Rezalet yalan dolan utanmazlık bu kadar olur Gfb Samsun(muş)

Başlatan Serkan, 17 Eylül 2005, 22:22:02

« önceki - sonraki »

Serkan

samsunda gfb temsilciliği:

GFB @ Samsun
Samsun Genç Fenerbahçeliler

Başkan; Emrah İnel
Telefon; admin tarafından numara silinmiştir.
Mail; gfb_emrah55@mynet.com
Not:Bu bilgiler umuma açık Antu.com sitesinden alınmıştır.

bizede gider yapıcaklarmış

ARkadaşlar GFB-55 Hızla büyüyor...Çok değil Fenerbahcemizin 100.yılında samsunda herkeze kafa tutacak pozisyona geleceğiz inşallah.
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesine kadar açılmış bulunmaktayız Ve birçok Lisede faal durumdayız.....

yalan budur

Canerim Geliyorum inşallah antalyaya gitmeden geçecem
ALINTIDIR...(KANAL S)
Fenerbahçe Şampiyonluk kutlamaları samsunda kutlandı

Yaklaşık 1000 kişilik Fenerbahçeli grup maç bittikden sonra çiftlik caddesinde şampiyonluklarını kutladı.Meşalelerle caddede sov yapan fenerbahçe taraftarı bir grup samsunsporlularla tartıştı.ufak çapta olaylar çıkmasına rağmen her iki tarafın burnu bile kanamadı(bu arada kendimi gördüm.)

Çiftlik valla inledi......bandı alabilirsem izlersiniz.

şimdi demek oluyokkiii fener demek kolpa demek yaklan demek ben çiftlikte hiç meşale yakan fenerli görmedim yada okullarda açıldını yada smasunda bize kafa tutucak delikanlıd görmedim neyse adam teli bile vermiş sağolsun gerisi bize düşer

not:adminlere sakın silmeyin.

Mesaj admin tarafından düzeltilmiştir.

curva55

Seninde dediğin gibi okullara fln açılsaydı kulağımıza gelirdi uniye açımış olabilrler ama bunlar zaten süt bebeler pasif çocuklar uğraşmaya değmez bir tek maç günleri kendi tribünlerinde takıyorlar atkılarını onun dışında hepsi Samsunsporlu. :evil:

yönetici

silinecek forum kurallarına aykırı bir şey yok.
ne yazık ki böyle istanbul özentili insanlar yaşıyor samsunda.
istanbuldaki başarıyla samsunda mutlu olmaya çalışıyorlar.
sadece bir atasözü var onu söyleyeceğim;

"köpek bile ekmek yediği yere pislemez."

kral55

Bu tip zihniyeti psikolojik açıdan incelersek.
 Hayatın her alanında başarısızlığa uğramış ve tek başına hiçbir işi yapamayan kişilik karşımıza çıkar.
 Bu tip kişilerde derin bir korku vardır.Korktuklarını kendileri çok iyi bilirler fakat bundan bile korkarlar.Hayattan ve hayatın şartları ile mücadeleden korkarlar.
 Herzaman kendisine hizmet edecek bir güç ararlar.
 Kölelik dönemindeki kölelerin zihinleri vardır bunlarda hiçbirzaman sorgulamazlar.
 Çocukluktan başlar bu durum.Bunlar birinden dayak yerler ve herzaman eteklerine sığındıkları anneleri vardır yanlarında.
 Anne olarakta ileriki yaşlarda böyle takımları görürler kendilerinde.
 Kurtuluş savaşı yıllarında da bazıları manda altına girmek için Amerikayı anne olarak görmüşlerdi.
 Anne olarak gördüklerinin sonradan dünyaya yaptıkları ortada.
 Bu kişiler bu psikolojik yapıyla emin olunki ileride ülke için kritik bir durum olsa ilk olarak anne bir ülke arayıp ailesini namusunu bırakıp kaçıp gidecek kişilerdir.
 Yani bu bir psikolojik rahatsızlıktır.Tedavi edilmesi gerekir.

timofte

bu konuda çok defa yazıp çizmişimdir. son zamanlarda ise artık canımı sıkmamaya bu tür ucuzlukları yüzeysel geçmeye çalışıyorum. ama yine tutamıyor insan kendini çoğu zaman.

