FUTBOL ŞEHİTLERİMİZİ ZİYARET EDİYORUZ-SAAT:13.00 ASRİ MEZARLIK

Başlatan edmontdante, 19 Ocak 2010, 21:59:37

« önceki - sonraki »

babasamsunlu

Bugün hayatım da ilk defa Büyük kaptan Emin Abimizle tanışma ve konuşma fırsatı buldum..ve neden büyük kaptan olduğunu o sandalyesinde dimdik gururla duruşuyla herkese gösterdi..tabi görmek isteyenlere...

bi ara futbolculara verilemeyen Samsunsporluluk ruhundan bahsederken bir kaç cümle kurdu ki..meselenin özünün ta kendisiydi..sağol büyük kaptan bunca yıl seninle hiç tanışmamış olmama rağmen seviyor olmamın haklılığını bana yaşattığın için çok sağol...bizi senin gibiler yüzünden sevdik bu takımı..

Bahattin gibi bir tarvzonsporlu,günü birlikçi,paramı kazanayım gerisi çokta tın diyebilen adamların takımın içinde yer alabiliyor olması zaten Samsunsporluluk ruhunun geriden gelenlere "AŞILANMAMASI" için yeterli bir nedendir arkadaşlar..bizler  bütün bunlara sessiz kaldıkça daha başımıza neler gelecek diye düşünmeden edemiyorum..

Tepkisiz toplum sadece tepkisini koyanlara tepkiyle bakmaya devam edecek...İçimizden birileri bu şehrin yönetiminde söz sahibi olmadan bu çile hiç bitmeyecek....

samsunmania

Ben burada gazeteleri okuduğumda hüngür hüngür ağlarken gülenin, bizi yerlerde sürüyenlerin, acılarımıza ortak olmayanların, o günleri bilip de kulağının üstüne yatanların Allah cezasını versin.

kavak_55

Bugün yani 20 ocak 1989 tarihi bzim için kırmızı beyaz rengimizin yanına siyah renginin eklendiği samsunsporu seven herkesin ağladığı bir gün olarak hatırlıyorum.o zamanlar 14 yaşında idim o günler gözümün önünde flm şeriti gibi hiç gitmiyor ömür boyuda gitmeyecektir.Benim için samsunspor sevgisi bambaşkadır.Tabiiki samsunspora az yada çok hizmet eden bütün herkese teşekkür etmek lazım.
Kazada hayatını kaybeden Teknikdirektör Nuri ASAN hocama futbolcular ve mağzemecimize  allahtan rahmet  yakınlarına ve tüm samsunspor camiamıza sabırlar diliyorum başımız sağolsun.Kazada yaşamlarına devam eden lere çok selamlar eder ellerinden öperim.
ŞEHİTLER BU KALPLER SİZLERİ ASLA UNUTMAYACAK. ALLAH BU  ACILARI HİÇ BİR KULÜBE GÖSTERMESİN.
KAZADAN SONRA BİZ VURMADAN ALLAH VURDU DİYE BAŞLIK ATAN MALATYASPOR MEDYASI VE MALATYASPORU LANETLE TEKRARADAN KINIYORUM.KİMSENİN NE OLACAĞI HİÇ BELLİ OLMAZ DİYORUM ONLARA.
         MESAJLARDA  OKUDUĞUM KADARIYLA MEZAR ZİYARETİNDE CİDDİYETSİZCE SAKIZ ÇİĞNEYEN OYUNCUYUDA KINIYORUM DEMEKKİ SAMSUNSPOR KÜLTÜRÜNÜ HENÜZ ALAMAMIŞ ÇOK YAZIK DÜNYANIN EN İYİ FUTBOLCUSU OLABİLİRSİN AMA KARAKTER OLMAYINCA DÜNYA SENİN OLSUN NEYE YARAR.
ALLAH BİZLERİ KAREKTERSİZLERLE KARŞILAŞTIRMASIN İNŞALLAH. TÜM TARAFTARLARA SAMSUNSPOR SEVDALILARINA ÇOOK SELAMLAR

tatanga88

Sevgili Samsunsporlular 20 Ocak 1989 tarihinde Samsunspor otobüsünün geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden futbol şehitlerine Allahtan rahmet geride kalan ailelerine ve siz Samsunspor gönüllülerine sabır diliyorum.Yaşım 35 ve o tarihi çok ama çok iyi hatırlıyorum Türkiye yi  yasa boğan bir kazaydı bu Allah tekrarını kimseye yaşatmasın.O tarih Samsun halkı için daha da acı bir tarihti ve hatırladığım kadarıyla DÜŞMANIMIZSIN 89 adında bir sitem şiiri yazılmıştı Samsunda bu şiiri hatırlayan bilen biri varsa sitenize yazın lütfen.Ayrıca bizim sitemiz olan www.Tatangalar.com da da sizin bu acınızı unutmadık ve bir arkadaşımız topiç açtı orda da kendi aramızda acınızı paylaşıyoruz.Tekrardan sizlere sabır şehitlerimize rahmet diliyorum.Sağlıcakla kalın...

