12 Aralık 2019, 15:05:51

TFF 2. Lig 17. Hafta | Samsunspor'umuz - 1922 Konyaspor | 14 Aralık Cumartesi, 13.30

Samsunspor.biz Genel Sohbet Odası

Başlatan berusa55, 09 Ağustos 2008, 14:50:52

« önceki - sonraki »

eprianu

25 Kasım 2019, 19:23:27 #48120 Son düzenlenme: 25 Kasım 2019, 21:09:27 eprianu
Yüksel Yıldırım'ın konuşmasını şu anda dinliyorum. Açıkçası böyle bir profil beklemiyordum. Twitter'daki Yıldırım ile basın açıklamasındaki Yıldırım arasında mübalağa olmasın ama alaka yok.

İlk dikkatimi çeken şey, şirket ile derneğin yapısını anlatması oldu. Dernek, şirketin üzerinde yönetsel bir güce sahipmiş. Yani şirket, derneğe bağlı. Şirket benimdir ama dernek taraftarındır, Samsunlularındır dedi. Çift başlılığın da buradan kaynaklandığını söyledi.

Beklentiyi çok fazla yükseltmişler. Gerek Emin Kar, gerekse İsmail Başkan, Yüksel Yıldırım'a uçuk vaatlerde bulunmuş. İsmail Başkan 17. hafta, en geç 24. haftada şampiyon oluruz demiş.

Yıldırım, toplantının bir bölümünde endüstriyel futboldan bahsetti. Orada söylediği sözlerden sonra artık hiçbirimiz çıkıp da "Bu adam futboldan anlamıyor" demeyelim. Adam resmen futbolun "endüstriyel" kurallarını anlatıyor. :)

Çok ilginç, sezon başında Yüksel Yıldırım, İsmail Uyanık ve Tolunay Kafkas, şirketin ofisinde bir araya gelmiş. Teknik direktör olarak Kafkas getirilecekmiş ancak kendisi bir gün süre istemiş ve sonrasında "Gelemeyeceğim" demiş.

Yücel Uyar'ı da Mustafa Aztopal'ı da Uyanık getirmiş. Transferleri Aztopal'ın yaptığı gibi bir durum yokmuş, tüm transferler ekip çalışması sonucunda belirlenmiş, Aztopal gidip görüşmüş.

Bir ay falan önce Yüksel Yıldırım, İsmail Uyanık, Mustafa Erkanat ve bir kişi daha bir balıkçıda toplanmışlar ve çift başlılık konusu konuşulmuş. Yüksel Yıldırım, harcadığı paraların ödenmesi koşuluyla takımı Uyanık ve varsa ortağına teslim edebileceğini söylemiş. Hatta 3-5 milyon da indirim yaparım demiş. Başkan da parasının veya böyle bir ortağının olmadığını söyleyince Yüksel Yıldırım tek başına artık yönetmek istediğini söylemiş.

Daha sonra İsmail Uyanık ile Yıldırım, telefona görüşmüş ve başkan birebir görüşelim demiş. Zonguldakspor maçı sonrası görüşme gerçekleşecekmiş. Ancak bir gece önce başkana yakın isimler (Yıldırım bunlara tetikçiler dedi) Twitter'da atıp tutmaya başlayınca, Yıldırım da dayanamamış ve veryansın etmiş. Velhasıl Zonguldak maçı sonrası başkan görüşmeye gitmemiş ve basın toplantısı düzenleyip bırakmış.

Yıldırım'ın sözlerine göre, başkan ortalıklık için ortaya para koymamış. Önce üç sene demişler, sonra da beş sene sonra başkan %33 ortaklık için ortaya para koyacakmış. Yüksel Yıldırım, gel biz seni CEO yapalım, sana 50 Bin TL maaş verelim demiş. Toplantıda üç kişilermiş ancak bir gün sonra gazetelerinden birinde haber olmuş. Yüksel Yıldırım "Ben söylemedim" diyor, Erkanat'a sormuş o da söylememiş. Yıldırım "O gazeteciyi bulup hesap soracam" deyince İsmail Başkan "Boşver" demiş. Gerçekten çok ama çok ilginç bir olay.

