Eğitim Araştırma Hastanesi

Başlatan kayacan, 15 Mart 2009, 01:44:32

« önceki - sonraki »

kuzey55

bu hastane ile övünen suat kılıç başta olmak üzere akp milletvekilleri acaba ne diyecekler bu duruma.hepsi sahtekar bunların.mücadelemizi sürdürmemiz gerekir.

berusa55

17 Mart 2009, 16:12:09 #16 Son düzenlenme: 17 Mart 2009, 16:15:46 berusa55
Alıntı yapılan: kayacan - 17 Mart 2009, 14:32:11
Malesef yanlış yorumluyorsun. Keşke senin dediğin gibi olsa.Mehmet aydın devlet hastanesi yıkılarak tokiye verilecekmiş......

Ama bak ...miş diyoruz sevgili Kayacan. Aslında senin de benim de bilmediğimiz bir nokta var. Yasanın içeriği. Bu yasa tam olarak ne diyor öncelikle ona bir bakmak lazım. İkincisi de henüz hiçbir şey net değil bunu Samsun basınındaki yazılardan ve haberin veriliş şeklinden de anlayabiliyoruz rahatlıkla. İlk baştaki mesajlarımda da dedim; asıl niyet şu an için Devlet Hastanesi'nin kadro yapısını bozmak gibi görünüyor. Hatta Halk Gazetesi yazarı Nusret Sağlam'ın yazılarında buna vurgu da yapılmış. Yazılan haberlerin hiçbirinde "Hastane kapanıyor; yerine Toki Konutları yapılacak" tarzında bir başlık atamamışlar; çünkü kimse şu an bir şey bilmiyor. Söylentiye göre yorum yapılıyor.

Varsayalım ki bu yasa ile Devlet Hastaneleri bu şekilde bir yapılandırılmaya gidiyor. O zaman Samsun'umuzdaki diğer devlet hastenesi "Gazi Devlet Hastanesi"nin hukuki ve madde durumu ne olacak? Onun da Kıranköy'deki 400 Yataklı Bölge Araştırma Hastenesi'ne katılması gerekmiyor mu? Haydaa! Samsun Devlet Hastnesinin 700 yatağı, Gazi Devlet Hastenesinin minimum 500 yatağı 400 yataklı Bölge Araştırma Hastenesi'ne nasıl sığdırılır? O zaman bizim gibi durumda olan diğer Araştırma Hastanelerinin bulunduğu şehirleri de kapsamaz mı bu durum.

Sanırım bu haberler ve yeni çıkarılmış yasa ile ilgili gelişmeleri beklemek ve ne olduğu daha iyi anlamamız gerekiyor.

kayacan

Gazi Devlet hastanesi ve Mehmet Aydın Devlet hastaneleri tamamen ayrı kuruluşlar.Adlarının devlet hastanesi olması dışında benzer yanları yok.Yönetimleri ayrı. Tüm SSK hastaneleri devlet hastanesine dönüştürüldü fakat birleştirilmedi. Bu nedenle diğer hastane lağv edilirse Gazi devlete birşey olmaz aynen devam eder.
Birde şunu belirtmek isterimki SAmsunda herşey mişle başlar. Mobil santral kurulacakmış denildi kuruldu. Tekrar çalışacakmış denildi çalıştı.Şimdi yerel seçimlerden sonra termik santralde eklenerek hepsi birden çalışacakmış deniliyor..Sonu ne olur bilemem.SAmsunspor yıllarca 2. ligde tutulacakmış deniliyordu doğru çıktı. Onun için oldu bittiyi beklemeden tepki vermek lazım.

berusa55

Alıntı yapılan: kayacan - 17 Mart 2009, 17:56:31
Onun için oldu bittiyi beklemeden tepki vermek lazım.

Kesinlikle hakılısın kardeşim. Eğer ki böyle bir şey yapılmaya çalışıyorsa bu kabul edilemez. Zaten gerekli tepkiler gelmeye, sesler yükselmeye başlamış. Bakalım ne olacak...

kayacan

Bencede satılabilir.Ancak yenisinin yapılması şartıyla. Koskoca devlet hastanesini 700 yataktan 400 yatağa düşürerek yapılmamalı.

merkez

Hayırlı olsun,onaylanmış...

