Bank Asya 1.Lig 24 Hafta l Orduspor 2 - 1 Samsunspor'umuz

Başlatan Tribün_ali, 21 Şubat 2009, 19:43:19

« önceki - sonraki »

Mert

Alıntı yapılan: gozgoz yılmaz - 02 Mart 2009, 00:31:55
Turgut biraz da tipten kaybediyor, adamın yüz şekli geberik gibi.  :P

Fenerli Küçük Emrah Guiza gibi.  ;D

**

Edmontdante ile aşağı yukarı aynı kuşağız. Turgut, gelecek vaad edebilir, yetenekli olduğunu düşünenler de olabilir fakat bizim beklentilerimiz daha farklı. Serkan Aykut, 19 yaşında iken İstanbul takımları da dahil hepsine golleri sıralıyordu. Celil, 20 yaşında takımın en önemli silahıydı. Kimse de çıkıp, bunlar daha genç, öğrenecekler demiyordu. Çünkü öğrenmişlerdi.

Bilmem anlatabildim mi?

Elbette hocam onların geçnlik yıllarındaki sergilediği futbolla turgutun şimdi oynadığı futbolu kıyaslamak bile mantıksız eskileri sen benden daha iyi bilirsin.Fakat benim asıl demek istediğim elimizde olan topçular bunlar dediğim gibi turgutun yerine başka bir forvet oynatalım diyebilme lüksümüz yok zaten.Ben sadece bu çocukda yetenek varsa bunun üzerinde yoğunlaşmalıyız diyorum.Ben turgutu yetenekli buluyorum şahsen.Kendini en kısa zamanda pişirecektir diye düşünüyorum.

**KaR6**

20 yasında adam barcelona da sampiyonlar ligi finali oynuyo, 19 yasında arjantin milli takımında oynayan var, 17 yasında cocuj uefa kupasında final oynadı.. 20 yasında bi adam artık genc sayılmıyor dunya futbolunda.. 20 yasındaysan olayın bitmiştir, olacagını olmussundur..

ben turgutun su anki durumunda olsaydım yemez içmez gol vurusu calısırdım.. belki bi kademe daha yukselirim diye ama istekli olacaksın.. hırslı olacaksın ki yıldız olasın.. böyle giderse en fazla ankaraspor a antalyaspora transfer olursun.. yani yukselmez alcalırsın..

yaman55

Alıntı yapılan: edmontdante - 02 Mart 2009, 00:25:11
Üstad belki de abartıyorum biraz ama  ben Turgut'u görmeye bile dayanamıyorum desem yalan olmaz.Genç çocuk ne bileyim akrep gibi olmasını istiyorum.Dinç,güçlü,ısıran koparan biri istiyorum ama ben sahada her zaman ağlamaklı ve bitkin bir Turgut görüyorum.

Yemin ediyorum bizim kalecinin aldığı toplarda  topu bana atmasın diye arkasını dönüp ortasahaya yavaş yavaş koşuyor.Ben adam kaleci yakalamış topu belki hızlı çıkabiliriz bassana biraz ileriye doğru.Kaleci bakıyor  atacak Turgut'a ama Turgut olaydan habersiz gibi davranıyor.Ama bunu biz yemiyoruz tribünden.

edmontdante

Alıntı yapılan: Mert 55 - 02 Mart 2009, 00:24:10
hatta kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonların çoğunu kaçırdı bu zamana kadar fakat biraz daha maç pratiğine ihtiyacı var.Turguta golcü adam demek için belki de bir dahaki sezonu bekleyeceğiz...Dediğim gibi bu adam genç birisi fazla bişey beklememek lazım.Tecrübeye ve pratiğe ihtiyacı var.Turgutu değil de xx futbolcu oynasa daha iyi olur diyebilme lüksümüz yok malesef.Elimizdeki forvetler bunlar.Önemli olan bu yeteneklere sahip çıkıp,ilerde daha iyi olabilecek seviyeye getirmektir.Bence turgut bu seviyeye de ulaşabilecek yeteneğe sahip.
Ben de herkesin düşüncesine saygılıyım.Bunlar benim şahsi fikrim...

Mert kardeşim bu adam 3 sezondur bu takımda oynuyor.Bundan daha fazla maç pratiği olabilir mi?Daha kaç sezon oynaması lazım özgüvenini kazanması yada yeterli tecrübeye ulaşması için.Elimizde bu var haklısın bu konuda  ama bu adamlaırı şöyle kumaşı iyi böyle bilekleri yumuşak falan diye gaza getirmenin anlamı yok.Şişirip şişirip duruyoruz.

