Levent Eriş görevden alındı!

Başlatan roligan, 06 Mart 2007, 15:39:21

« önceki - sonraki »

edmontdante

Levent Hocanın görevine son verilmesine şaşırmadım.Gerçekten çok başarısızdı hoca.Alınan neticeler bu başarısızlığı ortaya koyuyor ama başarısızlıktan asıl kastım bu değil.Hoca takıma futbol anlamında bir şey vermedi.Oyun sistemi,4-4-2,3-5-2 gibi şeylerden anlamam benim sahada bu zamana kadar gördüğüm kafasına göre takılan,insiyatif almaya korkan,işin kolayına kaçıp topu rakip ceza alanı civarında bekleyen kazmalara uzun toplarla oynayan oyuncular.

Tamam oyuncular böyle oyuncular ama bunu düzeltecek olanda hoca tabiki.En azından bir takım anlayışı  oluşturması gerekiyordu ama bunu yapamadı.Birkaç seferde dediğim gibi futbol bence basit bir oyun.(Bunu Futbol medya kısmında da yazmıştım.DAR ALANDAN KISA PASLAŞMALAR ADLI FİLMİN SONUNDA DENİLDİĞİ GİBİ "HAYAT FUTBOLA FENA HALDE BENZER.FUTBOL ŞAHSİ BECERİ GEREKTİRİR.DEĞİŞMEZ, O DA AYRI KONU. AMA AYNI ZAMANDA DA TOPLU OYNANAN YANİ İNSANLARIN BİR TAKIM HALİNDE OYNADIĞI OYUNDUR.İSTEDİĞİN KADAR YETENEKLİ OL İYİ BİR TAKIMIN YOKSA HAVAGAZI.HAYAT FUTBOLA FENA HALDE BENZER.4 DOĞRU PAS %90 GOLDÜR" Yani bu kadar basittir).Levent Hoca'nın hiçbirşey yapamıyorsa taktik,teknik her neyse bu anlayışı getirmesi gerekirdi en azından.Ama hiçbir şey olmadı.İzlediğimiğz kesinlikle futbol değildi.Oyuncularımız yardımlaşmadı,ben hata yapmayımda kim yaparsa yapsın anlayışında oldu,futbolun çok ama çok basit  basit kurallarını yerine getirmedi,lafa gelince mangalda kül bırakmadılar (Gol benim işim vs ) ama hiçbir şey yapmadılar.Bu süre içinde alınan galibiyetlerin hemen hemen tamamı tesadüf (İBB maçı hariç bence )Kocaeli ve Kasımpaşa maçlarında atılan golleri hepimiz gördük.Olacak goller değildi ama oldu ve bu goller bizi ilk 6 potasında (en azından matematiksel) levent hocayı da takımın başında tuttu.

Bence de Levent HOCA'nın tüm bunlara rağmen görevine son verilmesi  tüm şartlar değerlendirildiğinde yanlış.Bundan sonra herşey  bir belirsizlik içinde olabilir.Ama her ne olursa olsun ancak bu kadar kötü olabilir.Zaten futbol oynatamayan bir hoca ve oynamayan bir takım vardı yine aynısı olur.Bazen de belli olmuyor.Bu profesyonel futbolcuların anlayışını bizler bazen anlayamıyoruz.Bizans oyunları dönüyor hocayı yemek için.Onlar için tribündekiler,takımın adı,düştüğü durum pek önemli olmuyor varsa yoksa şahsi çıkarları ön planda tutuluyor.Belki de  Levent Hoca futbolcular için bır sıkıntıdır bunları bet olarak bilemeyiz.Belki de bu fikrim  uçuk bir düşüncedir ama futbol camiasında herşeyin olabileceğini  bu camiadan nefret ettiği için  profesyonel futbolu bırakmış  bazı abilerimin anlattıklarından,anılarından öğrendim.

TÜM BUNLARIN  ESAS OLARAK  YÖNETİM VE ANLAYIŞININ SONUCU OLDUĞU KONUSUNDA HEPİMİZ AYNI GÖRÜŞTEYİZ  VE BU NEDENLE AYNI ŞEYLERİ BENİM DE YAZMAMA GEREK YOK.

Kim gelirse gelsin  çok fazla bir şey değişeceğine inanmıyorum.