Yıldırım'ın demesine göre, başkana aylık 50 Bin TL maaş verilmiş. Başkan bu sene de istemiş ancak Yıldırım kabul etmemiş.

Yıldırım'ın sözlerine göre, İsmail Başkan, Gümüşhane ve Afyon maçlarından sonra soyunma odasına gidip, primleri iki katına çıkardığını söylemiş. Yıldırım kabul etmeyince de futbolcular sitem etmiş. Yüksel Yıldırım, bunun suçlusu neden ben oluyorum diyor.

Amedspor maçından sonra oynanan rezil futboldan sonra Yüksel Yıldırım, prim vermiyorum demiş. Vereceksin diye baskı yapmışlar ama kimin yaptığını söylemedi.

İrfan Buz, 400 Bin TL ön ödeme almış. İstifa edip gidince parayı geri istemişler ancak geri iade etmemiş. Yüksel Yıldırım diyor ki, "baştan vermeyelim dedim, hoca sıkışık dediler, verdik. Paracı olsam, böyle önden önden verir miydim paraları?"

Yıldırım, dünyanın değişik yerlerinden futbol takımları satın alıp, alt yapı oyuncularımızı bu kulüplerde oynatma hedefi olduğunu söyledi.

İsmail Başkan'ın da belirttiği gibi, geçen sene Ertuğrul Sağlam ile masaya oturmuşlar. Yıldırım'ın demesine göre, Sağlam geçen sene takıma gelmek istememiş. Bu yüzden de muazzam ücret talep etmiş. Ancak istediği parayı Yüksel Yıldırım kabul edince, Sağlam başka sebepler olduğunu, o yüzden gelmek istemediğini belirtmiş ve fiyatı da bu yüzden yüksek tutmuş. Yani Yıldırım'ın demesine göre Ertuğrul Sağlam, geçen sene gelmek istememiş ancak bu yüzden "Vermezler" herhalde diyerek muazzam ücret talep etmiş.

evolution55

Evet tolunay kafkas ismi hiç geçmeyen birisiydi, aklıma da hiç gelmemişti, biz aslında hep ertuğrul sağlamı bekliyorduk😊

jean

Aci ama gercek adam hakli soylediklerinde parayi veriyor basarisizlik olunca tabiki el atacak ismail baskan bu seneyi kast etti sanirim para almiyorum derken yuksel yildirimda gecen sene verdik bu sene kestik dedi su para keske ismail baskanda olsaydida direk o alsaydi uzucu ama bu sartlarda baska kimse almaz takimi o borcla yukselinde dedigi gibi kar beklememek gerek gelen parayi harcayacak sadece bunuda kendi gibi cok zengin birinin yapmasi lazim sadece

5trawberry

25 Kasım 2019, 22:59:36 #48123 Son düzenlenme: 25 Kasım 2019, 23:03:31 5trawberry
Celil de Yüksel Yıldırım'ın iddialarını yalanlayan tweet serisi yapmaya başladı.

@celilo55
Benim maaşımdan kesilip ödenen eğitim masrafını bir katkı olarak ve aynı zamanda 30 adet jübile biletini çoğunu aldım diyecek kadar saptıran Yüksel Yıldırım'ın söylediklerini kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Bu Sezon başı, başkanımı eleştirerek beni yanına çekmeye çaĺışan Ceo'su  Mustafa Erkanat a da dava adamlığını öğrettiğim için ,3-5 kuruşa başkanımı satmadığım için bu çırpınışları da normal karşılıyorum arkadaş..

Parası ile satın alınamayan taraftara parası ile satın alınamayan basına,parası ile satın alınamayan adamlığa selam olsun arkadaş..

