Tanju: "Hakkı Abi Anahtarı Teslim Et"

Başlatan berusa55, 21 Haziran 2009, 14:01:04

« önceki - sonraki »

kaptan 55

26 Haziran 2009, 17:48:14 #30 Son düzenlenme: 27 Haziran 2009, 09:26:48 samsuni
bu kalp senİ Unuturmu?

AntZ

26 Haziran 2009, 18:38:44 #31 Son düzenlenme: 27 Haziran 2009, 01:14:35 Ant55
Alıntı yapılan: heroes55 - 26 Haziran 2009, 15:40:18
sadece  tek  bır  ornek  vereyım  erturul  saglamı  besıktasa  sattıgımız  sezon  kac  para  ya  sattık  ve  bu  para  samsunsporu kac  senelık  gıderlerıne  esıttır  bu  arada  arkadaslardan  bırı  ımzadan  rahasız olmus  kusura  bakmasın  ben  hep  boyle  ımza  atarım

saygılarımla  :  heroes55

Seninle küçük bir hesap yapalım;
Ertuğrulun bonservis bedeli:57 milyar
1994 dolar kuru:38.495

57 milyar / 38.495 TL : ~1.480.712 $

Sence 12 senenin kaç senelik giderini karşılar?
Bu arada imzandan değil, farklı olduğunu göstermeye çalışmandan, ben bilirim edalarından rahatsız oldum. İmzan da bu tavrının altına imzasını atıyor.

Saygılarımla : (Adım sol tarafta yazıyor)

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

evet  sayın ısmaıl uyanık  sutten  cıkmıs  ak  kasık  arkadaslar  da hep  kendi  verdi  hic  almadi  oylemı  beni  elestiren  arkadaslara  seslenıyorum  arkadaslar sadece  ismail  uyanık  donemınde  yapılan  transfer  ucretlerıne  bakarsanız  kımın  kulube  ne  verdıgını  gorursunuz  ama  tabı  koru  korune  elestırmek  daha  kolay  sadece  tek  bır  ornek  vereyım  erturul  saglamı  besıktasa  sattıgımız  sezon  kac  para  ya  sattık  ve  bu  para  samsunsporu kac  senelık  gıderlerıne  esıttır  bu  arada  arkadaslardan  bırı  ımzadan  rahasız olmus  kusura  bakmasın  ben  hep  boyle  ımza  atarım

saygılarımla  :  heroes55
kardeşim.körü körüne eleştiri derken kendini de katıyorsun herhalde bu gruba?biz burda ismail uyanık heykeli dikilecek adam demiyoruz zaten.ama sen de taktın af kardeşim ismail uyanığa.sana göre bu adamın 12 yıl içinde hiç mi olumlu adımları olmadı.valla olmadı diyorsan samsunspor iyi kaldı onca yıl süper ligde .sen inadına aynı yerde mola verdin ilerlemiyorsun.sana göre ismail uyanığın onca yıl hiç mi bir başarısı yok.bana göre ismail uyanık samsunspor adını manevi yönden ezdirmemiştir hiç kimseye.

celebi

Alıntı yapılan: Bir Sevdadır Samsunspor - 26 Haziran 2009, 18:43:31
kardeşim.körü körüne eleştiri derken kendini de katıyorsun herhalde bu gruba?biz burda ismail uyanık heykeli dikilecek adam demiyoruz zaten.ama sen de taktın af kardeşim ismail uyanığa.sana göre bu adamın 12 yıl içinde hiç mi olumlu adımları olmadı.valla olmadı diyorsan samsunspor iyi kaldı onca yıl süper ligde .sen inadına aynı yerde mola verdin ilerlemiyorsun.sana göre ismail uyanığın onca yıl hiç mi bir başarısı yok.bana göre ismail uyanık samsunspor adını manevi yönden ezdirmemiştir hiç kimseye.