Türkiye'deki futbol sistemini bilen biliyor, hatta bu üç istanbullu takımın taraftarı da biliyor. çoğunluk düzenin parçası olma kolaycılığına kaçıyor, sonra da bunun adına renk aşkı diyorlar.

Bunun adı güce tapıcılıktan başka bir şey değil. Anadolu'da yaşadığı halde İstanbul takımı tutanlar; o yaldızlı camialara özenen, milyonlarca dolarlık transferlere, şatafata ortak olmaya çalışan zavallılardır. Sanki bizler "malum üç takımdan birini tutuyorum" dediğimiz anda bunu yapamaz mıyız? Yapmıyoruz, bu iğrençlikleri görüyoruz çünkü ve yüreğimiz elvermiyor. Şehrimizin takımı var, mazisi var, gelecekten umudumuz var. Şu çok açıktır ki, Türkiye'de bugünün ortamında şehrinin takımını destekleme erdemini gösterebilenler idealist insanlardır. Zordur çünkü Samsunsporlu olmak, bir Anadolu takımına gönül vermek.

Samsun'da yaşayan bu tarifsizler, "büyük denilen takımları" tuttukları zaman büyük insan olduklarını sanıyorlar ya, her türlü (hakem, medya, federasyon, para, kitle vs.) desteği arkasına alan İstanbul kulüpleri varken Samsunspor'la işleri olmuyor.. Amenna, beğenmesek de kendi tercihleri. Biz bunun nitelendirmesini yaparız, ama peki o takımların formalarını falan giyip gezerek, kime neyin havasını atıyorsunuz?

Desteğinize ihtiyacı olmayan, trilyonların döndüğü, gitseniz 100 metre yanına yaklaşamayacağınız bu kulüplerin gönüllü hizmetkarlığını yapmayı bir marifet mi sanıyorsunuz? Bu kulüplerin İstanbul'daki taraftarlarının maçlara astıkları pankartlara özenmek, kurdukları gruplardaki hiç tanımadığınız adamlara "abi çekmek"  ne anlama geliyor? O sitelerde teslim alacağınızı söylediğiniz Samsun, sizin memleketiniz, ya da en azından yaşadığınız yer değil mi? Samsun'da öyle bir kansızlık prim yapmaz ama, diyelim ki başardınız, bu ne anlam taşıyacak..

Böyle insanları özene bezene bir hal oldukları İstanbul takımı taraftarları bile adam yerine koymuyor. Senede bir kere bir-iki otobüsle buralara geliyor, bunları bağırtıp gidiyorlar.

Yazıklar olsun.

Serkan

timofte abim yine gerekeni demiş açıkça lafla herşeyi açıklamış bize daha dicek laf kalmadı ama bu şerefsizi gördüm yerde dövücem keşke bizim okula gelselerde deseler böle bişe

curva55

Alıntı yapılan: "timofte"

Böyle insanları özene bezene bir hal oldukları İstanbul takımı taraftarları bile adam yerine koymuyor. Senede bir kere bir-iki otobüsle buralara geliyor, bunları bağırtıp gidiyorlar.

Yazıklar olsun.
Geçen gs taraftar grubundan olan bir arkadaşımla konuşurken bana aynen şunlar dedi:Bu tipler olaylarda bize güveniyorlar ama biz kendi canımıca bakıyoruz.Onları  zaten tribünde yanımıza almıoruz.Babalarınınmı takımıda tribüne gelip olay yapıcaklar.Tarzı bve içinde daha küfürlü bir konuşma geçti yani istanbul tayfası diğer taraftaerlara zateb ezik gözüyle bakıyor.

