Samsun Pidesi Pizzaya Rakip ( Helal Olsun Galip Öztürk )

Başlatan Sadece Samsunspor, 10 Aralık 2008, 11:28:28

« önceki - sonraki »

eLLis

Helal olsun ne diyelim nazillide her yer pideci hiç biri Samsun pidesinin yanından geçemez nazilliyede Sampi istiyoruz. :)

eLLis

Valla burada adamlara Samsun pidesini anlatarak yaptırmaya çalışıyoruz açık kapalı yağlı yumurtalı kavramlarını anlata kadar şebek ediyorlar insanı az hamurunu kalın yap da şunun parası neyse vericez yok anlamıyolar lahmacunmu yapıyorlar pidemi belli değil :)

Tufan

eskişehirde 2 alısveriş merkezindede var bafra pidecisi açık pide pizza tahtasında geliyor kıymalı baston gibi anne tarafından samsunlu bi abimiz vardı o yapardı kapalı pide oda iflas edip kapattı bu sene pideye hasretiz eskişehirde  :'(

mehmet yılmaz

Samsun pidesi gibi birşey yok valla...
Geçen Gebze'deki abime götüreceğim, uçağa binmek üzere, bavulları verirken kutuyu sordu görevli, pide mi? dedi. Evet dedim. Çok var herhalde götüren deyince, tabii, çok gidiyor dedi.

Sadece pide değil dürüm de aynı şeklide.
Edirne/Keşan'da askerlik yaparken adına dürüm dedikleri birşey yiyorduk çarşıda! :)

Memleketimin gözünü seveyim be, bir de Kavak, Havza, Ladik tiridi oldu muydu tamamdır!

red_white

abi ladiğide ekle o bizimde kültürümüzde vardır :)

kuzey55

hiç unutmam izmitte bir simit yedim.sanki içinde kum vardı.o zaman anladım samsun simidinin değerini arada bu kadar fark olacağını hiç tahmin etmemiştim...yediğimiz onca şeyden sonra samsuna gelip simit döner yeyince ağzımızın tadı yerine geliyo...

mehmet yılmaz

Simidi nasıl unutmuşum gerçekten de?
Sıcak simidi alacaksın; yanında da pastorize ayran...

Oy oy oy...

Ben de vakti zamanında ismini vermek istemediğim bir ilimizde simit yeme gafletinde bulunmuştum. Ha simit ha belediye kaldırım taşı!

Bu arada Ramazan atomunu da unutmayalım. Millete atom deyince atom bombası sanıyor; İlyasköy'de az atom satmadık çocukken. İhtiyaçtan mıydı? Yok... Maksat gırgır olsun.

Atomum taze almayan kepaze
Atomun bayat, alan gavat  ??? ;D

red_white

Tufan

simit döner pide bu üçlüyü gurbette mumla arıyoruz zaten...
eskişehirde döner kültürü 0 varsa yoksa tantuni oda mideyi yakıyor pamuk yağı kullanıyolar yenecek bişe değil
simit desen kolejde okuyan varsa bilir kolejin arkasında sigortanın yanındaki fırından öglenleri sıcacık simitlerin yanına krem peynir ayran gazoz artık ne olursa  :D

eLLis

Sercan

pide,dürüm,simit ve takımına sahip çıkmamak bizim işimiz:D:D

HoliganSamSunLu

ben her zaman söylüyorum bu adam gibi 100 samsunlu olsun samsunda smasunsporunda sırtı yere gelmez yemin ederim helal olsun....

Yalnızca BİZ

kumköylü ahmet

leeeeee adamin isdahini aciyosunuz ya tah buralarda yokki yesek az bekle izin sezonunu simdi

Kaya

Ankaraya gittiğimde sürekli uğradığım bir yerdi galib öztürk ün alması çok iyi olmuş ALLAH ondan razı olsun