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: heroes55 - 26 Haziran 2009, 01:34:24
bazı  arkadaslarin  yorumlarini  anlayabilmek  gercekten  cok  guc bazi  seyleri  hala  anlayamamalarina inanin  hayretle  karsiliyorum  oncelikle  sunlari  soylemeliyim ki kimse hasbi aganin hayatini  (forumdaki yazilan hayatini) okumamis  ve  yada  okumak  istememis ya  arkadaslar tanju takımı  sattı  diyorsunuz ne  icin  takimi satti bunu  bir  soyleyin para  icin mi  bu  munkun deil  cunku  neden cevabını  merak  edenler  buradan  okuyabılır :(http://www1.samsunspor.biz/haber-Dop_Filede_Paralar_Cepte_Hasbi_Aga_Gonullerde-5852:)
o zaman yaşinizin kucuk olmasina veriyorum  degerlendirmelerinizi  sunu  bilmenizi  isterimki hasbi  agadan  daha  cok  para  veren  baska  bir  kulup  baskanı  yok tu ve  son 4 haftaya  kadar lıder  olan  bir  takimin   bu kadar  basit  bir  olaydan  dolayi  sampiyonlugu  gitmez  satmis  falan  bunlar  palavra  kimsede kimseyi  kandirmaya  calismasin  simdi  gelelim  simdiki  baskanimiz  sayın:HAKKI TOMAÇ  IN  cevabına insana  sorarlarsiz  daha 200-300 milyar  verip  transfer tahtanizi  actiramiyorsunuz ve  calisma  yapıyorsunuz transfer  yapmak  icin  yaf  bu  milleti  saf  mi  zannediyorsunuz peki  transferleri  hangi  para  ile  yapmayi  planliyorsunuz yonetim  bence  sadece  ve  sadece  kulubun  kayyuma  kalmasini  ve  kayyuma  kalırsa  bunun  hesabını  nasil  vereceklerini  dusunuyor  cunku  ılk  basi  yanacaklardan  biri SYN: HAKKI TOMAÇ  beyefendidir  kulup  kayyuma  kaldıgı  an  tum  defterler  incelenecek  ve  samsunspor'un  tum hesaplari  gozler  onune  serilecektir  bu  arada  sunu  da  unutmayalım syn  ve  cok  buyuk  onursal  baskanımız  olan  yada  kendini  oyle  sanan  İSMAİL  UYANIK  '  TA  bu  olaylardan  cok  etkilenecek  tir herkes olaylari  bilerek  yada  bilmeyerek  bir  yonlere  cekiyor  yok  tanju satmis  o  satmis  bu  satmis
peki  arkadaslar  hic  kendinize  sordunuz  mu  aceba  samsunsporun  bu  zor  gunlerın de  samsunspor'a  temliklerden  dolayi 1 kurus  para  federasyondan  gelmesi gereken  para  gelmiyor  neden  peki  buyuk  samsunsporlu  onursal  baskanımızın 5miılyon avro temligi  var  cunku ama  o  onursal  baskan ama  o  parasını  alması  lazım  ama  samsunspor telif haklarini  satmayi dusunse  bile o  onursal baskan  samsunsporun haklarını  satmak  samsunu  satmak  deılmıdır  o  onursal  baskan  ki samsunsporun  kulup baskanlıgından ıstıfa  ettıgını istanbulda  acıklıyor o  oyle  bir  baskan ki  samsunspor'un  en  iyi  topcularini  o donemde syn YUZUF ZİYA YILMAZ ' BEYLE  anlasip  ( ilhan ve  tümer) in  bedava  gitmelerini saglıyor  bu  donemde  kimse  sayın  baskana  devre  ortasinda  iki  iyi  topcunuzla  neden  mukavele  yapmadigini  sorma  geregi  duymuyor  ama  sayın  baskan  bu  konuyada  guzel  cevap  vermis o  donem  kulup  baskanı  ben  deıldım  o  donem  syn yusuf zıya  yılmaz dı  6 ay  gıbı  kısa  bır  donem  kulube  baskanlık  yapti sonra  tekrar  sayın İSMAİL  UYANIK  BEY kulup  baskanı  oldu  degisen  teksey  sadece  (ilhan  ve tumer)in bedava besiktasa transver  olmalari  idi  artık  kulup  baskanının  bır an  once istifa  etmesi  gerekir bu arada neden tanju ya  bu kadar  buyuk tepki var  derseniz samsunspor fotbol tarıhının en onemlı  ısımlerınden  bırı  bız  ıstesek te  ıstemesek te onun  soyledıgı  her  soz  dogal  olarak  buyuk  etki ve tepki  gorecektir samsunspor basarili  olmak  istiyorsa tanju colak tan baskasi bu isi  yapamaz neden  yapamadigida gun gibi orada yapamiyorda  artik  gozunuzu  acın  okuduklarınızın ne anlama  geldıgını  anlayın sayın  bakanımız  bıe  samsunsporun  en buyuk  sorununun temlıkler  oldugunu  soyledı  ve  biz  hala nelerle  ugrasiyoruz  tabiki  bu  yazım hemen  silinecek ama  ben  sunu  anlayacam aceba bu  yazı  ne  kadar burada  tutacaklar  ama sayın  site  yonetıcilerinden  rica  ediyorum  ben  sadece basin  ozgurlugu  var  diye biliyorum be  bu  yazının  hic bir  sartla  silinmesini  istemiyorum  tum samsunspor  taraftarlarından  rıca  ediyorum  bu  yazıyı okuyun ve sadece dusunun sakınce  belki  size  cok  ters gelebilir  ama  oku duktan sonra  dusunun ve kımı desdekledıgınızı  unutmayın

