Başımız Sağolsun; Şemdinli'de 17 şehit verdik

Başlatan yönetici, 04 Ekim 2008, 10:33:48

« önceki - sonraki »

Tribün_ali

Hepsini mekanı cennet olsun o p... lerin intikamı alınacak

jean

artik bayrak asmak miting yapmak sacma geliyor bana adamlarin oyuncagi olduk artik bu isi bitirmeliyiz 30 yildir devam edeiyor nasil oluyor bu is anlamis degilim mekanlari cennet olsun artik son olsun

samsunmania

Alıntı yapılan: camakf_55 - 05 Ekim 2008, 11:20:35
bu suc tamamıyle askerıyenındır.

ne hukumetın ne muhalefetın nede bır baskasının

zamanında yaratmıcaktın pkk dıye bır orgüt yada ıstedıgın zaman bıtırebılecegını bıldıgın halde bıtırmeyı ıstıyeceksın ama nerdeee

askerıye kendını dusunuyo tamamen sehıtlerımız umrunda degıl. sırf halka bu ulkede asker onemlı dedırtmek ıcın terör örgütünü bıtırmıyor.

bosu bosuna ınsanlarımız ölüyor.

Düşün ki mahallenin en güçlü,en kabadayısısın. Teke tek de bileğin bükülür mü? Hayır. Ama haberin olmadan arkandan birisi kafanda şişe kırarsa sendelersin, canın yanar.
Pkk da böyle bir şey arkadaşım. Pusu ile baskın ile kalleşçe saldırıyor.  Yazarken biraz insaflı olun. Asker neden bitirmesin terörü. Terörün itmesi için ekonomik, sosyal atılımla lazım ve dış kaynakların yardımını kesmek lazım.Bunları da siyasi iradenin, oranın halkının yapması lazım. Oraların arazi şartlarını görmeden yazmak insafsızlıktır. Ne şimdi asker vatan haini mi de bitirmiyor terörü?

ali ihsan

Devlet'sek gereğini yapar taş üstünde taş bırakmayız.Değilsek sadece ağlar,amerikadan filan icazet bekleriz.Vatan için adanan nice yiğitler adına...NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE...

harbisamsunsporlu5517

Alıntı yapılan: samsunmania55 - 05 Ekim 2008, 13:25:57
Düşün ki mahallenin en güçlü,en kabadayısısın. Teke tek de bileğin bükülür mü? Hayır. Ama haberin olmadan arkandan birisi kafanda şişe kırarsa sendelersin, canın yanar.
Pkk da böyle bir şey arkadaşım. Pusu ile baskın ile kalleşçe saldırıyor.  Yazarken biraz insaflı olun. Asker neden bitirmesin terörü. Terörün itmesi için ekonomik, sosyal atılımla lazım ve dış kaynakların yardımını kesmek lazım.Bunları da siyasi iradenin, oranın halkının yapması lazım. Oraların arazi şartlarını görmeden yazmak insafsızlıktır. Ne şimdi asker vatan haini mi de bitirmiyor terörü?
askerlerımıze degıl bu söz onları kallesce satan içerıye sızmış şerfsız köpekleredır bır karakola 5 defa saldırılıyorsa bunda vardır bır haının parmagı

Kaya

Vatan oğul, bayrak oğul, devlet oğul, can oğul
Sevmek nedir bunu bilen aşıklara bismillah
Bu oğullar sümeyya can analardan doğdular
Rabbi esir dileklerden beşiklere bismillah

Ad verirken, ilk ezandan ilk duyduğun kelamda
Göz ve gönül aydınlatan ışıklara bismillah
Emeklerken, diz vurduğun iz vurduğun her yerde
Ayaklanıp atladığın eşiklere bismillah

Düşte gördüm kanlı başım peygamberin dizinde
Ocaklara eşiklere beşiklere bismillah

Karamürsel,
Kara üzüm gözlü mürsel
Soy oğul gündüzbey çanamlı yiğit
Bey dağımca bey oğul
Gazi battal ülkesinin kara yiğit palası
Devlet oğul, mürfet oğul, fidan oğul, toy oğul

Anam dedin, babam dedin, atam dedin bayrağa
Hem al bayrak oldun işte hem bayrakta al oğul

Bağrımdaki kurşunlarla çık peygamber katına
Ol mübarek avucun içini birer birer say oğul
Bet yüzler kem gözler hor bakarmış vatana
Biz tükenip yok olmadan olmaz böyle şey oğul