samsunmania

Alıntı yapılan: tatanga88 - 20 Ocak 2010, 22:23:52
   Sevgili Samsunsporlular 20 Ocak 1989 tarihinde Samsunspor otobüsünün geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden futbol şehitlerine Allahtan rahmet geride kalan ailelerine ve siz Samsunspor gönüllülerine sabır diliyorum.Yaşım 35 ve o tarihi çok ama çok iyi hatırlıyorum Türkiye yi  yasa boğan bir kazaydı bu Allah tekrarını kimseye yaşatmasın.O tarih Samsun halkı için daha da acı bir tarihti ve hatırladığım kadarıyla DÜŞMANIMIZSIN 89 adında bir sitem şiiri yazılmıştı Samsunda bu şiiri hatırlayan bilen biri varsa sitenize yazın lütfen.Ayrıca bizim sitemiz olan www.Tatangalar.com da da sizin bu acınızı unutmadık ve bir arkadaşımız topiç açtı orda da kendi aramızda acınızı paylaşıyoruz.Tekrardan sizlere sabır şehitlerimize rahmet diliyorum.Sağlıcakla kalın...

Sağolasın kardeşim. Sakaryaspor'a davasında başarılar. Allah kimseye böyle aclar yaşatmasın.

celebi

Alıntı yapılan: samsunmania55 - 20 Ocak 2010, 21:22:42
Ben burada gazeteleri okuduğumda hüngür hüngür ağlarken gülenin, bizi yerlerde sürüyenlerin, acılarımıza ortak olmayanların, o günleri bilip de kulağının üstüne yatanların Allah cezasını versin.

+1965

celebi

Alıntı yapılan: tatanga88 - 20 Ocak 2010, 22:23:52

sağolsın kardeşim kaderlerimiz birbirimize denk sayılır.

doðan

Alıntı yapılan: samsuni - 20 Ocak 2010, 17:27:18
Rahmetli Nuri Asan'ın kabrinde yine bildik simalarla birlikte idik. Aralarında onu yakından tanımış olanlar kadar benim gibi tanıyamayanlar, hatta kaza olduğunda henüz dünyada olmayanlar bile vardı. Samsunspor'un, Samsunsporluluğun nasıl bir zaman ötesi kültür aktarımı olduğunu gösteren bir işaret olsa gerek...

Şu bir gerçek ki Samsun şehri pek çok imtihanı olduğu gibi bunu da kaybetmiştir. Samsun şehri, kendisine artı değer katabilecek, çimento görevi görebilecek olan o kadar çok şeyi ıskalıyor ki... Bunlar arasında en bilineni Samsunspor... Mete Adanır'ın ismini verdikleri parktan onun adını geri alıp, yaptıkları spor salonuna yeniden vermeyi bile beceremeyenlerce yönetiliyoruz. Ama Hasan Doğan'ın ismini yeni bir salona pat diye verebiliyorlar! Amazon heykeli dikildi şehrin göbeğine, oysa 20 Ocak Samsunspor Parkı dedikleri Gençlik Parkındaki o kötü tabela bile görünmüyor artık raylı sistemin köprü ayağından...

Sonra bize diyorlar ki, alt tarafı bir futbol takımı işte; niçin bu kadar önemsiyorsunuz? Sorun da bu zaten, Samsunspor'u tutmak bir davayı sahiplenmektir. Sadece bir futbol takımı değil bir yerel kimlik, bir hemşehricilik şuuru, bir bayraktır Samsunspor... Samsun'u sevmenin amentüsüdür Samsunsporlu olmak; öteki türlüsü laf-ı güzaftır sadece.

20 Ocak geçti gitti, zaten umurunuzda değildi; gözünüz aydın... Artık yılda bir kez ulusal medyada yer edinen bir Samsunspor çabanız gerçek oluyor! Orada olan, olamasa da dualarıyla bulunan herkese teşekkürler.

