22 Eylül 2020, 21:40:01

TFF 1. Lig 2. Hafta | Samsunspor'umuz 3-0 Ümraniyespor (Goller: Tomané, Gökhan, Enes)
Samsunspor'umuz. ligin 3. haftasında deplasmanda Bandırmaspor'a konuk olacak.

Samsunspor.biz Genel Sohbet Odası

Başlatan berusa55, 09 Ağustos 2008, 14:50:52

« önceki - sonraki »

seskat

Herkesin işaret ettiği 25 Haziran'dayız.

Hadi bakalım

jean

Bencede tescil olmicak kafama takilan liglerin baslangic tarihi cok gec olacak

Bafra55

Bizim memleketin yerel basını(!) kadar hayal gören başka bir topluluk yoktur herhalde. Günlerdir "tescil, kesin tescil !!! meşaleleri yakın !!" diye yazıyorlardı. Şimdi birer ikişer "2.lig oynanacakmış"a çevirmişler. Bugün olur da 2.Lig'in tescil kararı çıkarsa yine "Biz günlerdir demiştik" yazacaklar. Bütün bunları "Kendi yorumum / kendi tahminim" diyerek yazsalar dert değil. Rüyalarında gördüklerini gerçek gibi "kesin haber" diye yazıyorlar. 

Mesela ben de burada daha önceden liglerin iptal olacağını düşündüğümü yazmıştım ama günler geçince iptalin hiç gerçekleşmeyecek bir durum olduğunu gördüm. Yanlış düşünmüşüm. Hadi ben yoldan geçen adamım, en azından gazeteci değilim (kimseden de duyum almadım). Kısacası kendi görüşümü belirtmişim. Samsun'un spor medyasına yön veren(!) usta gazetecilere(!) ne demeli? Sanırım bizim yerel medyayı en fazla saatli maarif takvimi yaprağının arka sayfası kadar ciddiye almak gerekiyor.

jean

Aciklama yapildi kaldigi yerden ayni tarihte devam bakalim nasil ligi bitirip kamp yapacagiz akil isi degil ayni anda niye baslanmadi sasirilacak is

seskat

25 Haziran 2020, 20:34:36 #48499 Son düzenlenme: 25 Haziran 2020, 20:40:32 seskat
Rekorları kırarak, sahada kazanarak, milletin gözüne sokarak şampiyon olmalıyız.

muzaffer4

Böylesi daha iyi oldu her ne kadar maç oynamadan lider olarak çıkmayı hem haketmiş hem de puan farkıyla ispatlamış olsak da şampiyonluğumuzu yaşayamayacaktık daha da önemlisi başarımıza gölge düşecekti virüsten dolayı şampiyon olmuş muamelesi görecektik en kısa sürede şampiyonluğu garantileyip sonraki sezonun hazırlıklarına başlamamız gerekiyor

_SoN_

Diğer türlü tescil edip Şampiyon olsaydık, ne kadar haketmiş olsakta benim içime sinmeyecekti,hep birilerinin salak saçma konuşmalarını dinlemek zorunda kalacaktık, bence en güzeli bu şekilde oldu, şimdi vura vura , yine bileğimizin hakkıyla kazanıp ŞAMPİYON olacağız inşallah.

jean

Baslangic tarihi cok sikinti cikaracak bir sezon sonrasi icin dezavantaj olacak bize onu sikinti ediyorum

ask55

Youtube'dan takım antrenmanlarını izliyorum.Takım hem diri hem de çok kaynaşmış görünüyor.
Hacettepe ve Hekimoğlu maçlarını kesin kazanırız diyorum.
Zaten 3 hafta sonra oynayacağımız Urfa takımı maçlara çıkmayacaktır.
Manisa'nın da ilk iki hafta içerde afyon ve çorum maçları var.
Yani Hekimoğlu maçında Şampiyonluğu matematiksel olarak garantileriz.
Kalan maçları da gençlerle yedeklerle oynayabiliriz.
Dolayısıyla ligin geç bitmesi bizi etkilemez.
Zaten transfer çalışmaları çoktan başladı.
Eskiden olsa tereddütüm olurdu ama şimdi hem başkan hem hoca gerekeni yaparlar ve şampiyon kadroyu kurarlar.

Belki bir çekincem olabilir.Transfer konusunda gençlere yöneleceğiz gibi görünüyor.Çok güzel ama yetmez.
Her zaman Şampiyon olan takımların yaş ortalaması 28 29 cıvarındadır.
Yani tecrübeli ve ligi bilen topcular da şart !

seskat

Alıntı yapılan: ask55 - 26 Haziran 2020, 13:34:01Kalan maçları da gençlerle yedeklerle oynayabiliriz.

Kesinlikle katılıyorum.

jean

Bugun yine tescil edilecek diye soylentiler var nasil bir federasyon car inanilir gibi degil

Bafra55

Türkiye Futbol Federasyonu ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği yönetimi, Riva'da bugün, TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, Başkan Vekili Mehmet Baykan, Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Hamit Altıntop ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can, yönetim kurulu üyeleri ve kulüp başkanlarının katılımı ile bir toplantı yapmıştır.

Toplantıda kulüpler, liglerin oynanmamasını talep ederken, nasıl tescil edileceğini TFF Yönetim Kurulu'na bırakmıştır. Kulüp temsilcileri ile karşılıklı mutabık kalındığı üzere, söz konusu talebi TFF Yönetim Kurulu değerlendirmiş olup, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'lerinin oynanmamasına karar vermiştir.

TFF'nin liglerin tescil formatı ile ilgili kararı önümüzdeki günlerde açıklanacaktır. 

Kararın kulüplerimiz ve Türk futbolu için hayırlı olmasını dileriz.

Türkiye Futbol Federasyonu

Kaynak: https://www.tff.org/default.aspx?pageID=687&ftxtID=33399

55.hakan

Hadi hayırlı olsun umarım lig iptal edildi demezler.

evolution55

açıklamada tescil formatı bir kaç güne açıklanacak yazıyor.

_SoN_

Resmi olmasada bence Şampiyonluğumuz ilan edildi, önceden açıklanan ve hemen hemen tüm klüplerin mutabık kaldığı öneride olduğu gibi lider takımlar Şampiyon ilan edilecektir. Diğer kısımlar bizi zaten ilgilendirmiyor.