KAVAK TİRİT'İ TESCİL ETTİRİYOR (yemediyseniz çok şey kaçırmışsınız demektir )

Başlatan Recep, 08 Şubat 2009, 13:13:53

« önceki - sonraki »

Recep

Kavak Belediye Başkan Bahri Kesici'nin öncülüğünde başlatılan tescil çalışmasında bölge ilçelerin yemeği olan tiridin Kavak ilçesine mal etmesi amaçlanıyor. Tiridi Türkiye'ye tanıtmak adına birçok etkinlikler yaptıklarını dile getiren Kesici, "İstanbul'da 01 Şubat günü 'Samsunlular Tirit Gecesi' düzenlendi. Bölgemizde yapılan yemekteki amacımız tiridi Türkiye'nin her tarafına duyurmak. Ayrıca, İstanbul'da 1 milyon Samsunlu yaşıyor. Tüm hemşehrilerimizin dostluğunu, yakınlığını, sevgi ve şefkatimizi bu tür etkinliklerle gösteriyoruz. Her yıl çeşitli etkinliklerle 500'den fazla kişiye tirit ikram ediyoruz. Tirit, Kavak, Havza, Asarcık ve Ladik bölgesinin yemeğidir. Şunu belirtmek istiyorum: İstanbul, Samsun ve Kavak'ta yapılan tirit yemekleri Kavaklı bir usta tarafından yapılmaktadır. Tiritle ilgili tescil çalışması başlattık, inşallah kısa zamanda sonuçlandıracağız. Tiridi Kavak'a mal etmek için uğraşıyoruz" dedi. İstanbul'da yapılan tirit gecesine Samsunlu hemşehrilerinin akın ettiğinin altını çizen Kesici, yaklaşık bin kişinin tirit yediğini, yaklaşık bin kişinin tiridi yiyemeden geri döndüğünü, yaklaşık bin kişi ise salonun dolmasıyla birlikte daha erken çıktığını ifade etti. İHA

red_white

ali ihsan

celebi

ali ihsan

Alıntı yapılan: celebi - 08 Şubat 2009, 13:59:48
recep abi bir ara ısmarlada banalım tirite

Hocam facebookta grup mu kursak acaba ? "Recep Abi bize tirit ısmarla" adıyla  :D

Recep

ne demek beyler
ben kazı besiye alayım biraz yağlansın sonra tirite banarız hep beraber

ali ihsan

celebi

kuzey55

tersten de tirit düzden de tirit.bu kavaklıların tersi düzü aynı yahu :D

beşnumara

Yalnızca BİZ

esedullah

Arkadaşlar kaz tiridi Samsun - Asarcık ilçesinin yöresel tadıdır.Ama Kavak sahiplendi:Hatta bu yüzden iki ilçe arasında çok büyük tartışmada olmuştur.

Recep

Alıntı yapılan: esedullah - 11 Şubat 2009, 15:32:12
Arkadaşlar kaz tiridi Samsun - Asarcık ilçesinin yöresel tadıdır.Ama Kavak sahiplendi:Hatta bu yüzden iki ilçe arasında çok büyük tartışmada olmuştur.
asarcık dediğn yer Kavak ın mahallesiydi zaten

Ertuğrul Sağlam

kumköylü ahmet

vollla ben carsambaliyim kime ait bilmiyorum ama ben tiriti carsambada yedim.
yani illa orda burda kime ait bosverin yemeyen biran önce tadina baksin cünkü cok lezzetli ;D ;D
Bizler genelde tiriti ramazanlarda gece sahurda yapariz epeydir kendimi bildim bileli o yüzden biran önce ramazan gelse diye yola bakiyoruz ;D ;D

Tavsiyem Yememisseniz biran önce yemeye bakin yoksa cok sey kacirmis olursunuz...