Söylemeyi düşündüklerimi  gozgoz Yılmaz söylemiş zaten

AlıntıEdmontdante ile aşağı yukarı aynı kuşağız. Turgut, gelecek vaad edebilir, yetenekli olduğunu düşünenler de olabilir fakat bizim beklentilerimiz daha farklı. Serkan Aykut, 19 yaşında iken İstanbul takımları da dahil hepsine golleri sıralıyordu. Celil, 20 yaşında takımın en önemli silahıydı. Kimse de çıkıp, bunlar daha genç, öğrenecekler demiyordu. Çünkü öğrenmişlerdi.

Gozgoz'un da dediği gibi Serkan AYKUT  son 15 dakika girerdi roveşata dahil golünü atardı öyle yada böyle.O genç yaşına rağmen  roveşatasını da atardı.Niye  çok mu tecrübeli.Hayır adam yetenekli ve ne olduğunu biliyor.Ama Turgut efendi emin ol o bahsettiğimiz topları sürerken kendine inancı yok.

Celil ne yapıyor  gs maçında.Daha 20 yaşında.Karşısında bir yıldız.Kubilay TÜRKYILMAZ.Korner direği dibinde o meşhur hareketini ilk kez yapıyor 1.Ligde.Kubilay dahil herkes şok.Takımdaki onca karizma ve otoriter isme rağmen 20 yaşındaki bir çocuk bir gs maçında bunu yapabiliyor.Çok mu tecrübeli.Tabiki hayır ama yetenekli ve yeteneğinin yapabileceklerinin farkında.

Haa unutmadan ben Turgut'un bahsedildiği gibi yetenekli falan olduğuna da inanmıyorum.İnşaallah ben yanılıyorumdur inşaallah maçı kaybetmenin verdiği etkidir bu.Sonuçta Turgut  iyiyse yada iyiye giderse biz kazanacağız.Ama şunu da söylemek isterim Oktay ve Murat'tır yetenek.Tek bir hamlesiyle yada attığı tek bir pasla 3 kişiyi oyundan düşüren adamlar bunlar.Araya pas atabilen adamlar.Örnek Karşıyaka maçı.Yetenek de bu zaten.Turgut efendi 90 dakikada 3 tane boş top yakalayacak beki geçecek.Biz maç boyunca bunu bekleyeceğiz yani

edmontdante

Alıntı yapılan: samsunmania55 - 02 Mart 2009, 00:42:13
Turgut'a verilen şans Murat İsmailoğlu'na, Volkan'a, Ertan Aktepe'ye vesaire 5-10 yıl önceki alt yapı topçularına verilseydi farkı hep beraber görürdük.

Turgut,Murat İSMAİLOĞLU'nun tek vuruşlarını görse utanırdı kendinden bence.İdmanlarda kıç üstü oturttuğu kaleciler gözlerimin önünde hala.Ama nerede İSMAİLOĞLU.Belki adını bile duymayanlarımız vardır sitede

HoliganSamSunLu

orduyu yenmeliydik bu maçı almalıydık aldığımız maçı elimizle verdik gerçketen çok üzüldüm hak etsek 5-0 yenilse idik daha iyiydi ...

samsunmania

Alıntı yapılan: edmontdante - 02 Mart 2009, 00:58:07
Turgut,Murat İSMAİLOĞLU'nun tek vuruşlarını görse utanırdı kendinden bence.İdmanlarda kıç üstü oturttuğu kaleciler gözlerimin önünde hala.Ama nerede İSMAİLOĞLU.Belki adını bile duymayanlarımız vardır sitede

Bizim çöküşümüzü haırlayan etmenlerden biri de senelerce düşmemeye oynamamız ve gençleri oynatamamamızdır. Hep transferler yapıp bu gençleri kiralık verip  3.lig takımlarında mahvettik.Maçlarda 10-15dk. oynatabilseydik kazanabilidik. Ama olmadı ve en sonunda da küme düştük.
Dediğin doğru kardeşim. Çoğu arkadaş isimlerini bile duymadılar ama çok yazık oldu bu futbolculara. Keşke o kuşak şimdi olsa ilk ikideydik.