Onları unutmayanlar ve asla da unutmayacak olanlar Samsunsporlulardır; Samsunlular değil!..

kardeşim bu da ağır gelmesin şimdi  birilerine :(((

mehmet yılmaz

biz Samsunsporluyuz; alayına gitsin abi, gerçekler acıysa eğer bu bizim suçumuz değil, o gerçeğe sebep olanların suçudur!

kaptan 55

aradan yıllar geçse bile tüm SAMSUNSPOR'lular için sanki daha dün gibiymiş gibi kapanması imkansız bir yara.futbol şehitlerimizi tekrar saygıyla anıyoruz.

Alıntı yapılan: %100 samsunspor - 20 Ocak 2010, 15:42:00
Mezarlıkta Turgut efendinin ağzında bir sakız o.... gibi sakız çiğniyor.
A2 takım hocası Ali Bilgici kahkaha atmamak için kendini zor tutuyor ağzını saklıyor.
Oraya yas için gelmemişler Sanki sahada 5-0 önde olan takımın hocası ve futbolcusu gibiler.

mezarlığa sakız çiğneyip giren kişi için yorum bile yapmaya gerek yok sanırım.

ama Ali hoca'ya bu durum hiç yakışmadı.

emre

Samsunspor "futbol şehitlerini" andı..

Samsunspor'da, 1989 yılında Malatyaspor deplasmanına giderken meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitirenler için anma töreni düzenlendi.

Türk spor tarihine ''futbol şehitleri'' olarak geçen 21 yıl önceki feci kazada yaşamını yitiren 5 kişi için düzenlenen ilk tören, teknik direktör Nuri Asan'ın Asri Mezarlık'taki kabri başında yapıldı. Duaların okunması ve çiçek bırakılmasının ardından, törene katılanlar Kıranköy Mezarlığı'nda bulunan şoför Asım Özkan'ın kabrini ziyaret ederek, burada da benzer bir anma töreni gerçekleştirdi.

Samsunspor Kulübü Başkanı Hakkı Tomaç, 21 yıl önce yaşanan feci kazayı halen yüreklerinde taşıdıklarını belirtti.

Kazanın üzerinden uzun yıllar geçmesine rağmen ölenlerin anılarının tazeliğini koruduğunu ifade eden Tomaç, şunları kaydetti:
''Acı olayın üzerinden 21 yıl geçti ama anılar hala taze. 10 Ocak Samsunspor tarihine kara bir sayfa olarak girdi. Takımın o güne kadar kırmızı-beyazlı renklerine bu olayla birlikte siyah da eklendi. Sevgili hocamız Nuri Asan, 'Samsunspor için canımı bile veririm' derdi, öyle de oldu. Kazada yaşamını yitirenlere rahmet, sağ kurtulanlara da uzun ömürler diliyorum.''

Bu arada, kazada ölenlerden Muzaffer Badaloğlu'nun Zonguldak'ta, Mete Adanır'ın KKTC'de, Zoran Tomiç'in de Yugoslavya'daki mezarları başında anıldığı bildirildi. Anmaya, Samsunspor'un eski ve mevcut yöneticileri ile teknik heyet, Samsunspor'da oynamış eski futbolcular ile Samsunsporlu oyuncular katıldı.

Samsunspor kafilesinin 20 Ocak 1989 yılında Malatyaspor deplasmanına giderken Havza ilçesi yakınlarında geçirdiği trafik kazasında teknik direktör Nuri Asan, futbolculardan Mete, Muzaffer ve Tomiç ile otobüs sürücüsü hayatını kaybetmiş, birçok futbolcu ve kulüp sorumlusu da yaralanmıştı.
AJANSSPOR

hakan5555

kadir55ist

rahmetle ve özlemle anıyoru.
mekanınız cennet olsun büyük SAMSUNSPOR lular.

edmontdante

Alıntı yapılan: edmontdante - 20 Ocak 2010, 17:25:24
Bu arada mezar taşı kırık olduğu için yere konuldu dua esnasında.Ama benim asıl merak ettiğim acaba önümüzdeki sene de allah nasip ederde gidersek o taş yine öyle mi olacak.

Yönetim yapılması gerekeni yapmış.Bu şehirde her şey günlük genelde,anma merasiminden sonra unutulur gider diye düşünmüştüm bu sebeple.Düşünenden Allah razı olsun.