Serkan

bakalım ua-samsun var ya onlar pankart ascak mı gs maçında :lol: aman allahım  iyi olay olucak desene maçtan sonra ulravesti ultravesti bekliyoruz seni ua geçen seneki cezanın intikamı çıkıcak:) onlardan meşale işi

kral55

Bu fotoğrafları bugün Sivas'ın en işlek caddesi olan İstasyon caddesi girişinde çektim.Fenerbahçenin 2. takımı olan Sivasspor taraftarları gezip alışveriş yapıyorlar. Muhtemelen Samsundaki eziklerde bunu hayal ediyorlardır.Daha çok hayal ederler.

[/URL]
[/img]
[/URL]
[/img]
[/URL][/img]

baha55

Alıntı yapılan: "timofte"Bunun adı güce tapıcılıktan başka bir şey değil. Anadolu'da yaşadığı halde İstanbul takımı tutanlar; o yaldızlı camialara özenen, milyonlarca dolarlık transferlere, şatafata ortak olmaya çalışan zavallılardır. Sanki bizler "malum üç takımdan birini tutuyorum" dediğimiz anda bunu yapamaz mıyız? Yapmıyoruz, bu iğrençlikleri görüyoruz çünkü ve yüreğimiz elvermiyor. Şehrimizin takımı var, mazisi var, gelecekten umudumuz var. Şu çok açıktır ki, Türkiye'de bugünün ortamında şehrinin takımını destekleme erdemini gösterebilenler idealist insanlardır. Zordur çünkü Samsunsporlu olmak, bir Anadolu takımına gönül vermek.

sayın timofte söylenmesi gereken ne varsa hepsini sölemişsin.yazını okurken duygulandım ve biz erdemli samsunspor taraftarları olarak sizlerle ve kendimle bir kez daha gurur duydum

gyuksel55

timofte yazını çok beğendim ve sana sormadan bu fbli arkadasın mailine gönderdim
k.bakma gerçekten yazın muhtesem.

timofte

@ baha 55, ve gyuksel, forzaalvin
sevgili arkadaşlar yazıyı beğendiğinize sevindim. o sizin kendi güzelliğiniz. neticede bu yazı ve ifade edilenler sizler gibi Samsunsporlular sayesinde anlam kazanıyor. Aynı duyguları paylaşan insanlar olmasa yazılanların hiçbir anlamı kalmaz. Anlamayacak adam, o yazıdan da bir şey çıkarmaz. Zaten duyguları körelmemiş bir adam kendi şehrinin takımına karşı rakip tribüne geçip, İstanbul'dan gelen insanların komutlarıyla küfür yağdıramaz.

degirmendereli

supporter

Alın size GFB Samsun. Burası Samsun İstanbul değil!!
05/23/2005 - Samsun/Çiftlik

Alıntı

Samsun'da Şampiyonluk turu attırrılmadı

Fenerbahçe'nin Galatasaray'ı 1-0 mağlup ederek şampiyonluğunu ilan etmesi üzerine Samsun'da Fenerbahçeli taraftarlar sokağa döküldü. Ancak, Samsunspor taraftarları Fenerbahçe taraftarlarına saldırarak şampiyonluk turu attırmadı.

Maçın bitiş düdüğünün ardından Samsun'un en işlek caddesi olan Çiflik Caddesi üzerinde toplanan Fenerbahçeli taraftarlar burada takımları lehine tezahüratlarda bulunup şampiyonluk sevinci yaşamak istedi. Ancak, bir grup Samsunspor taraftarı Fenerbahçeli taraftarlara şampiyonluk turu attırmak istemedi. Fenerli taraftarlara saldırarak boyunlarındaki sarı-lacivert atkıları alıp ateşe veren Samsunspor taraftarları polisin olaya müdahale etmesi ile yatıştırıldı. "Burası Samsun İstanbul değil" sloganları atan taraftarlar, Samsunspor lehine tezahüratlarda bulundu. Polis, olayları büyümeden önlerken, saldırıya maruz kalan bazı Fenerbahçeli taraftarlar ekip otosuna bindirerek olay yerinden uzaklaştırıldı.

İsteyenler haberi kendi adresinden de okuyabilir.

http://www.radyotatlises.com.tr/articles.php?articleId=610

cem and naz55

kardeş yukardaki kareyi fb sitesine veya o salak çoçuğun e mailine yollayabilirmisin