LİG A 26.Hafta SAMSUNSPOR 1-2 Akçaabat Sebatspor

Başlatan KaleArkası, 17 Mart 2007, 16:10:13

« önceki - sonraki »

since1965

adige73

bu yönetimden, takımdan ,hocadan ve taraftardan hiç birşey olmaz takımdan bir şey olmaz çünkü adam gibi oynayan 4-5 kişi var.hocadan birşey olmaz çünkü yanlışta ısrar ediyor gökhan erol m. çiçek bu takıma bişey veremediğini göre göre bunlarda ısrar ediyor taraftardan bişey olmaz çünkü tribünde birlik sağlayamıyorlar ve tribünde gürültüden başka birşey yapmıyorlar.yönetimden de bişey olmaz çünkü futboldan anlamıyorlar.yaptıkları transferler koca bir sıfır

edmontdante

EVREN'İN OFSAYT DİYE SAYILMAYAN GOLÜ

YEDİĞİMİZ İLK GOL

GÖKHAN EFENDİ.TOPU GÖĞSÜNE ALIYOR SADECE KALECİ VAR AMA YATARAK VURMAYA ÇALIŞIYOR VE ISKA GEÇİYOR.RESİM ISKA GEÇTİKTEN SONRAKİ DURUM

ATTIĞIMIZ GOL.KİM ATTI DENİLEBİLİR.RESMİN EN SAĞINDA GÖRÜNEN FERİDUN.MÜTHİŞ BİR GOLDÜ

10 DAKİKADA KAÇAN GOLLER

BURHAN OFSAYT

YEDİĞİMİZ 2.GOL

YIKILAN KALAN BİR TEK FERİDUN

körfez55

yazıklar olsun kazanabileceğimiz bi maçta mağlup olduk..penaltı mı kaçırdık yine böyle bi haber gelmedi bize ama?

bafradan55

penaltı kaçırmadık ama ağlara giden 2 topumuz gol olarak değer kazanmadı gerçekten yazık oldu. Biz bir sene daha bu ligi bekleyeceğiz gibime geliyor. :(

yk55

allah belanızı versin ******* ibneler. bütün futbolcular takımı terk etsin heman a.q. çocukları. bizde elin memleketinde kendimizi kahrediyoz

edmontdante

Feridun-Burhan başkası yalan.Birazda AKIN %100 bir pozisyonu çıkarması nedeniyle 1-1 ken.

Fazla bir şey yazmaya gerek yok.Her hafta yazdığımız gibi Gökhan KABA ve Erol KAPUSUZ olayı yine.

Yağmurla gelen ikinci yarının başında   10 dakikalık futbol  ve bu sürede kaçan 3-4 pozisyon sadece bu.Başka hiçbirşey yok.

Ama konuşulması gereken yediğimiz goller.İlk golde  adam tek başına  3 defans oyuncusunu geçiyor ve AKIN'la karşı karşıya kalıp golü yapıyor,2.golde M.Çiçek denilen 2.Şarlatan  topu 3 metre yanındaki 2 adamımıza atamıyor  topu rakibe veriyor başlayan atakta  Evren BEY topu ayağının altından kaçırıp rakibe  buyur at diyor.Bence günün en kötüsü EVREN'di.Bu kadar kötüyken  (ki yaptığı hata sonucunda rakip kalecinin degajında  arkasına aşan topta AKIN'la karşı karşıya kalan rakibinin vuruşunu  AKIN çıkardı) Mustafa Hoca TUFAN'ı aldı oyundan ve yaptığı bir diğer hatayla EVREN maçı elleriyle verdi.

2.Şarlatan Mustafa  Çiçek dedim.1.si tabiki Erol KAPUSUZ .Oynadığı 15 dakika bile bunu ortaya koydu.Kemal SUNAL filmlerinden çıkma gibi hareketleri görülmeye değerdi.İnsan bu adamı hiç  izlememişler mi diye düşünmekten alıkoyamıyor kendini.

Gökhan KABA,kardeş sen tribüne gel yanımıza maç seyret en iyisi.Merak etme biz yerine tribünden biri koyarız.Senden de kötü olunamayacağına göre problem olmaz.

Kaçırdığı o golden sonra taraftarın isyanı vardı "Gökhan dışarı" şeklinde ve bence taraftar bu konuda haklıydı zira artık Gökhan KABA konusunda bardak taşmış haldeydi.İnsan yine de üzülüyor aslında ama olmuyorsa yapabildiğin şeyleri yapacaksın.o pozisyonda topu göğsüne aldıktan sonra "evet attım" dediğini ve tribüne nasıl koşacağını düşündüğüne eminim.bu pozisyonu canlı seyretmeyenlere anlatabilmek çok mümkün değil.izah edilemez bir pozisyon gerçekten.

