2020-2021 Transfer Söylentileri

Başlatan Stoper, 06 Temmuz 2020, 17:20:41

« önceki - sonraki »

isyan

Aztopal devre arasinda hücum hattina 3 takviye yapacagiz demis. Bekleyip görelim

Nuri Asan

Zahmet olmasın ya, ne gerek var hücum hattına transfere falan.

ask55

Dün Aztopal'ın basın toplantısını ızledım.
Kendısını sevmeme ve basarılı olmasını ıstememe ragmen maalesef bakıs acısı cok yanlıs.
Hala Guido'nun falan bu lıgın ustunde oyuncu oldugunu soyluyor.
Bu takıma çok ciddi 4 5 transfer yapmazsak sıkıntı yaşarız.
Ferhat - Gökhan - Kubilay orta sahası ile bu işler zor.
Plumain - Gyasi konusmaya değmez.
Scout'larımızın çok değerli olduğunu söylemesi vs.

Tek bir ihtimal var o da önümüzdeki 7 maçta bu futbolculardan performans bekledikleri için çok gömmek istememiş olabilir.
Onu da transfer döneminde göreceğiz.

brigand

Eğer Plumain, Gyasi, Tomane ve Boli/Yameogo yerine Attamah, Ofoedu, Kappel ve Orgill'i getirebilseydik şu anki durumumuz ne olurdu?
Maliyetlerinin arasında kesinlikle öyle uçurum vs. yoktur.

Ayrıca bu lige gelmiyorlar gibi bahaneleri ben geçerli bulmuyorum. Aztopal neden var o zaman? Bu işin başında ki yöneticiler neden var? İkna yok, pazarlık yok, doğru tercih yok. Üst düzey bir yönetici yanlış kararlar verdiğinde, Kurumuna ve Yönetim Kurulu'na karşı sorumluluğu gereği hesabını verip gerektiğinde bedelini ödemiyor mu?

Bu ligi bilme konusunda mütevazi olamam. İliklerimize kadar yaşadık biz bu ligi. Bu ligin dengelerini. Neler olabileceğini? Sezonun gidişatının nereye gideceğini? Hangi kadro şablonun başarılı olabileceğini? Gördük, yaşadık, defalarca deneyimledik. Bu yüzden şuan çok iddialıyız devre arası konusunda da. Devre arası alınacak net 4 isimle bu ligi istediğimiz noktada bitireceğimiz konusunda hala iddialıyız. Ki bu sezon lig gerçekten kolay. Laf olsun diye değil, ayan beyan gözüken bir gerçek kadar kolay. Bu fırsatı tepmememiz lazım. Bir sene daha kaybetmememiz lazım tekrardan.

Djedje ile anlaştık. Erken gelip antrenmanlara katılacak. Bakın işte bu doğru adımdır. Gelip, hazır hale gelirse bize ikinci devre çok katkı sağlayacak bir isim. Neden bu kadar net konuşuyoruz? Çünkü oyuncuyu daha önce izledik, gördük. Rahat ve imkanların yüksek olduğu, birlikteliğin olduğu bir ortamda o izlediğimiz halinden bile daha fazla katkı sağlayacaktır bu ligde.

İşte bu şekilde, bu tarzda, bu akılcılıkla devre arası transferi hızlıca bitirmemiz şart. Sözleşmesi fesih edilecek oyuncular belli onları da acil göndermemiz lazım.
Doğal olarak bu sürecin maliyeti olacak fakat sezon başı yapılan yanlışların diyetini ödemek zorundayız. Umarım bu yanlışları yapanlarda hesap verir ve özeleştiri yapabilirler. 

jean

Yine 5 tane alinacak gecen seneki gibi sanirim

5trawberry

Yüksel başkan oyuncuları alırken sosyal medyalarini takip edip karakter analizi yaparak alacağız demişti.

Bizim oyuncuların sosyal medyasını takibe alan yok mu hiç?
Devre arası story atmalar, maskesiz mesafesiz gezmeler, Trabzonspor maçını tablette izlemeler.

Elimde olsa takımda tutacağım adam sayısı bir elin parmağını geçmez.

brigand

Takımda devre arası beklenenden daha büyük revizyona gitmemiz gerekiyor. Başarısız dediğimiz yabancı isimlere ek olarak değiştirmemiz gereken yerli oyuncularında olduğunu düşünüyorum.

Beklentim Djedje transferinde belirlenen tarzda en az 3 yabancı hücum bölgesi oyuncusunu kadroya katmamız. Bunlara ek olarak yukarıda ki bahsettiğim revizyonu şu şekilde açmak isterim.

Gyasi ve Plumain'den katkı alacağımızı düşünemediğim gibi yerlilerden Oğuz, Ahmethan ve Gökhan Alsan'dan da aynı şekilde artık bir katkı beklemememiz gerektiğini ve bu oyuncularla yolların ayrılması gerektiğini düşünüyorum.
Hatta Tomane'nin sakatlığının devam etmesi halinde o bile düşünülebilir bu revizyon içinde. Belirtilen sayıda yabancının gelmesi halinde, Yameogo tribünde bekleyecektir.

