Fıkralar..

Başlatan salihcakir, 25 Mayıs 2005, 06:51:46

« önceki - sonraki »

s_uzunkaya

Bülent Ersoy, jüri üyeliği yaptığı Pop Star Alaturka'nın son çekiminde, sivil resmi, kalabalık bir polis ekibiyle korunmuş. Bülent Ersoy'un "Ben koruma talep etmedim" dediği gazeteciler, korumadan sorumlu polislerin şefini bulmuşlar.
Şef, demiş ki.. "Doğrudur, o talep etmedi. Biz kendiliğimizden harekete geçtik. Rahip Santoro vuruldu. Hepimiz Hıristiyan olduk. Hrant Dink vuruldu. Hepimiz Ermeni olduk. Şimdi Bülent Ersoy'u çok iyi korumak zorundayız. Allah ona uzun ömürler versin."

s_uzunkaya

Tirnaklarini yiyen cocuga annesi yememesi icin karninin siseceni söyler,,ama cocuk dayanamaz yine yer. sonunda annesi cocugun eline lastik eldiven takar.birgün misafirlige giderler ev sahibi hamiledir.bunu gören cocuk dayanamaz gider kadina ben senin karninin neden sistini biliorum der,, kadin utanarak niye diye sorar. cocuk kendinden emin cevap verir: lastiksiz yedin demi? ;D

yaman55

BİSİKLET İSTEREM

Diyarbakır'da Şehmus okula gelir, tabii bizim Şehmus ilkokul talebesi, ama her tarafı yara bere içinde, hoca sorar, "Şehmus oğlum ne oldu sana", Şehmus der, "Babam dövmiştir". Hoca sorar, "Niye oğlum", "Valla bilmiyom hocam akşam evde yatıyık biraz sonra babamın sesini duyuyom, Ali uyudun mi ali den ses çıkmiy Veli uyudunmi e veliden de ses çıkmiy Mehmed uyudin mi Mehmedden de ses çıkmiy Şehmus uyudin mi diy, ben de yok buba uyumadım diyrem oda geliy beni doviy."

Bunun üzerine hoca, bak Şehmus bu gibi durumlarda uyumasan da ses etmemek lazımdır der. Şehmus kafa sallar eve gider, ertesi gün okulda Şehmus daha fena dövülmüş olarak gelir. Bunu gören hoca merakla gider yanına ; "Şehmus ne oldi kim yapti" der. Şehmus der ki "Bubam yapmıştır." "Niye Şehmus ne oldi", Şehmus anlatır. "Hocam akşam evde yatıyık biraz sonra yine babam in sesini duyuyom, Ali uyudun mi ali den ses çıkmiy Veli uyudunmi e Veliden de ses çıkmiy Mehmed uyudin mi Mehmedden de ses çıkmiy Şehmus uyudin mi diy, ben de uyumadım ama hiç ses etmedim. Bunun üzerine anam ile bubam bir gıpraşmaya başladiler anlamadım ne oliy biraz sonra anam dedi ki, la ihsan ben geliyom, bubam da haticem ben de geliyom dedi ben de ula nereye gidiyonuz ben de Geliyom dedim... hoca derki; oğlum bunlar anne baba, gider gider gelirler. Sen hiç bozuntuya verme. Uyuyo gibi yap. peki demiş Şehmus. Ertesi gün bir bacak kırık. " Bu sefer ne oldu? " der hoca. Hocam, dediğin gibi yapmişem. Hiç ses çıkarmamişem. En son bubam anamın arkasına geçti, "ben çocuk isterem, ben çocuk isterem!" diye bağırmaya başlayınca; ben de fırsat bu fırsat demişem. Geçtim bubamın arkasına, " Ben de bisiklet isterem !!!! ""

US

Alıntı yapılan: slazenger - 10 Nisan 2008, 13:45:04
Tirnaklarini yiyen cocuga annesi yememesi icin karninin siseceni söyler,,ama cocuk dayanamaz yine yer. sonunda annesi cocugun eline lastik eldiven takar.birgün misafirlige giderler ev sahibi hamiledir.bunu gören cocuk dayanamaz gider kadina ben senin karninin neden sistini biliorum der,, kadin utanarak niye diye sorar. cocuk kendinden emin cevap verir: lastiksiz yedin demi? ;D

cok komıkkk yaaa ..

US

beyler bildiginiz fıkralar varsa yazın gülelim biras..