Mert

Neyse üstad sizin düşüncelerinize saygılıyım.Haklısınız çok gol kaçırıyor.Bire birlerde etkili değil.Ben şişirmedim aslında bu adamı sadece yapabileceklerinden bahsetmeye çalıştım.Zaten sen benim konuşmalarımda ne demek istediğimi anlamışsın.

samsunmania

Alıntı yapılan: Mert 55 - 02 Mart 2009, 01:04:01
Neyse üstad sizin düşüncelerinize saygılıyım.Haklısınız çok gol kaçırıyor.Bire birlerde etkili değil.Ben şişirmedim aslında bu adamı sadece yapabileceklerinden bahsetmeye çalıştım.Zaten sen benim konuşmalarımda ne demek istediğimi anlamışsın.

Sen de takımımız için en iyisini istiyorsun ve üzülüyorsun. Hepimiz gibi. Bizim kızgınlığımız 3 yıl önce ile şu an arasında hiç bir fark yok. Olmalı. Çalışmalı. Buna mecbur. O gollerin en az birini buradaki herkes atar.

edmontdante

Alıntı yapılan: yaman55 - 02 Mart 2009, 00:54:17
Üstad belki de abartıyorum biraz ama  ben Turgut'u görmeye bile dayanamıyorum desem yalan olmaz.Genç çocuk ne bileyim akrep gibi olmasını istiyorum.Dinç,güçlü,ısıran koparan biri istiyorum ama ben sahada her zaman ağlamaklı ve bitkin bir Turgut görüyorum.

Yemin ediyorum bizim kalecinin aldığı toplarda  topu bana atmasın diye arkasını dönüp ortasahaya yavaş yavaş koşuyor.Ben adam kaleci yakalamış topu belki hızlı çıkabiliriz bassana biraz ileriye doğru.Kaleci bakıyor  atacak Turgut'a ama Turgut olaydan habersiz gibi davranıyor.Ama bunu biz yemiyoruz tribünden.

Yaman55 ,bu yazdıklarımın neresinde Turgut olmasa şampiyon oluruz sonucu çıkaracak cümle var ben anlamadım.

Her neyse bu kadar Turgut muhabbeti yaptığım için özür dilerim herkesten.Ama dayanamadım.Karşıyaka ve Manisa maçlarında kaçırdığı goller yüzünden tribünde  dokuz doğurmamız ve bugünde 2-0 yapıp alacağımız maçı sayesinde veridğimiz için ve hala şöyle yetenekli böyle yetenekli cümleleri kurulmasına dayanamadım.Yoksa herkes kendi fikrini söylüyor tabiki

samsunmania

Alıntı yapılan: edmontdante - 02 Mart 2009, 01:07:48
Yaman55 ,bu yazdıklarımın neresinde Turgut olmasa şampiyon oluruz sonucu çıkaracak cümle var ben anlamadım.

Her neyse bu kadar Turgut muhabbeti yaptığım için özür dilerim herkesten.Ama dayanamadım.Karşıyaka ve Manisa maçlarında kaçırdığı goller yüzünden tribünde  dokuz doğurmamız ve bugünde 2-0 yapıp alacağımız maçı sayesinde veridğimiz için ve hala şöyle yetenekli böyle yetenekli cümleleri kurulmasına dayanamadım.Yoksa herkes kendi fikrini söylüyor tabiki

En azından Turgut'a küfür etmiyoruz böyle deşarj oluyoruz.  ;D ;D

ILUVATAR

MURAT İSMAİLOĞLU   
      Kişisel Bilgiler
Doğum Yeri    :   SÜRMENE
Doğum Tarihi    :   20 Temmuz 1980
Uyruk   :   TC
Futbolcu Temsilcisi   :   
Lisans Bilgileri
Lisans No    : 308286
Kulüp    : GEBZESPOR
Sözleşme Başlangıç T.    : 8 Temmuz 2008
Sözleşme Bitiş T.    : 31 Mayıs 2010

Mert

Alıntı yapılan: edmontdante - 02 Mart 2009, 01:07:48

Estağfurullah özür dileyecek biri varsa o da benim.Ben turgutu yeni tanıdım ve gördüklerimi söyledim.Siz olaya benden daha iyi hakimsiniz.

guvener55

yine çok gol kaçırdık.çok tecrübesiz bir takımız bu yüzden yenildik bence.inşallah haftaya  yeneriz boluyu

CeLiL_55

bu maçta gözler Serkan Aykut'u aradı resmen beğenmediğimiz Caner bile gol atardı belkide,görüyoruzki playoff bizim için hikaye yine... böyle gelmiş böylede gideriz artık.