Samsunspor'a kim teknik direktör olmalı?

Başlatan ahmet, 11 Eylül 2005, 23:58:24

« önceki - sonraki »

ahmet

sakıp özberk veya erdoğan arıca

bence bu hocalardan bir tanesini alalım samsunun biliyor ve iyi oyun oynatıyorlar ilk tercih sakıp hoca

ngonge

ikisi de işe yaramaz.
ancak günü kurtarırlar ki zamanında yarı yolda bıraktıkları da ortada.
bize uzun vadeli iş yapacak insan lazım.
bence yurtiçinde bize uygun hoca görünmüyor...

oğuzhan55

Daha önceden de yazmıştım.Bence bizim takıma Hikmet Karaman gibi bir tenik direktör lazım.Zaten şu anda kendisi bir takım çalıştırmıyor.

Neden Hikmet Karaman derseniz şunu söyleyeyim.Kendisi her gittiği takımda takımı ateşlemekle işe başlıyor.Yani elindeki futbolcunun durumu ne olursa olsun o futbolcuları diriltmek için uğraşıyor.Geçen sezon Kayserispor'u çalıştırmadan öncede kendisini tanırdım ancak Kayserispor'da daha iyi tanıma şansım oldu.Takımın başına geldiğinde Hüsnü Özkara'nın yerine getirilmişti.Kadro dışı bırakılan kaleci Metin Aktaş'ı hemen kadroya geri aldı.Kalede ona güvenmeyi tercih etti.Ayrıca takımın kümede kalması için şunu söyledi:"Ben taşın altına elimi değil kellemi koydum" dedi ve kümede kaldılar.Ayrıca bildiğim kadarıyla G.Antepspor'dan alınan Bülent Bölükbaşı oyun kurucu bir oyuncu olmadığı halde onu oyun kurucu oynattı ve başarılı da oldu.Hatırlarsanız Galatasaray Kayserispor maçında iki gol atan forvet oyuncusu Gökhan'ı takıma kazandırdı.Şu anda da Ertuğrul Sağlam'ın ilk 11'deki kadrosunda.Ayrıca Kayserispor Sakaryaspor maçında Kayserili taraftarlar "Sakarya kümeye" diye bağırırken kendisi bunu önlemiştir.Yani gerektiğinde rakip takımı da kollayacak kadar dobra ve yürekli bir kişiliğe sahiptir.

Bunlar sadece benim anlatabildiklerim.Bence Hikmet Karaman tam Samsunspor'un hocası olacak bir teknik adam.Çünkü bizim takımın futbolcusu var ama ona cesaret verecek bir hocası olmamıştı.Hikmet Karaman bunu fazlasıyla yapar.

ngonge

gönlümde yatan kişi harry redknapp .. :D
biliyorum fantastik ama şöyle ünlü bir t.direktörümüz olsa oyuncular da toparlar belki kendilerini.. :roll:
bir de ersun yanal ismine ne dersiniz?

oğuzhan55

Süper bir yabancı olmadıkça bu saatten sonra pek iş yapamaz.Çünkü Samsunspor bir Anadolu kulübü.Bu yüzden de yabancı teknik adam pek iyi analiz yapamaz.Ancak deneyimli bir yerli hoca bu işin üstesinden gelir.Biraz tecrübeliler üzerinde duralım.Hepimiz biliyoruz bir sezon yeni teknik direktör olmuş bir hoca yüzünden heba olmuştu.Şaban Yıldırım biraz daha deneyimliydi ama o da çok gençti.

Ersun Yanal da iyi bir teknik direktör, neden olmasın.Ancak ben Hikmet Karaman'ı Anadolu takımları üzerinde daha deneyimli buluyorum.

roligan

Teknik direktörlük için 4 aday vardı...
1- Dan Petrescu... Malum insan  :lol:  Sportul Studentesc'i (Romanya) çalıştırıyor. Yönetim yabancıya soğuk baktığı için olmayacak...
2- Saffet Susiç... İstanbul, Ankara, Trabzon dışında çalışmam demiş... Olmadı...
3- Giray Bulak... Denizli'den istifa eder ya da kovulursa gelecek...
4- Erdoğan Arıca... İmparator :!:  :!:  :!:  KOŞA KOŞA GELİR!
Durum budur, saygılar

baha55

selan arkadaslar bence hoca olarak gelmesi muhtemel 3 aday var ;
 1-sakıp özberk
 2-hikmet karaman
 3-erdogan hoca
bence bu üç adaydanbaskası ile yapamaz k-takım..ama belkide sürpriz bi isim çıkabilirr

oğuzhan55

Hala Erdoğan Arıca'nın Samsunspor teknik direktörlüğünde adının geçmesine bir anlam veremiyorum.Bize ligi 7.bitirdiği sezon Gençlerbirliği'ne gittiği günleri ne çabuk unuttuk.Ayrıca bu adam gittiği yerde başarılı olsa bile kalıcı olamıyor.Başarısı birilerini cezbediyor ama o takıma gittiğinde istenilen başarı ortaya çıkmıyor.Bu yüzden Erdoğan Arıca'nın gelmesi gelecek için pek de iyi olmayabilir.