Yönetim ve hocayı geçelim,sahadakiler adam olsunlar da gururlarını,bu takımın adının SAMSUNSPOR  olduğunu,aldıkları paraları hatırlasınlar  ve bu takımı ilk 6 ya taşısınlar.

timofte

Levent Eriş'in karnesi pek başarılı sayılmazdı belki ama kesinlikle iyi niyetliydi. Geçmişte forma giymesinden mi bilinmez, takıma bir bağlılığı olduğu davranışlarından anlaşılıyordu. Ben sahadaki futbolun daha çok futbolcuların anlayışı ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Tepkileri hafifletmek, dikkatleri dağıtmak amaçlı bir hamleye benziyor ise de bu değişikliğin takıma fayda getirmesini dilerim.

bodensee55

kral sana sesleniuyorum gorevi kabul et ve bizi UCUR .......hadi kral beklyioruz seni.....

bengülü

samsunspor yöneticileri hepinizin allah belasını versin levent eriş gibi adamı harcadınız yazıklar olsun size helal olsun ne diyelim artık yakında az kaldı samsunspor ismi duyulmayacak bunuda her kez bilsin defolup gitsin yönetim nedir lan sizden çektiğimiz adi şerefsizler
İSMAİL UYANIK gelirde samsunspor başkanlığına  nasıl yönetici olduğunuzu göstersin size adammısınız be siz sen üzülme sayın hocam LEVENT ERİŞ yolun açık olsun futbol hayatında başarılar dilerim ............

veis

sezon sonu allahın bir kulu butakım için başkanlıga aday olmaz ve bu sitede isimleri sürekli konuşulan eski yöneticileride görmek için büyük fırsat umarım onlarda rahat degildirler bu durumdan.

Serkan

levent erişi harcadılar manfatlerine ters düştüğüü için samsunsporluı oldu içinn harcadılar izmirdeki o fuıtboldan hocamı sorumlu adamlar top oynamadı sahada gezindi trabzonlu hoca gelirse ben daha maça gitmem

adige73

yorumlara bakıyorumda millet levent hocaya hiç suç bulan yok.hocayı futbolcular sabote ettiler deniyor peki bir hocanın görevi nedir hoca ne iş yapar bir kere futbolcuları motive edemiyor ikincisi madem sabotajcı futbolcular var oynatma bu senin elinde oynatmadın da tribün sana tepki mi gösterdi 2 sene önce bu takımın paf takımı paf liginde liderliğe oynuyordu oradan 3-4 futbolcu çıkaramadınız a takıma gençleri ülkemizi avrupada temsil etti hani oradan 1 futbolcu kazandırdınız mı takıma hani secan hani sefa bunlar bizim futbolcularımız ama levent hoca bunlara hiç bir zaman şans vermedi.Levent Eriş te diğerleri kadar hatta daha fazla suçlu iyi ki gitti Tanju yu da isteniyorum çünkü bu takımı en başarılı olacağı zamanda satmıştır ve yine satar

KotuCocuk55

Bu nasıl saçma bir karar o kadar transfer yap,bı umutla lige gir 6 maçta 3 galibiyet 1 beraberlık 2 yenılgı al ki bunların içinde bir tek elazıg maçı kaybedilmemeliydi.Sen yaptıgın transferlerle gelecegın takımını kuruyoruz hocamız bu yonde calışmalar yapıo de. Sonrada kov adamı.Kım yonetıyo bu takımı yaaa.
Boyle yonetıccılık olmaz bana verın bu takımı hakkaten sızden cok daha ıı yonetırım.

bluegreen55

3 galibiyet 1 beraberlik 2 malubiyet ama  0 futbol.
6 haftadır D spordaki bütün maçları izliyorum en kötü en isteksiz oynuyan takım samsunspor.
izlerken insan heyecanlanmıyor bile.

galibiyetlere gelince

kasımpaşa bizden daha net bir pozisyon yakaladı kaçırdı döndük biz gol attık burhan ordan 20 şut çekse 1 tanesini atardı oda o maça denk geldi.

kocaeli maçı kumara döndü biraz da vuruşlar iyiydi kazandık.

ordu maçı, şans ,ordunun formsuzluğu

diyartbakır maçındaki kötü futbolla kasımpaşa maçındaki kötü futbola şahit oldum bu oyun anlayışı ile bişey olmazdı zaten.

yusuf celebi

Levent Eriş'in bazı çabalarını destekliyordum,iyi niyetinden şüphe edilecek bir ortam oluşturmadı,genel anlamda kalmasını isterdim ama bir şeylerin ters gittiğide aşikardır.

