGİN SONUNCUSUNU YENEMIYORSUN LANET OLSUN SİZLERE YAA BU HAFTA DA YENILIRLER LIGEDE HAVLU ATARIZ SONRA KIÇLARINA KINA YAKSIN TRABZONLU İÇİMİZDEKİ SEBATLILAR ÇOK SÖYLENECEK ŞEY VAR AMA BU MAÇDA KESİN BİR SATILMIŞLIK VAR HATIR OLAYI VAR SEBAT KAÇ MAÇ KAZANMIS BILEN VARMI DEPLASMAN DA BIRAK KENDI SAHASINDA NEDENDIR HEP BIZE DENK GELIYOR İDDAMIZ OLMASA ANLARIM AMA İLK 6 İDDAMIZ VARKEN BUNLARIN YAPILMASI ÇOK AYIP O ZAMAN TÜM SAMSUNLULARA SÖYLEYINDE TAKIMIMIZ KAZANACAK DIYE UMITLE BEKLEMEYELIM SIKILDIM BU TAKIMDAN FORMADAN DEGIL TAKIMDAN HEPSİNİ SATIN ZATEN BIZIMDE DEGILLER SAMSUNDA BINLERCE AMATÖR TAKIM VAR TOPLAYIN ARALARINDAN SAMSUNLU COCUKLARI HERHALDE 5 SENEDE ADAM GIBI TAKIM OLUR BIR YERLERE CIKARIZ ATALARIMIZ NE DEMİŞ TAŞIMA ŞU İLE DEĞİRMEN DÖNMEZ VEYA ELİN ŞEYİYLE GERDEĞE GİRİLMEZ BASİRETSİZ YÖNETİM İSTEMİYORUZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ İSTEMİYORUMMMMMMMMMMMMMM

yusuf celebi

Değerli Samsunspor taraftarları,

Takım yenildiğinde veya istediğimiz sonuçları alamadığında insan ister istemez gergin oluyor,bu nedenle hakarethane yazıların hangi boyutlara gideceğini tahmin etmek zor olur.
Bu nedenle yazmadan önce biraz düşünelim.

Bir söz vardır,"zevkler ve renkler farklıdır"bazı taraftarımız bir futbolcuyu beğenebilir bazılarımız beğenmeyebilir kendi görüşlerimizi karşı tarafa benimsetme gibi bir uğraş içinde olmamalıyız.Bazı futbolcular hakkında hakarethane yazılar hem o futbolcunun giydiği formaya hakaret oluyor hemde o futbolcuyu sempati duyan taraftarımızı ister istemez kırmış oluyor.

Bizleri bir araya toplayan samsunspor sevgisidir,farklı düşüncede insanlar olabilir,aslında işin güzelliğide burada anlayabilirsek.

Bizler insanları çok çabuk kırıyor samsunspor'dan çabuk soğutuyoruz bizim bu lüksümüz yok.

maviay55

halkgazetesinin bugünkü gazetesinden haberler...

Güzel bir atmosferde başlayan Akçaabat Sebatspor maçında gerilim her geçen dakika yükseldi. Başkan Başoğlu, yenilen ikinci golün ardından eşi Gisella ile birlikte stadı terkederken, Kırmızı-Beyazlı taraftarlar ise adeta çileden çıktı

Maçın sonunda tribünleri terketmeyen taraftarlar, yönetim ve futbolculara tepkilerini dile getirdi. Daha sonra toplu halde Nuri Asan Tesisleri'ne giden Kırmızı-Beyazlı seyirciler, uzun süre yönetim aleyhinde tezahüratda bulundu

BAŞKAN STADI TERKETTİ
Samsunspor, bir yara da Akçaabat Sebatspor'dan aldı. Play-Off yolunda dün Sebatspor ile çok kritik bir müsabaka oynayan Kırmızı-Beyazlılar, mutlak kazanması gereken karşılaşmada son sıradaki rakibine 2-1'lik sonuçla mağlup oldu. Güzel bir atmosferde başlayan müsabakada tansiyon ve gerilim her geçen dakika yükseldi. Yenilen ikinci golden sonra Kulüp Başkanı Mazhar Başoğlu eşi Gisalla ile birlikte stadı terketti.