yazının sılınmemesi  dilegiyle saygılarımla:heroes55

Yazıyı neden silelim ki?
Baştan sona yanlışlarla dolu bir yazı çünkü, ibret-i alem için durmalı bence...

Hasbi Menteşoğlu yazısını yazan kişi benim; Samsunspor kitabını derleyen kişi de benim... İsmail Uyanık bir peygaber değildir ama İsmail Uyanık'ı eleştirecek adam gerçekten doğru bilgilerle yola çıkacak.

İsmail Uyanık'lı bir Samsunspor
Hasbi Ağa'lı bir Samsunspor...

İkisinin yokuluğndaki bir Samsunspor. Teraziye koy, ölç, biç, ondan sonra yaz...

Tekrar söyleyeyim yazdıkların hakikaten yer yer gülünç olmuş Hele ki şu İlhan, Tümer meselesi falan. Vaktim olursa, forumdaki arkadaşlarımızın aydınlanması adına tek tek cevap da yazarım iddialarına.

gozgoz yýlmaz

arkadaslar sadece  ismail  uyanık  donemınde  yapılan  transfer  ucretlerıne  bakarsanız  kımın  kulube  ne  verdıgını  gorursunuz  ama  tabı  koru  korune  elestırmek  daha  kolay  sadece  tek  bır  ornek  vereyım  erturul  saglamı  besıktasa  sattıgımız  sezon  kac  para  ya  sattık  ve  bu  para  samsunsporu kac  senelık  gıderlerıne  esıttır 

Çok haklısın birader, ayrıca sadece Ertuğrul değil o sene Osman'ı da G.Saray'a satmıştı. Hep yemiş bu Uyanık var ya, zaten cebinden 5 kuruş bile vermemiştir. Seni bu süper ötesi tespitlerinden dolayı kutluyorum.

Ertuğrul ile Osman'dan gelen parayla Düyun-u Umumiyeye olan borçlar bile ödenir, Osmanlı Devleti de kurtulurdu. Hatta kalan parayla İstiklal Harbimizi de finanse edebilirdik. Ve hatta ABD'ye kredi bile açabilirdik ama bu Uyanık yok mu Uyanık? Hep yemiş birader. Allah'tan sonra gelenler oldu da Uyanıklar Devri bitti.

Ben bir Samsunsporlu olarak İsmail Uyanıklı yılları kabus olarak hatırlıyorum. Oysa şimdi ne kadar da mutluyuz değil mi?