Aldığı oyuncular Lig A'ya göre iyi denilecek oyunculardı çoğu kiralık olmasına rağmen madem ihtiyaç duydu bu hoşuma gitmesede ses çıkarmama kararı aldım,üzülüyordum çünkü bizim öz Samsun'lu oyuncularımız yer bulamıyordu,yıllardır bunun sıkıntısını yaşıyorduk yine iyi başlayamadığımız için iş ciddiyete bindiği için bu genç oyuncuları cesaret edipte oynatamadılar,dışardan gelen oyuncularda pekde içten oynamıyorlar,buna birde kulübün içinde bulunduğu maddi sıkıntılar ve iç sahada oluşan baskı maalesef pek iyi şeyler yapmamızı engelledi.

Taraftarımıza bakıyorum genel olarak hocanın gönderilmesine karşı bu çok ilginç çünkü çok kritik bir dönemde olmamıza rağmen böyle düşünülmesi beni şaşırttı.

Tanju Çolak konusu sürekli gündeme geliyor,kendiside ne hikmetse daha önceleri Samsunspor'u ağzına almayan bu kişi şimdi birden bire Samsunlu olduğunu hatırlayıverdi neden acaba.
Nedenlerden bir tanesi İstanbul takımlarına kendisini yamayamadı.
Şimdi bu isteğine nasıl ulaşabilir,tabiki Samsunspor'u basamak olarak kullanarak.
Taraftarımızın bu tuzaklara düşmemesi lazım kendimizi kullandırmayalım.
Oyunculuğuna hiç kimse bir laf söyleyemez ama diğer konularda Samsunspor'a vereceği zararları hesap dahi edemessiniz.

Bir diğer konu şu,Tanju Çolak ve Ercan bu takıma bir şekilde geldiği takdirde hep söylediğim gibi "Ben Samsunspor'u bırakırım" diyorum çünkü ben o kişilerin olduğu takımın taraftarı olmam ,orada oldukları sürece.

Yönetim konusunda şunu söyleyebilirim,bu yönetimi zor seçtik altarnatifleri yine olmayacak daha öncekini hatırlarsak şehir bölündü ve sonra gittiler.
Bu yönetimle birlikte 5 trilyon Belediyenin katkısı oldu o paralar olamasaydı kulübe kilit vurulmuştu.

Sürekli Metro gündeme geliyor daha önceleri hep tartıştık, o eski günlerdeki para dağıtma dönemi günümüzde yok hiç kimse parasını durup dururken çöpe atmaz ve karşılığını almadan Samsunspor'a bağışlamaz.
Bir diğer konu belli paraları verdiğini kabul edelim verdiği paralardan dolayı kendisini kulübün sahibi zanneder ve kendi çıkarları doğrultusunda kulübü yönetmeye kalkar bunun örnekleri çok fazla böyle bir durumda bizler şu anki durumumuzu çok arar duruma geliriz.

Geçen sene düşmeme mücadelesi verirken sürekli şunları söyledim,bu takımı ne yapıp ne edip küme düşürmemeliyiz aksi takdirde bu takıma amatör ligde yerimizi hazırlayalım diye.
Bunu söylerken hep korkularım vardı korkum,maddi durumu toparlamamız çok zor olacaktı ve maalesef Belediye Başkanıda dahil bu takım kesinlikle çıkmalı aksi takdirde ne futbolcular kalır ne kulüp anlamında sözler sarfetti,yönetimde bir çıkmazın içinde, çıkamama konusunda panik başladı bu hiç iyi değil Allah sonumuzu hayırlı etsin.

Çok sıkıntılı günler bizi bekliyor bu işin içinden nasıl çıkacağız çok ciddi açılımlar gerekli çok.

Turkoman

Abiler isin gicik tarafi yönetim sezon sonunda görevden ayrilacagini söylüyor ve antrenörü gönderiyo. be adam madem birakacaksin bari birakta t. direktör kalsinda futbolcular alissin adama!!!!

KaleArkası

Alıntı yapılan: "Turkoman"Abiler isin gicik tarafi yönetim sezon sonunda görevden ayrilacagini söylüyor ve antrenörü gönderiyo. be adam madem birakacaksin bari birakta t. direktör kalsinda futbolcular alissin adama!!!!

Çok haklısın.Ama bizimkiler Bizans Oyunu oynadığı için antrönörü gönderdi.Sadi Tekelioğlu yada başka bir ts li rum gelirse şaşırmam.Amaçları belli.Takımı tsleştirmek.Amma velakin başaramayacaklar

cagdasahmet

O zaman is Samsundaki taraftarlarimiza düsüyor.

RauL^^

aynen öyle bu takıma trabzonlu teknik direktör gelirse ya stadı yakarız ya tesis yakarız heralde..

AllydeenleaR

madem yönetim gidecekti adamı bırakın da çıkarabiliosa çıkarsın gönderiyosun onun yerine takımı çıkaracak dediğin adamlar ne?