Gökhan dışarı tepkisine karşı Ömer ATEŞ,Sinan,çiçek  taraftara yapmayın dedi.Devam edince Ömer ATEŞ el kol hareketi yaptı tribüne.Sen kimsin Ömer ATEŞ.Biz burada kimleri gördük.Timofte'ler,Ercan,lar,Ertuğrul'lar ,Stelea'lar vs vs  geldi geçti buradan sen kimsin.

Feridun ve Burhan bence iyiyidi.Maç bitince Feridun  yere oturdu kaldı diğerleri soyunma odasına giderken.
AKIN'da iyiyidi enazından gollerde hatası yoktu ve 1-1 ken net bir pozisyonu çıkardı ama yine de bu takımın kalecisi olacak kalitede değil diyeceğim ama kim bu takımın oyuncusu olaak kalitede ki bu takımda.

VE ADNAN.Takım kaptanı Samsun'un çocuğu.Ne yaptı KOCAAAAAAAA BİR SIFIRRRRRRRR.Yalandan hırs gösterileri sadece bu.Ve elinden geleni yaptı kendini oyundan attırmak için.Oraya buraya saldırarak,kayarak,yatarak bu oyun oynanmıyor.Yetenek gerekiyor  ve bu maalesef Adnan'da yok.Anlaşılmaz bir şekilde şişirilmiş bir oyuncu.Kim diyebilir ki şunu yapar diye.Ara pası mı atar,adam mı geçer,iyi şut mu atar.ne yapar sadece boğuşur.bununla insanlar tatmin oluyor ve sadece bunu yapan bir oyuncuyu takımın kalite isimlerinde  sayıyorlarsa diyecek bir lafım yok onlara.

İlk 6 olayına gelince umutsuzluğa kapılmamamın tek nedeni Lig A futbol kalitesinin çok düşük olması.Üzerimizdeki 1-2 takım hariç hepsi sıradan takımlar.Yoksa bu haliyle bu takımı  önüne kim çıksa yener.

Tarihinin en kötü kadrosu.Hiç bu kadar yeteneksiz adamı  birarada görmemiştim bu zamana kadar.Futbolcu diyebileceğin  3 tane isim söyleyin bana yeter.

oğuzhan55

Neye hangi sebeple yorum yapalım?Ligde kalma mücadelesi veren bir takıma karşı kendi sahamızda nasıl yanildiğimizin nesini konuşacağız.Takım bugün iyi oynadı kötü oynadı önemli değil.Önemli olan tek amacın 3 puan olduğu bir yarışta biz bunu alamıyor ve istikrarın yanından bile geçemiyorsak varsın yenilelim.Ne istikrar var ne de puan.Sonumuz hayrola inşallah.

forzasirinler55

yönetimin futbolcuların topunun ALLAH belalarını versin bizleri herkese rezil ettiler dede yaşındaki erolmu kurtaracak bu takımı ayakta durmayı bilemeyen her pozisyonda kendisini yere bırakan gökhan kabamı kurtaracak her hafta yeni ümitlerle işte bu maçı alırsak bir üst lige çıkarız demekten kınağa geldi artık bu iş yürümeyecek bu teknik adamdada iş yok uzun vadeli düşün bari bee yönetim
yönetim ve futbolcular alayınız kolpasınız ne adnanı kaldı artık ne çiçeği hepiniz s.....olup gidin artık

timofte

Daha birkaç yıl önce bu Sebat'ın 3.ligde Çarşamba'da oynadığı maça Çarşambaspor'u desteklemek için gidenlerden biriydim. Bu takımla ikinci ligde maç yapmak bile zorumuza giderken kendi sahamızda mağlup oluyoruz. Sadece Akçaabat değil tabi ki, birçok ipsiz sapsız takıma bizi kendi sahamızda yenme mutluluğunu tattırdık bu sene..

İki senedir yaşamadığımız kepazelik çekmediğimiz sıkıntı kalmadı. Bir takım bu kadar kısa bir sürede bu kadar çaptan düşebilirdi. Emeği geçenleri tebrik etmek gerekir. Burada bazı arkadaşların yazdığı gibi ben de futboldan fena halde soğur hale geldim.