Beni bu gaflet uykumdan uytandırdığın için ben de sana hassaten saygılarımı iletiyorum. Kahrolsun İsmail Uyanık ve onun yalaka yandaşları artı Samsunsporlu görünüp de Samsunspor düşmanlarıgiller...

Not: Bilumum tüm gülücükleri yazının istyediğiniz bölümlerine ekleyebilirsiniz.

ali ihsan

Alıntı yapılan: Ant55 - 26 Haziran 2009, 07:22:39
@heroes55

İsmail uyanığın başkanlığı bıraktığı tarih 20.01.2001,
Yusuf Ziya Yılmaz'ın başkanlık yaptığı dönem 21.01.2001 - 25.06.2002,
Bosman kuralının devreye girdiği tarih 5 mart 2001

Böyle bir kural yokken ve sözleşmesi biten oyuncunun bonservisi kulübünde kalıyorken devre arasında ne imzası? Zaten kural İsmail Uyanık başkanlığı bıraktınktan sonra çıktı.

Bu arada İsmail Uyanık'ın alacağı 5 milyon değil 3 milyondur. 1 sene kulübün başında kalıp küme düşürenlerin 1.5 milyon alacağı varken, 12 sene tek başına kulübü idare eden, SÜPER LİGDE tutan birisinin 3 milyon alacağı olması normal değilmidir? Uyanıklar devri bitti diyenlerin başlattığı devrin adı nedir?

Lütfen bazı komplo teorilerini kurarken neden ve sonuçlarını düşünerek yazın. İsmail Uyanık bırakırken evet borcumuz vardı, bu kadar abartı bir borç değildi ama belki diğer kulüplerinkinden 3-5 fazlaydı. Şehrin, yönetenlerin bu kadar ilgisiz kaldığı, başkanına, takımına destek vermediği başka şehir varmı? Senelerce İsmail Uyanık bunları söyleyince sinek vızıltısı gibi dinlediler, şehrin takıma ne kadar destek verdiği! başkanlığı bıraktıktan sonra daha iyi anlaşıldı. Kimseden destek almadan 12 sene nasıl süper ligde tuttu bu takımı diye sordun mu hiç? Kahraman edalarıyla başkanlığa gelip, takımı küme düşürdükten sonra sadece alacakları için takımın adı aklına gelenlerin, televizyonlarda dönen reklamlarından daha az alacağı olduğu, bu reklamların kat kat fazlasını başkanlığı zamanında yaptığı ve Samsunspor gibi bir dertlerinin olmadığı aklına geldi mi?

Bu arada mesajlarında siz bilmezsiniz yaşınız küçük, herşeyi ben bilirim edaları, her yazının sonunda kullanıcı adı yazma gereği neden? Zaten sol tarafta görüyoruz kimin yazdığını. Altında heroes55 imzası var bu yazı önemlidir sonucunu mu çıkarmalıyız? Fikirlerini yazarsın katılan katılır, katılmayan katılmaz, kurallara aykırı bir durum yoksa da kimse mesajını silmez bu konuda da endişen olmasın.

berusa55

26 Haziran 2009, 22:47:11 #37 Son düzenlenme: 26 Haziran 2009, 22:49:52 berusa55
***heroes55 ve bundan sonra O'nun gibi 10-15.mesajlarında İsmail Uyanık başkanımıza sallamaya gelecek arkadaşlara ufak bir mesaj vermek zaruri olmuş:

Bakın arkadaşlar burası İsmail Uyanık başkanımıza atıp tutulacak, bundan prim yapılacak bir yer değildir. Olmasına da asla müsade edilmeyecektir. İsmail Uyanık'lı dönemleri mumla aradığımız şu dönemlerde bir de onu karalamaya yeltenmeye çalışmak, bu platformda akıntıya karşı kürek çekmekten farksızdır. Bilginize...