Allah belanızı versin adi herifler

merkez

Samsun'da 107 yıl önce kurulan Mehmet Aydın Devlet Hastanesi'nin bulunduğu yerden kaldırılarak şehir dışına taşınıp, yerine TOKİ tarafından bina yapılmasına karşı başlatılan "Hastanemizi kaldırmayın" imza kampanyası büyük ilgi gördü.
Toplanan imzaların Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a gönderileceği öğrenildi. 1902 yılında kurulan Samsun Mehmet Aydın Devlet Hastanesi geçen 107 yıl içinde birçok başarılı sağlık hizmetine imza atarken, hastanenin bulunduğu yerden kaldırılıp şehir dışı olan Kıranköy Mezarlığı karşısındaki hastane inşaatına taşınarak Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet vermesine vatandaşlar tepki gösterdi. Mehmet Aydın Devlet Hastanesi'nin bulunduğu yerin TOKİ'ye devredilerek daire yapılmasının birilerine rant sağlanmaya çalışıldığını iddia eden vatandaşlar, yetkililerin bu yanlışlığı biran önce durdurmasını istediler. Mehmet Aydın Devlet Hastanesi'ne her türlü ulaşımın kolay olduğunu ve son teknolojik cihazlarla donanımlı olan söz konusu hastanenin taşınmamasını isteyen vatandaşlar, düzenlenen imza kampanyasına destek verdiler. Esnaf ve vatandaşların organize ettiği kampanya çerçevesinde hastane girişi, hastane bahçesi ve Lise Caddesi üzerine 3 ayrı imza toplama masası oluşturuldu. 'Hastanemizi kaldırmayın' imza kampanyasına ilk günde yaklaşık 10 bin imzanın toplandığı öğrenildi.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Samsun Şube Başkanı Süleyman Bal, uygulamanın iptal edilmesi için Bölge İdare Mahkemesi'ne dava açacaklarını söyledi. Başkan Bal, Mehmet Aydın Devlet Hastanesi'ni son 10 yılda milyon liralık yatırımlar yapıldığına dikkat çekerek, "Bütün yapılan masrafların çöpü atılmasının yanı sıra 720 yatak kapasiteli Mehmet Aydın Devlet Hastanesi 400 yatak kapasiteli Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sığdırılmaya çalışılacak. Bu olayda hem sağlık personelin hem de vatandaş mağdur olacak. Kimse Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yapılmasına karşı değil, burada karşı olunun Mehmet Aydın Devlet Hastanesi'nin kaldırılıp yerine birilerine rant sağlamak için TOKİ tarafından inşaat yapılması. Kadrolaşma değişimi adı altında vatandaşın sağlığı hiçe sayılıyor. Her türlü ulaşımın kolay olduğu Samsun Mehmet Aydın Devlet Hastanesi'nin taşınması Samsun sağlığına büyük darbe vuracak. Vatandaşlar diğer hastaneye ulaşmak için güçlük yaşayacak. Bu vesile ile Samsun'da bulunan özel hastanelerin önü açılmış olacak" dedi.

SES Şube Sekreteri Biyolog Salih Güzel ise "İçinde onkoloji merkezi de bulunan Samsun Mehmet Aydın Devlet Hastanesi'nin kaldırılması son derece vatandaşların aleyhine. Ayrıca bu hastanede Karadeniz'de tek olan Yanık Tedavi Merkezi bulunuyor. Bütün sağlık hizmeti oturulmuş özel hastaneler ile yarışır halde TIP Fakültesi Hastanesi ile rekabet edecek seviyeye gelen içinde bir süre önce yapılan Karadeniz'in en modern ameliyathanesi ve yoğun bakım ünitelerinin bulunduğu Mehmet Aydın Devlet Hastanesi'nin kaldırılıp yok edilmesi kabul edilir gibi değil. Bu yanlışlıktan biran önce geri adım atılmalı. Eğer Samsun'a sağlık hizmeti vermek istiyorlarsa kimse onların yeni hastaneler ve sağlık hizmetleri yapmasına karşı değil" diye konuştu.

