Bank Asyada 12, 13 ve 14. Hafta Programı

Başlatan berusa55, 02 Kasım 2010, 17:13:03

« önceki - sonraki »

maviay55

erciyes maçı neden kadir hasta değil  >:( >:( fatih öztürk buna da el atsın  :D :D

ChucKeR

Alıntı yapılan: maviay55 - 06 Kasım 2010, 12:27:02
erciyes maçı neden kadir hasta değil  >:( >:( fatih öztürk buna da el atsın  :D :D

kayseride okuyan bi ögrenci olarak yardımcı olayım.

2 seneden beridir erciyes lige kadir has da başlayıp yan sağlarda sezonu kapatıyor. belediye başkanı özhaseki bu sezon kadir has da oynancak butun maclarımız sozunu werse de yine değişen bişi olmadı.

bunun sebebi bi rivayete gore kadir has ın ambiyans açısından eksikliği. stad cok buyuk ve izlicek insan olmayınca olimpiyat stadındaki ibb gibi kalıyo takım ve deplasmana gelen rakipler seyirci avantajı sağladıgından stad negatiif etki yapıyor takıma. gerçekten de yan saglara geçtiğinde takım performans gozle gorulur sekilde artıyo. sezon başı kume dusme hattında olan takım sezon sonunda ligi rahatlıkla orta sıralarda bitiriyor.

bildiginiz gibi kayseri insanı spor sever değil kesinlikle. kayserispor sampiyonluga oynarken stad boş kaldıgını dusunursek erciyes maclarında 1000 kişilik yan sahayla yetinmek aslında fena fikir de degil.

ayrıca stad zemini nahoş oldugundan her hafta mac yapmak da istemiyorlar. sadece zemin degil stad ne kadar az kullanılırsa o kadar saglam kalır dusuncesi de war tabii. muhtemel bi avrupa şampiyonasında bu stada maç almak istiyorlar ve exstra rütüje para harcamak istemiyorlar. hatta bu ugurda erciyese ozel 10bin kişilik kucuk stad lafı bile geçiyor.

gelelim yan saglarına. dedigim gibi 1000 kişi hatta 960 kişilk bu tesis. yuzde 10 u depplasman tribunu olarak kullanıyo ve bu da 96 kişiye denk. bu 96 kişilik dar ortam da 25-30 polis gorev yapıyo ve sayı 60lara kadar düsüyor. stadın etrafı kapatılmış tek taraf acık ama oradan mac izlemek imkansız gibi birşey. hem orada polis memurları gorev yapıyo ve mac izlemeyi yasaklıyorlar.

geçen yıl arkadas hatrına giresun macına yan sahalara gittim. adamlar 6-7 otobus geldi fakat yarısı dısarda kaldı macı izleyemediler. hatta polis tarafından tartaklandılar.

samsun macında stada gec gittigimden  bilet satmadılar  ben de polislerle arayı yapıp uzaktan da olsa 5-10 dakka izleyebildim. can özgürün golunu gordum ama o an golu kimin attıgın anlayamamıstım o derece uzak yani.

erciyes deplasmanı böyle işte. gelecek olan hazırlıklı olsun derim. kayseride dışardan gelen insan olmak böyledir adam yerine koymazlar. en azından beni koymuyorlar :(

ben orda tek de olsam atkıyı sallıyacam :D

kumköylü ahmet

Alıntı yapılan: celebi - 05 Kasım 2010, 00:12:27
öylede olsa 19 mayıs stadında yeri bilmememn çok ilginç geldi bana
celebi kardes oylede isde bilmemek suc degil dimi ;)
simdi sorduk ogrendik isde ama senden sunu beklerdim mac oncesi biryerde bulusalim beraber gideriz kumkoylu demeni beklerdim :D
ama sagolun yardimci oldugunuz icin hersey samsunspor icin... >l<
3 yasindaki oglumla gelcem nasipse samsunspor/denizlispor macina resimdeki benim oglum

eakgül55

İnş. Tek kalmıcaksın bende Niğde den gelicem Grup ist. da gelir Diğer gruplarda

kumköylü ahmet

tek degiliz zaten hepimiz samsunsporluyuz hepimizin tek ve ortak sevgisi ordaki herkez kardesimizdir....sanada hayirli yolculuklar kardes eakgul dikkatli gelin insallah kazasiz belasiz ve mutlu ayrilcaz nasipse

maviay55