Erdoğan Arıca'nın Samsunspor hocalığında adının geçmesi bana şunu gösteriyor.Demek ki Erdoğan Arıca'nın Samsunsporumuzu bırakıp gittiği yönetim tarafından unutulmuştur.O HALDE ERDOĞAN ARICA'DAN DAHA AĞIR BİR AYRILIŞ ŞEKLİYLE TAKIMDAN AYRILAN ERTUĞRUL SAĞLAM'DA BİR İKİ SEZON SONRA GERİ DÖNEBİLİR.Çünkü herşey çok çabuk unutuluyor.Biz taraftarlar unutmasak bile.

oğuzhan55

Alıntı yapılan: "baha55"selan arkadaslar bence hoca olarak gelmesi muhtemel 3 aday var ;
 1-sakıp özberk
 2-hikmet karaman
 3-erdogan hoca
bence bu üç adaydanbaskası ile yapamaz k-takım..ama belkide sürpriz bi isim çıkabilirr

Arkadaşlar göründüğü gibi Hikmet Karaman ismi yavaş yavaş ön plana çıkmaya başladı.Bence doğru olan da budur.Damarına basmadığınız sürece Hikmet Karaman kolay kolay bir takımı bırakmaz.Adamın yapısında bu var.Kayserispor'dan bile kendisi ayrılmadı yönetimin isteğiyle karşılıklı olarak anlaşıldı.Yoksa kendisi takımda kalmak için teklif beklemişti.

Yeterki siz ona şans verin.Hikmet Karaman işi biliyor.Bence şu anda Türkiye'de Anadolu kulüplerini en iyi bilen teknik adamlardan birisi.Öyle kör topal idare eden hocalardan değil.En çok beğendiğim yanı da bu zaten.

Daha önce Özberk'le de Arıca'yla da çalıştık.Yeni bir hocayla çalışsak daha iyi olmaz mı?

Hikmet Karaman hocayla ilgili ne düşünüyorsunuz?

supporter

Alıntı yapılan: "oğuzhan55"Hala Erdoğan Arıca'nın Samsunspor teknik direktörlüğünde adının geçmesine bir anlam veremiyorum.Bize ligi 7.bitirdiği sezon Gençlerbirliği'ne gittiği günleri ne çabuk unuttuk..

Erdoğan Arıca'nın ikinci ayrılışında pek bir günahı olduğuna inanmıyorum. İlkinde gerçekten çok ayıp etmişti ama ikinci gidişinde "ya Süleyman Hurma gider ya ben"  demişti. başkan Hurmayı tercih etmişti.

atakan

birincisi sakıp özberk bizi satmamıştı biz onu kovduk.ertuğrul yüzünden.erdoğan sa iki kere aynı şeyi yaptı çekip gitti.bence SAKIP AĞA gelmeli.

atakan

sakıp özberk bizi satmadı.biz onu kovduk ertuğrul yüzünden.erdoğan sa iki kere aynı şeyi yaptı çekip gitti.bence sakıp ağa gelmeli...

roligan

Samsunspor'da teknik direktör arayışları devam ederken, aralarında Ersun Yanal ve Erdoğan Arıca'nın
da bulunduğu bazı isimlerle görüşmelerin devam ettiği bildirildi.
Samsunspor Kulübü Başkanı Adnan Ölmez, Nuri Asan Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında dün akşam oynanan Vestel Manisaspor maçından sonra istifa ettiğini açıklayan teknik direktör Şaban
Yıldırım'ın istifasını değerlendirdi.
Ligde geçen 5 hafta sonunda alınan olumsuz sonuçlarda teknik direktör Şaban Yıldırım'ın da payı olduğunu ifade eden Ölmez, bu nedenle de Yıldırım'ın istifasını kabul ettiklerini bildirdi.
''Hocamız göreve geldiğinde takımın durumunun iyi olduğunu ve transfer ihtiyacının bulunmadığını söylemişti'' diyen Ölmez, ''Takımın sağlıklı bir hazırlık dönemi geçirmemesinden dolayı da kötü sonuçlarla karşı karşıya kaldık. Bu nedenlerden dolayı da teknik direktör Yıldırım'ın istifasını kabul ettik'' diye konuştu.
Ölmez, artık riske girecek bir durumda olmadıklarını, bu nedenle de takımı yükselişe geçirecek kariyer sahibi bir teknik direktöre
ihtiyaç duyduklarını söyledi.
Görüşme içinde oldukları 5 isim bulunduğunu bildiren Ölmez, ''Listemizin başında Ersun Yanal ve Erdoğan Arıca gibi isimler yer alıyor. Bunlara tekliflerimizi illetik ve onların görüşlerini aldık.
Bugün yapılacak Yönetim Kurulu toplantısının ardından teknik direktörümüzün ismi netlik kazanacak'' dedi.

yirmiuc

oğuzhan55

Ersun yanal kabul ederse iyi olur.İnşallah Erdoğan Arıca olmaz.Sebebi takımı bırakıp gitmesi falan değil.Kalıcı olmaması.Belki bu sezonu kurtarırız ama gelecek sene tekrar teknik direktör aramaya başlarız.

Gönlümden geçen her zaman Hikmet Karaman hocadır.Kendisi olursa gerçekten herşey yeniden başlayacak.Çünkü Hikmet hoca geçmişteki hataları bir an önce unutturup gelecekte iyi bir takım izletme uğraşında olan bir teknik adam.

Ersun Yanal'da Milli takıma gidene kadar iyiydi ancak ne olduysa orada pek istediklerini yapamadı.Ancak ligdeki teknik tirektörlüğü mükemmel.Tabii bunu Samsunspor'da da devam ettirirse herşey süper olur.