İbrahim Ersöz Kimdir?

Başlatan cuneytavar55, 04 Mart 2007, 11:08:05

« önceki - sonraki »

cuneytavar55

İBRAHİM  ERSÖZ
1963 SAMSUN vezirköprü doğumlu olan ibrahim ersöz,İlk öğretimini vezirköprü ve istanbulda bitirdi.
Vefa lisesi mezunu olan ERSÖZ İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi coğrafya bölümünü bitirerek yüksek tahsilini tamamladı.
1985 yılında,İSVİÇREDE havacılık sektörüne girerek iş hayatına atılan ersöz, halen havayolu şirketinin ortağı ve yönetim kurulu başkanlığını yürütüyor.
İBRAHİM ERSÖZ 1994 yılında mhp üyeliği ve genel başkan danışmanlığı görevlerinde bulundu.
1995 ARALIK SEÇİMLERİNDE SAMSUN milletvekilliği 1.sıra adayı olarak seçime giren ERSÖZ seçilmesine rağmen mhp barajı aşamadığı için meclise girememişti.
ERSÖZ 2002 yılında aktif siyaseti bıraktı. Evli ve Üç çocuk babası olan ERSÖZ Almanca ve İngilizce biliyor.

tunç güvenoðlu

sayın erzösün rahmetli başbug alpaslan TÜRKEŞİN yakın insanlarından biri oldugunu biliyoruz.Sayın ersözü samsunspor camiasi içinde görmek mutlu etmiştir beni.
inşallah sayın ersözü hem siyasette hemde spor camiası içinde görürüz. kendisinin başkanlık gibi bir niyeti  varsa bizde taraftar olarak kendisine elimizden gelen yardımı yacagımızı bilmesini isterim.
bu yönetim gecen hafta benim için tamamen bitmiştir.
zaten direk olarak başkana adım soyadımla bu işi becermedınız en sonunda taraftarınızıda coplatma becerisini gösterdınız bravo size dıye maıl attım.
sayın ersöz niyetınız varsa gelin türkiyeye ve takıma sahıp cıkın cünkü bır cok kısı konusyor ama sahıplenme olayına gelınce ortalarda bunların harıcınde kımse olmuyor boylelıklerde ortalık su ankı yonetıme kalıyor.

yönetici

Aşağıya Sayın Kemal TAŞ'ın Manşet gazetesinde Altay mağlubiyetinden sonra yayınlanan yazısını eklemek istedim. Yazı Turkei.net sitesinde de yayınlanmış. Sn.Ersöz'e de değiniliyor..

Alıntı

İzlemediğim maçın yorumunu yapmak istemiyorum. Sadece sonuç ile iki üç cümle kuracağım. Maçın sonucunun böyle olması o kadarda yanıltmadı beni dersem yalan olmaz. Hoca- mızın iç saha sendromu açıklaması gerçekten doğru diye düşünsekte aslında yanılıyoruz. İkinci yarı oynadığımız maçlarda alınan sonuçlara baktığımızda deplasmanda oynadığımız üç maçın ikisini kazanmış birinde yenilmişiz. Sahamızda oynadığımız üç maçta 1 galibiyet bir beraberlik birde yenilgi almışız. Bu sonuçlara baktığımızda hocamızın açıklaması gerçekten hak verilmesi gereken bir açıklama. Ama iyi analiz ettiğimizde deplasmanda alınan altı puan son dakikalarda atılan gollerle alınmış puanlardır. İç sahada oynadığımız ve kaybettiğimiz puanlardan aldığımız puanların sizce ne farkı var. Son dakika şans gülmüş almışız. Sahamızda şans gülmemiş kaybetmişiz. Oynadığımız futbol içte ve dışta bence aynı gerisi yalan. Sadece futbolun azizliğinden kaynaklanan bir olay. Hocanın dediği gibi iç saha sendromu falan değil. Geldiği günden itibaren aynı laf salatası ve bu salata tuzlu gelmiyor bize oysa tuzdan yenmez halde her geçen gün hipertansiyon yapmakta aniden öldürecek bizi hala önlem almış değiliz. Gece üçte benzin istasyonunda pompacıdan pezervatif isteyen futbolcusuna sahip çıkamayan hocanın bize iç saha sendromu deme hakkı sizce varmı yoksa yok mu bunun kararını siz verin.