Recep

Barda, içki bardağına dalgın dalgın bakan bir adam oturuyordu. Neredeyse yarim saattir bu durumu değişmemişti. Derken, kavgacı görünüşlü, azman bir kamyon sürücüsü bardan içeri girip adamın yanına tünedi, adamın elinden içki bardağını alıp bir dikişte dikleyiverdi.

Zavallı adam ne yapacağını bilemeyip birden ağlamaya başladı.

Bunu gören azman kamyon sürücüsü insafa gelip,

"Hey, kes sunu, Sadece saka yaptım, sana başka bir içki ısmarlayacağım, hiç böyle ağlayan bir erkek de görmedim" dedi.

Zavallı adam cevaben:

"Hayır, hiçte düşündüğün gibi değil. Bugün hayatimin en berbat günü galiba. İlkin uyuyakalmışım ve isime geç kaldım. Patronun ters günüymüş, kudurdu ve beni isten kovdu. Üzgün dargın binayı terk ederken, arabamı aradım ancak park ettiğim yerde değildi, çalınmıştı. Polise gidip durumu anlattım anacak bir şey yapamayacaklarını söylediler. Eve dönmek için bir taksi cevirdim, taksiden inip eve girmek üzereyken cüzdanımı ve tüm kredi kartlarımı takside düşürdüğümü fark ettim. Gözden kaybolmakta olan taksiye bakakaldım. Eve girdim, o ne?, karim yatakta bahçıvanımızla sevişmiyor mu ! Hırsla oradan ayrılıp bu bara geldim. Hayatıma son vermeyi intihar etmeyi düşünüyordum. Birden sen çıkageldin ve benim zehirimi içtin."

Recep

Bir rahibe günah çıkartmak için rahibin yanına gidiyor. Rahibe:

-Benim hayatımda bir erkek var, ama o..... ******nun teki diyor.

Rahip soruyor:

-Neden ona o.... ****** diyorsun?

-Çünkü o benim yanağımı okşayıp, beni öpüyor.

Rahip, rahibenin yanağını okşamış ve öpmüş sonra sormuş:

-Böyle mi?

-Evet!

-Bu ona o..... ****** demeni gerektirmez kızım!

-Ama o benim elbiselerimi çıkartıp vücudumu da okşayıp öpüyor.

Rahip rahibenin elbiselerini çıkartmış ve bir süre sevişmişler. Sonra rahip yeniden sormuş: -Böyle mi?

-Evet!

-Ama bu da ona o..... ****** demeni gerektirmez.

-İyi de peder, sonra bir güzel beceriyor beni.

Rahip bunun üstüne rahibeyi beceriyor ve tabii ki soruyor;

-Böyle mi?

-Evet diyor yeniden rahibe.

Rahip:

-Bu da ona o..... ****** demen için yeterli sebep değil.

Rahibe bu sefer bağırıyor:

-Ama o AİDSliymiş.

-Vay o..... ******!

veis

US

Recep

Uc bayan ve uc erkek is icabi trenle bir seyahate cikmalari gerekir. Tren garina giderler. Uc bayan 3 bilet aldigi halde erkekler
tek bilet alir. Bayanlar bunun sebebini sorduklarinda erkekler "bekleyin ve gorun" derler.
Trene binerler ve tren hareket ettikten bir sure sonra uc erkek kalkip hep beraber trenin tuvaletine girerler. Biraz sonra konduktor
gelir ve uc bayandan uc bileti alir. Tuvaletin onunden gecerken kapiyi tiklatip,
"bilet lutfen," der. Kapi acilir ve bir el bileti uzatir. Bayanlar bunu gorurler. Taktigi kapmislardir. Donus yolculugu icin yine gara
giderler. Bayanlar bu sefer tek bilet almislardir. Erkekler ise hic bilet almaz. Bayanlar yine sasirip sebebini sorduklarinda Erkekler
yine bekleyip gormelerini soylerler. Bir sure sonra yolculuk baslar. Once bayanlar kalkip tuvalete girer. Ardindan da erkekler
karsisindaki tuvalete. Konduktorun gelmesine yakin bir erkek cikip karsi kapiyi tiklar ve
"bilet lutfen," der.
Acilan kapidan bir el bileti uzatir. Bileti alan erkek diger tuvalete geri girer!..

Recep

Doktorlar
Bir İngiliz doktor diyor ki : Tıp bilimi bizde öyle ilerledi ki, biz bir adamın beynini alırız ve başkasına koyarız ve onu altı haftada iş arayacak hale getiririz.