Turkiye'nin sayılı golculeri arasında olan ve Samsunspor tarihinin en fazla golunü atan oyuncusu Serkan Aykut'u sokakta görsem tanımam diyen zat Samsunspor Kulübünde başkanlık yapıyor ...Bunu da nereye koyalım arkadaş..Bu da kenarda dursun..

ender

Ben konu ne olursa olsun Celil,serkan,Ercan,İsmail Başkan gibi efsanelerimizin hakarete uğramasını, küçük düşürülmeye çalışılmasını doğru bulmuyorum. Sosyal medyada efsanelerimize yazdıkları yazıları gördükçe midem bulanıyor. Yıllarca Celil'i seyretmek için stada gittim, serkan'ın gollerini yıllar geçti hala izleyip duygulanıyorum. Ercan'ın gölü ile ligde kaldığımız günkü mutluluk dün gibi aklımda. Bu adamların bu kulübe verdikleri ve Samsunspor sevgilerini tartışmak saçma geliyor bana. Tamam Yüksel yıldırımda para var , haklı olduğu konularda var ama efsaneleri küçülterek kendisi büyüyemez. Birde Samsunsporu  Yüksel beyin diğer şirketleri gibi değerlendirmesi milleti kulübe soğutur. Burası dediği gibi Ulusoy Firması gibi bir a.ş değil kardeşim. Burası Samsunspor ömürler karşılıksız sevgi ile geçiyor bu kulüp İçin . 41 yaşındayım amatöre düşsek son nefeste Samsunsporlu olarak öleceğim ve anılacağım. Varmı bingo deterjan firmasına yada Ulusoy a.ş ye böyle bağlı adam, sahiplerinden başka. Yüksel bey iyi hoş ama kafasında bazı konuları düzelterek bu işe devam etmeli. Aksi takdirde huzur gelmez ve dolayısıyla başarıda mümkün olmaz. Son olarakta İsmail başkana ve efsanelere profesyonel dedikleri kadronun oyunları olduğunu düşünüyorum. Dışarıdan böyle bir izlenimim oldu . İsmail Başkan her konuşmasında gönlümü okşamıştır. Duruşuyla, zekasıyla, karizmasıyla, Samsunspor sevgisi ile adam gibi adamdır . Umarın Birgün kendisi ile tanışmak mümkün olur.

Levent ÖCAL

Tahsin Raci Kosif istifa ettiğini açıkladı. İstifaların devamının geleceği söyleniyor.
İsmail Başkan, A.Ş. ile ilişkileri kurabilecek yeni bir oluşumla genel kurula giderek güven tazelemeyi düşünüyor olabilir.

maço

Cesur yüreği dinledim . :)

Her şey değişti bende.
Adamın arkasında şehir olarak durmamız lazım.

evolution55

heryerdesamsunlu

Herşey bir yana şuanda hangi ülkede olursa olsun 2.lig deki bir takıma böyle para harcayan bir başkan varmıdır bilen varsa söylesin bizim Yüksel Yıldırımı eller üstünde taşımamız lazım camia olarak. Adam bırakmıyacam diyor daha ne istiyoruz bundan sonra bize düşen destek verip olanları izlemek hatta dua etmeliyiz hem busene şampiyon olabilmek içim hemde Yüksel Yıldırım a ALLAH sağlıklı uzun ömür versindiye. Bu takıma fuat köktaş ve şu borsanın sahibi taravzanlı başkan olduğunda sizin içiniz kanağlamamışmıydı arkadaşlar. İnşaALLAH planlar tutarda SAMSUNSPOR umuz başarıdan başarıya koşar amin...

eprianu

26 Kasım 2019, 21:13:46 #48129 Son düzenlenme: 26 Kasım 2019, 21:34:46 eprianu
Yüksel Yıldırım, Ertuğrul Sağlam'la anlaştıktan sonra birileri kendisini aramış ve "Ertuğrul kırmızı kart yemiştir, Fetöcüdür, başına iş açıyorsun" demiş. Yüksel Yıldırım da Servet Yardımcı'yı aramış, sanırım TFF'de çalışıyor. Servet Yardımcı da 15 dakika zaman istemiş ve hiçbir sorun yok diye dönüş yapmış.