TARAFTAR ADETA ÇILDIRDI
Karşılaşmanın bitiş düdüğüyle birlikte taraftarın tepkisinden çekinen Kırmızı-Beyazlı futbolcular soyunma odasına koşarak giderken, Samsunsporlu taraftarlar tribünleri terketmediler. Yaklaşık 30 dakika boyunca Başkan Mazhar Başoğlu ve futbolculara büyük tepki gösterdi. Samsunsporlu seyirciler, daha sonra stat dışında toplanarak Nuri Asan Tesisleri'nin yolunu tuttu. Taraftarlar, burada da tepkilerini dile getirdi.

TARAFTARA TİM EŞLİK ETTİ
Başkan Başoğlu ve yönetimine büyük tepki göstererek tesislere girmek isteyen Kırmızı-Beyazlı taraftarlar güvenlik güçleri engelini aşamadılar. Sağanak yağmura rağmen 45 dakika boyunca tezahürat yapan taraftarlar, takım kafilesi gelmeyinci tesisleri terketti. Taraftarlar, "Herkes gelecek bize hesap verecek", "Bu takımı bu hale siz getirdiniz", "Yönetem istifa" ve "40 yıllık efsane rezil oldu sizinle" gibi tezahüratlar yaptı :!: [/b]

maviay55

karşılaşma sonrası mustafa ugurun açıklamaları

Teknik Direktör Mustafa Uğur, Akçaabat Sebatspor karşısında özellikle ikinci yarıda baskılı bir oyun sergilediklerini ancak gol vuruşlarında şanssızlıklar yaşadıklarını söyledi

MÜCADELEMİZ İYİYDİ
Samsunspor Teknik Direktörü Mustafa Uğur, Akçaabat Sebatspor karşılaşmasında kazanmak için sahada her şeyi yaptıklarını söyledi. Karşılaşmaya büyük bir stres altında çıktıklarını dile getiren Teknik Direktör Uğur, "Rahat olamayışımız bizim oyunumuzu etkiledi. Ancak yediğimiz golden sonraki futbol ve mücadelemiz iyiydi. Ancak aradığımız beraberlik golünü bulamadık" diye konuştu.

RİSK ALDIK
Karşılaşmanın ikinci yarısında takım olarak çok iyi bir oyun ve mücadele sergilediklerini dile getiren Uğur, "Gol atmak için risk almamız gerekiyordu. Ve öyle de oldu. Feridun ile bulduğumuz gol dakikasına kadar çok üstün bir oyun sergiledik. Beraberlik golünden sonra tempomuz düşünce rakibe pozisyonlar vermeye başladık. Nitekim bunların birinde de kalemizde ikinci golü gördük" dedi.

OLMAYINCA OLMUYOR
Karşılaşmada ikinci kez geriye düştükleri golden sonrada ataklarının devam ettiğini ifade eden Kırmızı-Beyazlı ekibin Teknik Direktörü Mustafa Uğur sözlerini şöyle tamamladı; "Yaptığımız onca ataktan bir türlü aradığımız gol veya golleri bulamadık. Özellikle final pasları son vuruşlardaki şanssızlığımız bizi olumsuz etkiliyor. Sebat maçı geride kaldı. Önümüze bakıyoruz"diye konuştu

yorum sizin  :roll:

maviay55

Taraftarın tesislerde protesto gösterisi yaptığı haberini alan Samsunsporlu futbolcu ve teknik heyet soyunma odasında 1,5 saat bekletildi

Samsunsporlu futbolcu ve teknik kadro maç soyunda soyunda odasında mahsur kaldı. Taraftarların Akçaabat Sebatspor yenilgisi nedeniyle yönetim ve futbolcuları protesto etmek için tesislere gittiği haberini alan Samsunsporlu futbolcu ve teknik heyet soyunma odasında yaklaşık 1,5 saat bekletildi. Nuri Asan Tesisleri'nde taraftarın protestosunun sona ermesinin ardından Kırmızı-Beyazlı ekip, polis eskortu eşliğinde tesislere getirildi.

madem ki yüzünüz yok taraftarın karşısına çıkmaya adam gibi oynayın da sizleri alkışlayalım ruhsuzlar 2-3 trabrumlu yönetici bizi bu hale getirdi 40 YILLIK EFSANE REZİL OLDU SİZİNLE

edmontdante

Bu pozisyonda golü atacak olan Gökhan KABA.Top Serdar'a gidiyor ve belliki Serdar bunu kafayla  içeriye indirecek her halinden belli,Burhan markajda Gökhan KABA bomboş ama odun gibi bekliyor.Burhan markaj'da olmasına rağmen hareketli esnek bir pozisyonda.Bu pozisyonda  Serdar'ın bı topu içeriye indireceğini anlamıyor mu bu adam ki  direk gibi duruyor ne pozisyon almış ne başka birşey.Tabiki Serdar indiriyor ama bizim golcümüz  kendini hazırlamayıp sokakta yürür havasında ceza sahası içinde  böyle durunca topa yetişemiyor yada elverişli durumda buluşamıyor.