Sioux

26 Haziran 2009, 23:10:06 #38 Son düzenlenme: 26 Haziran 2009, 23:32:57 samsuni
Suç İsmail Uyanık'ta. 92'de Hakkı Tomaç, Aslan Çınar'dan aldığı Samsunspor bugünkü gibiydi. Keşke almasaydı da 5-6 yıl şimdiki gibi sürünseydik. O zaman kıymetini anlardı bazıları başkanın.

>:( >:( >:( >:( >:(

eski55

bu hero 55 denen arkadaş yaşı küçük olanlardan falan bahsetmiş şimdi okudum ben . senin yaşın büyük galiba birader ,şimdi sen beni iyi dinle eğer kulaktan dolma konuşmuyorsan ,eğer tanjunun satıldığı gün samsunsporluysan EĞER İTFAİYENİN YANINDAKİ KULÜP BİNAMIZDAYSAN,o gün samsunspor tyaraftarının neler yaptığını bilmen gerekir.sakın kendini buralarda eski zannetme.tanjunun nasıl sattığını sen ali samiyene gelsen bilirdin . haa geldim dersennn  kimse samsunspor taraftarını etkilemeye çalışamaz. herkez neyin ne olduğını bilir.sana son sözümde BİR TAKIMDA 13 SENE ARALIKLARLA BAŞKANLIK YAPIPTA O TAKIMI LİGDE BIRAKMA ŞEREFİNE NAİL OLACAK BİR İNSANA EĞER HAKARET EDERSEN SENİN AĞAZINA BİBER SÜRERLER...

ali ihsan

Şu günlerde dahi İsmail UYANIK'ın değeri anlaşılmıyorsa orada art niyet vardır.Bu kadar açık.

İsmail Uyanık neden başkanlığı bırakmış daha iyi anlayabiliyorum şimdi.

O bu şehire bir beden büyük geldi bence ...

Adamın dibiydi o ...

Hataları vardı ama ondan sonraki başkan ve yöneticileri  görünce o hatalarını da sildim hafızamdan ...

erdem

yok ya iyi ki gitmiş ismail uyanık.hakkı tomaçla çok mutluyuz.tarihimizin en iyi kadrosunu kurduk.hatta hakkı otogarın yakınına yepyeni 55000 kişilik bir stad yaptıracakmış.adnan ölmez bizi şampiyon yaptıktan sonraki en iyi başkan hakkı...en kötü dönem hasbi ağa,sonraki en kötü dönem de ismail uyanık.iyi ki gitmişler.

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

27 Haziran 2009, 02:29:42 #42 Son düzenlenme: 27 Haziran 2009, 02:34:14 Bir Sevdadýr Samsunspor
Alıntı yapılan: erdem - 27 Haziran 2009, 00:16:55
yok ya iyi ki gitmiş ismail uyanık.hakkı tomaçla çok mutluyuz.tarihimizin en iyi kadrosunu kurduk.hatta hakkı otogarın yakınına yepyeni 55000 kişilik bir stad yaptıracakmış.adnan ölmez bizi şampiyon yaptıktan sonraki en iyi başkan hakkı...en kötü dönem hasbi ağa,sonraki en kötü dönem de ismail uyanık.iyi ki gitmişler.

hala samsunsporun adını ve onurunu kim en iyi şekilde taşıdı sorusuna cevap bulamayan ve ismail uyanık döneminde samsunsporluluğun en büyük değer olduğunu anlayamayan insanlara,bundan sonra ne anlatsak boş kardeşlerim.ancak erdem kardeşim senin yorumun gibi bu insanları susturabiliriz.yani saçma sorulara bir o kadar saçma cevap vermek gerek?

engizli55

arkadaslar ben bazi seylere katiliyorum heroes55 arkadasin yazisindaki yani arkadas demek istiyorki samsunsporun bu hale gelmesinde sadece tanju savasin veya su anki yönetimin veya sadece yusuf ziyanin ve ya ne bileyim bir baska yöneticinin sucu yok sadece herkesin hatalari var ama tabiki dogrularida guzellikleride var. bu düsüncelerini paylasmak istemesi suc degildir bence katilmak istemeyen arkadaslar olabilir bunormaldir yanliz kücükdünuz edalari diye bahs ediyorsunuz bunlar hakaret degildir olabilr belki bizden gercekten yasca büyüktür bu alinganlik meselesi yapilmamali. bence

heroes55

İkisinin yokuluğndaki bir Samsunspor. Teraziye koy, ölç, biç, ondan sonra yaz...