Sağolsun kaliteli resimleriyle maçın adeta özetini sunan edmontdante arkadaşımızın dediği gibi, 90'ların Samsunspor'una alıştığımızdan mı bilinmez, bu izlediğimiz şeyin futbol olduğuna bile inanmakta zorlanıyoruz. Kimin ne yapmaya çalıştığı belli değil. Galibiyet sağlı sollu bindirmelere değil, defansların yapacağı hatalara ve bir yerde şansa kalmış durumda. Gol pozisyonlarında da becerikli forvetlerimiz olmadığından birçok maçta yenilgi kaçınılmaz oluyor.

Mustafa Çiçek'in bu takıma bu zamana kadar ciddi bir katkısını göremedim. Ekstra özelliği, yetenekleri olmadığı gibi, çoğu zaman mücadelesini bile esirgeyen ve vasatı aşamayacağı anlaşılmış bir futbolcu. Ama orta sahada değişilmiyor. Forvette ise Gökhan Kaba geçen hafta olduğu gibi bu hafta da en fazla sırıtan oyuncuların başında geldi. Kaçırdığı akılalmaz goller dışında, sahada bir etkinliği olmadı. Belki oyun devam ederken tepki vermek doğru değildi ama tepki gösterdi diye taraftara hareket yapmak Gökhan kaba'nın boyunu aşar. Bu seyirci zamanında Yaşar'a Vural'a demediğini bırakmadı ama o adamlar hatalarını affettirmek için kendilerini paralıyorlardı, kabadayılık yapmadan..

Bu maçı yine de kazanacaktık, Feridun'un harika golünden sonra tribünde de destek artmış pozisyonlar ardı ardına gelmeye başlamıştı. Fakat değerlendiremedik. Bu arada maçı berabere bitirmeyi bile kar sayacak olan Sebat'lı oyuncular zaman geçirme peşindeydi. Buldukları kontraatak golü ile maçı da kazandılar.

Ben bu takımın bu hale gelmesini oyuncu kalitesinden çok emanetçi görüntüsündeki ve birilerine bağlımlı çalıştıkları bariz olan yönetime bağlıyorum. Çünkü futbolcuları heyecanlandıracak, onlar tarafından ciddiye alınacak bir halleri yok. Maç bittikten sonra Şirinler grubu başta olmak üzere yönetime gereken tepki verildi, ama bir laf var. "anlattıkların, karşındakinin anlayabileceği kadardır".. Onlar bizi anlayamazlar.

Gurbetci Bülent

ben bunlarin neyaptigini anlamadim ben sen git istanbulda kök söktür burda sonuncuya yenil ya vallahi dalga geciyor bunlar ya
SENGÜn-ERIS-UGUR haric
zavalli adamlarin bari kariyerini lekelemeyin adamlar sahaya girip bos kalelere gol atsin yada penaltilari

hasselbaink

tribündeki bazı adamlar topçuları bile tanımıyordu 4 numara diye bağırıyordu evrene. senede iki maça gelen adamlar takımın sahibi gibi davranıyor.
birde en tecrübeli taraftar topluluğu olan bir grup da tezahürat yapmayan kapalıya o.ç. i. kapalı diye bağırıyor aferin size aferin. sadece eski samsunsporu değil eski tribünüde arıyoruz artık.

mehmet yılmaz

baha55

Alıntı yapılan: "seskat"ben gecen gün bi konu actım, akcaabat macı verilecek diye. :!:  macı satacaklar diye :!: . karadeniz ittifakı diye. ancak konu silinmiş. şimdi ne yapcaksınız. sağlam da bilgi almıştım. keşke yanılsaydım . ama dogru cıktı. bu samsunspor hicbirşeyi haketmiyo. olan taraftara oluyo. daha cok bekleriz 1 ligi. sadece taraftar var, gerisi yalan.. yazık cok yazık.  :!:  :!:  :!:

Arkadasım öle bi sey  sölüyosun ki ; ne  yutulur ne yenilir cinsden.ben böle bişey olduguna inanmıyorum.hem senin böle bişeyi söleyecek oldugun  en sonyer  burası olsa gerek..eger bişey biliyosan, madem sağlam bilgi aldıysan git savcılığa  suc  duyurusunda bulun.yada  burda bizede acıklada biz artık bu şikeci takımı tutmayalım..YA  MAÇI SATANLARI ACIKLA ; ACIKLAMIYOSAN BOŞ KONUSMAA..acıklamıyosan da bi dah buraya  yazmaa...ben samsunsporun maç saattıgına inanmıyorum..inandıgım anda  azıma  bile almam  adını...böle bişey söleyenlede aynı platformda bulunmam...

mehmet yılmaz

aslında içimden hiçbirşey yazmak gelmiyor ama hem maçı seyredemeyen arkadaşlar için hem de yazarak da olsa biraz rahatlamak için yazıyorum bunları...