Alman doktor diyor ki : Bu hiç birşey değil; biz bir adamın beynini çıkarırız ve başkasına koyarız ve onu dört haftada şavaşa hazır hale getiririz.

Amerikalı doktor da diyor ki ; Beyler siz çok geridesiniz. Biz Teksastan bir beyinsizi aldık ve beyazsaraya koyduk. Şimdi ülkenin yarısı iş arıyor, yarısı da savaşa hazırlanıyor.

US

16 SS 1965

buda benden

Sosis Fabrikası

Babası çocuğuna güzel bir iş kurmak için paçaları sıvamış. Ancak oğlan salak olduğu için hiç bir işi beceremiyormuş.Babası ona ne is bulduysa hepsini elini yüzüne bulaştırmış berbat etmiş. En sonunda babası tam otomatik bir sosis fabrikası kurdurmuş. Çocuğunu elinden tutup, bari işi öğrensin diye hemen fabrikadaki bir sosis makinesinin başına götürmüş.
- "Bak oğlum" demiş. "Buradan böyle öküzü yolluyorsun... aha diğer taraftan sosis olarak çıkıyor, bu kadar basit anladın mı?". Çocuk dinlemeden başını sallamış, sallamış ta... sonra babasının yüzüne salak salak bakmış ve;
- "peki buba, buradan sosisi goysak, öteki taraftan öküz olarak çukar mu ?" diye merakla sormuş. Babası hemen cevaplamış:
- "Maalesef evladım, o teknoloji bir tek senin ananda var..."

16 SS 1965

43 Oyun Eksikti Hani

Becky ve Sam 50'nci evlilik yıldönümlerini kutluyorlardı. Sam birden soruverdi: "Sevgilim, bu elli yıl içinde beni hiç aldattın mı?.." "O da nereden çıktı?" diye sinirlendi Becky.. "Cevabı da öğrenmek istemezsin herhalde ?.." "İsterim" dedi Sam.. "Lütfen anlat, ne olur?.." "Madem öyle" dedi Becky, "Üç kez aldattım seni.." "Üç kez öyle mi?.. Kimlerdi onlar?.." "İlki" diye anlatmaya başladı Becky, "Hani sen 30 yaşındaydın ve kendi diş kliniğini kurmak istiyordun ama hiçbir banka sana kredi açmıyordu. Sonra bir banka yöneticisi eve geldi, hiçbir şey sormadan tüm kağıtları imzaladı ve sen en modern araçları getirebildin." "Ooo Becky.. Benim için kendini feda ettin ha.. Benim sevgili karım!.. Peki ikincisi.." "Hani 50 yaşında felaket bir kalp krizi geçirmiştin.. Çok kritik bir bye
-pass ameliyatı geçirmen gerekiyordu da, hiçbir doktor sana el süremiyordu.. Her an ölebilirdin. O sırada Dr. Bakey onca yoldan kalktı geldi. Ameliyatını yaptı, seni hayata döndürdü.." "Ah benim sevgili karım.. Hayatımı kurtarmak için kendini bir kez daha feda ettin öyle mi?.. Hiç kimsenin böyle harika bir eşi olamaz. Böyle bir şey yapman beni ne kadar sevdiğini gösterir. Üçüncü peki?.." "Hatırlıyor musun, yıllar önce Diş Hekimleri Odası Başkanı olmayı fena halde istiyordun ve 43 oyun eksikti hani ?.."

34 SS 1965

garıban asker bırlıkde agacın altında oturuken
allaha mektup yazmıs;
ey allahım hıç kımsem yok bana para yollayan halımı soran yok su garıban kuluna para yolla ne olursun demıs bu aralar 250 lıra cok ısıme yarar demıs carsıya cıkcam demıs ne olursun allahım demiş ve postaya vermıs,
mektubu okuyan komutan durumu dıger komutanlara ızah etmıs komutanlar kendı aralarında 200 lıra toplayıp askere yollamıslar ,
askere ılk defa mektup gelmıs mektubun ustunde allahdan sevgılıne kuluna yazıyormus mektubu acan asker 200 lırayı gormus tekrar allaha mektup yazmıs allahım benı cok mutlu ettın su garıban askerıne acıdın para yolladın ama ben sana baska adres vereyım sen parayı oraya yolla bu o.ç komtanlar mektubun ıcınden parayı yurutuyorlar demıs..