bence bu  yanlış bir  kelime neden  derseniz hiç bir  kimse hasbi aganin eline su dokemez bu  konuda  galiba hem  fikir  olabiliriz   sunuda  soyleyeyim hasbi aga  ile ismail uyanigi kasilaştırmak bence hasbi agaya hakaret etmis oluruz nedenini  kendi  yazdiginiz yazidada bulabilirsiniz hasbi aga hic almamis hep ver mis peki ya  ismail uyanik oylemmi ismail uyanik döneminde  kac tane futbolcumuzu  sattigimizın kackisi  biliyor  ogrenmek isteyen arkadaslar bu linkten kisa bir arastirma ile ogrenebilir(http://www.tff.org.tr/Default.aspx?pageID=28&kulupID=3597)burada  bir kac isim de  yazayim

1:)cenk işler     2:)erturul saglam    3:)imdat arslan     4:)isa turan     5:)orhan kaynak
6:)bodan stelea   7:)sinan yesil   8:)serkan aykut   9:)kürsat demir  10:)mehmat nas
11:)erman guraçar  12:)selehattin goksel gencer  13:)recep tüzün   14:)mustafa külle
15:)mehmet hakkı hocaoglu

simdi  soruyorum size bu  futbolcular  ve  daha  bir  cogu  samsunspor kulubu satmis ve para kazanmistir hep ismail uyanik  verdi  ise bu  tpocuların ve bir cogunun paralari nerede ismail uyaniga kimse destek olmamis bu koskoca bir  yalan iyisi ve kotusu  ile cemal yesilyurt 'un yardim ettigini kendide soyler  neden ismail uyanıgı bir sey  yaptigini sanip  bilmeden  yorum yaparsınız anlamak  mumkun deıl

bu arada  bir  arkadasimiz erturulun kaca  satıldıgını  falan  yazmis ve  dolar kurunu bulup dolar  degerindeki miktarini yazmis bu calisma  icin kendisine tesekkur ederim ama  arkadasa  bir  sorum olacak sen  o  donemi simdi ilemi kıyaslamaya  calisyorsun arkadasim  sen diyosun ki hacimurat la ferrari  aynı arabalardir istersen bir daha dusun derim ben

ben demiyorumki hasbi aga biraktiktan sonra bu takima baskan  geldi diye  bir  sozum olmadi bende tasrıp etmesemde bu kulubu batıran insanlar kulubun basına geldi istisnalar  var tabiki ama onlarinda cok fazla yapabilecekleri bir  sey  yoktukulubu kurtarmak adına ama  sunu  unutmamak lazım ki bu kulubu sadece ve sadece galip ozturk ten baskasi ayaga kaldiramaz baskan olarak  hoca  olarak  ise tek isim tanju colak ha belki tanju colagın hocalıgını tartısa bılırız ama onun kulube saglayacagı emın olun eksilerinden  artiları kat ve kat  fazladır bu kulube kimler hocalık yapti bir  bakalim hasan şengun  simdi nerede yucel uyar nerede ercument coskundere nerede ve 3 yılık  mukavele ımzalayıp 1 yıl sonunda giden erturul saglam nerede  ve samsunspora yıllarcahizmet etmis basaridan basariyo kosmasını saglayan futbolculardan tonju colak  nerede bu kulupte neredeyse tum eski futbolculara gorev verilmis ama bazi isimler kusturulmus  bunlari bir dusunelim ercan kologlu nerede emin abi neden stadin kosesinde arabasi ile  maci seyretmez hic  sordunuz mu  buyuk hocamiz  kurtaricimiz  ercument bey  yuzunden herkese  cevap vermeye  calisacagim

saygilarimla:heroes55