Yeşil sahalarda ki başarısızlığığı bir yana bıraktığımızda birde dış sahada mücadele etmek zorunda kalıyoruz. Bu mücadele olmaması gereken bir mücadele iken gözden kaçan veya göz ardı edilebilecek sanılan hata ile bir kaos ortamı yaşıyoruz. Son yapılan genel kurulda yönetim kurulu üyesi olarak seçilen İbrahim Ersöz'ün istifası gündeme geldi. Yönetim kurulu istifa etti diyor oysa İbrahim Ersöz benim haberim yok görevimin başındayım diyor. Görev bölümü yapıldı adı sanı yok ama görevimin başındayım diyor. Bu polemiklere ne gerek var anlamış değilim. Zaten herkesin kafası karışık birde ben yaptım oldu bencilliği hala gündem teşkil etmektedir. Ne çekmişsek zaten son yıllarda bundan çekmedik mi çektik. Peki ne olacak şimdi çarpılan kaya büyük kim kayayı parçalayacak bunca sorun varken iş ola beri gele tabiri caizse ''Ayıkla pirincin taşını'' kim ayıklayacaksa kolay gelsin.  Bu yönetim kurulurken ben yaptım oldu diyenler İbrahim Ersöz'ün kim olduğunu araştırmayanlar sadece kurtuluş için bir memleketli daha bize destek olsun düşüncesi ile hareket edenler kısa sürede dilerim bu gündemi ortadan kaldırırlar. İbrahim Ersöz'ü tanımayanlara kısa hayat öyküsünü ben sizlere anlatayım.              

1963 Samsun Vezirköprü doğumlu olan Ersöz ilk öğretimini Vezirköprü ve istanbul'da tamamladı. Vefa lisesi mezunu olan Ersöz istanbul üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümünü bitirdi.1985 yılında İsviçre'de havacılık sektörüne girerek iş hayatına atılan Ersöz halen Onur-Air havayolu şirketinin ortağı ve yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır. İbrahim Ersöz 1994 yılında MHP (MYK) üyeliği ve Genel Başkan Danışmanlığı görevlerinde bulundu. 1995 Aralık seçimlerinde Samsun Miletvekilliği 1.Sıra Adayı olarak seçime girdi. Ersöz seçilmesine rağmen MHP'nin barajı aşamadığı için TBMM'ne giremedi. Ersöz 2002 yılında aktif siyaseti bıraktı. Evli ve üç çocuk babası olan Ersöz Almanca ve İngilizce biliyor. İbrahim Ersöz bu sizce yapılan kongre sonrası gündeme oturan konunun doğrusu eğrisi nedir buyrun bunun kararını siz verin. Bence gündeme oturması gereken konu sadece ve sadece İl Genel Meclisinde görüşülmesi bile gündeme alınmayan Büyük Otel'in Samsunspor'a devredilmesi için verilen önergedir. Kişiler gelir geçer baki olan kurumlardır. Bu önergenin sahibinin Ahmet Mehmet olması bence hiç ama hiç önemli değil. Bu ağır yük altında hata yapma riksi fazla olan yönetimden hala bir tepkinin gelmeyişi veya kimsenin kılının kıpırdamayışı düşündürücüdür. Düşünecek bir şeyde yok aslında ''Atı alan Üsküdarı geçmiş'' ama burası İstanbul değil. Hepimiz bir avuç insanız gün gelecek bunu bir celsede yok sayanlar ve bu kurtuluş reçetesine sahip çıkmayanlar mutlaka hesabını er yada geç verecektir.                

İbrahim Ersöz ile daha çok aktaracak bilgim var ama gelişecek olaylar neticesinde bu bilgilerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Görüşmek üzere dostca ve sağlıcakla kalın.

Kemal TAŞ
Manşet GAZETESİ

cuneytavar55

SAYIN İBRAHİM ERSÖZÜN 2002 yılında sonra hiç bir siyasi oluşumun içinde olmadığını belirtiriz.