Samsun - Raylı Ulaşım Sistemi [SAMULAŞ]

Başlatan berusa55, 20 Mart 2008, 21:23:51

« önceki - sonraki »

berusa55

Alıntı yapılan: eLLis - 23 Eylül 2009, 18:53:48
İyi o zaman ya bende baya yakınmıştım :)

;D Şu an için raylı sistem inşaatına yakın şerit inşaat çalışmaları için boş bırakılmış durumda. İnşaat tamamlanınca en sağ şerit asfaltlanıp yol tekrar üç şerit halini alacak.

eLLis

Valla şu minübüsler filan kalkınca yine rahatlar trafik tramway bu yüzden iyi olacak.

Ollivanders

dolmus tarfieleri cok pahalı bence tramway olunca ucretler biraz asagı iner. konyada tramway 650 kurus

binikalamadım

Alıntı yapılan: kral.samsun - 23 Eylül 2009, 18:03:50
kardesim kafana göre ne güzel konusuyon bulvardaki dolmuslar iptal edilirse o dolmustan ekmek yiyen binlerce insan var bunlar ne olcak hiç düşündünmü

düşündük ya usta mesajın hepsini okumamışsın onun son duraklarından başlayacak

berusa55

AKM OPERA DURAĞI

Foto: Çetin KOŞAR

jean

kentin imaji guzel olacak bitince

berusa55

gkhn

Vay be resmen yapmışlar böle görünce şaşırdım valla...

berusa55

29 Ekim 2009, 04:38:09 #143 Son düzenlenme: 29 Ekim 2009, 04:45:07 berusa55
AlıntıYILMAZ: "RAYLI SİSTEM BELEDİYE EVLERİ'NE KADAR UZAYACAK"

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz yaptığı konuşmada önemli açıklamalarda bulundu. Samsun'da bardağa dolu tarafından bakılması gerektiğini vurgulayan Yılmaz, Samsun için önemli projelere değindi. Sekiz aydır şehrin şantiye halinde olduğunu, Hafif Raylı Sistemi Projesi'nin devam ettiğini dile getiren Yusuf Ziya Yılmaz, "Ama biz, 16 kilometrelik koridorda inşaat işinin ocak ayında bitmesini istiyoruz. Firma projeyi erken teslim etmek için uğraşıyor. Daha sonra enerji hattı döşemesi yapılacak. Şubat ayı sonunda limandan ilk kompleksi indireceğiz. Trenle denemeler gerçekleştirilecek. En geç eylül ayı gibi 12 tren kompleksi gelecek. 2010 Ekim ayı gibi tren hattı işler halde olacak. İçişleri Bakanlığı'na şirket kurulumu için gerekli müracaatı yapacağız. 200 kişilik çalışma grubuyla birlikte işleteceğiz. Biz sistemin Belediyeevleri Kavşağı'na kadar uzatılmasını gerekeli görüyoruz. Devlet Demir Yolları'nın hattını kiralamayı düşünüyoruz. Talebe sıcak bakıldı. Hat üzerinde iyileştirme ve düzenleme yapılmasıyla birlikte raylı sistem Belediyeevleri'ne kadar gidebilecek. Görüşmeleriz devam ediyor" diye konuştu.

Kaynak: http://www.haberexen.com/news_detail.php?id=17020

Güzel bir haber. Umarız her şey yolunda gider ve raylı sistem etabı Shell (Gar) Kavşağı'ndan Belediye Evleri Çevre Yolu girişine kadar uzatılır... Özellikle ilçelerimizden ve komşu ilimiz Ordu ve ilçelerinden gelen insanların şehir merkezine ve Atakum'a ulaşımı tek araç üzerinden ve daha konforlu gerçekleşmiş olur.

yönetici

30 Ekim 2009, 04:40:28 #144 Son düzenlenme: 30 Ekim 2009, 04:44:59 yönetici
Projeyle ilgili görüş ve eleştirileriniz varsa lütfen konuda onu paylaşınız. Lütfen yanlışları doğrular üzerinden eleştirmeyelim. Raylı sistem inşaatı ya da başka bir projeyi beğeneyebilir ya da eleştirebilirsiniz. Fakat görüyorum ki burda yapılan eleştiriler projeyle ilgili değil, başka yönde. Lütfen konu dışına çıkmayalım.

gkhn

Bu raylı sistemin özellikle baruthane tarafında her yağan yağmur sonrası problem yaşayacağını düşünüyorum..İnşallah gerekli araştırmalar yapılıp ona göre önlem alınmıştır.Yoksa orası kışın problem yaşar sürekli.

Nuri Asan

ben raylı sistem istemiyorum,eski çamurlu şehrimi;ESKİ SAMSUNSPORUMU istiyorum.o zaman hepimiz daha huzurlu olacağız inanın

SSBiz Gençlik

Raylı sistem lazım SAMSUN'umuza... Hem de ilçe dolmuşları içinde iyi olacak... Şehrimiz kazanacak bence...

Nuri Asan

ya SAMSUNSPOR ne kazanacak?
lig b mi,3.lig mi?
Bu şehir güzelleştikçe SAMSUNSPOR eriyor.
Şehir güzelleşmesse SAMSUNSPOR eski günlerine döner belki

AntZ

Alıntı yapılan: Nuri Asan - 30 Ekim 2009, 14:34:27
ben raylı sistem istemiyorum,eski çamurlu şehrimi;ESKİ SAMSUNSPORUMU istiyorum.o zaman hepimiz daha huzurlu olacağız inanın

Alıntı yapılan: Nuri Asan - 30 Ekim 2009, 14:51:40
ya SAMSUNSPOR ne kazanacak?
lig b mi,3.lig mi?
Bu şehir güzelleştikçe SAMSUNSPOR eriyor.
Şehir güzelleşmesse SAMSUNSPOR eski günlerine döner belki

Hadi raylı sistemi durduralım, Samsunspor'un eski günlerine döneceğinin garantisini veriyor musun? Evetse hiç durmayalım sökmeye başlayalım rayları.