Denilmiştir,
Can sağ iken yurt vermeyiz düşmana
Hem sütünden hem kanından hem canından
Bu sende ki huy oğul

http://ktunnel.com/index.php/1010110A/126fad3fd5e7fa352507e6f64a93ffddd83e528ef661c4cbb1f5bdd21706bd6446da04b904bb797d16946

Recep

05 Ekim 2008, 16:29:57 #112 Son düzenlenme: 05 Ekim 2008, 16:32:05 recep55
Atatürk maskesi işin yapısı
Atatürk'e kurban olsun hepisi
Bizim Dostum memleketin tapusu
Uyan Türk evlâdı! Uyuma uyan
Otuz kupona alınmadı bu vatan

Kılıçkıran Özmen dağda gezmedi
Karakol basmadı huzur bozmadı
Beşbin şehit verdik kimse yazmadı

Her günüm cenaze her günüm şehit
Çektiğim acıya yaradan şahit
Bunların sebebi bir it oğlu it

Kimine Rusya'da bedava tatil
Bedava dinamit bedava fitil
Çatlı'ya gelince 'faşist bir katil

Düşman gelmiş kapımıza dayanmış
Dört yanımız kampanyaya boyanmış
Kutuplara yaz gelmiş bak onlar da uyanmış
Uyan Türk evladı! Uyuma uyan

Çanakkale hiç kampanya görmedi
Dumlupınar kampanyaya girmedi
Kocatepe mega kupon vermedi

Şehitlerimizin ruhu şad olsun

Recep

Ahmet Yılmaz
Ne Mutlu Türk'üm Diyene
Engin denizlerin deriniyiz biz
Bir büyük milletin torunuyuz biz
Bu güzel vatanın yarınıyız biz
Ne mutlu Türk'üm diyene
Hiç kimseden yok korkum diyene

Edirne Ardahan obamız bizim
Can Mevlâna Yunus babamız bizim
Sevgiyle yaşamak çabamız bizim
Ne mutlu Türk'üm diyene

Destanlar yazılan çağlar bizimdir
Ferhat'ın deldiği dağlar bizimdir
Ölen ölür kalan sağlar bizimdir
Ne mutlu Türk'üm diyene
Ahmet Yılmaz
Sırtımızdan Vurdular
Bize gardaş diyenler
Gözümüzü oydular
Yüzümüze gülenler
Sırtımızdan vurdular

Ne plânlar kuruldu
Koçyiğitler vuruldu
Analar yavrum diye
Tabutlara sarıldı

Gönlümüzdeki sevda
Alınıp satılmadı
Ne oyunlar oynandı
Bu perde kapanmadı

edmontdante

Karakolun bulunduğu bölgenin mahkum olduğu Geçen sonbahar taşınmasının gündeme geldiği  ama maddi imkansızlıklar yüzünden yeni karakolun temelinin atılamadığı açıklanmış.Komediye bak ya.Bari bunu söylemeyin ayıptır.Ne büyük maddiyatmış bu böyle.Bunları bile bile  bir av gibi o çocukları orada bırakmanın ne anlamı vardı.

Teroristlerin Türkiye'ye girdikleri zaten tespit edilmiş.Madem ki böyle bir tespit var böyle bir saldırı nasıl engellenemiyor.

Şimdi burada suç devletin vs diyen arkadaşların hepsine katılıyorum.Genel kurmayın açıklamasından sonra bunu çok daha iyi anladım.Böyle bir açıklama yapılabiliyorsa  bu ülkenin vay haline.Amerikayla istihbarat yapılıyormuş,insansız uçaklar geziyormuş tespit yapılıyormuş.Bırakın kardeşim bu işleri ya dalga geçmeyin artık bizle.

Gözgöre göre bile bile çocuklar gitti aileler,hepimiz yandık.Bir hata yapıyoruz  orduda herşeyin düzenli olduğunu,gerekli her türlü ihtimamın gösterildiğini  her tedbirin alındığını ,yerleşim ve stratejide hep doğru kararların verildiğini düşünüyoruz  ama hiç düşündüğümüz gibi değil çok komik şeyler oluyor hala ekonomik problemden bahsediliyor milletle dalga geçer gibi.Bu ülkede  en büyük pay askeriyeye ayrılmıyor mu bırakın bunu koskoca bir devlet  5 tane karakolun yerini değiştirecek gücü bulamıyor mu?

