80'lerden fotoğraflar..

Başlatan edmontdante, 15 Ekim 2007, 17:36:04

« önceki - sonraki »

ozkan17

Alıntı yapılan: "Cagdas Ünver"o macin videosu var bende eklemeye calisacagim

usta ya walla onu ne yap et ekle bea sıteyee

edmontdante

08 Mart 2008, 13:08:51 #106 Son düzenlenme: 08 Mart 2008, 13:31:49 edmontdante
1983-1984 sezonu SAMSUNSOR-DÜZCESPOR.Resimler bir dönem SAMSUNSPOR kaleci antrenörü olan Çetin ÜNAL'ıan arşivinden alınmıştır.Zaten resimlerde kaleyi koruyan Çetin Hoca'dır.Arşivini paylaşmamıza izin verdiği için Çetin Hoca'ya teşekkür ediyorum

TANJU KAFAYI VURUYOR

TOP DİREĞİN DİBİNE GİDİYOR

KALECİ VE DEFANS ÇARESİZ

edmontdante

70  VE 80 li yıllarda SAMSUN amatöründen resimler.O zaman SEMTLERARASI FUTBOL TURNAVASI düzenlenirmiş ve SAMSUN'un kalbi orada atarmış.Malesef ben yetişemedim bu döneme ama anlatıldığı üzere müthiş seyirci olurmuş ve gün boyu maç saatleri beklenirmiş.İnsanların idmanları bile izlediği resimlerden belli oluyor.Şimdi SAMSUNSPOR maçlarına dahi gelmiyor millet

Hep kullanılan bir tamlama olan  ama artık kalmayan MAHALLE TAKIMLARI

Resmin çekildiği yeri tahmin edebilen mar mı??

Peki ya burası neresi?

İşte bir İpucu.Ama tabiki 1980 sonrası doğumlu arkadaşlara haksızlık yapmayalım.Sanırım daha eskiler neresi olduğunu hemen söyleyeceklerdir.

edmontdante

SAMSUN'dan eski futbol manzaralarına devam

edmontdante

Alıntı yapılan: timofte - 15 Ekim 2007, 23:11:12
Hasbi Ağa'dan Tanju Çolak'a ve diğerlerine kadar hepsi harika. Teşekkürler edmontdante! Bunları görebilmek bizim için büyük bir nimet. O günleri tam yaşayamayan biri olarak fotoğraflarla anlayıp hissederek teselli oluyorum. Öyle ki İstanbul'da bir ara Beyazıt Devlet Kütüphanesi arşivinde 1986-87 yıllarının gazetelerini karıştırmışlığım dahi vardır.

Alıntıedmontdante büyüksün valla.. resimlerin hemen hepsinde görünen ve "Mete abi" olarak bahsettiğin kişiyi ben de birçok kez görmüş gibiyim.. hala tribünlerde olsa gerek. samsunspor öyle bir tutku ki tedavisi yok zaten.

seni bu foruma son dönemde katılan en koyu ve köklü taraftarlarımızdan biri olarak görüyordum ve her geçen gün bunda yanılmadığımı anlıyorum. zaten daha ilk mesajında timofte'yi anlatırkenki samimiyetin her şeyi belli etmişti. iyi ki aramızdasın ve yazmaya, yorumlamaya devam ediyorsun..iyi bir Samsunsporlu olduğun için..  çıkarsız, reklamsız karşılıksız..

Hangi resimleri eklemişim diye bakarken Başlığı ilk açtığımda eklediğim resimlerden sonra TEOMAN'ın bana yazdıklarını gördüm.Kardeşim keşke son ekledikleri de görseydin ve yorum yapsaydık  resimler hakkında.Hayat yalanmış ...............

edmontdante

Pide 77  de çekilen bir foto.Eyüp ayakta duran futbolcu.Duvarda yine SAMSUNSPOR posteri

Bir ANKARAGÜCÜ Deplasmanı Maç Öncesinde

"12.05.1985 PTT Maçı Dönüşü MUTLU SON "yazıyor fotoğrafın üzerinde.KIRMIZI-BEYAZ,Plastik terekli şapkalar  herkeste

SaMsUnSpOr 55

resimler için sağol edmontdante

MeL_55

cok sagol edmontdante senin sayende 80li yillari görüyorum  ;)

ali ihsan

Tek kelimeyle harika.Emeğine sağlık edmontdante

ozkan17

cok tesekkurler edmontdante..sayenıze o senelerıde yasadık bı anlık bıle olsa ;)

jean

harbi ya sahane resimler zaman makinasi olsada o gunlere geri donsek

TANJU COLAK

cokkkk tesekkürler belkide futbolu bana   --tanju colak --ismi sevdirdi  o benim icn gelmis gecmis türkiyede en büyk futbolcudir resimlerle tüylerim diken diken oldu ben gurbette yasyan ve memleket hasreti ceken biriyim ve samsun sevdalisiyim
1985 yilinda futbolu tanidim tanju  fatih-yücel savs emin zafer-muzaffer-orhan  ve bir sürü futbolculari radyodan duyardik ve gazetelrde azda olsa görürdük.
ben yirmi yildan beri yurt disindayim hasertimi bu tür siterden giterdiyorum
  vebende az cok  resim biriktirdim ilerde paylasmak istiyorum.
ayrica yaklasik 30 cesit takim kadrosunun resimleri var özellile seksenli yillari hala ariyorum
yardimci olun sevgili arkadaslar ellerinde olanlar paylassin bu sitemizde
ayrica tekar tesekkür ederim saygilarimla
gurbetten kucak dolusu sevgiler

TANJU COLAK

cok tesekkürler abi saolun yaaa

mehmet yılmaz

1986-87 sezonu büyük başkan Hasbi Menteşoğlu ile teknik direktörümüz Milograd Mitroviç...

alperen_55

10 Mayıs 2008, 23:54:05 #119 Son düzenlenme: 11 Mayıs 2008, 00:04:03 alperen_55
resimler için çok teşekkürler...şimdilerde yitirdiğimiz heyecanımızı geçmişimiz le tazeletme fırsatı veren sevgili samsuni ve edmontdante den yeni resimler bekliyoruz.