Yapılan açıklamalara bakıldığında en az 4 tane daha transfer yapılacağını görebiliyoruz. Yerli tercihlerimizin de olacağını varsayarak, değindiğim revizyonun biraz daha geniş tutulması gerektiğini düşünüyorum.

Sadece Samsunspor

30 Kasım 2020, 12:10:09 #397 Son düzenlenme: 30 Kasım 2020, 12:30:01 Sadece Samsunspor
Transfer ettigimiz oyuncularin yerinde gecen sene alt ligde oynadigimiz burak ve guido oynuyorsa sıkıntı var demektir.

Acil sol acik sag acik ve bitirici forvet lazim. Orta saha Djedje is gorur zaten.

ali ihsan

Djedje transferi 6 numara için yeterli.Tomane'nin sakatlığını göz önüne alırsak 2 santrafor ve 1 sağ açık şart.Ayrıca bunlara ilave olarak kadro derinliği ve kulübeyi biraz daha zenginleştirmek için de 2-3 yerli transferi yapılmalıdır.Furkan,Enes,Ercan,Oğuz,Ahmethan ile de vedalaşılmalıdır.

Nuri Asan

Birisi beni Tomane ve Bolinin sakat halde alınmadığını ikna edebilir mi?.

Aztopala kimse kusura bakmasın yada baksın ama zerre güvencim yok.

O imkanlar başkasına verilse bundan daha kötü transfer yapamazdı, ama bundan kat kat daha kaliteli transfer yapardı.

Ligi bilmemek ne abi. Sanki başka futbolcu, 50 metre sahada mı oynuyor. Her saha uzunlamasına 100 metre. Alacan topu vuracan işte. Defans her ligde defans, gol her ligde aynı gol.

Bu lige gelmek istemiyor mantığını geçiniz, inanmıyorum. Parasını verdikten sonra herkes gelir. Futbolcu iyi olduktan sonra yürür gider..

Örnek ; Çağlar Soyuncu.

İlk cümle kaybolmasın. Bence Boli ve Tomane sakat alındı. Sağlık kontrolünden geçmedi, transferi yapan arkadaşın bundan haberi vardı. Yüksel Başkanada sağlam diye rapor verildi. Kafamda deli sorular..Tomane ve Boli daha 3 maç oynamadan ilk yarıyı kapatıyor..

55.hakan

Hata yapılmasına rağmen devre transferinde de acele ediliyor. Bu yeni alınan siyahiden de çok ümitli değilim ama bakalım. Kanatlarda adam eksiltecek siyahiye ihtiyaç var. Israrla niye alakasız transferler yapılıyor anlamadım.

SSKLA

Alıntı yapılan: Nuri Asan - 03 Aralık 2020, 03:26:27Birisi beni Tomane ve Bolinin sakat halde alınmadığını ikna edebilir mi?.

Aztopala kimse kusura bakmasın yada baksın ama zerre güvencim yok.

O imkanlar başkasına verilse bundan daha kötü transfer yapamazdı, ama bundan kat kat daha kaliteli transfer yapardı.

Ligi bilmemek ne abi. Sanki başka futbolcu, 50 metre sahada mı oynuyor. Her saha uzunlamasına 100 metre. Alacan topu vuracan işte. Defans her ligde defans, gol her ligde aynı gol.

Bu lige gelmek istemiyor mantığını geçiniz, inanmıyorum. Parasını verdikten sonra herkes gelir. Futbolcu iyi olduktan sonra yürür gider..

Örnek ; Çağlar Soyuncu.

İlk cümle kaybolmasın. Bence Boli ve Tomane sakat alındı. Sağlık kontrolünden geçmedi, transferi yapan arkadaşın bundan haberi vardı. Yüksel Başkanada sağlam diye rapor verildi. Kafamda deli sorular..Tomane ve Boli daha 3 maç oynamadan ilk yarıyı kapatıyor..

ben edebilirim çünkü ahmethan'da aynı sakatlığı yaşıyor, caner de, veli de, gyasi de, tomane de, boli de. Demek ki sorun topçuda değil. Ya antrenman ve fizyoterapi/aerobik programı hatalı ya da antrenman tesisi ile ilgili bir problem var. Sürekli aynı sakatlığın görülmesi tüm futbolcularda normal bir şey değil. Tomane'nin sakatlık karnesi tertemiz ve düzenli oynarken geldi. Adamı biz sakatladık. Bir şeylerin düzeltilmesi gerekiyor...

Nuri Asan

Manisa'ya kiralanan Recep Burak, yomegodan çok mu daha kötü anlamadım. Çocuk en azından beyni ile oynuyordu. Bu sezon olsaydı böyle hatalar yapmazdı.

Abi sakatlığı var, covidi var cezası var. Niye yolluyon Manisa'ya adamı. Paraya mı ihtiyacınız vardı, madem paraya ihtiyaç var neden saçma sapan transferler yapıldı.

ata55

Ahmethan'ın kadroda tutulacağı her türlü transfer planı fiyaskodur!

KocumVolkan

Bugünden sonra artık herkes kabul etmeli. Kaleci transferi de şart.