Bu konunun böyle basın önünde konuşulması çok doğru değil gibi. İşte Yüksel Yıldırım'ın da bu konuları öğrenmesi gerekiyor.

* * *
Yıldırım, forma satışlarını arttırmak için 10 bin forma kampanyası düzenleyecekmiş Sheraton Otel'de. Valisi, belediye başkanları, iş dünyasının önde gidenlerini çağıracakmış ama son anda iptal olmuş. Nedenini hala bilmiyorum diyor. Bu olay bile hala birilerinin adi çalışmalar içinde olduğunu gösteriyor.

Pankart kriziyle ilgili konuşmasını yeni dinledim. O gün sahada bir tane Samsunlu vardı, gerisi Samsunlu değildi. Gerisi devşirme gibiydi. Bu durumda Osmanlı'daki Yeniçeri Ocağı gibi futbolcuların ellerine vermişiz bir pankart çıkarmışız sahaya. Ben bu tür olayların futbolcular üzerinden yapıldığı için özür diledim. Kimseden özür dilemedim. Twitlerim yanlış anlaşıldı herhalde diyor.

Twitter'da attığı o twit'ten bu anlamı çıkarmak çok zor. Bence en önemli sıkıntısı Yüksel Yıldırım'ın Twitter kullanması ya da her şeye cevap vermesi.

eprianu

Akasyam Haber'de Yüksel Yıldırım'ın ailesine dil uzatan, kendisini Fetöcü diye nitelendiren adi bir haber vardı. Yüksel Yıldırım, adamlara şerfsiz dedi, dava açacağım, avukatlara söyledim dedi.

İlk defa bir başkan sahtekar basın müsveddesinin üzerine gidiyor. En büyük başarımız bu olacak İnşallah.

Bu haberi yapanların ne kadar ******* olduğunu şuradan anlayın, eşinin babası yani kayınpederi bir çelik fabrikasında işçiymiş. Ama sitede rahip olarak yazmışlardı.

Bu arada haberi kaldırmışlar. Ama mutlaka kopyası alınmıştır.

http://www.akasyam.com/yuksel-yildirim-nereden-kosuyor-171227/

ea55

Dernek yönetiminin istifa ederek yeniden seçilmesi gerekmektedir.

evolution55

maçı online izleyip izleyemeyeceğimiz yine belirsiz sanırım

_SoN_

Bu dernek başkanı ayrı, aş başkanı yani gerçek başkan ayrı işleri bir bizim takımda mı oldu, şirketleşmiş takımlarda GS,FB,TS vs bu işler böylemi? Benim hala kafam karışık bu konuda. Arkadaş madem AŞ. nin başısın, dernekle alakalıda seçime gir oranında başı ol, bu şekidle iki başlı olmadımı şimdi takım?

eprianu

Şirket ve dernekten oluşan bu çift başlı yapı ileride ciddi sorunlar açabilir. Yüksel Yıldırım konuşmasında söyledi, tesislerin işletmesi dernekte imiş ve dernek, tesislerin kullanımı için şirketten para alıyormuş. Mesela bu çok garip geldi bana, kim kime niye para veriyor ki?

Alt yapının da şu anda dernekte olduğuna dair duyumlar aldım ama bilgim yok. Eğer öyleyse bu da ileride ciddi sıkıntılara sebebiyet verir. Şirket, alt yapıdaki bir oyuncusunu almak için, derneğe para vermek zorunda kalabilir ki çok saçma.

Her şeye rağmen Yüksel Yıldırım olaya kin ve nefretle yaklaşmıyor, İsmail Uyanık ile yani dernek ile organik bağımız var ve birlikte çalışmak zorundayız diyor.