Öte yandan, Samsun'da sivil toplum kuruluşları ve bazı sendika ve meslek odalarının yarın akşam bir araya gelip Mehmet Aydın Devlet Hastanesi'nin kaldırılmaması için toplantı yapacakları öğrenildi.(iha) haberexen

gozgoz yýlmaz

Samsun Sağlık Merkezi olacaktı güya, Samsun sayenizde Yalan Merkezi oldu pek kıymetli vekil abilerim ablalarım.

ali ihsan

Dallas dizisinin çekimleri yeniden başlayacakmış.Baş rolü Yusuf Ziya'ya vermişler.Rol arkadaşlarını o seçecekmiş.Alternatifi çok bence fazla zaman kaybetmez ... :D

gozgoz yýlmaz

Bu işte başrol oyuncusu halis muhlis Trabzonsporlu Mustafa Demir'dir. Şimdi de "iyi de biz eski havaalanındaki hastanenin temelini atarken, eski devlet hastanesinin kapatılacağını söylemiştik zaten" diyormuş. Trabzonlular siyasetçinin iyisini kendi illerinden kötüsünü ise Samsun'dan çıkarıyorlar. Bu adamın Samsun'un hayrına yaptığı bir tane işi bilen var mı? Alayınıza yazıklar olsun sizin.

ali ihsan

Samsun şehrinin kimliğini sorgulaması lazım.

Kendi siyasetçimizi dahi üretmekten acizmiyiz ?

Başka memleketin adamı bu şehirde nasıl bu kadar kolay mevki sahibi oluyor ?

Bu soruların cevabını bulmak ve sorunu çözmek durumundayız diye düşünüyorum...

berusa55

AlıntıHastane konusu aydınlatılacak

19 Mart 2009 / 17:11
Ak Parti, Mehmet Aydın Devlet Hastanesi ile ilgili yarın Parti İl Başkanlığı'nda bir açıklama yapılacağını duyurdu.

İki gündür Samsun Kamuoyu'nun gündemine oturan Mehmet Aydın Devlet Hastanesinin eski hava alanının bulunduğu yerde kurulan Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesine alınmasına ilişkin olarak boy hedefi haline gelen AK Parti İl yönetimi, yarın Parti İl Başkanlığı'nda bir açıklama yapılacağını duyurdu.

AK Parti İl Başkanılığı'ndan alınan bilgiye göre; Samsun Milletvekili Mustafa Demir 20 Mart Cuma günü saat 10.00'da yapacağı basın toplantısı ile Mehmet Aydın Hastanesi dahil olmak üzere tüm sağlık yatırımları ile ilgili bası açıklaması yapacak.

http://www.haberexen.com/news_detail.php?id=10169

berusa55

20 Mart 2009, 18:53:33 #27 Son düzenlenme: 20 Mart 2009, 23:04:24 berusa55
Hastanenin taşınmayacağını, Devlet Hastanesi'nin yönetim kadrosuna yönelik bazı planların olduğunu en başından beri belirttim. Nitekim milletvekili Demir de açık açık Başhekim'in değişeceğini söylemiş. Bunun öncüleri de Cemal Yılmaz Demir ve Mustafa Demir'dir! Acaba çıkarlarına ters giden ne oldu!

Kaya

Bu konuyla ilgili bir bilgim yok ve sadece takip ediyorum ama bir şey söyleyebilirim ki bundan 10 sene önceki SAMSUN artık kesinlikle yok geriye doğru gidiiş yaşayan şehrimiz 81 il arasında şu an 40.sıralarda gezinmekte eğitim seviyesi eskiye göre bi hayli geriledi işsizlik açısından başlara oynuyoruz varın gerisini siz düşünün sadece SAMSUNSPOR düşmedi demekki SAMSUN şehrini de düşürmeye gelmiş bizim vekillerimiz (bizim vekillerimiz derken bile utanç duyuyorum çünkü vekilim olduklarını beni temsil ettiklerini düşünmüyorum)

lucapicola

Başhekim yıllardır koltuğunda oturuyormuş. Devlet hastanesi Araştırma hastanesine dönüşünce basamak yükseldiği için başhekim Prof. olacakmış, dolayısıyla da başhekim koltuğunu kaybedecek.Kıyamet bundan dolayı kopuyormuş. Takdir sizlere kalmış arkadaşlar.