Bu resim herşeyi ortaya koyuyor zaten.Toptan çok az kenarından anlayan biri bunu çözer

zaten gökhan'dan başka herkes hareketli fotoğrafta.Duran bir tek G.Kaba

NOT:RESİMDE TOPUN NEREDE OLDUĞU PEK ANLAŞILMIYOR.RESMİN SAĞINDA  BULUNAN 3 FOTOĞRAFCININ ÜZERİNE DOĞRU ÇAPRAZ BİR KONUMDA  GÖRÜNÜYOR.

hasselbaink

bir uğursuzluk var... acaba doğru cevap nedir?

a)

b)

c)

d)

Cevap D

bu da halktan hakkı yeşilyurtun yazısı
içimizden geçenleri dökmüş kağıda...

AlıntıAyağa düşmek!  

Kullanılan cümleler dün gibi hatırımda... Sizin de hatırınızdadır. Bu takımın sezon başı yapılanmasının kötü mimarları; sözde toplumu motive edebilme adına özetle şu cümleyi kurmuşlardı:
   "...25. hafta şampiyonluk turu atarız..."
   Gelinen noktaya bakar mısınız lütfen.
   Ligin 26. haftası sonrası, Samsunspor'un değil şampiyonluk turu atması; ilk 6'ya kalarak play-off'ları oynaması bile mucizelere kaldı artık.
   Suçlu kim mi?
   Hangi birinden başlasak. "Al birini vur ötekine." Ne değişir ki artık.
   Ligin dibindeki Akçaabat Sebatspor karşısında bile aciz durumlara düşen, evinde bile kaybeden bir takım için ne söylenebilir ki; "pes doğrusu" demekten öte...
   Temel sorun şu: Doğru isimleri seçici olarak belirleyememek; doğru oyunculardan kurulu homojen bir oyuncu gurubu oluşturamamak; sistemi ve geleneği olan bir kulüp yapısından uzaklaşarak, sıradanlaşmak; hatta, üzülerek söylemek gerekirse Samsunspor'u ayağa düşürmek!
   Esasında Samsunspor'un bugün içerisinde bulunduğu dramatik durumu, evinde oynadığı karşılaşmalarda ortaya koyduğu istatistik o kadar güzel özetliyor ki... Dikkatinizi çekerim: Bu takım, Akçaabat Sebatspor maçına çıkarken ligin evinde en az gol atan takımıydı.(10) -Şimdi de öyle- Hem de, çok ciddi bir taraftar desteğini arkasına almasına rağmen...
   Bu durum, kötü oyunun doğal bir yansımasıydı. Yine öyle oldu. Hele, bir ilk yarı seyrettik ki, "evlere şenlik." Futbolun unutulduğu, taraftarın uyutulduğu, ligin dibindeki bir takımın skor üstünlüğünü eline geçirdiği bir 45 dakika.
   42 ile uzatma dakikaları arasında kullanılan köşe vuruşları olmasa, sahada Samsunspor var mı; yok mu hiç kimsenin haberi olmayacak.
   Şükür, ikinci yarı başladı da; Samsunspor diye bir takımın varlığından haberdar olduk. O da; "saman alevi" gibi; 45 ile 55. dakikaları arası... Yani; topu topu 10 dakika.
   Bu dakikalar arasına sığan Ferudun'un müthiş bir golü ve rakibin paniklemesinin katkısıyla da organize gelişen 2-3 atak sonrasında yaşatılan ciddi pozisyonlar. Gerisi kocaman bir hiç...
   Hadi, sistemden-mistemden vazgeçtik, ya; mercekle arayıpta bulamadığımız sorumluluk duygusu, forma aşkı ve iş ahlakına ne demeli.
   Çok şey denir de, ben bi'şey demiyorum!
   Dilim varmıyor...
   Siz ne derseniz deyin!  

malum bazı yazarlardan(!) halen yönetim aleyhine iki satır yok... öyle ya, ne de olsa yönetim kimsenin elini taşın altına sokamadığı bir dönemde büyük bir fedakarlık yaparak zoraki kabul etti bu görevi.

samet

resimler güzel olmuş tek güzel olan o zaten başka bişe de demiyom...