dün gece milli takımımızın aldığı harika galibiyetin etkisiyle çok mutluydum. Sebat'ı yenebileceğimizi düşünüyordum. öyle ya, sebatı da yenemezsek neyin umudunu taşıyacaktık.

istanbulspor deplasmanı için geçen hafta Samsun'dan giden ender taraftarlardan birisiydim ve orada elimizden geldiğince tezahüratımızı yapmıştık. bu hafta şehir dışından birkaç misafirim olduğu için maraton kombinem olmasına rağmen çoğunlukla olduğu gibi yine kapalı bld. evleri tarafına geçtim. fotolardan da bellidir zaten.

maç öncesi dünkü milli zaferin anısına "fatih sultan mehmet" tezahüratları yapıldı. keyifli bir başlangıç olmuştu açıkçası. kabul etmek gerekir ki, kapalının d.bakır ve ordu maçlarındaki hareketliliği yoktu. seyirci ie taraftarın farkını açıkça ortaya koyan bir kitle vardı orada. kötü oynayan gökhan'ın yuhalanması ilk devre için gereksizdi. nitekim gruplar 2. devrenin başında doğru olanı yaptılar ve takımı alkışlayıp moral verdiler.

takriben 8.000 civarında seyirci vardı ve bunun 45-50 kadarı sebat taraftarıydı. maç öncesi güneşli olan hava zaman zaman yağmura döndü.

sebat iyi bir takım görüntüsü çizdi. zaten ligin son sırasında olmasına rağmen hiç de kötü top oynamayan bir takımdı. baskı altına girdiklerinde bocalıyorlardı. o baskıyı ise 35-55. dakikalar arasında kurabildik sadece.

Adem Büyük ve Ali Aliyev iyi isimler olarak göze çarptı Sebatta. Golleri de onlar attı. Aliyev oldukça teknik bir oyuncu. Maçın gizli kalmış ama bence çok önemli bir anı vardı. ilk devrenin ortalarında orta sahada taç çizgisine yakın bir yerde iki oyuncumuz (Evren-Feridun) çarpıştılar ve aynı anda yere yığıldılar. top sebatın 55 numaralı oyuncusu Ferdi'nin önünde kaldı ve Ferdi atacağı deparla gole gidecekti. Lakin o yerdeki iki kişiyi farkedince tereddüt etmeden topu taca attı. Helal olsun tek kelimeyle.

M.Çiçek takımın kötülerindendi. Biz 30. dakikada çıkmasını beklerken 90 dakika boyunca sahada kaldı ve 2. golün de başlangıcında rol oynadı. Bence bu mustafa uğur'un önemli bir hatasıydı. 60. dakikadan sonra düşen orta sahamıza belki bir serkan d. takviyesi yapılabilirdi. Ama orta saha düşmüştü ve mutlaka bir müdahale gerekirdi.

Oyuncuları tek tek değerlendirmenin alemi yok. etkili oynadığımız bölümler oldu ve telefon açanlara da alacağız maçı dedik. ama sebat iyi direnip, iyi çıktı. Tabii buna bizim bu sezon bir gelenek haline gelen gol atamama hastalığımız da ilave edilince işler arap saçı oldu.

Gökhan kesinlikle golcü değil. Hele bizim gibi Tanju-Mete-Ertuğrul-Cenk-Serkan-İlhan gibi isimlere alışkın bir kulüp için asla tatmin edici bir isim değil.

Ben de kapalıdaydım dedim ve kapalıdaki oturan gruba biz de kızdık ama ne olursa olsun bizi de dahil edecek şekilde küfür edilmesine çok üzüldüğümü belirtmek isterim. üzerime alınmadım desem bile üzüldüm. biz de yıllarca sbç ile şirinler ile bağırdık. artık kondisyonumuz yetmiyor sürekli tezahüratlara.

grupların yönetimi istifaya çağırması haklıydı. ama bu adamlar zaten mayısta bırakacağız, zorla aldık edebiyatına devam edecekler. maalesef bir yılımızı yedi bu zihniyet. seneye kaldı umutlar. maç sonrası protokol tribünü önündeki emniyet koruması (foto da var) eleştiri istememe hallerinin devamıydı.

maçın satılma iddiaları komik; en azından bugün statta olanlar için.

epey uzun oldu farkındayım ama toparlarsak, içimden aksini iddia eden, kabullenemeyen bir his kaim olsa bile bu sene bizim için bitti sanki.

Samsunspor'un bir adını bıraktılar geriye. o isim gönlümüzde kalacak ebediyen ve biz taze bir ümidin peşine takılacağız seneye.