Ya hala inanamıyorum ekonomik güçlük açıklamasına.Haberlerde her kanal bunu bağıra bağıra söylüyor.Acaba böyle bir açıklama yapılmadı da televizyonlar mı saçmalıyor diyorum.Yapılan bu 5 saldırıda ve benzerlerinde şehit düşen askerlerin elleri bu işlerde kimin basiretsizliği ya da ihaneti varsa onun yakasında olsun ALLAH belalarını versin.Saçma sapan konularda,saçma sapan hesaplar hakkında Konuşup konuşup duruyorsunuz Başbakan,milletvekileri tüm siyasiler şimdikiler ve daha öncekileri,hepinize aferin

mehmet yılmaz

Son iki günüdr yapılan açıklamaları duydukça kızgınlığım daha da artıyor. Madem herkes üzerine düşeni yapıyor neden bu 16 şehit? Ayrıca öldürüldükleri söylenen terörist sayısına neden inanalım? Gözümüzün içine bak baka yalan söyleyebilen, topu başkasına atabilen yetkilileri ( siyasi, askeri, idari...) bir başka yalan daha söylemekten ne alıkoyabilir ki?

Evet, itin, köpeğin, hırsızın suçu var tabii, tartışmaya bile gerek yok ama bu cinayetlere kapı açanların hiç mi suçu yok?  Ben 25 yıldan bu yana çıkıp da özür dileyen, istifa eden bir tane bile yetkili görmedim, duymadım henüz.

Kadir ÇELEBİ

05 Ekim 2008, 19:49:08 #116 Son düzenlenme: 05 Ekim 2008, 19:52:25 SamsunSpor_34
Biraz önce haberleri izledik ailece haberi duyunca babamla göz göze geldik ikimizde şaşırdık çünkü sadece yazıklar olsun diyebilidik...Gerçekten genel kurmayın açıklamasına çok takıldım... askerliğimi ankarada yaptım bir duvar süslemesi için 200 bin ytl harcandığına görevim icabı şahit oldum doğu bölgesinde bu paraya apartman satın alınır.
türkiyenin parası enerjiye ve askeriyeye gidiyor ve bunu herkes biliyor..
böyle bir açıklama beni dahada yaraladı..

mehmet yılmaz

05 Ekim 2008, 20:00:01 #117 Son düzenlenme: 07 Ekim 2008, 16:25:21 samsuni
Korgeneral bizim tugayı ziyarete gelecekti ve sırf hanımı lale seviyor diye, komutanın hanımına Hollanda'dan özel siparişle lale getirtildi. Anlamak mümkün değil...

Belki bu tür hadiseler azınlıkta; Allah'tan ordumuzun büyük kısmı görevini hakkıyla ifa ediyor lakin yine de ödenek yoktu mazereti bana pek inandırıcı gelmedi.

samsunmania

05 Ekim 2008, 20:08:38 #118 Son düzenlenme: 05 Ekim 2008, 20:19:31 samsunmania55
Arkadaşlar valla bu haldeyken böyle yazılar yazmanızı anlayabilmiş değilim. Bizim toplumsal yapımızı da göz önünde bulundurursak Amerika ve Avrupa'ya kaptırılmış yakamızı bir araya getiremiyoruz. Askere parayı hükümet verir. Hükümet vermezse nereden bulacak parayı?
Bir de münferit olayları sanki hep böyleymiş gibi lanse etmemek gerekir. Tabii ki fuzuli masrafları olanlar olmuştur, olacaktır da ama bu %1 i geçmez. Bunlar da er geç cezalarını alırlar. Örnekleri de çoktur.Buna lütfen inanın. Biz dışarıya borç ödemekten, geçmiş iktidarların hatalarından dünyanın 17.ekonomisi olmamıza rağmen bunu kullanamıyoruz. Askerliğini yapan arkadaşların bakış açısı farklı tabii ki. Onlar sadece aktüel ya da göz önünde olan şeyleri görüyorlar. İşin içindekiler ise farklı yanlarını. Orduyu oluşturan askerler de bu ülkenin evladıdır. Uzaydan gelmediler.
Bizler burada böyle açıklamalar yaparsak ordumuzla ikiliğe düşersek işte o zaman dış güçler amacına ulaşır. Lütfen sinirlenip bütün TSk yı kötülemeyin. Tabii ki kötü kişiler her yerde vardır. Ama en azı bu kurumdadır. Unutmayın.

Kaya

yeniden yapılanma şart üstüne şart artık askeriyenin harcamaları da bu yeniden yapılandırmanın içinde kesinlikle olmalı